Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

RAKOUSKO - SOLNÁ KOMORA

POBYT MEZI JEZERY A HORAMI

Kód zájezdu: A665-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené Sleva 55+

Solná komora specifická a jedinečná oblast Rakouska, plná jezer, vysokých hor, údolí a soli, která se tu těžila už v dobách dávného keltského osídlení. Užijte si dovolenou v oblasti jezer Solné komory s ubytováním v Lammertálském údolí v příjemném hotelu v Abtenau. Každý den nás program zavede k jednomu prosluněnému jezeru, kde se můžeme věnovat turistice, koupání a relaxaci nebo poznávání přírodních a kulturně-historických zajímavostí.Zájezd provází Naděžda ŠauerováGmunden – zámek Ort – Bad… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
A665-20-1 od: 21.07.2020
do: 26.07.2020
zobrazit 5 11 900 Kč Odjeto
KódA665-20-1
Termínod: 21.07.2020 do: 26.07.2020
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Tábor, České Budějovice, Ostrava, Olomouc, Chrudim, Holice, Benešov
Počet nocí5
Dospělá osoba - polopenze11 900 Kč
Odjeto

Anotace

Solná komora specifická a jedinečná oblast Rakouska, plná jezer, vysokých hor, údolí a soli, která se tu těžila už v dobách dávného keltského osídlení. Užijte si dovolenou v oblasti jezer Solné komory s ubytováním v Lammertálském údolí v příjemném hotelu v Abtenau. Každý den nás program zavede k jednomu prosluněnému jezeru, kde se můžeme věnovat turistice, koupání a relaxaci nebo poznávání přírodních a kulturně-historických zajímavostí.

Zájezd provází Naděžda Šauerová

Gmunden – zámek Ort – Bad Ischl – Abtenau – Gossauská komora – Hallstatt – Krippenstein - vyhlídka Pět prstů – St. Wolfgang – Schafberg – Bad Aussee – solný důl Altaussee - soutěska Lammerské pece – Salcburk

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Dopoledne odjezd přes České Budějovice (11:00 hod) do Rakouska. Návštěva města GMUNDEN na jezeře Traunsee, nejhlubší jezero Solné komory, které bývalo hlavním překladištěm soli. Dnes je známé zajímavou zvonkohrou na náměstí, typickou bílo-zelenou keramikou ale především jezerním zámkem ORT, spjatým s nespoutanou osobností Jana Salvátora Toskánského. Prohlídka lázní BAD ISCHL se slavnou Císařskou vilou. V podvečer příjezd na ubytování v ABTENAU, večeře.

2. den zájezdu
Výlet do GOSSAUSKÉ KOMORY – příjemná turistika podél jezera GOSAUSEE a GOSAULACKE k Hornímu jezeru Gosausee s fantastickými výhledy na rozeklané vápencové věže Dachsteinu. Tuto oblast vyhledávala ke svým dlouhým procházkám i císařovna Alžběta „Sisi“. Travnaté břehy jezera Gosausee a průzračně čistá voda jsou jako stvořené ke koupání. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

3. den zájezdu  
Výlet do malebného hornického městečka HALLSTATT, ležícího ve strmém svahu nad Hallstattským jezerem. Po prohlídce města, vyjedeme zubačkou k visuté vyhlídkové plošině nad městem. V okolí jezera se nám nabízí řada dalších zajímavých aktivit, dle přání a chuti každého. Koupání a relaxace na ostrově u Hallstattu, vyhlídková plavba po jezeře, výjezd lanovnou na vrchol KRIPPENSTEIN (2108 m) s nespočtem turistických tras s výhledy na Dachsteinský ledovec nebo jedinečný výhled na jezero z vyhlídky PĚT PRSTU. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

4. den zájezdu
Výlet k jezeru WOLFGANGSEE. Prohlídka starobylého městečka ST. WOLFGANG, zdejší poutní kostel ukrývá zcela unikátní gotický deskový oltář od středověkého Mistra Pachera. Pro zájemce výjezd parní lokálkou nebo pěší výstup na strmý štít SCHAFBERG (1783 m) s fantastickým výhledem na celou oblast Solné komory. Možnost koupání a relaxace u jezera. Návrat na ubytování, večeře.

5. den zájezdu
Výlet k jezeru ALTAUSSEER SEE, prohlídka lázeňského BAD AUSSEE, návštěva solného dolu Altaussee, kde byly na sklonku války ukryty umělecké sbírky Adolfa Hitlera pro plánované muzeum v Linci. Jezero Altaussee a jeho okolí je jako stvořené ke koupání a relaxaci nebo příjemným procházkám.

6. den zájezdu
Po snídani odjezd z hotelu a průchod divokou soutěskou LAMMERSKÉ PECE. Odpoledne SALCBURK (UNESCO), perla mezi horami. Prohlídka historického centra města – rušné náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou, Mozartův rodný dům, náměstí Residenzplatz, Getreidegasse, jedna z nejmalebnějších a nejrušnějších ulic historického centra, zahrady zámku Mirabel. Výjezd lanovkou k pevnosti Hohensalzburg a prohlídka. Odjezd, návrat do ČR v nočních hodinách (cca 22:00 hod).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • Děti do 8 let sleva 5400 Kč, do 12 let 3700 Kč (možno i na základním lůžku).

  • 55+ sleva ze základní ceny zájezdu 3%

Orientační ceny vstupného

Golling – vodopád 3 €
Hallstatt – kostnice 1,50 €
Hallstatt – vyhlídková plavba (cca 50 min.) 9,50 €
Hallstatt – solný důl, prohlídka pro skupiny 20 € (vč. výjezdu lanovkou tam i zpět 27 €/os)
Hallstatt – zubačka – jedna cesta, T/Z 9 €/16 €
Bad Ischl – Císařská vila a zahrady 14,50 €
Karkogel – lanovka 11 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 80 €

Zajímavosti

Doporučujeme

  • Výjezd parní lokálkou na Schafberg
  • Visutá vyhlídková plošina nad městem Hallstatt
  • Průchod divokou soutěskou Lammerské pece

Ubytování

  • údolí Lammertal - městečko Abtenau - hotel*** – 2lůžk. prostorné pokoje s příslušenstvím, TV, sejf, k dispozici hotelové wellness v ceně a slevová zákaznická karta Tannengau.

Nástupní místa

21.07. - 26.07. odjezd D + Ostrava (+500)
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací