Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SLOVINSKO - TRIGLAVSKÝ NP, JEZERA BLED A BOHINJ

WELLNESS POBYT S VÝLETY POD ALPAMI

HOTELOVÝ RESORT 4* - DOVOLENÁ SLOVINSKO 2023

Kód zájezdu: SLO682-23 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel****

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Vlak Možnost doobsazení

Užijte si s námi „babí léto“ ve Slovinsku, spojené s poznáním přírodních krás Triglavského národního parku, smaragdových jezer, vodopádů a panoramatických výhledů. Ubytováni budeme po 3 noci ve wellness hotelu 4* mezi horskými masivy Karavanek a Julských Alp. Pohodový zájezd pro všechny, kdo touží po krásné přírodě s jedinečnou kulisou hor a současně i po regeneraci a odpočinku v hotelovém wellness.Zájezd provází Ing. Milena ŠkorpilováMaria Wörth - Pyramidenkogel – jezero Bled – Triglavský NP –… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
SLO682-23-1 od: 22.08.2023
do: 27.08.2023
zobrazit 3 9 290 Kč Odjeto
SLO682-23-2 od: 26.09.2023
do: 01.10.2023
3 8 690 Kč Odjeto
KódSLO682-23-1
Termínod: 22.08.2023 do: 27.08.2023
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc
Počet nocí3
Dospělá osoba - polopenze9 290 Kč
Odjeto
KódSLO682-23-2
Termínod: 26.09.2023 do: 01.10.2023
Nástupní místa -
Počet nocí3
Dospělá osoba - polopenze8 690 Kč
Odjeto

Anotace

Užijte si s námi „babí léto“ ve Slovinsku, spojené s poznáním přírodních krás Triglavského národního parku, smaragdových jezer, vodopádů a panoramatických výhledů. Ubytováni budeme po 3 noci ve wellness hotelu 4* mezi horskými masivy Karavanek a Julských Alp. Pohodový zájezd pro všechny, kdo touží po krásné přírodě s jedinečnou kulisou hor a současně i po regeneraci a odpočinku v hotelovém wellness.

Zájezd provází Ing. Milena Škorpilová

Maria Wörth - Pyramidenkogel – jezero Bled – Triglavský NP – Nordic Centre Planica – PR Zelenci – Kranjska Gora – jezero Jasná – Bohijnské jezero – vodopády Savica – Vogel – Orlove Glave – údolí Vrata - vodopád Peričnik – soutěska Vintgar - jeskyně Postojna

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ve večerních hodinách odjezd z ČR. Cesta přes Rakousko do Slovinska.

2. den zajezdu
Ráno příjezd do Rakouska. Zastávka v městečku MARIA WÖRTH, procházka po promenádě podél jezera Wörthersee, možnost výhledu z nejvyšší dřevěné vyhlídkové věže v Evropě PYRAMIDENKOGEL na jezero Wörthersee. Následuje nejnavštěvovanější slovinské JEZERO BLED, příjemná vycházková stezka okolo jezera, pohledy na Julské Alpy i Karavanky, lázeňské městečko, hrad Bled, možnost plavby typickou loďkou tzv. pletnou na Bledský ostrov. Odpoledne ubytování v hotelu, odpočinek, wellness, bazény, individuální volno.

3. den zájezdu
Ráno návštěva světoznámého horského údolí, kde byl v r. 1969 postaven vůbec první lyžařský vlek – NORDIC CENTRE PLANICA, výšlap na mamutí můstek. Zastávka u jednoho ze smaragdových jezer v přírodní rezervaci ZELENCI, v severní části Triglavského NP. Pestrá škála zajímavých a vzácných druhů rostlin i živočichů, smaragdově modré jezírko, ve kterém pramení řeka Sava Dolinka, a obklopují ho dřevěné můstky a lávky. Po poledni prohlídka městečka KRANJSKA GORA, zasazeného pod vrcholky Julských Alp, známé jako tradiční dějiště závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Navštívíme dům Liznjek – zrekonstruovaný statek z 18. století, dnes etnografické muzeum s bohatým původním vybavením. Uděláme si procházku k pohádkovému JEZERU JASNÁ - nabídne se nám krásná scenérie s blankytnou vodou a kulisou hor. Vyfotografovat se můžete u známé sochy kamzíka. Návrat na hotel wellness, bazény, individuální volno.

4. den zájezdu
Pohodový den v okolí Bohinjského jezera. Příroda a klid ledovcového údolí, jízda busem okolo Bohinjského jezera, krátká pěší túra k vodopádům SAVICA, zastávka a procházka u BOHINJSKÉHO JEZERA, fakultativně výjezd lanovkou na vrchol b (1570 m), panoramatický výhled na vrcholové partie Julských Alp včetně nejvyšší hory Triglav. Možnost pokračování (lanovkou nebo pěšky) na vyhlídkový bod ORLOVE GLAVE (1682m) nebo variantně relax u Bohinjského jezera. Návrat na hotel, wellness, bazény.

5. den zájezdu
Poslední zastávka v okolí Kranjské Gory, návštěva údolí Vrata a procházka k vodopádu PERIČNIK, jednoho z nejkrásnějších ve Slovinsku. Následuje procházka romantickou SOUTĚSKOU VINTGAR. Na závěr dne největší krápníkové evropské jeskyně POSTOJNA. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den zájezdu
Návrat v časných ranních hodinách (Praha cca 05:00 hod).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • 3. osoba na pokoji 12 let a více: 400 Kč
  • dítě na 3. lůžku: 3-6,99 let: 1500 Kč
  • dítě na 3. lůžku: 7-11,99 let: 1100 Kč

Ubytování

Wellness horský hotel**** v kulisách okolních Alp v horském středisku Kranjska Gora. Ideální místo pro odpočinek i aktivní dovolenou. Součástí hotelu je bazén, wellness centrum i saunový svět či fitness.

Nástupní místa

22.08. – 27.08. Odjezd A, B
26.09. – 01.10. Odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
- 3x ubytování v hotelu**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
- Wellness horský hotel**** v kulisách okolních Alp v horském středisku Kranjska Gora. Ideální místo pro odpočinek i aktivní dovolenou. Součástí hotelu je bazén, wellness centrum i saunový svět či fitness.
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
3x snídaně formou bufetu, večeře. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2022) – ceny v €
soutěska Vintgar 10 €
vodopád Savica 3 €
lanovka na Vogel (zpáteční jízdenka) 28 €
Bled – lodní výlet po Bledském jezeře cca 15 €
Bled – hrad 13 €
dřevěná vyhlídková věž Piramidakogel 12 €
Postojenská jeskyně + Predjamský hrad 40 €

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 200 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

MĚNA A KURZ
EURO (značení EUR nebo €), 1 € = cca 26 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí na Slovinsku i v Itálii je, jako v České republice 230 V. Zástrčky je s dvojicí kulatých kolíků s průměrem 4,8 mm a roztečí 19 mm. Zásuvka má pak dva otvory pro kolíky, kovové uzemňovací písky na horní a spodní straně a vodí zářezy po stranách. Zástrčka i zásuvka jsou symetrické. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Lublaň - Veleposlaništvo Češke Republike
Riharjeva 1, 1000 Ljubljana
Telefon: +3861/4202450, +3861/4202451, +3861/4202464
Fax: +3861/2839259
Nouzová linka: +386/41/679103
E-mail: ljubljana@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí, středa, pátek 09.00 - 12.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +386
Nouzové telefonní číslo, hasiči a zdravotní a záchranná služba: 112
Policie: 113
První pomoc (Splošna nujna medicinska pomoč, ZDL): 01/ 522 84 08

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Pro dovoz a vývoz valut nejsou stanovena žádná omezení. Občanům EU se doporučuje být finančně vybaven v závislosti na délce a charakteru pobytu. Výše finančních prostředků není pevně stanovena.
Daň z přidané hodnoty (slovinsky DDV) se občanům členských států EU vč. ČR nevrací. Omezení se vztahují na tabákové výrobky a alkoholické nápoje. Podrobnější informace lze nalézt na stránkách slovinského celního úřadu: http://www.carina.gov.si/en/travellers/travelling_within_eu/travelling_within_eu_general_information/

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací