Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ROMANTIKA TOSKÁNSKA

A CINQUE TERRE

JEDINEČNÁ MĚSTA A PŘÍRODNÍ PAMÁTKY

Kód zájezdu: IT408-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Letecky
Cena na vyžádání

Navštívíme Toskánsko s jedinečnými stavebními památkami a městy. Florencie, Siena, Pisa, Lucca jsou pro turisty lákavými místy s mimořádnými ukázkami románského, gotického a renesančního umění. Zájezd je obohacen i o přírodní skvost Itálie, divoké pobřeží Cinque Terre s malebnými „orlími“ vesničkami nad mořem.Vila Garzoni - Lucca - Pisa - Siena - San Gimignano - Volterra - Florencie - Cinque Terre - Vernazza - Manarola - Riomaggiore - Pietrasanta Celý popis


Anotace

Navštívíme Toskánsko s jedinečnými stavebními památkami a městy. Florencie, Siena, Pisa, Lucca jsou pro turisty lákavými místy s mimořádnými ukázkami románského, gotického a renesančního umění. Zájezd je obohacen i o přírodní skvost Itálie, divoké pobřeží Cinque Terre s malebnými „orlími“ vesničkami nad mořem.

Vila Garzoni - Lucca - Pisa - Siena - San Gimignano - Volterra - Florencie - Cinque Terre - Vernazza - Manarola - Riomaggiore - Pietrasanta

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odlet z Prahy do Toskánska, transfer na hotel, ubytování.

2. den zájezdu:
Návštěva nádherných zahrad VILY GARZONI, které patří k nejkrásnějším v celé Itálii. Návštěvníky ohromí nejen schodiště s balustrádami, ale i bazény s vodotrysky lemované pestrými květinovými záhony. LUCCA, elegantní podmanivé město, obklopené hradbami, nabízí ve svém středu atraktivní směs náměstí, malých kostelů, muzeí, galerií a dlážděných uliček. PISA (UNESCO), prohlídka slavného Piazza dei Miracoli – Šikmá věž, Baptisterium, Dóm atd.

3. den zájezdu:
SIENA (historické centrum města je pod patronací UNESCO) město, jehož kostely a paláce vytvářejí působivý architektonický komplex, náměstí Piazza del Campo ve tvaru půlměsíce je obklopeno 16 paláci, gotický dóm. SAN GIMIGNANO (UNESCO), jedno z nejatraktivnějších míst Toskánska, jeho hradby a historické rodové věže dokreslují malebný obraz středověkého města. VOLTERRA, velmi dobře zachované starověké a středověké historické město s hradbami a branami ležící na strmém, skalnatém vrchu. Město vzniklo spojením několika etruských osad ve 4. století př. n. l., kdy vznikly i mohutné hradby. Prohlídka města alabastru, které dosáhlo svého největšího rozkvětu právě za Etrusků. Krásné městské brány, impozantní středověké paláce, gotická katedrála ze 13. stol., římské divadlo.

4. den zájezdu:
Pobyt u moře.


5. den zájezdu:
FLORENCIE (historické centrum je pod patronací UNESCO), perla Toskánska s monumentálními stavbami florentské renesance – Dóm Santa Maria dei Fiori, Giottova Campanila, Baptisterium, hrobka Medicejských, Ponte Vecchio přes řeku Arno, kostel Santa Croce s hrobkou Michelangela.

6. den zájezdu: 
Celodenní výlet do oblasti malebných romantických „orlích“ vesniček nad mořem CINQUE TERRE (UNESCO), tato jedinečná oblast je dostupná pouze vláčky. Navštívíme vesničku VERNAZZA ležící na skalnatém ostrohu, hrad Doria, z něhož se naskýtají pohledy jako z ptačí perspektivy na zátoku i křivolaké uličky. Dále vesničku MANAROLA, jejíž barevné domky šplhají vzhůru po skále a z druhé strany ji obklopují malebné vinice. Další možností je RIOMAGGIORE, působivá ukázka architektury této oblasti, kde úzké domy stoupají od mořské hladiny po svazích kopců.

7. den zájezdu:
Pobyt u moře
. Pro neposedné možnost výletu místní dopravou do městečka PIETRASANTA, romantické středověké městečko s historickým středem a úzkými uličkami.

8. den zájezdu: 
Transfer z hotelu na letiště. Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

CINQUE TERRE - vstup do NP a celodenní jízdenka – 16 € (10 € děti do 11 let; 13 € senioři nad 70 let).
Zahrady vily Garzony – 11 €.

FLORENCIE (výběr záleží na zájmu klienta) -
Galerie Uffizzi - 12,5 € (CK nezaručuje, že se zájemci dostanou do galerie, stojí se většinou dlouhé fronty, nebo je možné si
předem zajistit rezervaci přes internet za příplatek 4 €)
kostel S. Croce - 6 €,
kostel S. Lorenzo - 4,5 €
Kombinované vstupné: Dóm + kopule Dómu + Zvonice + Baptisterium – 15 €, nutná rezervace předem.
Palazzo Vecchio - 10 €.

Příměstský vlak do centra – cca 1,50 € / 1 cesta

SIENA
katedrála - 4 €
baptisterium - 4 €
krypta – 8 €
věž - 7 €
Kombinované vstupné: Museo del Opera + Panorama Facciatone – 7 €, Porta del Cielo + Duomo + Biblioteca Piccolomini + Cripta – 15 €, Museo del Duomo + Duomo + Biblioteca Piccolomini + Cripta + Panorama Facciatone – 12 €.

PISA - autobus z parkoviště - 1 € zp.
V Pise je možné vybrat si z několika variant vstupenek:
1 vstup (výběr: Baptisterium, Campo Santo, Museo del Duomo – momentálně uzavřeno pro rekonstrukci, nebo Museo delle sinopie) - 5 
2 vstupy (výběr z výše uvedeného) - 7 €
3 vstupy (výběr z výše uvedeného) - 8 €
Samotný dóm – zdarma.
Vstup na Šikmou věž nelze kombinovat, je vždy samostatně a stojí 18 €

SAN GIMIGNANO
Palazzo comunale + Pinacoteca + Torre Grossa + současná výstava – 7 €.

LUCCA
Torre Guinigi - 4 €
Baptisterium - 6 €,
katedrála San Martino – 3 €
Kombinovaná vstupenka Dom + Museo + San Giovanni – 7 €.

Místní průvodce ve Florencii, Sieně a Volteře - cca 8 €/os. (skládá-li se celá skupina, počítáno na skupinu 40 os.). V případě zájmu o prohlídku těchto měst s průvodcem je místní průvodce povinný.

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy je cca 130 € + cca 24 € na místní průvodce

Nástupní místa

20.05. - 27.05. Odjezd L6
23.09. - 30.09. Odjezd L6
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací