Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE, PAMÁTKY UNESCO

PŘÍRODNÍ PARKY + GIBRALTAR

POZNÁVACÍ ZÁJEZD ANDALUSIE, VAŠE DOVOLENÁ 2023

Kód zájezdu: E634-23 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Při poznávacím zájezdu do Andalusie s námi objevte perly maurské architektury, kterými jsou Sevilla, Cordóba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra, Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, Ronda, kolébka corridy, tapas a rytmy flamenca, to je poznávací zájezd do Andalusie. Využijte i pobyt u moře v Torremolinos s lehkou turistikou a bohatými výlety. Na jaře zažijeme svátek patií v Córdobě a na podzim pouť San Miguel v Torremolinos.Antequera – El Torcal -… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
E634-23-1 od: 06.05.2023
do: 14.05.2023
zobrazit 7 29 990 Kč Odjeto
E634-23-2 od: 28.09.2023
do: 06.10.2023
zobrazit 7 29 990 Kč Odjeto
KódE634-23-1
Termínod: 06.05.2023 do: 14.05.2023
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Dospělá osoba - polopenze29 990 Kč
Odjeto
KódE634-23-2
Termínod: 28.09.2023 do: 06.10.2023
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Dospělá osoba - polopenze29 990 Kč
Odjeto

Anotace

Při poznávacím zájezdu do Andalusie s námi objevte perly maurské architektury, kterými jsou Sevilla, Cordóba, Granada a komplex maurských paláců Alhambra, Gibraltar, turistika v přírodním parku El Torcal a Sierra de Grazalema, Ronda, kolébka corridy, tapas a rytmy flamenca, to je poznávací zájezd do Andalusie. Využijte i pobyt u moře v Torremolinos s lehkou turistikou a bohatými výlety. Na jaře zažijeme svátek patií v Córdobě a na podzim pouť San Miguel v Torremolinos.

Antequera – El Torcal - Sevilla - Jerez de la Frontera - El Puerto de Santa Maria - Cádiz - Gibraltar - Ronda - Garganta del Chorro - Dolmen de Menga - Montilla - Córdoba - Granada - Las Alpujarras - Loja - Frigiliana - Nerja – Málaga

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet z Prahy do Málagy, transfer do hotelu.

2. den zájezdu
Výlet do pohoří Torcal. ANTEQUERA s maurskou pevností, turistika v přírodním parku El Torcal (UNESCO) - vápencové skály, ráj botaniků a fotografů, na jaře pozorování plameňáků.

3. den zájezdu
Přes NP Fuente de Piedra do SEVILLY (UNESCO), katedrála, věž La Giralda, Alcázar, rezidence emírů, zahrady Reales Alcázares, radnice a paláce zdobené azulejos, židovská čtvrť, zahrady Maria Luisa.

4. den zájezdu
Cesta podél NP Doňana. JEREZ DE LA FRONTERA, jezdecká španělská škola a víno sherry, přístav EL PUERTO DE SANTA MARIA. CÁDIZ, katedrála a zahrady, Atlantik a bílé pobřeží Costa de la Luz, variant. dle počasí návštěva GIBRALTARU, britské kolonie s pevností, Gibraltarská skála, fakult. terénními vozy na vrchol. Ubytování v Torremolinos.

5. den zájezdu
Cesta pohořím Sierra de Ronda do městečka RONDA, kolébka corridy a město Hemingwaye, kaňon Tajo, býčí aréna a muzeum corridy, ochutnávka vín nebo turistika v kaňonu řeky, bílé vesničky, nahlédneme do propasti Garganta del Chorro, (turistika v okolí 4 km), nebo koupání na Costa del Sol. Návrat a večer možnost zhlédnutí vystoupení flamenca (30 € s nápojem).

6. den zájezdu
Fakult. maurská cesta na sever Andalusie, navštívíme DOLMEN DE MENGA (UNESCO), zastávka v oblasti vína a keramiky azulejos MONTILLA, možnost nákupu specialit a vína CÓRDOBA (UNESCO), židovská čtvrť, Mezquita, na jaře "Slavnost pátií" s krásně vyzdobenými květinovými nádvoříčky, rozsáhlé zahrady, Alcázar s pevností katolických králů, arabský trh, variantně pohoda u moře i bazénu v TORREMOLINOS nebo individuálně vlakem do BENALMADENY (hrad, akvárium) nebo vlakem do MÁLAGY nebo lanovkou do hor Mijas s turistickými trasami. V podzimním termínu by se měla v TORREMOLINOS konat velká slavnost místního světce, svátky Feria de San Miguel.

7. den zájezdu 
Celodenní výlet. GRANADA, město pod vrcholky Sierra Nevada, prohlídka paláců, pevností a zahrad maurských vládců - Alhambra a zahrady Generalife (UNESCO), Lví dvůr, královský palác, uličky Albaicínu. Cesta krajem bílých horských vesniček Las Alpujarras, LOJA a vyhlídky na pohoří Sierra Nevada.

8. den zájezdu 
Po pobřeží Costa del Sol na "Balkón Evropy". FRIGILIANA (keramika s arabskými ornamenty) a turistika v kaňonu s levadou nebo maurská zřícenina. NERJA na útesu nad mořem, pravěká jeskyně Cueva de Nerja, možnost ochutnání vyhlášených pochoutek tapas, slavnost San Isidoro. MÁLAGA, přístav od dob Féničanů, Jednoruká katedrála, sbírky Nadace Picassa, maurský hrad Alcazaba, archeolog. muzeum, ruina hradu Castillo de Gibralfaro, večerní atmosféra, transfer na letiště, odlet pozdě v noci.

9. den zájezdu
Přílet do Prahy k ránu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

06.05. – 14.05. odjezd L1
28.09. – 06.10. odjezd L1
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

letecky Praha - Malága – Praha, po destinaci se budeme pohybovat autobusem a místní dopravou. Na Gibraltarskou skálu je možné využít fakultativně mikrobusy či taxi.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
7x ubytování v hotelu (2x vnitrozemí, 1x u Sevilly, 4x Torremolinos) - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
7x snídaně, 6x večeře (bez nápojů). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2022) – ceny v EUR (€)
RONDA: aréna 8 €
GRANADA: katedrála 5 €, královská kaple 5 €
CORDOBA: Alcázar 8 €, mešita 11 €
SEVILLA: katedrála a věž Giralda 12 €, Alcázar 14,50 €
CÁDIZ: katedrála 7 €
NERJA: jeskyně 10 €
ANTEQUERA: katedrála 3 €, pevnost 3 €
MÁLAGA: katedrála 8 €, Alcazar a hrad 6 €, Picassovo muzeum 9 €
FLAMENCO: 30 € vč. nápoje, vystoupení na 2 h
GIBRALTAR: poznávací cca 2h okruh mikrobusy na Tarikovu horu přibližná cena 45€/os.

Upozornění:
*Ceny vstupů se každoročně se zvyšují, někdy i během sezony. Ceny uvedené na internetu proto nemusejí již být aktuální.
*Taxi na Gibraltaru - přibližná cena 45 €, záleží ale na aktuálním kurzu eura a libry. Definitivní cena proto může být stanovena až na místě.
*U fakultativního výletu je v ceně příplatku jen doprava tam a zpět, případné vstupné se platí individuálně.
*Vstupné do Alhambry je bezpodmínečně nutné zajistit několik měsíců dopředu, rezervace je časová na jméno a cestovní doklad, vstupenka je nevratná a ani není možné přidávat další osoby na určený čas. Z tohoto důvodu je nutné hlásit zájem o Alhambru již při podpisu smlouvy.
*Nejnáročnější je zajištění Alhambry včetně Nazirijského paláce. Předem děkujeme za pochopení.

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 150 €, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se Vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

MĚNA A KURZ
EURO (značení €), 1 € = cca 26 Kč
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

V souvislosti s aktuálním stavem jednání o "brexitu" jsme si vyžádali stanovisko zastupitelského úřadu České republiky v Gibraltaru ohledně vstupu českých občanů na území Gibraltaru. Jednoznačným doporučením tohoto úřadu je mít pro vstup na území Gibraltaru platný cestovní pas (cestovní pas musí být platný ještě 6 měsíců po dni vstupu na území Gibraltaru). S ohledem na toto stanovisko Vás chceme upozornit na to, že pokud nebudete mít platný cestovní pas jak výše uvedeno, nemusí Vám být umožněn vstup na území Gibraltaru. Toto stanovisko nám bylo sděleno dne 21.3. 2019.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí ve Španělsku je 230 V. Zástrčky mají dva kolíky s kruhovým průřezem. Ve většině hotelů najdete zásuvky pro holicí strojky, nabíječky mobilních telefonů i fény. Adaptér většinou není potřeba (ale případně se dá půjčit na recepcích hotelů či campingů).

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Madrid - Embajada de la República Checa
Avda. Pío XII, 22-24, 28016 Madrid
Telefon: +34 91 353 1880, sekretariát-91 353 1882, KO-91 353 1896-7
Fax: +34 91 353 1885, OEÚ - 91 353 1888, KO - 91 353 1898
Nouzová linka: +34 69 998 2307
E-mail: madrid@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 08.00 - 12.30, 13.00 - 16.30
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí, úterý, čtvrtek 10.00 - 12.00, středa 10.00 - 14.00

Konzulární jednatelství Barcelona
Muntaner 263, 1C, 08021 Barcelona, 08021 Barcelona
Telefon: +34 932 413 236, +34 932 004 537 (od 10.00 do 13.00 hod.)
Fax: +34 93 241 3237
Nouzová linka: +34 619 266 039 (od 1.7.do 30.8.2019)
E-mail: barcelona@honorary.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 10.00 - 13.00
Poznámka: KJ Barcelona je v prostoru honorárního konzulátu a je v provozu během letní turistické sezóny od 1.7. - 30.8. 2019.

Honorární konzulát Barcelona
Carrer de Mallorca 272, 9-1, 08037 Barcelona
Telefon: +34 932 413 236, +34 932 004 537
Fax: +34 93 241 3237
E-mail: Barcelona@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost konzulární obvod: autonomní společenství Katalánsko (provincie Barcelona, Gerona, Lérida, Tarragona), provincie Zaragoza, provincie Huesca
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí - pátek 10.00 - 13.00

České centrum Madrid
Avda. Pío XII, 22-24, 28016 Madrid
Telefon: +34 91 353 0623, 91 353 0622
Fax: +34 91 353 0624
E-mail: ccmadrid@czech.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 08.00 - 16.30

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +34
Tísňové telefonní číslo: 112
Občanská garda (Guardia Civil): 062
Národní policie (Policía Nacional): 091
Záchranná služba (Samur): 092

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
V rámci Evropské unie platí volný pohyb zboží, nicméně určitou výjimkou z tohoto volného režimu je zboží, které podléhá spotřební dani. Bez dodatečných poplatků je možné převážet v rámci zemí EU limitované množství tohoto zboží pro osobní potřebu. Pro obecné množstevní vymezení osobní spotřeby byly pro Španělsko stanoveny tyto limity:
800 ks cigaret, 400 ks krátkých doutníků, 200 ks doutníků, 1 kg tabáku, 10 l lihovin (tj. tvrdého alkoholu), 20 l produktů se středním obsahem alkoholu (aperitivů), 90 l vína ( z toho max. 60 l šumivého vína) a 110 l piva.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY

Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze

Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací