Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ŠPANĚLSKO - MADRID A PERLY NOVÉ KASTILIE

TOLEDO, EL ESCORIAL A ALCALÁ DE HENARES

Kód zájezdu: E629-21 Počet nocí: 4 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Letecky
Cena od 13 791 Kč 14 990 Kč

Sleva 55+ Náš tip

Zaleťte si s námi do Madridu, pulzující metropole, v níž se elegantní architektura potkává se španělským temperamentem. Do města fantastických muzeí a galerií i širokých a honosných bulvárů. Podíváme se do Toleda - města tří kultur, do kláštera El Escorial, jehož monumentalita doslova bere dech a do Alcalá de Henares, starobylého centra vzdělanosti. Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
E629-21-1 od: 06.10.2021
do: 10.10.2021
zobrazit 4 14 990 Kč
13 791 Kč
Rezervovat místa
KódE629-21-1
Termínod: 06.10.2021 do: 10.10.2021
Nástupní místa Praha
Počet nocí4
Dospělá osoba - snídaně13 791 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Zaleťte si s námi do Madridu, pulzující metropole, v níž se elegantní architektura potkává se španělským temperamentem. Do města fantastických muzeí a galerií i širokých a honosných bulvárů. Podíváme se do Toleda - města tří kultur, do kláštera El Escorial, jehož monumentalita doslova bere dech a do Alcalá de Henares, starobylého centra vzdělanosti.

Program zájezdu

1. den zájezdu
Dle let. řádu odlet s průvodcem z Prahy, přílet do MADRIDU. Transfer na ubytování do hotelu. První část prohlídky Madridu. Podíváme se na náměstí Sluneční brány (Puerta del Sol), srdce celého Španělska, ke Královskému divadlu a na Východní náměstí (Plaza Oriente), ke katedrále Almudena a dále po Calle Mayor, k půvabné Plaza de la Villa až na Plaza Mayor, úchvatné obdélníkové náměstí, které je po celém svém obvodu obklopeno červenými domy s balkony, mansardovými okny, ozdobnými věžičkami a kterému dominuje jezdecká socha krále Filipa III.

2. den zájezdu 
Dopoledne je pro zájemce připraven fakult. výlet za hranice města. Společně místní dopravou na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama, k prohlídce paláce a kláštera Filipa II. EL ESCORIAL (UNESCO). Stavba odráží královu oddanost katolické víře, k níž se přidává nespočet uměleckých děl, královská knihovna s jedinečnými freskami, mramorový královský panteon atd. Po návratu do MADRIDU prohlídka další části města. Vydáme se na Paseo del Prado, třídu umění světového věhlasu. Na pár set metrech zde stojí trojice skvostných uměleckých sbírek, jimž dominuje skvělé Museo del Prado, galerie v sobě soustřeďuje největší kolekci španělských mistrů na světě (obrazy Velázqueze, Goyi, El Greka, Zurbarána, Ribery či Murilla). Na své si přijdou i milovníci děl italských, francouzských nebo anglických malířů. Především 20. stol. je zastoupeno v Museo Reina Sofía, nejznámějším exponátem je Picassova Guernica. Pozadu nezůstává ani Museo Thyssen-Bornemisza, na jehož stěnách je dokumentováno osm stol. výtvarného umění.

3. den zájezdu
Ráno fakult. výlet do TOLEDA (UNESCO). Středověké městské opevnění, kamenné uličky, náměstí, paláce a nesčetné svatostánky doslova dýchají historií a na každém kroku připomínají staleté soužití tří místních kultur, křesťanské, židovské a muslimské. Z náměstí Zocodover, původně dobytčího trhu, se vydáme k dominantě města, Alcázaru, v němž dnes sídlí vojenské muzeum. Pokračujeme k monumentální katedrále, perle vrcholné gotiky s příměsí dalších slohů a kolem radnice dojdeme ke kostelu Santo Tomé, v němž je vystaveno jedno z nejznámějších děl slavného El Greca, Pohřeb hraběte Orgaze. Zastavíme místních synagog a společnou procházku zakončíme u kláštera San Juan de los Reyes, který nechala postavit samotná katolická veličenstva, Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský. Po návratu do MADRIDU indiv. volno, nebo např. k návštěva věhlasných madridských muzeí.

4. den zájezdu 
Fakultativní výlet do ALCALÁ DE HENARES (UNESCO), města kultury a vzdělanosti. Nejslavnějším místním rodákem je nepochybně světoznámý Miguel de Cervantes, po kterém je pojmenováno zdejší náměstí Plaza de Cervantes s Corral de Comedias, jedno z nejstarších stále fungujících divadel v Evropě. Ze Cervantesova náměstí vybíhá Calle Mayor, lemované v celé své kilometrové délce sloupovím. Nevynecháme ani budovy univerzity, např. renesanční Colegio de San Ildefonso, jež dnes slouží jako rektorát, místní katedrálu nebo biskupský palác. Po návratu do MADRIDU možnost návštěvy Královského paláce (Palacio Real), jež se řadí mezi nejrozsáhlejší svého druhu v Evropě nebo muzea koridy Las Ventas, popř. fotbalového stadionu Realu Madrid (Santiago Bernabéu).

5. den zájezdu
Dokončení prohlídky MADRIDU. Projdeme se po okázalé Calle Alcalá, dále po rušné Gran Vía, zamíříme na Plaza Cibeles a přijdeme až k Parku Retiro. Individuální volno a dle let. řádu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Madrid – Praha vč. letištních tax,
 • kabinové zavazadlo dle podmínek let. společnosti,
 • transfer z/na hotel,
 • 4x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím,
 • 4x snídani,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 3600 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • výlet vlakem do Toleda 800 Kč,
 • odbavené zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg 1350 Kč,
 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 180 Kč,
 • výlety do kláštera El Escorial a do Alcalá de Henares stačí uvést na místě, výlety jsou realizovány místní železniční dopravou

Nástupní místa

06.10. - 10.10. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • SLEVA 55+ ze základní ceny 2%

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací