Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SPIŠ – KLENOTNICE SLOVENSKA

PAMÁTKY UNESCO, SPLAV DUNAJCA A KARPATSKÝ OBLOUK

POZNÁVACÍ ZÁJEZD, DOVOLENÁ NA SLOVENSKU 2023

Kód zájezdu: SK697-23 Počet nocí: 6 Strava: polopenze Ubytování:

Autokarem
Cena od 8 823 Kč 9 590 Kč

Náš tip Možnost doobsazení

Vydejte se s námi do oblasti Spiše, krajiny mimořádně bohaté na kulturně-historické památky, do krajiny pestré přírody. Během poznávacího zájezdu navštívíme Spišský hrad, Spišské Podhradie, L´ubovnianský hrad, zámeček Markušovce, historickou Levoču i Kežmarok, památky lidové architektury, termální lázně Vrbov, NP Slovenský raj a Pieniny. V oblasti severního Šariše navštívíme gotický Bardejov, Dukelský průsmyk i výjimečné dřevěné kostely Karpatského oblouku v Ladomirové a Bodružali. Čeká nás… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
SK697-23-1 Doobsazení pro muže Doobsazení pro ženu od: 24.07.2023
do: 30.07.2023
zobrazit 6 9 590 Kč
8 823 Kč
Rezervovat místa
KódSK697-23-1 Doobsazení pro muže Doobsazení pro ženu
Termínod: 24.07.2023 do: 30.07.2023
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Moravská Třebová, Mohelnice
Počet nocí6
Dospělá osoba - polopenze8 823 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Vydejte se s námi do oblasti Spiše, krajiny mimořádně bohaté na kulturně-historické památky, do krajiny pestré přírody. Během poznávacího zájezdu navštívíme Spišský hrad, Spišské Podhradie, L´ubovnianský hrad, zámeček Markušovce, historickou Levoču i Kežmarok, památky lidové architektury, termální lázně Vrbov, NP Slovenský raj a Pieniny. V oblasti severního Šariše navštívíme gotický Bardejov, Dukelský průsmyk i výjimečné dřevěné kostely Karpatského oblouku v Ladomirové a Bodružali. Čeká nás pestrá mozaika pohoří, kotlin, jedinečných památek UNESCO i termální voda pod Tatrami.

Spišský hrad – Dreveník – Žehra - Spišské Podhradie – Spišská Kapitula – Sivá Brada - Bardějov – Ladomirová – Bodružal – Bardějov – Dukelský průsmyk – Markušovce – Kežmarok – termály Vrbov – Pieninský NP – splav Dunajca - Levoča – Stará Ľubovňa – Podolínec – NP Slovenský Raj - Tomašovský výhled

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v ranních hodinách na Slovensko. Prohlídka SPIŠSKÉ NOVÉ VSI, kde budeme po celou dobu zájezdu ubytováni. Po prohlídce ubytování, večeře.

2. den zájezdu
Výlet za symboly někdejší moci Spiše (UNESCO). Navštívíme dominantu oblasti SPIŠSKÝ HRAD, patřící mezi nejrozsáhlejší hradní komplexy Evropy, největší hrad na Slovensku s rozlohou více než 41tis. m2. Procházka o okolí DREVENÍKU – přírodní rezervaci travertinu. Následuje ŽEHRA s gotickým kostelíkem Ducha svatého, SPIŠSKÉ PODHRADIE s renesančně-barokními domy a církevní městečko SPIŠSKÁ KAPITULA s katedrálou sv. Martina. Na závěr SIVÁ BRADA, travertinová kupa s vyvěrajícím minerálním pramenem, jezírko, drobné kaskády, koryta malých potůčků, barokní kaplička sv. Kříže.

3. den zájezdu
Severní Spiš - výjimečné kostely Karpatského oblouku (UNESCO) - dřevěné sakrální stavby jsou skvostem slovenské lidové architektury. Zvláštností je, že objekty jsou postaveny výhradně ze dřeva a při jejich stavbě nemohl být použit ani jeden hřebík. Vyznačují se originalitou a jedinečným technicko-uměleckým řešením. Prohlédneme si římsko-katolický chrám sv. Michala Archanjela v obci LADOMIROVÁ chrám sv. Mikuláše (z r. 1658) v BODRUŽALI. Na závěr Dukelský průsmyk - památník 1. československého armádního sboru - DUKLA, muzeum pod širým nebem. Odpoledne návštěva gotického města BARDEJOV (UNESCO), ucelené historické jádro s měšťanskými štítovými domy, hlavní náměstí s budovou bývalé radnice, Gantzughof s renesanční arkádou, kostel sv. Egídia, středověké hradby městského opevnění.

4. den zájezdu
Ráno navštívíme u Slovenského ráje rokokový zámeček MARKUŠOVCE s letohrádkem Dardanely, vystavěný k příležitosti očekávané návštěvy císaře Josefa II. Podtatranské město KEŽMAROK, jeden z nejrozsáhlejších a nejucelenějších souborů kulturně-historických památek na Spiši. Prohlídka městské památkové rezervace, radnice, Hradní ulice, bazilika sv. Kříže, krásná renesanční zvonice, pýcha města - dřevěný artikulární kostel sv. Trojice (UNESCO). Odpoledne relaxace a odpočinek v nedalekých termálních lázních VRBOV, jedna z nejlepších geotermálních vod střední Evropy.

5. den zájezdu
Krásy PIENINSKÉHO NP. Z Červeného Kláštora přejdeme po lávce přes Dunajec na druhý břeh do Polska a vystoupáme na dominantu Pienin TRZY KORONY (982 m) s nádherným kruhovým výhledem. Odtud sejdeme do polské osady Stromovce Nižne a opět přes lávku zpět. SPLAV DUNAJCA – z Červeného Kláštora sjedeme na dřevěných pltích (cca 9 km) do LESNICE

6. den zájezdu
Dopoledne prohlídka bývalého královského města LEVOČA s množstvím památek, historické centrum, kostel sv. Ducha, chrám sv. Jakuba s nejvyšším dřevěným gotickým oltářem na světě. Odpoledne metropole severu Spiše – STARÁ ĽUBOVŇA, prohlídka Muzea lidové architektury a hradu Stará Ľubovňa s nádhernými výhledy. Během své bohaté minulosti se stal významným díky pozici na obchodní cestě procházející údolím řeky Poprad do Polska. Hrad hostil plno polských králů a byl také skrýší polských korunovačních klenotů. Návrat na hotel, po cestě krátká zastávka v PODOLÍNCI, městská památková rezervace, malé přívětivé centrum městečka.

7. den zájezdu
Dopoledne SLOVENSKÝ RAJ, krajina krasových planin, soutěsek, vodopádů a jeskyň. Krátká turistická trasa k TOMÁŠOVSKÉMU VÝHLEDU. Ten si díky neopakovatelným scenériím a pro nenáročnost cesty drží mezi turisty pověst nejoblíbenější slovenské vyhlídky. V samém závěru nás čeká ohromná skalní galerie s délkou okolo 200 m, vychutnáme si výhled na Průlom Hornádu, dolinu Bílého potoka, vrch Čertova sihoť a pokud budeme mít štěstí na viditelnost, můžete dohlédnout až na V. Tatry. Odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

  • Ubytování: moderní hotel*** na okraji památkové zóny ve Spišské Nové Vsi - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, fénem, sat. TV, minibarem. Hotel. hostům je k dispozici fitness centrum, za poplatek masáže a solárium.

Nástupní místa

24.07. – 30.07. Odjezd A + Mor. Třebová, Mohelnice
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
- 6x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím
- Ubytování: moderní hotel*** na okraji památkové zóny ve Spišské Nové Vsi - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, fénem, sat. TV, minibarem. Hotel. hostům je k dispozici fitness centrum, za poplatek masáže a solárium.
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
6x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (CENY Z ROKU 2022) – ceny v EUR
Markušovce - Kaštieľ a letohrádok Dardanely - 7 €
Spišský hrad - 8 €
Žehra, kostel svatého Ducha - 2 €
Spišská kapitula, katedrála svatého Martina - 3 €
Kežmarok - kostel sv. Trojice - 3 €
Thermal Park Vrbov - ZÓNA THERMAL 2,5 hodiny – 13 €, 4 hodiny – 15 €
                                   ZÓNA LETO 2,5 hodiny - 10,50 €, 4 hodiny - 11,50 €
Strážky - zámeček - 3,5 €
Stará Ľubovňa - hrad a skanzen -10 €
Levoča - chrám sv. Jakuba - 4 €

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 70 EUR, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

MĚNA A KURZ
EURO (značení EUR nebo €)
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí na Slovensku je, jako v České republice 230 V. Zástrčky je s dvojicí kulatých kolíků s průměrem 4,8 mm a roztečí 19 mm. Zásuvka má pak dva otvory pro kolíky, kovové uzemňovací písky na horní a spodní straně a vodí zářezy po stranách. Zástrčka i zásuvka jsou symetrické. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Bratislava - Vel´vyslanectvo Českej republiky
Hviezdoslavovo nám. 8, 810 00 Bratislava
P.O.Box 208
Telefon: +421/2/59203303, sekretariát-59203319, ved.KO-59203340, obchodně-ekonomický prac. 59203323 hospodář-59203306, kulturní a tiskový prac.-59203325
Fax sekr.: +421/2/59203330, KO +421/2/59203346
Nouzová linka: +421/903287003, +421/903747006
E-mail: bratislava@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 7.45 - 16.15
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 8.00 - 12.00, 14.00 - 16.00

České centrum Bratislava
Hviezdoslavovo nám. 8, 814 99 Bratislava
P.O.Box 348
Telefon: +421/2/54418215
E-mail: ccbratislava@czech.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - čtvrtek 08.30 - 12.00, 13.15 - 16.15, pátek 08.30 - 13.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +421
Policie: 158
Požární ochrana: 150
Rychlá lékařská pomoc při vážných nehodách a náhlých onemocněních ohrožujících život: 155
Integrovaný záchranný systém: 112
Linka záchrany(poradenství při poskytování první pomoci): 0850 11 13 13
Horská záchranná služba: 18 300
Letecká záchranná služba: 18 155

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Převážení věcí osobní potřeby v rámci členských států EU nepodléhá clu. České koruny lze bez problému vyměnit ve vybraných bankách a spořitelnách v ČR i SR popř. využít bankomatu. Výměnu lze provést také v některých hotelích i v běžných směnárnách. Cestování se zvířaty: Při vstupu na území SR se zvířetem je nutno zajistit pro zvíře pas (obdoba očkovacího průkazu), kde budou uvedeny záznamy o absolvovaní nutných očkování zvířete, atd. Další informace mohou turisté získat na adrese: www.svssr.sk. SR v roce 1992 podepsala mezinárodní dohodu CITES (Dohoda o mezinárodním obchodě s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin), která zakazuje převoz ohrožených druhů živočichů a rostlin i jejich částí přes hranice.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!


Ohlasy klientů

11.7.2021

Dobrý den,
chci Vám pochválit poznávací zájezd na Spiš, že kterého jsme se včera vrátili.
Byl to velmi zajímavý, rozmanitý a přívětivý zájezd. Spokojeni jsme byli prakticky se vším! S ubytováním, stravováním, průvodcem panem Tomášem Rezlerem atd.

Ale hlavně chci poděkovat všem, kteří vyvinuli velké úsilí, abychom byli včas v Praze a stihli jsme použít nejen metro, ale navíc ještě i navazující PID. Takže velké díky řidičům, průvodci a cestovní kanceláři!!! Bylo to určitě organizačně hodně náročné.
Ještě jednou děkuji za příjemně prožitý týden s Vaší CK a držím palce, aby se Vám i v tak nepříznivých podmínkách pro podnikání dařilo.

Jana T, Sedlčany

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací