Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

PORTORIKO, PANENSKÉ OSTROVY

NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE A POHODA V KARIBIKU

Kód zájezdu: PUR320-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: apartmán, hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Karibik - to je nekonečná soustava asi 7 000 ostrovů, kdy na každém zažijete jiné ostrovní dobrodružství. Karibik je barevný, rozvlněný hudbou, plný bělostných pláží s tyrkysově modrou vodou. Je živočišný, rušný, ale zároveň klidný. Zdejší tropické smaragdově zelené lesy jsou svěží, porostlé orchidejemi a obydlené pestrobarevnými papoušky. Život pod hladinou moře hýří barvami korálů a hbitých rybek. Neexistuje typický Karibik - Karibik je plný kontrastů. Portoriko „Ostrov očarování“ symbolizují… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
PUR320-19-1 od: 19.01.2019
do: 01.02.2019
12 69 990 Kč Odjeto
PUR320-19-2 od: 07.04.2019
do: 20.04.2019
zobrazit 12 69 990 Kč Odjeto
KódPUR320-19-1
Termínod: 19.01.2019 do: 01.02.2019
Nástupní místa -
Počet nocí12
dospělá osoba - snídaně69 990 Kč
Odjeto
KódPUR320-19-2
Termínod: 07.04.2019 do: 20.04.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí12
dospělá osoba - snídaně69 990 Kč
Odjeto

Karibik - to je nekonečná soustava asi 7 000 ostrovů, kdy na každém zažijete jiné ostrovní dobrodružství. Karibik je barevný, rozvlněný hudbou, plný bělostných pláží s tyrkysově modrou vodou. Je živočišný, rušný, ale zároveň klidný. Zdejší tropické smaragdově zelené lesy jsou svěží, porostlé orchidejemi a obydlené pestrobarevnými papoušky. Život pod hladinou moře hýří barvami korálů a hbitých rybek. Neexistuje typický Karibik - Karibik je plný kontrastů. Portoriko „Ostrov očarování“ symbolizují dokonalé pláže, koloniální historie a kultura. Ráno si můžete zaplavat v moři, odpoledne se procházet deštným pralesem a večer si užívat v kosmopolitním San Juanu plném zábavy a se sklenkou místního rumu. A Americké Panenské ostrovy? Stačí napsat jen to, že vzít si s sebou na toto místo hamaku, zavěsit ji mezi dvě nakloněné palmy nad třpytící se pláží, lehnout si a poslouchat šumění moře, to je právě ta aktivita, která má zde své místo.

San Juan – Santurce – Cueva Clara De Empalme – Barcardí rum Factory – Bahía de San Juan – El Yunque national forest – Sierra de Luquillo – Luquillo – Vieques – Mosquito bay – Svatý Tomáš – Charlotte Amalie – Magens Bay – St John – NP Virgin Islands – Cruz Bay – Svatý Tomáš


1. den zájezdu
Odlet z Prahy, přílet do hlavního města Portorika - SAN JUANU, odjezd na ubytování v okolí San Juanu, nocleh.

2. den zájezdu
Volný den na pláži
, koupání, relaxace po dlouhém letu na plážích s hedvábným pískem. První ochutnávka karibské kuchyně.

3. den zájezdu 
Celodenní prohlídka koloniálního města SAN JUAN, které bylo založené v r. 1521 a je zapsané na seznamu UNESCO. Ponoříme se do atmosféry STARÉHO MĚSTA se skvělými památníky a pevnostmi. Budeme procházet barevnými uličkami plnými historických budov, soch, laviček a pouličních bavičů. Skutečnou perlou San Juanu je pevnost EL MORRO, která je nejstarší španělskou pevností v Novém světě. Prohlédneme si také rezidenci prvního guvernéra Portorika CASA BLANCU, která je nejstarším nepřetržitě obydleným domem na západní polokouli, a KATEDRÁLU SAN JUANU z 16. st. Večer nás čeká nejživější čtvrť města SANTURCE s množstvím kaváren a restaurací, kde můžete ochutnat místní lahůdku mofongo - banánovník smíchaný s kořením, masovým vývarem a kousky vepřového.

4. den zájezdu 
Dnes nás čeká výlet k tzv. El Radaru - největšímu radioteleskopu na světě, který připomíná mimozemské sídlo. Mluvíme o místě ARECIBO OBSERVATORY, které bylo využito při natáčení filmu Zlaté oko s Jamesem Bondem v r. 1995. Poté budeme projíždět krajinou s kávovými a kakaovými plantážemi až dorazíme k obrovskému vápencovému komplexu více než 200 jeskyní s mohutnými propadlinami a podzemními říčkami PARQUES DE LAS CAVERNAS DEL RIO CAMUY. Jeskyněmi protéká největší podzemní řeka světa Río Camuy. Zde nasedneme do vláčku a sjedeme příkrou cestou až do hlavní jeskyně CUEVA CLARA DE EMPALME, která je úctyhodných 60 m vysoká a ze stropu zde visí obří stalaktity různých tvarů. Při prohlídce nás jistě zaujme i mnohopočetná kolonie netopýru, kteří jsou však pro návštěvníky zcela neškodní. Na zpáteční cestě se zastavíme na prohlídce BACARDÍ RUM FACTORY, továrny na výrobu úžasného rumového moku, která stojí na překrásném místě u zátoky BAHÍA DE SAN JUAN. Vy budete mít možnost se při prohlídce seznámit s historií lihovaru a zároveň rum i ochutnáte.

5. den zájezdu 
Dobrodružný den strávíme v džungli EL YUNQUE NATIONAL FOREST ležící v pohoří SIERRA DE LUQUILLO. Tropický prales je protkán výborným systémem pěších stezek a my jich dnes několik projdeme a prozkoumáme. Odměnou nám budou krásné výhledy a také osvěžení v několika vodopádech. Odpoledne strávíme koupáním na plážích městečka LUQUILLO s proslulými kiosky s jídlem, které jsou velmi šikovné pro ty cestovatele, kteří touží po ochutnávkách místních jídel za velmi lidové ceny.

6. den zájezdu
Volný den na pláži, relaxace, vodní sporty.

7. den zájezdu
Dopoledne odplujeme na nedotčený tropický ostrov VIEQUES proslulý překrásnými plážemi, polodivokými koňmi a klidnou atmosférou. Polovinu ostrova tvoří přírodní rezervace, která je nejrozsáhlejší rezervací zvěře v celé oblasti Karibiku. Na tomto 34 km dlouhém a 8 km širokém ostrově strávíme 2 noci, abychom měli dostatek času si vychutnat toto božské místo. Po připlutí na ostrov se ubytujeme a odpoledne budeme věnovat šnorchlování nebo opalování na pláži.

8. den zájezdu 
Dnes se vydáme do zálivu MOSQUITO BAY, který je jinými slovy nazýván SVĚTÉLKUJÍCÍ ZÁLIV. Žije zde nejvyšší koncentrace fosforeskujících obrněnek na celém světě, které snadno spatříme při plavbě lodí po laguně mezi mangrovy, jelikož nás budou zeleně osvětlovat. Zbytek dne individuální volno na ostrově, možnost projížďky místními públicos (taxíky) po ostrově a návštěvy několika vyhlášených pláží, např. PLAYA CARACAS nebo PLAYA LA PLATA.

9. den zájezdu 
Dopoledne relaxace na pláži, pořídíme si poslední fotografie tohoto tropického ráje a odpoledne odplujeme zpět na Portoriko. Nocleh.

10. den zájezdu 
Přelet na ostrov SVATÝ TOMÁŠ, který je hlavním a největším ostrovem AMERICKÝCH PANENSKÝCH OSTROVŮ. Pokud jste si mysleli, že už v životě nemůže vidět krásnější pláže než v Portoriku, poněkud jste se mýlili. Zlatý hřeb tohoto zájezdu nadešel právě zde. Jak už sám název ostrovů napovídá, zdejší pláže a příroda jsou nadpozemsky panenské. Přiletíme do města CHARLOTTE AMALIE, které vás ihned uchvátí. Kolem vás se budou do výšky vypínat vysoké zarostlé útesy a při pohledu dolů uvidíte všude kolem jen tyrkysové moře s jachtami a bílými plážemi. Zde opravdu stojí za to se na chvíli posadit, dát si svěží rybí tacos, mangové pivo a zaposlouchat se do rytmů všudypřítomného reggae.

11. den zájezdu
Tento den si budeme užívat klidu a pohody v srdcovité zátoce MAGENS BAY na severu ostrova SVATÝ TOMÁŠ. Máte možnost si tu zapůjčit kajak nebo paddleboard, popřípadě si vyrazit na návštěvu akvária Coral World Ocean Park s želvami a lvouny.

12. den zájezdu
Krátkým trajektem (cesta cca 20 min) svižně přeskočíme na vedlejší ostrůvek ST JOHN, abychom tu prozkoumali NÁRODNÍ PARK VIRGIN ISLANDS s bodlinatými kaktusy, leguány nebo divokými osly, který se rozkládá na 2/3 ostrova, ale jeho mnohem větší část leží pod vodou. Prozkoumáme pěší stezky, které se klikatí kolem petroglyfů a ruin mlýnů na cukr. Mnohé ze stezek nás dovedou na pláže, kde si při troše štěstí zaplaveme s katerami pravými. Než se vydáme na zpáteční cestu, užijeme si atmosféru hippies v přístavním městečku CRUZ BAY, které je častěji nazýváno Love City. Návrat na ostrov SVATÝ TOMÁŠ.

13. - 14. den zájezdu
Poslední den v Karibiku, nákup suvenýrů, relaxace, dle letového řádu odlet do Prahy.Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha-San Juan a Sv. Tomáš-Praha vč. letištních tax a poplatků
 • vnitrostátní letenka San Juan-Sv. Tomáš vč. let. tax a poplatků
 • doprava dle programu
 • zpáteční trajekt Portoriko-Vieques a Sv. Tomáš-St John
 • 12x ubytování v apartmánu nebo hotelu
 • 12x snídaně
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, ostatní strava, registrace ESTA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Fakultativní příplatek

 • registrace ESTA ke vstupu do USA 450 Kč
 • ochutnávka rumu v Bacardi Factory 500 Kč
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1160 Kč

Nástupní místa

19.01. - 01.02. Odjezd L2
07.04. - 20.04. Odjezd L2
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací