Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

STOCKHOLM - HELSINKY - PETROHRAD

A PLAVBA BALTSKÝM MOŘEM

Kód zájezdu: RUS518-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené Bonus za včasné přihlášení

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů s Petrem Horákem nám umožní poznat ta nejzajímavější místa 6 států omývaných vodami Baltského moře. Abychom tohle všechno stihli, budeme hned dvakrát brázdit vody Baltu obřím trajektem. A vězte, že to, co uvidíme, bude opravdu stát za to – fascinující Stockholm, Helsinky a finské jezerní kraje, velkolepé paláce a chrámy Petrohradu, Praze podobný Tallinn, elegantní Riga, hrdý Vilnius a na závěr bývalé sídlo litevských knížat vodní hrad Trakai.Zájezdy provází Petr… Celý popis


Anotace

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů s Petrem Horákem nám umožní poznat ta nejzajímavější místa 6 států omývaných vodami Baltského moře. Abychom tohle všechno stihli, budeme hned dvakrát brázdit vody Baltu obřím trajektem. A vězte, že to, co uvidíme, bude opravdu stát za to – fascinující Stockholm, Helsinky a finské jezerní kraje, velkolepé paláce a chrámy Petrohradu, Praze podobný Tallinn, elegantní Riga, hrdý Vilnius a na závěr bývalé sídlo litevských knížat vodní hrad Trakai.

Zájezdy provází Petr Horák, Doc. Ing. Pavel Ondr, CSc. (termín 4.8.-15.8.)

Stockholm – Helsinky – Lahti - Savonlinna - Petrohrad - Petrodvorce - Puškin - Tallinn - Riga – Vilnius - Trakai

Program zájezdu

1. den zájezdu
V pozdních večerních hodinách odjezd autobusu dle nástupních míst.

2.den zájezdu
Krátce po půlnoci odjezd z Prahy do Německa. Ráno příjezd do ROSTOCKU a následná prohlídka města. Odpoledne nalodění na trajekt do švédského Trelleborgu. V nočních hodinách vylodění a odjezd do Stockholmu.

3. den zájezdu
Ráno příjezd do švédské metropole STOCKHOLM, celodenní prohlídka Gamla Stan (Staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyran. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní námořní muzeum Vasa. Večer nalodění na trajekt do Finska (ubytování ve 4lůžk. kajutách), plavba Baltským mořem.

4. den zájezdu
Ráno bohatá snídaně na lodi, vylodění ve finském Turku a jízda autobusem do hlavní metropole. HELSINKY, prohlídka okolí přístavu, Uspenská katedrála, navštívíme moderní kostel Skalní chrám - Temppeliaukion kirkko, halu Finlandia, Olympijský stadion - dějiště LOH 1952, Sibeliův monument - památník nejslavnějšího finského skladatele. Přejezd do střediska zimních sportů LAHTI. Cesta nádhernou jezerní krajinou do oblasti Savonlinny, ubytování.

5. den zájezdu
Návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Finska SAVONLINNY, rozkládajícího se na dvou ostrovech mezi jezery, zastávka u impozantního vodního hradu OLAVINLINNA. V podvečerních hodinách příjezd do PETROHRADU. Ubytování v hotelu. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Místa, kam Dostojevský zasadil děj románu Zločin a trest. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.

6. den zájezdu
PETROHRAD
(UNESCO), město založené r. 1703 Petrem Velikým na ostrovech a bažinách v ústí Něvy. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora odstartoval jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin minulého stol. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města. Ermitáž, jednoho z nejslavnějších světových muzeí a galerií na honosném Palácovém nábřeží, bezkonkurenční sbírky uměleckých pokladů. Zaječí ostrov, historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty. Návrat na nocleh.

7. den zájezdu
Městečko PUŠKIN, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka Kateřinského paláce Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s dechberoucí JANTAROVOU KOMNATU. Odpoledne Petrohrad, náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou Sv. Izáka. Z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední budovy Admirality a Ermitáže. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno.

8. den zájezdu
Letní rezidence Petra Velikého PETRODVORCE, rozkládající se přímo na břehu Finského zálivu. Prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odjezd z Ruska, večer ubytování v estonském Tallinnu.

9. den zájezdu
TALLINN (UNESCO), hlavní město Estonska na břehu Finského zálivu. Staré město obehnané mohutnými hradbami s věžemi a cimbuřím, připomíná malebností svých uliček Prahu. Uvidíme bránu Viru, Radniční náměstí s gotickou katedrálou, hanzovní cechovní a kupecké domy. Odjezd, večer ubytování v Lotyšsku – Riga.

10. den zájezdu
Hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí RIGA. Stará Riga – středověké jádro města (UNESCO) s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, Rižský hrad – sídlo prezidenta. Odjezd, večer ubytování Litva – Vilnius.

11. den zájezdu
Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností hlavního litevského města VILNIUS (UNESCO) na řece Neris – Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatvė (Hradní ulice), Radniční náměstí, dlážděné uličky Starého města, Jitřní brána. Program zakončíme v bývalém sídle litevských knížat – vodní hrad TRAKAI a modlitebny a muzea tajemného etnika Karaimů. Odjezd, noční průjezd Polskem.

12. den zájezdu
Předpokládaný příjezd do ČR v dopoledních hodinách a následné rozvozy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • BONUS vstupné Jantarová komnata zdarma při objednání zájezdu do 10.1.2020

  • Sleva za komplex. pojištění vč. storna zájezdu 330 Kč, rozhodnete-li se vyřídit si elektronické vízum do Ruska sami a stejně tak i zdravotní pojištění (v tomto případě však již většinou bez pojištění storna). Budete-li si vyřizovat vízum do Ruska sami, avšak komplexní pojištění vč. storna zájezdu si ponecháte od CK Redok, obdržíte k tomuto pojištění k vyřízení víza od CK Redok potřebné náležitosti. Budete-li si chtít nechat vyřídit vízum od CK Redok, je tak toto pojištění povinné.

Kapesné


Doporučujeme

  • Petrohrad a noční otevírání mostů na Něvě
  • námořní muzeum Vasa ve Stockholmu
  • kouzlo kamenných domů staré Rigy
  • sídlo litevských knížat vodní hrad Trakai,
  • Savonlinna a Finská jezerní oblasti
  • velkolepost letní rezidence Petra Velikého

Nástupní místa

16.06. - 27.06. odjezd A, B
09.07. - 20.07. odjezd A, B
22.07. - 02.08. odjezd A, B
04.08. - 15.08. odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava a zavazadla:
Doprava je zajištěna luxusním autobusem od dopravní společnosti Tomášek. Autobus je vybaven toaletou, klimatizací, TV/DVD a nápojovým servisem. Do autobusu budete usazeni dle zasedacího pořádku, sestaveného cestovní kanceláří v závislosti na datu uzavření jednotlivé objednávky. O přestávkách, uskutečňovaných na vhodných odpočivadlech po cca 3,5 hodinách budou v autobuse k dispozici teplé i studené alkoholické i nealkoholické nápojů za české koruny. S sebou na cestu si vezměte drobné 0,50 € na toalety během přestávek, na cestu zpět pak polské zloté cca 10 PLN. Do autobusu doporučujeme si vzít pohodlné volné oblečení a obuv, popřípadě deky nebo polštářky.

Ubytování a stravování

Ubytování:
7x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Ubytování pro 3 osoby v Rusku je většinou pouze formou dvoulůžkového pokoje s přistýlkou.

Stravování:
7x bufetová snídaně, servírovaná v jídelně hotelu a 1x bohatá snídaně na trajektu do Stockholmu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Orientační ceny stravování cestou:
Švédsko – Stockholm – rychlé občerstvení (croissant kafé) cca 30 SEK, tradiční restaurace jídlo s nápojem 300–400 SEK.
Finsko – rybí speciality na tržnici cca 10 €, sobí guláš podobné ceny jako v ČR.
Rusko – Petrohrad – levnější bufetové restaurace na Něvském prospektu – cca 160 RUB oběd vč. nápojů.
Estonsko – Tallinn – levnější restaurace – oběd vč. polévky 8–10 €

Pitná voda v Rusku:
V Rusku není kohoutková voda pitná, bez předešlého převaření. V některých hotelech jsou proto k dispozici na chodbách nádoby s pitnou vodou. Doporučujeme proto pít balenou vodu. Cena pitné vody je cca 75 RUB za 0,5 l ve stánku ve městě, nebo za stejnou částku 1,5 l v supermarketu.

Vstupné, platby

Orientační ceny vstupy:
- Rostock – vstup kostel Panny Marie 1,50 €
- Rostock – autobus na cestu do přístavu 3 €
- Stockholm – vstup do kostelů 50–60 SEK
- Stockholm – Vasa muzeum 150 SEK
- Stockholm – Královský palác 160 SEK
- Stockholm – Národní muzeum – základní expozice zdarma, zvláštní výstavy 150 SEK (platba pouze kartou)
- Helsinky – skalní chrám 3 €
- Petrohrad – Ermitáž – muzeum + budovy štábu 22 €
- Petrohrad – Petropavlovská pevnost + chrám 10 €
- Petrohrad – Petrodvorce – zahrady 900 RUB
- Petrohrad – lodní projížďka po Něvě 800 RUB
- Petrohrad – Isakijevský chrám a kolonáda – denní vstup 250 RUB, kolonáda 350 RUB (večerní vstup 400 RUB, kolonáda 400 RUB)
- Petrohrad – Chrám Spasitele Na Krvi – denní 350 RUB (večerní vstup 400 RUB)
- Petrohrad – Katedrála Panny Marie Kazaňské zdarma
- Petrohrad – Ruské muzeum (alternativně) 500 RUB
- Petrohrad – noční otvírání mostů (dle počtu osob)10 €
- Petrohrad – doprava – autobus nebo tramvaj 40 RUB, metro 45 RUB (neomezeně dlouho bez přestupu)
- Tallinn – Městské muzeum 5 €
- Riga – Národní galerie 6 €
- Vilnius – Muzeum KGB 4 €
- Vilnius – hrad a katedrála zdarma
- Trakai – hrad 8 €
- Trakai – modlitebna a muzeum Karaimů 3 €

V případě vstupů v Petrohradu uvedených výše v €, bude průvodce IHNED po nástupu do autobusu zjišťovat váš zájem, abychom mohli předem zajistit vstupenky na potřebné termíny a časy prohlídek.

Německo, Finsko, Estonsko, Lotyšsko, Litva – základní měnou je 1 euro (EUR). Orientační směnný kurz je cca 1 €/26 Kč.
Rusko
– základní ruská měna je 1 rubl (RUB). Směnný kurz rublu je značně kolísavý. Orientačně – Petrohrad – duben 2019 – 1 €/73,18 RUB, 1 USD/65,17 RUB. V ČR je možno RUB vyměnit ve směnárnách ruské spořitelny Sberbank. Pokud máte možnost, doporučujeme část svých finančních prostředků vyměnit již v ČR před odjezdem.
Švédsko
– základní měnou je 1 švédská koruna (SEK). Orientační směnný kurz je cca 1 SEK/2,40 Kč. Vstupy ve Švédsku je možno platit v €. Zpět vám však bude vráceno
v SEK. Rok 2017 byl ve Švédsku rokem výměny bankovek a mincí. Od června 2017 neplatí staré bankovky (obrázek
níže) a mince (10 SEK) a není možno tyto ani kde vyměnit. Abyste se vyhnuli problémům, zkontrolujte si prosím švédské peníze, které si s sebou vezmete. SEK je možno v ČR předem objednat v České spořitelně.

Možnost platba kartou v Rusku:
V supermarketech, větších obchodech nebo hotelových restauracích je bez problému možno platit kartami Visa nebo MasterCard. Ve stáncích, malých obchodech nebo menších restauracích nejsou karty přijímány.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

Cestovní dokumenty:
Platnost pasu musí přesahovat dobu předpokládaného posledního dne pobytu minimálně o 6 měsíců. Pro ostatní navštívené země není pro občany ČR vízový styk. Turistická víza do Ruska hromadně vyřizuje cestovní kancelář. O potřebných formalitách k úspěšnému udělení víza jste již byli informováni. Vaše pasy s vyřízeným vízem do Ruska (společně s kopií vašeho pasu na straně fotografie a víza) vám rozdá průvodce při nástupu do autobusu.

Vízum do Ruska:
od září 2019 je možné si vyřídit na http://electronic-visa.kdmid.ru pro Petrohradskou oblast elektronická víza individuálně. Tato víza jsou zdarma. Za poplatek 150 Kč/os. vyřídí víza cestovní kancelář. Potřebné informace k vyřízení víz obdržíte měsíc před odjezdem. Při objednávce zájezdu nahlaste číslo cestovního pasu a dobu jeho expirace. Pojištění pro cesty do zahraničí je podmínkou k vyřízení víza.

Pojištění:
Vzhledem k tomu, že sjednání cestovního pojištění v zahraničí je podmínkou k podání žádosti na udělení váza, je již toto pojištění zahrnuto v ceně zájezdu. Jedná se o pojištěni u pojišťovny UNIQA a.s. Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má se zmíněnou pojišťovnou uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pojistné krytí jednotlivých pojistných události je následující:

Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7.000.000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600.000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300.000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5.000.000 Kč
Pojištění zavazadel 20.000 Kč / kus (max. 40.000 Kč
Pojištění storna zájezdu 15.000 Kč (spoluúčast klienta 20%). U zájezdů dražších než 15 000 Kč/os. je fakultativně nabízeno pojištění vyššího storna zájezdu.

V případě pojistné události neprodleně kontaktujte asistenční službu v Praze – tel: +420 296 333 696 (číslo nejdete na vaší pojišťovací kartičce, kterou obdržíte od průvodce). Zde se prokážete číslem pojistné smlouvy 1360500204, svým jménem a pojistným tarifem (K7S). Poté pojistnou událost popište asistentovi pojišťovny, který vás bude instruovat, jak v dané situaci postupovat.
Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).

Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události proto řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu.
Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené.
Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/10 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.
Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Časový posun, počasí

Časový posun:
Helsinki, Tallinn, Petrohrad, Vilnius je v časovém pásmu GTM +3, v době letního času je zde proto o hodinu více než v České republice. V době zimního času Petrohrad o 2 hodiny více než ČR.

Doplňující info k zájezdu

Při průjezdu Německem Velvyslanectví ČR Berlín:
Nouzová Linka 0049 1702479956
Policie 110, Linka 112
Při průjezdu Polskem Velvyslanectví ČR Varšava:
Nouzová linka: 0048 225251850, 0048 608298988
Policie 997, Hasiči 998, Záchranka 999, Linka 112

Velvyslanectví ČR ve Stockholmu – Embassy of the Czech Republic
Villagatan 21, 114 32 Stockholm
Box 26156
Tel: 00468/4404210
Úřední hodiny: pondělí–pátek 08.30 - 12.00, 13.00 - 16.00 Nouzová linka: 0046-703255156

Velvyslanectví ČR v Helsinkách – Embassy of the Czech Republic
Armfeltintie 14, 00150 Helsinki
Tel: 003589/6120880
Úřední hodiny: úterý, čtvrtek 09.00 - 11.30
Nouzová linka: 00358/405030008

Honorární konzulát v Petrohradu
Tverskaja 5, 191 015 Sankt Peterburg
Tel: +7812/2710459
Úřední hodiny: pondělí–pátek 09.00 - 12.00, 13.30 - 16.00, v pátek do 15.00

Velvyslanectví ČR v Tallinu
Lahe 4, 101 50 Tallin
Tel. 00372 6274400
Úřední hodiny: všední dny 8.30-17.00
Nouzová linka: 00372 56679029

Velvyslanectví ČR v Riga
Elizabetes iela 29 a, 1010 Riga
Tel. 00371 67217814
Úřední hodiny: všední dny 8.45-17.00
Nouzová linka: 00371 29463947

Velvyslanectví ČR ve Vilniusu – Čekijos Respublikos Ambasada
Birutes g. 16, Žverynas, LT-08117 Vilnius
Tel: 00370/5/2661040
Úřední hodiny: pondělí-pátek 08.00-12.30, 13.00-16.30
Nouzová linka: 00370/69941596
Hasiči 01, Policie 02, Sanitka 03, Linka 112

Důležitá telefonní čísla v Rusku:
Přivolání hasičů 01
Přivolání policie 02
Záchranná služba a první pomoc 03
V případě nouze občana ČR v RF se volá telefon 007 916 353 26 01, 007 916 353 26 01, kde se občan dozví, jak má postupovat.

Při volání z území RF se místo mezinárodního kódu RF "007" volí číslice "8".
Při volání z pevné linky do zahraničí se volí číslice „8“ a po 4 vteřinách číslo "10" a dále se vytáčí kód země (pro ČR 420), kód města a číslo volaného účastníka.

Doporučení pro turisty:
DROZD - Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz/
Projekt Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

Důležité upozornění:

• Účastníci zájezdu jsou povinni dbát pokynů průvodce a být vždy včas na smluveném místě. Nedochvilnost nemůže být důvodem, pro který by byli ostatní účastníci kráceni na svých právech a objednaných službách. Pokud nejste schopni se z jakýchkoli důvodů dostavit na smluvené místo (k odjezdu autobusu), je vaší povinností neprodleně informovat průvodce zájezdu. Pokud se klient opozdí o více než 1 hodinu, nad stanovenou dobu, musí se na své náklady dopravit za skupinou na ubytování, popřípadě zpět do ČR. Cestovní kancelář v těchto případech nenese žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• Svá zavazadla opatřete štítkem se jménem a adresou. Označená zavazadla jsou nezbytně nutná při vykládání a nakládání zavazadel před odjezdy trajektů.
• S sebou vezměte menší příruční batůžek; vícevrstvé oblečení vč. teplého; pohodlnou obuv; deštník nebo pláštěnku; prostředky osobní hygieny; užívané léky; sluneční brýle; opalovací krém.
• Cestovní doklady a část finančních prostředků doporučujeme nosit v uzavíratelném pouzdře zavěšeném na krku, popřípadě „ledvince“, které budete mít stále na očích. Pro případ ztráty dokladů doporučujeme mít při sobě kopii pasu na straně fotografie a víza.
• Do navštívených památek je zakázáno mít u sebe nože a jiné ostré předměty, plechovky nebo alkohol v lahvích.
• Na trajekty je zakázáno přinášet vlastní jídlo, plechovky a lahve s nápoji vč. alkoholických.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách pod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.


Přejeme Vám příjemnou cestu a krásný pobyt

Vaše cestovní kancelář
REDOK TRAVEL
SVITAVY, Pod věží 4, E-mail: info@redok.cz, +420 461 530 663
BRNO, Šilingrovo náměstí 3, E-mail: brno@redok.cz, +420 543 213 888
PRAHA, Milady Horákové 513/17, Praha 7
www.redok.cz
Navštivte nás na facebooku: www.facebook.com/redok.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací