Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

DUBAJ + ABÚ DHABÍ + AL AIN a VÝCHODNÍ POBŘEŽÍ

DOVOLENÁ V DUBAJI - LUX. HOTEL NA PLÁŽI - POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO DUBAJE 2021

Kód zájezdu: UAE306-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Objevte s námi krásu Spojených Arabských Emirátů, které jsou mekkou luxusu. Navštívíme emiráty Dubaj, Abú Dhabí, Fujairah i emirát Sharjah. Ukážeme vám, co znamená dovolená v Emirátech - mrakodrapy, umělé ostrovy ve tvaru palem, nejluxusnější hotely světa, luxusní obchody, nejvyšší budova Burj Khalifa, ale také prosluněné pláže s bílým horkým pískem, desítky nádherných mešit, vnitrozemí plné jedinečných přírodních scenérií s pohořím Hajjar tzv. "Východní pobřeží", kde se vykoupeme i v Indickém… Celý popis


Anotace

Objevte s námi krásu Spojených Arabských Emirátů, které jsou mekkou luxusu. Navštívíme emiráty Dubaj, Abú Dhabí, Fujairah i emirát Sharjah. Ukážeme vám, co znamená dovolená v Emirátech - mrakodrapy, umělé ostrovy ve tvaru palem, nejluxusnější hotely světa, luxusní obchody, nejvyšší budova Burj Khalifa, ale také prosluněné pláže s bílým horkým pískem, desítky nádherných mešit, vnitrozemí plné jedinečných přírodních scenérií s pohořím Hajjar tzv. "Východní pobřeží", kde se vykoupeme i v Indickém oceánu u Omanského zálivu. Užijte si s námi SAE luxusně a podrobně, odpočívejte a poznávejte! Individuálně budete mít možnost navštívit světovou výstavu EXPO, která se v regionu Blízkého východu koná vůbec poprvé. 

Poznávací zájezd do Dubaje s pobytem u moře připravila a provází Ing. Jana Křížová, garance skupiny max. 14 osob

Dubaj - Abú Dhabí – Fujairah – Sharjah

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet z Prahy ve večerních hodinách s průvodcem do Dubaje.

2. den zájezdu
Transfer na hotel, ubytování, snídaně. Po zbytek dne odpočinek, pobyt u moře a relaxace na pláži hotelového resortu, kde si vaši dovolenou užijete.

3. den zájezdu
Návštěva DUBAJE. Prohlídka staré části - palác vládnoucího šejka, Dubajské muzeum a pevnost Al Fahidi ze 17. stol., historické centrum Bastakia s unikátními větrnými věžemi, pokračujeme k zátoce Dubai Creek, přeplavíme se dřevěnou lodí "Abra" do části Deira, navštívíme největší arabský trh s výběrem zlata, perel i tradičních výrobků a koření. Po návratu pobyt u moře.

4. den zájezdu
Pobyt u moře nebo variantně fakult. výlet do největšího, nejbohatšího a nejoblíbenějšího emirátu ABÚ DHABÍ, hlavní město SAE. Projížďka po ostrově Yas, zde se nachází proslulá závodní dráha Marina Yas a slavný zábavní park Ferrari World. Prohlídka Abu Dhabi se všemi nejzajímavějšími místy - nábřeží „Corniche“ - 8 km dlouhá ulice na pobřeží, nádherná bílá pevnost, poloostrov Breakwater s fotogenickým pohledem na celé Abu Dhabi, luxusní hotel Emirates Palace, Prezidentský palác aj. Největším zážitkem bude ale jistě návštěva obrovské mešity šejka Zayeeda, jejíž interiéry jsou zdobené krásnými lustry, drahými kameny i koberci, a které se díky jejímu vzhledu přezdívá „Tadž Mahal“ (cena cca 50 €, dle počtu účastníků).

5. den zájezdu
Celodenní výlet do vnitrozemí SAE, přes pohoří Hajjar, do oblasti zvané "Východní pobřeží" do emirátu FUJAIRAH, který jako jediný leží na pobřeží Indického oceánu u Omanského zálivu a na rozdíl od ostatních pouštních emirátů je Fujairah výjimečný svým úzkým pobřežním pásem na okraji horského terénu a je plný jedinečných přírodních scenérií. Cestou zastávka na trhu s koberci a ovocem. Podíváme do hlavního města a Muzea arabské kultury se skanzenem. V případě zájmu fakultativně oběd a koupání v Indickém oceánu. Prohlédneme si nejstarší mešitu v Badiyah, známou jako „Ottoman Mosque“, unikátní svým designem čtyř malých kopulí podepřených hlavním centrálním pilířem. Z blízkého kopce vyhlídka na dvě strážní věže a farmy zemědělců s horami v pozadí.

6. den zájezdu
Pobyt u moře, individuálně procházky emirátem SHARJAH, popř. návštěva Akvária či skvělého Muzea islámské civilizace nebo cesta za nákupy do Dubaje. Fakultativně s průvodcem možnost výletu do "zahradního města" AL AIN, které je zároveň druhým největším městem emirátu Abú Dhabí i největší oázou v zemi. Vedle několika středověkých pevností nabízí město i jedinečné prehistorické lokality zapsané na seznamu UNESCO. Návštěva archeologického parku Hili se zbytky pravěkých hrobek, prohlídka historické šejkovi rezidence či středověké pevnosti Al Jahili, procházka oázou aj. Na závěr výjezd na horu Jebel Hafeet (1249 m n. m.) oddělující SAE od Ománu. (cena cca 50 €, dle počtu účastníků).

7. den zájezdu
Druhá část programu v DUBAJI. Navštívíme všechna nejzajímavější místa moderní Dubaje – centrum Sheikh Zayed Road s nejslavnějšími mrakodrapy, vč. nejvyšší stavby světa – věže Burj Khalifa - možnost vyhlídky ze 124. patra, nádherný panoramatický výhled na celou Dubaj. Zastavíme se na nákupy v obchodním centru Mall of the Emirates, kde uvidíme i slavné lyžařské centrum Ski Dubai. Vlakem projedeme až na konec uměle vybudovaného palmového ostrova Palm Jumeirah s výhledem na slavný hotel Atlantis. Nevynecháme ani zastávku u symbolu města, proslulého „sedmi hvězdičkového“ hotelu Burj al Arab. Jako v pohádkách tisíce a jedné noci se budeme cítit během procházky hotelovým komplexem Madinat Jumeirah, kterému se díky jeho nádherným zahradám protkanými kanály přezdívá „dubajské Benátky“. Krátká zastávka v rezidenční čtvrti Dubai Marina se stovkami nejrozmanitějších mrakodrapů či u mešity Blue Mosque. Zbytek odpoledne strávíme v největším obchodním domě světa Dubai Mall s obřím akváriem i slavnou fontánou a po setmění absolvujeme projížďku osvětleným městem.

8. den zájezdu
Individuální volno, pobyt u moře a dle let. řádu transfer na letiště, odlet z Dubaje do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Dubaj – Praha,
 • letištní taxy, transfery z/na hotel,
 • kabinové a odbavené zavazadlo dle podmínek let. společnosti,
 • dopravu minibusem,
 • 6x ubytování v hotelu**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím a balkonem,
 • pobytovou taxu,
 • 7x snídani,
 • místního průvodce,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 8900 Kč (povinné při nedoobsazení),
 • 6x večeře v hotelu 2490 Kč,
 • vyhlídka Burj Al Khalifa 1700 Kč - nutná rezervace předem v CK,
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu a případné nákazy Covid-19 v ČR i v zahraničí 650 Kč,
 • připojištění Covid-19 (doplňkové pojištění ke komplexnímu pojištění – rozšířená ochrana) Svět - 60 Kč/den

Nástupní místa

16.10. - 23.10.2021 Odlet L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Ubytování

Hotel Occidental Grand Sharjah**** se nachází u pláže ve městě Šardžá a nabízí soukromou písečnou pláž (lehátka a slunečníky zdarma), tenisový kurt, masáže, vířivku, fitness centrum, velký venkovní bazén se skluzavkou, výhledy na Arabský záliv.

Doprava

Letecky na trase Praha - Dubaj - Praha, po destinaci se budeme pohybovat minibusem.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
- 6x ubytování přímo u pláže, lux. hotel**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím a balkonem
- Hotel Occidental Grand Sharjah**** se nachází u pláže ve městě Šardžá a nabízí soukromou písečnou pláž (lehátka a slunečníky zdarma), tenisový kurt, masáže, vířivku, fitness centrum, velký venkovní bazén se skluzavkou, výhledy na Arabský záliv.
- CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
7x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (CENY Z ROKU 2020) – ceny v AED
(Aktualizujeme)

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca __ AED, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

MĚNA A KURZ
Emirátský dirham (značení AED)
1 AED = cca 6 Kč
1 AED = cca 0,22 €
1 AED = cca 0,27 $
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/AED-dirham-SAE/
Platba kartou je všude běžná.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Občané ČR cestující do SAE musí mít platný cestovní pas minimálně 6 měsíců od data vstupu.
Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

VÍZUM
Pro občany ČR platí bezvízový styk.

OČKOVÁNÍ
Není vyžadováno. Doporučuje se pouze základní očkování žloutence typu A i B, ev. na břišní tyfus, ale není nutné.
 
POJIŠTĚNÍ (FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATEK)

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění, jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč / kus (max. 40.000 Kč)
Pojištění stornovacích poplatků (80%) max. do výše 15 000 Kč
Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).
U zájezdů v hodnotě vyšší než 19 000,- Kč doporučujeme přiobjednat rozšířené připojištění storna zájezdu. Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu.
Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.
 
Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Časový posun, počasí

ČASOVÝ POSUN
+2 hod v době letního času, +3 hod v době zimního času oproti ČR

PODNEBÍ
SAE mají tropické suché klima. V létě vyšplhá teplota klidně k 50°C, v zimě (prosinec-únor) se drží teploty okolo příjemných 20°C. Srážky jsou zde minimální a to pouze během zimních měsíců. K návštěvě je nejvhodnější jaro a podzim.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Napětí: 220 V, frekvence: 50 Hz. Zástrčky mají tři obdélníkové kolíky, je potřeba adaptér. Adaptér lze zakoupit v kterémkoliv supermarketu, případně je k zapůjčení na recepcích hotelů.
 
VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.
 
Velvyslanectví Abú Dhabí - Embassy of the Czech Republic
Marina Village, Villa A09, Breakwater Area, Abú Dhabí
P.O.Box 27009
Telefon: +971 2 6782800
Fax: +971 2 679 5716, +971 2 676 7558 (konzulární úsek)
Nouzová linka: +971 50 662 8920
E-mail: abudhabi@embassy.mzv.cz, konzulární úsek: consulate_abudhabi@mzv.cz
Provozní hodiny úřadu
Úřední hodiny pro veřejnost: neděle - středa 09.00 - 16.00, čtvrtek 09.00 - 15.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +971
Policie: 999
Ambulance: 998
Hasiči: 997
Zdravotnictví je v SAE na dobré úrovni. Převažují soukromé kliniky a specializovaná privátní zdravotnická zařízení. Poplatek za běžné vyšetření v soukromých zdravotnických zařízeních je od 100,- AED a cena lékařského ošetření závisí na provedených úkonech a předepsaných lécích.

BEZPEČNOSTNÍ SITUACE
Bezpečnostní situace je stabilní, v zemi je nízká kriminalita. Nejnižší je v emirátu Abú Dhabí, naopak v emirátu Dubaj jsou vzhledem k velkému pohybu cizinců stále běžnější krádeže cestovních dokladů a je třeba si hlídat své osobní věci.

JAZYK
Úředním jazykem je arabština, vzhledem k vysokému počtu cizinců žijícím v zemi je však možné se téměř všude domluvit anglicky. Poměr místních občanů SAE k cizincům s povolením dlouhodobého pobytu je cca 1:6.

RESPEKTOVÁNÍ MÍSTNÍCH TRADIC, ZVYKLOSTÍ A ZÁKONŮ
SAE jsou muslimskou zemí s relativně liberálním přístupem k západnímu způsobu života. U žen se toleruje běžný, evropský způsob oblečení respektující místní kulturu. Alkoholické nápoje jsou dostupné v hotelových a dalších restauracích a barech či je možno je zakoupit ve specializovaných prodejnách. Obecným pravidlem pro zahraniční rezidenty či turisty v SAE by mělo být respektování místní kultury. Během postního měsíce Ramadánu je přes den zakázáno jíst a pít na veřejnosti, většina restaurací otevírá až po západu slunce, ovlivněna je též otevírací doba obchodů. U cizinců-nemuslimů se očekává konzervativnější oděv. Turisté by se měli důsledně vyvarovat negativních či urážlivých projevů/komentářů vztahujícím se k SAE, jejich představitelům i soukromým osobám. Za spáchané trestné činy, event. za každý přestupek jsou vyměřovány velmi přísné tresty, uplatňována je presumpce viny.

HYGIENICKÁ PRAVIDLA
Z hlediska hygieny se při dodržování základních pravidel není třeba obávat nákazy. K pití se doporučuje užívat spíše voda kupovaná v originálních uzavřených PET lahvích.

OSOBNÍ VĚCI
Doporučujeme: Vezměte s sebou kvalitní fotokopie svého pasu – stranu s fotografií, pro případ ztráty pasu. Vzhledem k tomu, že případné vyřízení náhradního cestovního dokladu je komplikované, doporučujeme pas mít uložen vždy tak, aby nemohlo dojít k jeho ztrátě nebo odcizení. Stejně tak doporučujeme mít většinu peněz uloženou odděleně.
Nezapomeňte plavky, klobouk a brýle proti slunci, krém na opalování s vysokým UV faktorem. Je dobré mít vždy u sebe dezinfekční gel na ruce, vlhčené ubrousky či toaletní papír.
Doporučujeme vybavit osobní lékárničku nejenom léky, které pravidelně užíváte, ale také analgetika a léky na žaludeční a střevní potíže (Endiaron, Smecta, Hylac…).
 
CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Osobní věci podléhají na hranicích celní kontrole. Zakázán je dovoz výrobků z vepřového masa, pornografických či erotických materiálů (týká se videozáznamů, knih a časopisů) a materiálů, které by mohly být považovány za pomůcky pro šíření jiného než muslimského náboženství. Bezcelně je možno dovézt do emirátu Abu Dhabi cigarety v hodnotě do 2.000 AED/400 ks, doutníky v hodnotě do 3.000 AED, 2 kg tabáku, 4 litry alkoholu/24 plechovek piva (pouze nemuslimové a pouze letecky), a dary, vč. parfémů, v hodnotě do 3.000 AED. V případě vstupu do země prostřednictvím letiště v Dubaji lze bezcelně dovézt 400 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 500 g tabáku, 4 litry alkoholu či 2x24 plechovek piva a dary v hodnotě do 3.000 AED. Dovoz alkoholu je zcela zakázán do emirátu Sharjah.

Zakázán je dovoz či průjezd přes SAE (včetně tranzitu na letišti) se zbraní, střelivem (včetně prázdné munice), pomůckami pro tělesnou ochranu typu neprůstřelných vest a dalšími pomůckami jako čistící souprava ke zbrani, opasek s pouzdrem na zbraň, pouta a další vojenský či policejní materiál. Dovoz či tranzit zmíněných předmětů je povolen pouze na základě zvláštní licence Ministerstva vnitra SAE. Striktně je zakázán dovoz narkotik.

Do SAE je zakázán dovoz některých léků, které jsou v ČR běžně dostupné. Doporučujeme proto před cestou nahlédnout do aktuálního seznamu zakázaných léků a opatřit si včas v ČR povolenou alternativu zakázaného léku či požadovanou lékařskou dokumentaci pro jeho dovoz.

V případě dovozu či vývozu finanční hotovosti přesahující hodnotu 10.000,- EUR je na hraničních přechodech SAE zákonná povinnost deklarovat tuto skutečnost při pasové, bezpečnostní a celní kontrole, a to písemnou formou i ústním oznámením předem a bez vyzvání.

DOPORUČENÍ PRO TURISTY - DROZD
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.
 
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!


DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY

Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze

Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací