Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SASKÉ ŠVÝCARSKO, DRÁŽĎANY A MÍŠEŇ

METROPOLE NA LABI, PŘÍRODNÍ SCENÉRIE

PLAVBA KOLESOVÝM PARNÍKEM DO DRÁŽĎAN

Kód zájezdu: D642-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Příjemný krátký program, nabízí množství nezapomenutelných dojmů a zážitků z úchvatných přírodních scenérií Saského Švýcarska. Poplujeme lodí starodávným kolesovým parníkem po Labi, navštívíme umělecké sbírky celosvětového významu v Drážďanech, navštívíme Porcelánovou manufakturu a muzeum v Míšni. Vzpomínky na dětství v nás vyvolá pohádkový zámek Moritzburg nebo Muzeum Karla Maye v Redebeulu, jehož dobrodružné knihy jsme v mládí nadšeně četli. Bad Schandau – pevnost Königstein – skalní most… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
D642-19-1 od: 21.06.2019
do: 23.06.2019
zobrazit 2 4 150 Kč Odjeto
KódD642-19-1
Termínod: 21.06.2019 do: 23.06.2019
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice
Počet nocí2
dospělá osoba - snídaně4 150 Kč
Odjeto

Příjemný krátký program, nabízí množství nezapomenutelných dojmů a zážitků z úchvatných přírodních scenérií Saského Švýcarska. Poplujeme lodí starodávným kolesovým parníkem po Labi, navštívíme umělecké sbírky celosvětového významu v Drážďanech, navštívíme Porcelánovou manufakturu a muzeum v Míšni. Vzpomínky na dětství v nás vyvolá pohádkový zámek Moritzburg nebo Muzeum Karla Maye v Redebeulu, jehož dobrodružné knihy jsme v mládí nadšeně četli.

Bad Schandau – pevnost Königstein – skalní most Bastei – Pirna – Drážďany – Míšeň – zámek Moritzburg – Radebeul


1. den zájezdu 
Ráno (6:00 hod) cesta přes Prahu a Děčín podél Labe do Německa. Prohlídka BAD SCHANDAU na pravém labském břehu, pověstmi opředené hrázděné domy v loďařské čtvrti Postelwitz nebo ocelová konstrukce s výtahem Ostrau Turm (50 m), sloužící nejen jako rozhledna, ale i spojení s městskou čtvrti Ostrau, nacházející se nad centrem Bad Schandau. Navštívíme nedalekou pevnost KÖNIGSTEIN na stolové hoře (240 m) nad hladinou Labe, jedna z největších pevností Evropy. Úžas budí monumentální pískovcová hradba pevnosti nebo 152 m hluboká studna. Odpoledne procházka po skalním mostě BASTEI, s krásnými výhledy na okolí řeky Labe. Po krátké prohlídce starobylého přístavního města PIRNA následuje plavba po Labi tradičním kolesovým parníkem do DRÁŽĎAN. Večer ubytování v hotelu v Drážďanech.

2. den zájezdu 
Ráno další labská metropole MÍŠEŇ. Mohutný hrad Albrechtsburg, bývalé hlavní sídlo vládnoucího saského rodu Wettinů. Míšeňský porcelán je světově uznávaná značka. Do tajů jeho výroby nám dá nahlédnout, v Evropě nejstarší, Porcelánová manufaktura a muzeum. Odpoledne MORITZBURG, barokní zámek zasazený do kouzelné jezerní krajiny, kde byla natáčena nejznámější česko-německá filmová pohádka Tři oříšky pro Popelku. Karel May a město RADEBEUL, životní patálie Karla Maye nám přiblíží Muzeum Karla Maye, spisovatele dobrodružných románů. Ve své době byl Karel May, duchovní otec indiánského náčelníka Vinnetoua, nejslavnější osobností Německa. První část prohlídky města DRÁŽĎANY a jejich zajímavostí. Exoticky působící sídlo tabákové společnosti Yenidze nebo Pfundova kachlíková novorenesanční mlékárna. Podvečerní procházka historickým centrem Drážďan po Brühlově terase přes Augustův most ke zlaté soše Augusta Silného.

3. den zájezdu
DRÁŽĎANY a do podvečerního odjezdu bude dostatek času k prohlídce muzeí a galérií – Rezidenční zámek se sbírkami Grünes Gewölbe, Zwinger; drážďanské kostely, Frauenkirche, Katedrála Nejsvětější Trojice a další významné stavby, Semperova opera dle libosti a zájmů každého. Odjezd domů, přes Prahu (20:00 hod) cesta dle jednotlivých nástupních míst.

Cena zahrnuje

  • dopravu lux. klim. busem
  • 2x ubytování v hotelu *** - 2lůžk.pokoje s příslušenstvím
  • 2x bufetovou snídani
  • průvodce 

Cena nezahrnuje

  • vstupné, plavby, fakult. služby 
  • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk.pokoj 1400 Kč
  • 2x večeře formou bufetu 730 Kč
  • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 110 Kč 

Nástupní místa

21.06. - 23.06. odjezd A + Ostrava

Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací