Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SEVERNÍ JADRAN A JEHO OSTROVY

KRK - CRES - LOŠINJ

Kód zájezdu: HR447-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Koupání v nádherných vodách Jadranu, fascinující horské scenérie Julských Alp, stará rybářská městečka, panenská příroda ostrovů, ale i horských vesniček ve vnitrozemí. Pojeďte s námi na Severní Jadran. Terst - zámek Miramare - ostrov Krk – Vrbnik – Baška - Opatija - Pula - Rovinj - Pazin - ostrov Cres - ostrov Lošinj - Piran - Portorož – Poreč - Postojenské jeskyně - Ljubljana Celý popis


Anotace

Koupání v nádherných vodách Jadranu, fascinující horské scenérie Julských Alp, stará rybářská městečka, panenská příroda ostrovů, ale i horských vesniček ve vnitrozemí. Pojeďte s námi na Severní Jadran.
Terst - zámek Miramare - ostrov Krk – Vrbnik – Baška - Opatija - Pula - Rovinj - Pazin - ostrov Cres - ostrov Lošinj - Piran - Portorož – Poreč - Postojenské jeskyně - Ljubljana

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v podvečerních hodinách.

2. den zájezdu
Návštěva italského města TERST, jedno z nejvýznamnějších měst monarchie Rakousko – Uhersko s řadou krásných paláců především z 19. století včetně radnice. Zastávka u zámku MIRAMARE, v jeho zdech a okolních anglických zahradách se začal odvíjet tragický osud císaře Maxmiliána „Mexického“. Nachází se na pobřeží obklopený překrásným parkem. Příjezd na ubytování.

3. den zájezdu
Pobyt u moře.

4. den zájezdu
Okruh po ostrově KRK, největší jaderský ostrov s neokoukanými přírodními scenériemi a malebnými městečky. Hlavní město ostrova KRK s trojlodní křesťanskou bazilikou, pitoreskní městečko VRBNIK, turist. atraktivní BAŠKA s úzkými uličkami, průchody a dlouhou oblázkovou pláží. Zastávka v městečku OPATIJA, přímořské lázně s noblesními lázeňskými domy obklopenými bujnou zelení parků a zahrad s exotickou flórou.

5. den zájezdu
Návštěva PULY, metropole Istrie, jedno z nejstarších měst na východním jaderském pobřeží, velkolepý římský amfiteátr, monumentální divadlo s 23 tisíci sedadly, šestý největší dochovaný amfiteátr na území bývalé Římské říše. Část dne bude patřit městečku ROVINJ, prohlídka, volno, koupání. Zastávka u vyhlídky nad LIMSKÝM ZÁLIVEM zasahujícím km do pevniny jako skandinávské fjordy. Historické městečko PAZIN, středověký hrad nad propastí s ponornou krasovou říčkou Pazinčica, kterou v románu Matyáš Sandorf od Julese Verna, prchá jeho hrdina z rakouského vězení.

6. den zájezdu
Pobyt u moře. Pro zájemce fakult. výlet: trajektem na ostrov CRES, tajemné hory a městečka na skalních útesech, historický OSOR. Přejedeme přes most na ostrov LOŠINJ, návštěva malebného městečka MALI LOŠINJ, návštěva malebných městeček ostrova MALI LOŠINJ. Koupání v zátoce ČIKAT.

7. den zájezdu
Slovinská riviéra. Prohlédneme si PIRAN, asi nejkrásnější město na Slovinském pobřeží Jadranu (Staré město, Tartiniho náměstí). Část dne strávíme v noblesní PORTOROŽI a cestou zpět historické město POREČ s raně křesťanskou bazilikou (UNESCO).

8. den zájezdu
Návštěva POSTOJENJSKÝCH JESKYNÍ, druhá největší zpřístupněná jeskyně v Evropě s 20 km podzemních chodeb, krápníková výzdoba, jízda podzemním vláčkem, koncertní dvorana. LJUBLJANA, hlavní město Slovinska, kterému dominuje hrad, z jehož věží je výhled až k Julským Alpám. Odjezd do ČR.

9. den zájezdu
Předpokládaný příjezd do republiky v časných ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Postojenská jeskyně vč. audioprůvodce v češtině –
23,9 €, studenti 16-25 let - 19,1 €, děti 6-15 let - 14,3 €.

Miramare - 6 €. Terst-katedrála – 2 €
Pula - amfiteátr - 70 HRK
Pula - Archeologické muzeum - 20 HRK
Pula - Augustův chrám - 10 HRK
Pula - Katedrála - 5 HRK
Pula - Benátská pevnost - 20 HRK
Krk - katedrála - 7 HRK
Lošinj – Muzeum Apoksiomena – 75 HRK

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 40 € + 220 HRK = cca 30 €

Zajímavosti

Nástupní místa

05.09. - 13.09. odjezd J*
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací