Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

RUSKO - JEZERO BAJKAL, TUNKINSKY NP

OSTROV OLCHON - SÍDLO DUCHŮ

Kód zájezdu: RUS524-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip Bonus za včasné přihlášení

Poznání fascinujících koutů planety - nekonečné Sibiře, minimálně zasažené civilizací a nejhlubšího jezera světa Bajkal, přírodního unikátu, který i přes svou vzdálenost láká turisty z celého světa. Poznáme bezprostředně jezero Bajkal s rozlohou bezmála poloviny území naší republiky, hloubkou 1642 m a vodou čistou tak, že ani není vhodná pro lidský organismus. Projedeme se historickou Krugobajkalskou železnicí. V místech, kde se setkává tajga se stepí se budeme toulat jedinečným Tunkinskym… Celý popis


Anotace

Poznání fascinujících koutů planety - nekonečné Sibiře, minimálně zasažené civilizací a nejhlubšího jezera světa Bajkal, přírodního unikátu, který i přes svou vzdálenost láká turisty z celého světa. Poznáme bezprostředně jezero Bajkal s rozlohou bezmála poloviny území naší republiky, hloubkou 1642 m a vodou čistou tak, že ani není vhodná pro lidský organismus. Projedeme se historickou Krugobajkalskou železnicí. V místech, kde se setkává tajga se stepí se budeme toulat jedinečným Tunkinskym národním parkem, navštívíme tajemný ostrov Olchon, kde je šamanismus stále ještě tradičním náboženstvím. Pokud se rozhodneme tohle tajemno prolomit, na vlastní oči se přesvědčíte, jak moc jsou tyto vzdálené oblasti i s námi spojeny, ať již působením Československých legií nebo postavou spisovatele Jaroslava Haška.

Zájezd provází Petr Horák, garance skupiny max. 16 osob

Moskva – Irkutsk – jezero Bajkal – skanzen Talcy – Listvjanka – Krugobajkalská železnice – Kultuk – Tunkinsky NP – Aršan – Badary - Zlatá Horda - ostrov Olchon - Chužir – Mys Burchan/Šamanská skála

Program zájezdu

1. den zájezdu
Krátce po půlnoci odlet z Prahy s českým průvodcem do Moskvy a následný let do města IRKUTSK. Večer transfer do hotelu (18:30 hod), ubytování, případná večeře.

2. den zájezdu
Po snídani odjezd autobusem k jezeru BAJKAL (UNESCO). Cestou prohlídka pozoruhodného skanzenu Talcy – tradiční obydlí a zvyky původních sibiřských kmenů. Ubytování v hotelu v městečku LISTVJANKA na břehu jezera, nádherná okolní příroda, akvárium s bajkalskými tuleni, zajímavé muzeum Bajkalu.

3. den zájezdu
Celodenní výlet po západním břehu Bajkalu historickou KRUGOBAJKALSKOU ŽELEZNICÍ, projížďka s četnými zastávkami a vyhlídkami, focení z plošiny přímo na lokomotivě. Vzpomeneme osud stavitelů – vězňů, ale také slavnou historii československých legií, které vybojovaly na Bajkalu jedinou námořní bitvu v českých dějinách. Součástí vyhlídkové jízdy je oběd v restauraci během zastávky. Večer ubytování v hotelu v osadě KULTUK, v nejzápadnějším cípu ostrova.

4. den zájezdu
Cesta autobusem do míst, kde se setkává tajga se stepí. Divoké přírodní scenérie, hory vysoké přes 3000 m, hluboká ledovcová údolí, horké prameny a vodopády, to je TUNKINSKY NP rozkládající se v Burjatské republice. Návštěva radio-astrofyzikální observatoře BADARY, jednoho z pracovišť Ruské akademie věd. Proti proudu řeky Irkut přijedeme do lázeňského městečka ARŠAN na úpatí pohoří Sajan, ubytování v hotelu. Procházka ke klášteru Aršanský Dacan a následně pak kaňonem řeky Kyngarga s nespočtem kouzelných tůní a vodopádů.

5. den zájezdu
Rozloučení s Tunkinskym NP a odjezd autobusem do města IRKUTSK, města uprostřed Sibiře na soutoku řek Angary a Irkut. Prohlídka města nás zavede do historického centra, kde najdeme staré předrevoluční kupecké domy a kavárny, z období carského Ruska pak panská sídla vysídlených děkabristů, živoucí skanzen původních dřevěných domů nebo unikátní příklad sibiřského baroka Chrám Zjevení. Ubytování v hotelu.

6. den zájezdu
Po snídani se vydáme autobusem na ostrov OLCHON. Cestou zastávka a oběd v etnografickém parku ZLATÁ HORDA s ukázkami rituálů, tanců a písní původních Burjatů, pro něž je šamanismus stále ještě tradičním náboženstvím. Autobusem přijedeme k trajektu přes úžinu Maloe More a následně pak po ostrově legendárním UAZem. Večer ubytování v hotelu ve správním centru ostrova CHUŽIR. Procházka ke svatyni všech náboženství, ŠAMANSKÁ SKÁLA na Mysu Burchan, kde podle legend dlí vládce ostrova Chan-Choto Babaj. Muzeum N. M. Revjakina zajímavá exkurze historií ostrova od Mongolů, Burjatů, až po neblaze proslulé stalinské gulagy.

7. den zájezdu
Celodenní výlet po ostrově nás zavede až k severnímu mysu KHOBOY. Součástí výletu je i picknik ve volné přírodě. Při pohledu na nedozírné vodní pláně Bajkalu pochopíme, proč je jezero přezdíváno mořem. Ostrov OLCHON je pozoruhodnou kombinací tajgy, stepi i malé pouště. Mimo vlastní malé jezero tu najdeme strmé skalní útesy čnící až 800 m nad vodní hladinu. Večer návrat na nocleh do Chužiru. Možnost ochutnat vyhlášeného omula, rybu, kterou nenajdeme jinde na světě.

8. den zájezdu  
Odjezd lodí z ostrova do ústí řeky Angary, ubytování v hotelu ve městě IRKUTSK. Dokončení prohlídky města, projdeme se po kouzelné promenádě podél řeky Angary, připomeneme si místa spojená se zdejším „osvětovým“ působením spisovatele Jaroslava Haška a samozřejmě neopomeneme navštívit vyhlášený trh s dary okolních řek a jezer.

9. den zájezdu 
Odpoledne odlet z Irkutska přes Moskvu zpět do Prahy (19:00 hod).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • BONUS 1000 Kč sleva při objednávce zájezdu do 10.2.2020

Vstupní vízum

  • o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza do Ruska budete včas informováni

Ubytování

  • Poznámka: 3lůžk. pokoj bývá většinou formou 2lůžkového pokoje s přistýlkou

Nástupní místa

26.08. - 03.09. Odjezd L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací