Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

PORTO A OKOLÍ ŘEKY DOURO

ZA VÍNEM A PAMÁTKAMI

Kód zájezdu: P659-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Zamilujte si Porto, přístavní město nad řekou Douro, proslavené výrobou slavných portských vín. Poznáme památky UNESCO i mořské pobřeží, kraj vinic a barevných lodí, ochutnáme skvělá portská i zelená vína. Čekají nás pohledy na strmé svahy s vinohrady řeky Douro, Guimares kolébka portugalského státu, Braga portugalský Vatikán a možná navštívíme slavné poutní místo Bom Jesus do Monte. Fakultativní výlety s průvodcem umožňují svobodně si zvolit program.Porto – Amarante – Provesende - Pinhao –… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
P659-19-1 od: 27.08.2019
do: 31.08.2019
zobrazit 4 17 990 Kč Odjeto
KódP659-19-1
Termínod: 27.08.2019 do: 31.08.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí4
dospělá osoba - snídaně17 990 Kč
Odjeto

Zamilujte si Porto, přístavní město nad řekou Douro, proslavené výrobou slavných portských vín. Poznáme památky UNESCO i mořské pobřeží, kraj vinic a barevných lodí, ochutnáme skvělá portská i zelená vína. Čekají nás pohledy na strmé svahy s vinohrady řeky Douro, Guimares kolébka portugalského státu, Braga portugalský Vatikán a možná navštívíme slavné poutní místo Bom Jesus do Monte. Fakultativní výlety s průvodcem umožňují svobodně si zvolit program.

Porto – Amarante – Provesende - Pinhao – Reguo - Guimaraes – Braga


1. den zájezdu 
Odpoledne odlet z Prahy do Porta, ubytování, večerní procházka.

2. den zájezdu  
PORTO
(UNESCO), historická budova nádraží zdobená azulejos, cesta vyhlídkovým busem, katedrála Sé z 12. stol., věž Torre dos Clerigos, moderní budova Casa Música, Fundaçaode Serralves, krásný veřejný park s muzeem moderního umění, Castelo do Queijo, pláže Matosinhos, Palacio de Cristal s překrásnými zahradami (8ha zahradní architektura, Emille David), výhledy na město a řeku, výtahem nebo pěšky do rybářské čtvrti Ribeira (UNESCO), Palácio de Bolsa, výhledy na slavný most Ponte Dom Luis I., fakult. cesta lodí pod 6ti mosty až k ústí do moře, nábřeží čtvrti Villa Nova de Gaia s rybářskými loďkami, místní delikatesy ve stylové tržnici, možnost lanovky s pohledy na Monsteiro da Serra do Pilar a na město, exkurze do výrobny proslulých vín porto s ochutnávkou, večerní nábřeží s možností večeře.

3. den zájezdu
Fakultativní celodenní výlet v okolí řeky Douro (UNESCO) s obědem, z centra Porta autobusem a dále cesta kouzelnou krajinou po řece Douro do města AMARANTE, historické městečko s jedinečnou bazilikou sv. Gonçalo, místní trh, typické cukrářské dobroty. Centrum vinařské oblasti PROVESENDE, historická vesnička, malebnou krajinou s výhledy na neuvěřitelně strmé svahy porostlé vinicemi a vinařskými usedlostmi, PINHAO, stylové nádraží s azulejos, oběd místní kuchyně, projížďka lodí (50 min.), exkurze na vinařství s ochutnávkou DOC Douro, přejezd do REGUA, večer návrat busem do Porta podél řeky Douro, pro zájemce večerní Porto.

4. den zájezdu
Fakultativní celodenní autobusový výlet vinicemi do vnitrozemí regionu Minho a řeky Douro, známé nejen víny Vinho Verde, ale i červenými a bílými víny, exkurze do vinařství s ochutnávkou. GUIMARÃES (UNESCO), město považované za kolébku portugalského národa (narodil se 1. portugalský král Alfons I.), vévodský palác, hrad Castelo de Saõ Miguel, kostel Nossa Senhora da Oliveira s olivovníkem ze 14 stol. BRAGA, jedno z nejstarších portugalských měst, arcibiskupské sídlo, katedrála, park Sv. Barbory, podle času i barokní klenot Bom Jesus do Monte, poutní místo zasazené do zeleně nad městem, historická lanovka podél křížové cesty, dodnes využívá pro pohon důmyslný systém přečerpávání vody, procházky v rozsáhlém parku, návrat do Porta, večerní město a fakultativně večeře.

5. den zájezdu
PORTO, klášter sv. Františka, možnost projížďky vyhlídkovou historickou tramvají nebo individuálně oběd na rozloučenou, transfer na letiště a v odpoledních hodinách odlet do Prahy.


Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Porto – Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z/na letiště
 • dopravu busem dle programu
 • 4x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
 • 4x snídani
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • veřejnou dopravu
 • vyhlídkový bus, lodě, lanovky
 • pobytovou taxu
 • fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 2900 Kč
 • fakult. výlet 3. den v okolí řeky Douro (od 12 osob) 2870 Kč
 • fakult. výlet 4. den místním busem (od 12 osob) 1700 Kč
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 180 Kč 

Nástupní místa

27.08. - 31.08. Odjezd L1

Orientační ceny vstupného

Výlet lodí do údolí vinic: aktuální ceny dospělý 2 870 Kč, dítě do 16let student po předložení průkazu,2 710 Kč. Dopředu zajišťujeme zálohou, ale k přesnému vyúčtování dojde přímo na zájezdu.
Průvodce nesmí v areálech provádět výklad, zajistí však vstupné a výklad provede mimo areál. Vstupy jsou pouze
orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa musí být realizována, záleží na průvodci.
PORTO : kostel sv. Františka – 3,5 €, křížová chodba katedrály – 3 €, sklepy s portským – 10 €, loďka s vyhlídkami po řece 12,5 €, lanovka na most sv. Ludvíka – 6 € / 1 cesta, 8 € zp., ochutnávka vína cca 8-10€.

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy je cca 90 €.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací