Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

RAKOUSKO - SOLNÁ KOMORA

KRÁSY PŘÍRODY A DÁVNÁ TAJEMSTVÍ

Kód zájezdu: A665-21 Počet nocí: 5 Strava: polopenze Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena od 10 212 Kč 11 100 Kč

Oblíbené Sleva 55+

Solná komora je naprosto unikátní oblastí Rakouska s nespočtem jezer, vysokých hor, především pak soli, která se tu těžila již v dobách dávného keltského osídlení. Užijte si dovolenou v Solné komoře s ubytováním v Bad Goisern, které bylo pro udržování starých zvyků a tradic zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Každý den nás program zavede k některému z jezer, kde se můžeme věnovat turistice, koupání a relaxaci. Budeme zasvěceni i do tajemství ukrytých tu nacistických pokladů… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
A665-21-1 od: 10.08.2021
do: 15.08.2021
zobrazit 5 11 100 Kč
10 212 Kč
Rezervovat místa
KódA665-21-1
Termínod: 10.08.2021 do: 15.08.2021
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Tábor, České Budějovice, Ostrava, Olomouc, Chrudim, Holice, Benešov
Počet nocí5
Dospělá osoba - polopenze10 212 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Solná komora je naprosto unikátní oblastí Rakouska s nespočtem jezer, vysokých hor, především pak soli, která se tu těžila již v dobách dávného keltského osídlení. Užijte si dovolenou v Solné komoře s ubytováním v Bad Goisern, které bylo pro udržování starých zvyků a tradic zařazeno na seznam kulturního dědictví UNESCO. Každý den nás program zavede k některému z jezer, kde se můžeme věnovat turistice, koupání a relaxaci. Budeme zasvěceni i do tajemství ukrytých tu nacistických pokladů nevyčíslitelných hodnot. Užijte si pobyt v Solné komoře, pobyt mezi jezery a horami.

Zájezd provází Naděžda Šauerová

Gmunden – zámek Ort – Bad Ischl – Bad Goisern – Gossauská komora – Hallstatt – Krippenstein - vyhlídka Pět prstů – St. Wolfgang – Schafberg – Bad Aussee – solný důl Altaussee - Toplitzsee – Salcburk

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Dopoledne odjezd přes České Budějovice (11:00 hod) do Rakouska. Návštěva města GMUNDEN na jezeře Traunsee, nejhlubší jezero Solné komory, které bývalo hlavním překladištěm soli. Dnes je známé zajímavou zvonkohrou na náměstí, typickou bílo-zelenou keramikou ale především jezerním zámkem ORT, spjatým s nespoutanou osobností Jana Salvátora Toskánského. Prohlídka lázní BAD ISCHL se slavnou Císařskou vilou. V podvečer příjezd na ubytování v BAD GOISERN, večeře.

2. den zájezdu
Výlet do GOSSAUSKÉ KOMORY – příjemná turistika podél jezera GOSAUSEE a GOSAULACKE k Hornímu jezeru Gosausee s fantastickými výhledy na rozeklané vápencové, ledovcem pokryté věže Dachsteinu. Tuto oblast vyhledávala ke svým dlouhým procházkám i císařovna Alžběta „Sisi“. Travnaté břehy jezera Gosausee a průzračně čistá voda jsou jako stvořené ke koupání. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

3. den zájezdu  
Výlet do malebného hornického městečka HALLSTATT, ležícího ve strmém svahu nad Hallstattským jezerem. Po prohlídce města, vyjedeme zubačkou k visuté vyhlídkové plošině nad městem. V okolí jezera se nám nabízí řada dalších zajímavých aktivit, dle přání a chuti každého. Koupání a relaxace na ostrově u Hallstattu, vyhlídková plavba po jezeře, výjezd lanovnou na vrchol KRIPPENSTEIN (2108 m) s nespočtem turistických tras s výhledy na Dachsteinský ledovec. Úchvatný je výhled na jezero z visuté vyhlídky PĚT PRSTU. Odpoledne návrat do hotelu, večeře.

4. den zájezdu
Výlet k jezeru WOLFGANGSEE. Prohlídka starobylého městečka ST. WOLFGANG, zdejší poutní kostel ukrývá zcela unikátní gotický deskový oltář od středověkého Mistra Pachera. Pro zájemce výjezd parní lokálkou nebo pěší výstup na strmý štít SCHAFBERG (1783 m) s fantastickým výhledem na celou oblast Solné komory. Možnost koupání a relaxace u jezera. Návrat na ubytování, večeře.

5. den zájezdu
Výlet k jezerům v okolí lázeňského města BAD AUSSEE, návštěva solného dolu Altaussee, kde byly na sklonku války ukryty umělecké sbírky Adolfa Hitlera pro plánované muzeum v Linci (film „Památkáři“). Podél promenády kolem nejfotogeničtějšího rakouského jezera GRUNDELSEE a následný výšlap k jezeru TOPLITZSEE. Již 75 let jsou zde hledány poklady, které nacisté na konci války do jeho vod skryli. Možnost koupání a relaxace, popřípadě vyhlídkové plavby. Večer návrat na ubytování.

6. den zájezdu
Cesta kouzelnou krajinou kolem jezer Wolfgangsee a Fuchlsee. Odpoledne SALCBURK (UNESCO), perla mezi horami. Prohlídka historického centra města – rušné náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou, Mozartův rodný dům, náměstí Residenzplatz, Getreidegasse, jedna z nejmalebnějších a nejrušnějších ulic historického centra, zahrady zámku Mirabel. Výjezd lanovkou k pevnosti Hohensalzburg a prohlídka. Odjezd, návrat do ČR v nočních hodinách (cca 22:00 hod).

Cena zahrnuje

 • dopravu lux. klim. busem,
 • vjezd do Salcburku,
 • 5x ubytování v penzionu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 5x polopenzi – snídaně formou bufetu, večeře 3chodové menu,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné
 • fakultativní služby
 • lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 2200 Kč, 
 • komplexní pojištění včetně storna zájezdu 240 Kč,
 • Připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění) Evropa - 30 Kč/den

Nástupní místa

10.08. - 15.08. odjezd D + Ostrava (+500)
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • 55+ sleva ze základní ceny zájezdu 3%

Orientační ceny vstupného

Golling – vodopád 3 €
Hallstatt – kostnice 1,50 €
Hallstatt – vyhlídková plavba (cca 50 min.) 9,50 €
Hallstatt – solný důl, prohlídka pro skupiny 20 € (vč. výjezdu lanovkou tam i zpět 27 €/os)
Hallstatt – zubačka – jedna cesta, T/Z 9 €/16 €
Bad Ischl – Císařská vila a zahrady 14,50 €
Karkogel – lanovka 11 €

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 80 €

Zajímavosti

Doporučujeme

 • Výjezd parní lokálkou na Schafberg
 • Visuté vyhlídky nad městem Hallstatt a Pět prstů
 • Tajemství nacistických pokladů v Solné komoře

Ubytování

 • Penzion v centru Bad Goisern se nachází 600 m od moderního aquaparku a 3 km od jezera Hallstätter See. Účelně vybavené pokoje s vlastním příslušenstvím jsou po kompletní rekonstrukci, k dispozici je rychlý internet zdarma. V případě zájmu možnost pokojů pro 3 – 4 osoby.

Ohlasy klientů

07.08.2020
Dobrý den,
především chci vyjádřit velkou spokojenost se zájezdem do Solné komory. Túry v krásné přírodě, městečka s dostatkem času na posezení u dobrého jídla nebo u kávičky, to je podle mého gusta. A paní Naďa Šauerová byla skvělá, příjemný hlas, informacemi nás nezahlcovala a kolik měla pro nás plánků, to jsem ještě nezažila.
Děkuji a zdravím
Jarmila J.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací