Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SPIŠ – KLENOTNICE SLOVENSKA

PAMÁTKY UNESCO, TERMÁLNÍ LÁZNĚ

PIENINY – SPLAV DUNAJCA, DOVOLENÁ SLOVENSKO 2024

Kód zájezdu: SK697-24 Počet nocí: 6 Strava: polopenze Ubytování:

Autokarem
Cena od 11 390 Kč

Náš tip

Vydejte se s námi do oblasti Spiše, krajiny mimořádně bohaté na kulturně-historické památky, do krajiny pestré přírody. Navštívíme Spišský hrad, Žehru, zámeček Markušovce, historickou Levoču i Kežmarok, památky lidové architektury, termální lázně Vrbov. Užijeme si jedinečné okamžiky na krásných vyhlídkách, jako je Tomašovský výhlad a vyhlídka Srdiečko. V Prešově-Solivaru získáme pohled na těžbu soli. Prohlídka nejstarších opálových dolů nás čeká v Dubníku. Pieninský NP nám nabídne nádhernou… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
SK697-24-1 od: 28.07.2024
do: 03.08.2024
zobrazit 6 11 390 Kč Vyprodáno
KódSK697-24-1
Termínod: 28.07.2024 do: 03.08.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Moravská Třebová, Mohelnice
Počet nocí6
Dospělá osoba - polopenze11 390 Kč
Vyprodáno

Anotace

Vydejte se s námi do oblasti Spiše, krajiny mimořádně bohaté na kulturně-historické památky, do krajiny pestré přírody. Navštívíme Spišský hrad, Žehru, zámeček Markušovce, historickou Levoču i Kežmarok, památky lidové architektury, termální lázně Vrbov. Užijeme si jedinečné okamžiky na krásných vyhlídkách, jako je Tomašovský výhlad a vyhlídka Srdiečko. V Prešově-Solivaru získáme pohled na těžbu soli. Prohlídka nejstarších opálových dolů nás čeká v Dubníku. Pieninský NP nám nabídne nádhernou přírodu a splav Dunajca na pltích. Čeká nás pestrá mozaika rozmanitých zážitků, které spojují krásu přírody a bohatou historii této oblasti Slovenska.

Lúčanský vodopád – Spišská Nová Ves – Spišská Kapitula – Spišské Podhradie – Spišský hrad – Žehra – Hodkovce – Sivá Brada – Markušovce – Levoča – Tomašovský výhlad – Dubník – Opalové doly – Prešov-Solivar – Zlá Diera – vyhlídka Srdiečko - Kežmarok – termály Vrbov – Pieninský NP – Splav Dunajca - Stará Ľubovňa – Východná

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR v ranních hodinách směr Olomouc, Valašské Meziříčí na Slovensko. První zastávkou budou LÚČKY, resp. LÚČANSKÝ TRAVERTINOVÝ VODOPÁD s výškou 12 m, který patří mezi perly Chočských vrchů. Příjezd na ubytování, večeře a krátká seznamovací vycházka městem SPIŠSKÁ NOVÁ VES.

2. den zájezdu
Výlet za symboly někdejší moci Spiše. SPIŠSKÁ KAPITULA (UNESCO) – prohlídka interiérů katedrály sv. Martina. Procházka uličkou kanovníků přes Dolní bránu do SPIŠSKÉHO PODHRADIE, kde shlédneme mj. exteriér zdejší synagogy. Dominanta oblasti SPIŠSKÝ HRAD (UNESCO) – návštěva jednoho z největších hradních komplexů v Evropě. ŽEHRA (UNESCO), kostelík sv. Ducha – další krásná ukázka Spišské gotiky. HODKOVCE – krátká procházka nádherně revitalizovaného francouzského parku u zdejšího zámku. Na závěr dne „Spišský Jeruzalém“SIVÁ BRADA, až do roku 2002 úplně zapomenutá cesta vedoucí kolem drobných kaskád, vývěrů a jezírek ke kapli sv. Kříže. Základní trasa je dlouhá 1,8 km.

3. den zájezdu
Ráno navštívíme u Slovenského ráje rokokový zámeček MARKUŠOVCE s letohrádkem Dardanely, vystavěný k příležitosti očekávané návštěvy císaře Josefa II. Následuje prohlídka bývalého královského města LEVOČA s množstvím památek, historické centrum, Radnice, kostel sv. Ducha, chrám sv. Jakuba s nejvyšším dřevěným gotickým oltářem na světě. Odpoledne krátká turistická trasa k TOMÁŠOVSKÉMU VÝHLADU. Ten si díky neopakovatelným scenériím a pro nenáročnost cesty drží mezi turisty pověst nejoblíbenější slovenské vyhlídky. V samém závěru nás čeká ohromná skalní galerie s délkou okolo 200 m, vychutnáme si výhled na Průlom Hornádu, dolinu Bílého potoka, vrch Čertova sihoť a pokud budeme mít štěstí na viditelnost, můžete dohlédnout až na V. Tatry.

4. den zájezdu
OPÁLOVÉ DOLY V DUBNÍKU – prohlídka nejstarších opálových dolů na světě. PREŠOV – SOLIVAR – navštívíme Muzeum zpracování soli, jedna z předních technických památek na Slovensku (Národní kulturní památka). ZLÁ DIERA – jeskyně, kterou si prohlédnete za svitu karbidových lamp s přilbou na hlavě, jako návštěvníci podobných přírodních jevů před více než 100 lety. Trasa je vhodná pro všechny generace a nabízí pohled do tajemného světa pod zemí a zároveň příležitost lépe porozumět procesům, které utvářejí náš planetární reliéf. Přístup od parkoviště je cca 1,1 km (30 min.). Cestou zpět na hotel nás ještě čeká VYHLÍDKA SRDIEČKO s výhledy do Doliny Liptovského potoka.

5. den zájezdu
KEŽMAROK, jeden z nejrozsáhlejších a nejucelenějších souborů kulturně-historických památek na Spiši. Prohlídka města dopolední část – Evangelické Lyceum s knihovnou, jenž je největším historickým školním zařízením tohoto druhu ve střední Evropě, dřevěný Artikulární kostel sv. Trojice (UNESCO), Mauzoleum Imricha Thökölyho a exteriér zvonice. Odpolední část variantně. 2,5 hod. koupáni v TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH VRBOV nebo návštěva KEŽMARSKÉHO HRADU.

6. den zájezdu
NP PIENINY. Dopoledne nás čeká unikátní zážitek SPLAV DUNAJCA z Červeného Kláštora do Lesnice Na tradičních dřevěných pltích se vydáme na cca 9 km plavbu řekou Dunajec. Trasa zahrnuje úchvatné scenérie Pienin, zvlněné říční údolí a skalnaté soutěsky, vč. slavného úseku PRIELOM DUNAJCA. Trasa je vhodná pro všechny věkové skupiny. Po jedinečném přírodním představení se zastavíme na oběd ve vyhlášené salaši, kde ochutnáme neméně vyhlášené halušky nebo strapačky se zelím a další specilality (oběd není v ceně zájezdu). Odpoledne STARÁ ĽUBOVŇA, prohlídka Muzea lidové architektury a hradu Stará Ľubovňa s nádhernými výhledy. Během své bohaté minulosti se stal významným díky pozici na obchodní cestě procházející údolím řeky Poprad do Polska. Hrad hostil plno polských králů a byl také skrýší polských korunovačních klenotů.

7. den zájezdu
Malebné městečko VÝCHODNÁ s bohatou kulturní a historickou tradicí, známé pořádáním tradičního folklórního festivalu. Návštěva farmy s Gazdovským dvorom, kde se při hodinové prohlídce seznámíme s chovem ovcí a krav, dozvíme se vše o místní výrobě sýrů a mléčných výrobků. Po prohlídce nás čeká degustace a možnost nákupů ze zdejší produkce.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

28.07. – 03.08. Odjezd A + Mor. Třebová, Mohelnice
Poznámka: Nástupní místo Olomouc bez příplatku
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
6x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
6x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře). Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (CENY Z ROKU 2023) – ceny v EUR
Markušovce - Kaštieľ a letohrádok Dardanely - 7 €
Spišský hrad - 16 €
Žehra, kostel svatého Ducha - 2 €
Spišská kapitula, katedrála svatého Martina - 3 €
Kežmarok - kostel sv. Trojice - 5 €, knihovna Lycea 5  €, muzeum 4  €, hrad 8  € 
Thermal Park Vrbov - ZÓNA THERMAL 2,5 hodiny – 13 €, 4 hodiny – 15 €
Stará Ľubovňa - hrad a skanzen -10 €
Levoča - chrám sv. Jakuba - 4 €, vstup na kostelní věž 2,5  €
Levoča - historická radnice + Dom majstra Pavla + výstavní síň - kláštor Minoritov  - společné vstupné 5  €
Dubník - Opalové doly - 12  €
Zlatá Diera - jeskyně - 9  €
Prešov - Solivar - 9  €
Východná - farma 8  €

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 120 EUR, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

Ceny vstupů jsou pouze orientační, uvedeny vždy v plné sazbě pro dospělého. Většina z navštěvovaných objektů poskytuje slevy pro seniory nad 65 let a mládež do 15 let.

UPOZORNĚNÍ
Doporučujeme mít s sebou turistickou obuv a turistické oblečení.

MĚNA A KURZ
EURO (značení EUR nebo €)
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí na Slovensku je, jako v České republice 230 V. Zástrčky je s dvojicí kulatých kolíků s průměrem 4,8 mm a roztečí 19 mm. Zásuvka má pak dva otvory pro kolíky, kovové uzemňovací písky na horní a spodní straně a vodí zářezy po stranách. Zástrčka i zásuvka jsou symetrické. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Bratislava - Vel´vyslanectvo Českej republiky
Hviezdoslavovo nám. 8, 810 00 Bratislava
P.O.Box 208
Telefon: +421/2/59203303, sekretariát-59203319, ved.KO-59203340, obchodně-ekonomický prac. 59203323 hospodář-59203306, kulturní a tiskový prac.-59203325
Fax sekr.: +421/2/59203330, KO +421/2/59203346
Nouzová linka: +421/903287003, +421/903747006
E-mail: bratislava@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 7.45 - 16.15
Úřední hodiny KO pro veřejnost: pondělí - čtvrtek 8.00 - 12.00, 14.00 - 16.00

České centrum Bratislava
Hviezdoslavovo nám. 8, 814 99 Bratislava
P.O.Box 348
Telefon: +421/2/54418215
E-mail: ccbratislava@czech.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - čtvrtek 08.30 - 12.00, 13.15 - 16.15, pátek 08.30 - 13.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +421
Policie: 158
Požární ochrana: 150
Rychlá lékařská pomoc při vážných nehodách a náhlých onemocněních ohrožujících život: 155
Integrovaný záchranný systém: 112
Linka záchrany(poradenství při poskytování první pomoci): 0850 11 13 13
Horská záchranná služba: 18 300
Letecká záchranná služba: 18 155

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Převážení věcí osobní potřeby v rámci členských států EU nepodléhá clu. České koruny lze bez problému vyměnit ve vybraných bankách a spořitelnách v ČR i SR popř. využít bankomatu. Výměnu lze provést také v některých hotelích i v běžných směnárnách. Cestování se zvířaty: Při vstupu na území SR se zvířetem je nutno zajistit pro zvíře pas (obdoba očkovacího průkazu), kde budou uvedeny záznamy o absolvovaní nutných očkování zvířete, atd. Další informace mohou turisté získat na adrese: www.svssr.sk. SR v roce 1992 podepsala mezinárodní dohodu CITES (Dohoda o mezinárodním obchodě s ohroženými druhy volně žijících živočichů a rostlin), která zakazuje převoz ohrožených druhů živočichů a rostlin i jejich částí přes hranice.

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!


Ohlasy klientů

2.8.2023
Dobrý den, děkuji Vám za organizaci zájezdu Spiš. Byli jsme spokojeni, pěkné ubytování, skvělý průvodce, výborný řidič, dobrá organizace.
Díky a těším se na další zájezdy s CK Redok.
S pozdravem I.L.

11.7.2021
Dobrý den,
chci Vám pochválit poznávací zájezd na Spiš, že kterého jsme se včera vrátili.
Byl to velmi zajímavý, rozmanitý a přívětivý zájezd. Spokojeni jsme byli prakticky se vším! S ubytováním, stravováním, průvodcem panem Tomášem Rezlerem atd.
Ale hlavně chci poděkovat všem, kteří vyvinuli velké úsilí, abychom byli včas v Praze a stihli jsme použít nejen metro, ale navíc ještě i navazující PID. Takže velké díky řidičům, průvodci a cestovní kanceláři!!! Bylo to určitě organizačně hodně náročné.
Ještě jednou děkuji za příjemně prožitý týden s Vaší CK a držím palce, aby se Vám i v tak nepříznivých podmínkách pro podnikání dařilo.
Jana T, Sedlčany

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací