Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

RAKOUSKO - KULTURNÍ A PŘÍRODNÍ POKLADY UNESCO

RAKOUSKÉ PERLY V JARNÍCH BARVÁCH

Kód zájezdu: A727-23 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Jedinečné zahrady v Tullnu, ochutnávka z Burgenlandska – historické město Eisenstadt, velikán světové klasické hudby Josef Haydn, Rust – nejhezčí vinařské městečko na břehu Neziderského jezera, vyjížďka lodí v Národním Parku Neziderské jezero, Schönbrunn – barokní zámek s rozsáhlými zahradami – světové kulturní dědictví UNESCO, 01.05. Státní svátek – nečerpáte dovolenou!Tulln - Eisenstadt - Rust - Mörbisch am See - Neziderské jezero - Schönbrunn  Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
A727-23-1 od: 29.04.2023
do: 01.05.2023
zobrazit 2 6 990 Kč Odjeto
KódA727-23-1
Termínod: 29.04.2023 do: 01.05.2023
Nástupní místa Praha, Jihlava, Pardubice, Hradec Králové
Počet nocí2
Dospělá osoba - snídaně6 990 Kč
Odjeto

Anotace

Jedinečné zahrady v Tullnu, ochutnávka z Burgenlandska – historické město Eisenstadt, velikán světové klasické hudby Josef Haydn, Rust – nejhezčí vinařské městečko na břehu Neziderského jezera, vyjížďka lodí v Národním Parku Neziderské jezero, Schönbrunn – barokní zámek s rozsáhlými zahradami – světové kulturní dědictví UNESCO, 01.05. Státní svátek – nečerpáte dovolenou!

Tulln - Eisenstadt - Rust - Mörbisch am See - Neziderské jezero - Schönbrunn 

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Ráno odjezd autobusu z nástupních míst, odpoledne návštěva zahrady v Tullnu, která je v Evropě jedinečná první, ekologická inspirující zahrada, rozkládající se na ploše 50 ha. Tvoří ji na 70 různých druhů zahrad. Zajímavostí je, že zdejší zahrady jsou budovány na ekologické bázi, v souladu s biohospodářstvím a nepoužívají se zde tedy žádná umělá hnojiva ani postřiky. Některé zahrady mají zajímavé názvy jako Tanec čarodějnic, Zahrada léčivé vody nebo Nebeská stěna. V zahradě jsou i osázené terasy, je zde spousta možností k odpočinku a posezení, i obchod, kde si můžete zakoupit semena na vaši zahradu. V zahradách je i vyhlídková věž a stezka v korunách stromů, ze kterých si uděláte dobrý přehled o zdejším rozsáhlém areálu. K večeru příjezd do hotelu jižně od Vídně do Vösendorfu, ubytování.

2. den zájezdu
Snídaně, přejezd do Burgenlandska. Zastávka v hlavním městě Eisenstadtu, města rodu Esterházyů a Josepha Haydna – pěší okruh městem kolem zámku rodiny Esterházy ze 17. století, Haydnův dům. Poté přejezd do Rustu, vinařského městečka, které vás očaruje svou středověkou atmosférou a nádhernou květinovou výzdobou. Prohlídka historické části města – barokní radnice, Rybářský kostel, měšťanské domy a vinárny, kde si můžete posedět u skleničky vína. Procházka ulicí Storchenstrasse, kde má každý dům své specifické domovní znamení – čapí hnízdo na komíně. Přejezd do obce Mörbisch am See, která je přitažlivá svými úzkými uličkami a typickými maďarskými venkovskými domky. Vyjížďka výletní lodí (jízdenka v ceně) v Národním Parku Neziderské jezero, který je ve společném vlastnictví Rakouska a Maďarska. Snad nikde jinde v Evropě se nenajde taková rozmanitost živočišných a rostlinných druhů na tak malém prostoru jako právě zde. Ne nadarmo přijalo UNESCO tento jediný stepní NP v Evropě na Seznam světového dědictví. Večer návrat na hotel.

3. den zájezdu
Snídaně, odjezd do Schönbrunnu a příjemně strávené dopoledne v bývalé letní rezidenci Habsburků. Je to jeden z nejvelkolepějších barokních areálů v Evropě, který je zapsán na seznam UNESCO. V rámci návštěvy areálu můžete navštívit nejen zámek a jeho komnaty (velký okruh s audio průvodcem), ale i atrakce v jeho rozsáhlých zahradách jako je bludiště, zahrady korunní princezny, oranžérie a vyhlídková terasa Goriette (zvýhodněná vstupenka cca 34 Euro). Po poledni odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

29.04. - 01.05.   Hradec Králové, Pardubice, Praha, Jihlava

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací