Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

STOCKHOLM – HELSINKY – PETROHRAD

TŘI METROPOLE SEVERU + PLAVBA BALTSKÝM MOŘEM + POBALTÍ

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO RUSKA, POBALTÍ A FINSKA

Kód zájezdu: RUS518-22 Počet nocí: Strava: Ubytování: trajekt/hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Možnost doobsazení

Oblíbený zájezd nám umožní poznat ta nejzajímavější místa 6 států omývaných vodami Baltského moře. Abychom tohle všechno stihli, budeme hned dvakrát brázdit vody Baltu obřím trajektem. A vězte, že to, co uvidíme, bude opravdu stát za to – fascinující Stockholm, Helsinky a finská jezerní oblast, velkolepé paláce a chrámy Petrohradu, Tallinn - tolik podobný Praze, elegantní Riga, hrdý Vilnius a na závěr bývalé sídlo litevských knížat vodní hrad Trakai.Poznávací zájezd Stockholm - Helsinky -… Celý popis


Anotace

Oblíbený zájezd nám umožní poznat ta nejzajímavější místa 6 států omývaných vodami Baltského moře. Abychom tohle všechno stihli, budeme hned dvakrát brázdit vody Baltu obřím trajektem. A vězte, že to, co uvidíme, bude opravdu stát za to – fascinující Stockholm, Helsinky a finská jezerní oblast, velkolepé paláce a chrámy Petrohradu, Tallinn - tolik podobný Praze, elegantní Riga, hrdý Vilnius a na závěr bývalé sídlo litevských knížat vodní hrad Trakai.

Poznávací zájezd Stockholm - Helsinky - Petrohrad provází PhDr. Tomáš Jeřábek, kvalifikovaný historik umění.

Stockholm – Helsinky – Lahti - Savonlinna - Petrohrad - Petrodvorce - Puškin - Tallinn - Riga – Vilnius - Trakai

Program zájezdu

1. den zájezdu
V pozdních večerních hodinách odjezd autobusu dle nástupních míst.

2.den zájezdu
Krátce po půlnoci odjezd z Prahy do Německa. Ráno příjezd do ROSTOCKU a následná prohlídka města. Odpoledne nalodění na trajekt do švédského Trelleborgu. V nočních hodinách vylodění a následná cesta do Stockholmu.

3. den zájezdu
Ráno příjezd do švédské metropole STOCKHOLM, celodenní prohlídka Gamla Stan (Staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyran. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní námořní muzeum Vasa. Večer nalodění na trajekt do Finska (ubytování ve 4lůžk. kajutách), plavba Baltským mořem.

4. den zájezdu
Ráno bohatá snídaně na lodi, vylodění ve finském Turku a jízda autobusem do hlavní metropole. HELSINKY, prohlídka okolí přístavu, Uspenská katedrála, navštívíme moderní kostel Skalní chrám - Temppeliaukion kirkko, halu Finlandia, Olympijský stadion - dějiště LOH 1952, Sibeliův monument - památník nejslavnějšího finského skladatele. Přejezd do střediska zimních sportů LAHTI. Cesta nádhernou jezerní krajinou do oblasti Savonlinny, ubytování.

5. den zájezdu
Návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Finska SAVONLINNY, rozkládajícího se na dvou ostrovech mezi jezery, zastávka u impozantního vodního hradu OLAVINLINNA. V podvečerních hodinách příjezd do PETROHRADU. Ubytování v hotelu. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, chrám sv. Mikuláše a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Místa, kam Dostojevský zasadil děj románu Zločin a trest. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.

6. den zájezdu
PETROHRAD (UNESCO), město založené r. 1703 Petrem Velikým na ostrovech a bažinách v ústí Něvy. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora odstartoval jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin minulého stol. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města. Ermitáž, jednoho z nejslavnějších světových muzeí a galerií na honosném Palácovém nábřeží, bezkonkurenční sbírky uměleckých pokladů. Zaječí ostrov, historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty. Návrat na nocleh.

7. den zájezdu

Městečko PUŠKIN, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů Carskoje Selo. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka Kateřinského paláce Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s dechberoucí JANTAROVOU KOMNATU. Odpoledne Petrohrad, náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou sv. Izáka. Z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední budovy Admirality a Ermitáže. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno.

8. den zájezdu
Letní rezidence Petra Velikého PETRODVORCE, rozkládající se přímo na břehu Finského zálivu. Prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odjezd z Ruska, večer ubytování v estonském Tallinnu.

9. den zájezdu
TALLINN (UNESCO), hlavní město Estonska na břehu Finského zálivu. Staré město obehnané mohutnými hradbami s věžemi a cimbuřím, připomíná malebností svých uliček Prahu. Uvidíme bránu Viru, Radniční náměstí s gotickou katedrálou, hanzovní cechovní a kupecké domy. Odjezd, večer ubytování v Lotyšsku – Riga.

10. den zájezdu
Hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí RIGA. Stará Riga, středověké jádro města (UNESCO) s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový kostel sv. Petra, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, Rižský hrad – sídlo prezidenta. Odjezd, večer ubytování Litva – Vilnius.

11. den zájezdu
Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností hlavního litevského města VILNIUS (UNESCO) na řece Neris, Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatvė (Hradní ulice), Radniční náměstí, dlážděné uličky Starého města, Jitřní brána. Program zakončíme v bývalém sídle litevských knížat – vodní hrad TRAKAI a modlitebny a muzea tajemného etnika Karaimů. Odjezd, noční průjezd Polskem.

12. den zájezdu

Předpokládaný příjezd do ČR v dopoledních hod. a následné rozvozy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

Pro tento zájezd platí, vízum do Ruska je možné si vyřídit na http://electronic-visa.kdmid.ru pro Petrohradskou oblast elektronická víza individuálně. Tato víza jsou zdarma. Za poplatek 150 Kč/os. vyřídí víza cestovní kancelář. Potřebné informace k vyřízení víz obdržíte měsíc před odjezdem. Při objednávce zájezdu nahlaste číslo cestovního pasu a dobu jeho expirace. Pojištění pro cesty do zahraničí je vždy podmínkou k vyřízení víza.

Na co se můžete těšit

  • Petrohrad a noční otevírání mostů na Něvě
  • námořní muzeum Vasa ve Stockholmu
  • kouzlo kamenných domů staré Rigy
  • sídlo litevských knížat vodní hrad Trakai,
  • Savonlinna a Finská jezerní oblasti
  • velkolepost letní rezidence Petra Velikého

Ubytování

Poznámka: 3lůžk. pokoj je většinou formou 2lůžk. pokoje s přistýlkou

Nástupní místa

02.08. - 13.08. Odjezd A, B

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
8x ubytování – 7x ubytování hotely*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 1x 4lůžk. kabina na trajektu Stockholm – Turku/Helsinky. Poznámka: 3lůžk. pokoj je většinou formou 2lůžk. pokoje s přistýlkou.
 
STRAVOVÁNÍ
8x snídaně formou bufetu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY NĚKTERÝCH VSTUPŮ z r. 2021 - ceny v RUB, SEK a €
Německo:
Rostock – vstup kostel Panny Marie 3 €
Rostock – autobus na cestu do přístavu cca 3 €
 
Švédsko:
Stockholm – vstup do kostelů 50–60 SEK
Stockholm – Vasa muzeum 170 SEK (do 18 let zdarma) 
Stockholm – Královský palác souhrnné vstupné 160 SEK (do 17 let a studenti 80 SEK)
Stockholm – Národní muzeum – základní expozice zdarma, zvláštní výstavy 170 SEK (platba pouze kartou), vždy je nutné se předem objednat na časový slot!

Finsko:
Helsinky – skalní chrám 4 €, do 18 let zdarma

Rusko:
Petrohrad – Ermitáž – muzeum + budovy hlavního štábu cca 22 €
Petrohrad – Petropavlovská pevnost + chrám cca 10 €
Petrohrad – Petrodvorce – zahrady cca 1200 RUB
Petrohrad – lodní projížďka po Něvě cca 800 RUB
Petrohrad – Isakijevský chrám a kolonáda – 350 RUB, kolonáda 200 RUB
Petrohrad – Chrám Spasitele Na Krvi – 350 RUB
Petrohrad – Katedrála Panny Marie Kazaňské zdarma
Petrohrad – Ruské muzeum (alternativně) 500 RUB
Petrohrad – noční otvírání mostů (dle počtu osob) cca 10 €
Petrohrad – doprava – autobus nebo tramvaj 50 RUB, metro 55 RUB (neomezeně dlouho bez přestupu), 1 den 185 RUB, 2 dny 260 RUB
Puškin – Kateřinský palác cca 1050 RUB
Fakult. příplatek: Jantarová komnata 890 Kč – cena zahrnuje vstup do zámku, zámeckého parku i návštěvu Jantar. komnaty, vč. povinného místního průvodce a sluchátek (nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem v CK)

Estonsko:
Tallinn – Městské muzeum 6 €, studenti a senioři 4 €
Combo ticket 20 €, zahrnuje vstup do muzeí: Tallinn City Museum, Kiek in de Kök Fortifications Museum, Museum of Photography, Tallinn Russian Museum, Museum in Kalamaja
Tallinn – věž radnice 4 € , do 18 let 2 €
 
Lotyšsko:
Riga – Národní galerie 6 €
 
Litva:
Trakai – hrad 12 €, studenti a senioři 6 €
Trakai – modlitebna a muzeum Karaimů 3 €, studenti a senioři 1,50 €
Vilnius – Gediminasův hrad (dnes muzeum) - stará část 4 €, nová část 4 €, věž 5 €, lanovka 1 € / 1 jízda
Vilnius – muzeum KGB 6 €, studenti a senioři 3 

 
Pozn.: V případě vstupů v Petrohradu uvedených výše v €, bude průvodce IHNED po nástupu do autobusu zjišťovat váš zájem, abychom mohli předem zajistit vstupenky na potřebné termíny a časy prohlídek.

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Na vstupné doporučujeme částku ve výši cca 3500 RUB, cca 700 SEK a cca 100 € dle individuálního zájmu o návštěvu objektů. Není podmínkou všechny památky navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.
 
MĚNA A KURZ
Švédská koruna (značení SEK), 1 SEK = cca 2,5 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/SEK-svedska-koruna/
Euro (značení EUR nebo €), 1 € = cca 26 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/
Ruský rubl (značení RUB), 100 RUB = cca 29 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/RUB-rusky-rubl/
Směnný kurz rublu je značně kolísavý. U nás možno RUB vyměnit ve směnárnách ruské spořitelny Sberbank. Pokud máte možnost, doporučujeme část svých finančních prostředků vyměnit již před odjezdem v ČR.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na vstup do Švédska a Finska postačí občanský průkaz, ale při cestě do Ruské federace musí mít cestující cestovní pas opatřený platným turistickým vízem. Vízum si můžete sjednat sami na webu http://electronic-visa.kdmid.ru zdarma, případně za poplatek 150 Kč vám je sjedná CK. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Časový posun, počasí

ČASOVÝ POSUN
Petrohrad je v časovém pásmu GTM +3, v době letního času je zde proto o hodinu více než v České republice. V době zimního času má Petrohrad o 2 hodiny více než ČR.
Švédsko má totožný čas s ČR.
Ve Finsku je oproti ČR +1 hodina.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí ve Finsku a Švédsku: 230V/50Hz, v Rusku je, jako v České republice 220V/50Hz. Zástrčky jsou stejné jako v České republice. Pro naše kulaté tříkolové zástrčky je nutný adaptér, pro naše ploché dvoukolíkové zástrčky adaptér nutný není.

PITNÁ VODA V RUSKU
V Rusku není voda z kohoutku bez předešlého převaření vhodná k pití. V některých hotelích jsou k dispozici na chodbách nádoby s pitnou vodou. Doporučujeme proto pít pouze balenou vodu.
 
VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Rusko:
Velvyslanectví Moskva - Posolstvo Češskoj Respubliki
ul. J. Fučíka 12/14, 123 056 Moscow
Telefon operátor/recepce: +7 495 2760 703 (prac.dny 07:00-19:00, víkendy 09:00-17:00), hlasový strom ZÚ: +7 495 2760 701
Nouzová linka mobil: +7 916 353 2601
E-mail: moscow@embassy.mzv.cz, konzulární úsek: consulate_moscow@mzv.cz
Provozní hodiny úřadu:
úřední hodiny úřadu pro veřejnost: pondělí - pátek 08.30 - 17.00

Generální konzulát Sankt Peterburg - Generaľnoje konsuľstvo Češskoj Respubliki
Tverskaja 5, 191 015 Sankt Peterburg
Telefon: +7812/2710459, 2714612, KO-2716101 (záznamník)
Fax: +7812/2714615
Nouzová linka: +7 921 902 6118
E-mail: petersburg@embassy.mzv.cz, konzulární úsek: ko.petersburg@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 8.30. - 17.00
Úřední hodiny pro veřejnost KO: pondělí - čtvrtek 09.00 - 12.00, pondělí - čtvrtek 13.30 - 16.00

Švédsko:
Velvyslanectví Stockholm - Embassy of the Czech Republic

Villagatan 21, 114 32 Stockholm
Telefon: +468/4404210, sekretariát-4404225, KO-4404219 (konzul), 4404212 (konzulární referentka)
Fax KO: +468/4404231
Nouzová linka: +46-703255156
E-mail: stockholm@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 -16.15
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí - pátek 08.30 - 12.00, 13.00 - 16.00
Úřední hodiny konzulárního úseku pro veřejnost: pondělí, středa 09.00 - 11.00, úterý, čtvrtek 13.30 - 15.30

Finsko:
Velvyslanectví Helsinky - Embassy of the Czech Republic
Armfeltintie 14, 00150 Helsinki
Telefon: +3589/6120 880, informátorka-6120 8811, sekretariát-6120 8812, PO-OEÚ-TI 6120 8815, KO-KU 6120 8816
Nouzová linka: +358/405030008
E-mail: helsinki@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - čtvrtek 08.00 - 16.30, pátek 08.00 - 15.30
Úřední hodiny KO pro veřejnost: úterý, čtvrtek 09.00 - 11.30

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Rusko:
Tel. předvolba: +7
Hasiči: 101
Policie:102
Záchranná služba a první pomoc: 103
Univerzální pohotovostní číslo: 112
V případě nouze občana ČR v RF se volá telefon 007 916 353 26 01, kde se občan dozví, jak má postupovat.
Pozn.: Při volání z území RF se místo mezinárodního kódu RF "007" volí číslice "8".
Při volání z pevné linky do zahraničí se volí číslice "8" a po 4 vteřinách číslo "10" a dále se vytáčí kód země (pro ČR 420), kód města a číslo volaného účastníka.

Švédsko:
Tel. předvolba: +46
Policie, záchranná služba, hasiči: 112

Finsko:
Tel. předvolba: +358
Policie, záchranná služba, hasiči: 112
 
DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Rusko:
Dovážená cizí měna a měna RF v hotovosti, cestovní šeky, cizí i ruské cenné papíry v celkové hodnotě přesahující 10 000,- USD, dovážené do RF fyzickými osobami (rezidenty i nerezidenty) podléhají písemné deklaraci celním orgánům Ruské federace. Doporučujeme všem občanům ČR dovezenou valutu do RF řádně deklarovat, a to jak při příjezdu do RF, tak i při odjezdu z RF. Z Ruska je možno vyvážet bez proclení 2 krabičky cigaret, 1 l vína a 1/7 destilátu na osobu. Vyvážené množství tohoto sortimentu je často namátkově kontrolováno.
Celní předpisy jsou obsáhlé, prosím přečtěte si jejich přesné znění ještě před odjezdem na https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rusko/cestovani/duty.html

Švédsko:
Alkoholické nápoje a tabákové výrobky do Švédska lze dovážet z jiných států EU alkoholické nápoje (pouze osoba starší 20 let) a tabákové výrobky (pouze osoba starší 18 let) pro osobní spotřebu. Doporučuje se mít s sebou pokladní doklad o zakoupeném alkoholu či tabákových výrobcích, kterým se v případě namátkové celní kontroly prokáže, že byly zakoupeny ve členském státě EU. Před dovozem/vývozem/tranzitem zbraní a střeliva je nejdříve nutné povolení švédské policie. Při dovozu léků se doporučuje vzít s sebou i lékařský předpis nebo dobrozdání lékaře (nejlépe v angličtině) se jménem (lékaře i osoby, která lék do Švédska dováží), i pokud jde o množství určené pro osobní potřebu.

Finsko:
Osoba cestující z EU může do Finska bezcelně dovézt zboží pro svou spotřebu, pro spotřebu své rodiny nebo jako dárky pro své přátele.
Omezení: Alkoholické nápoje s vyšším obsahem alkoholu než 22% mohou převážet pouze osoby starší 20 let. Dovoz alkoholových substancí s vyšším obsahem alkoholu než 80% není povolen. Jinak platí pro dovoz alkoholu pravidla jako v ostatních zemích EU. Tabákové produkty mohou dovážet jen osoby starší 18 let. Tabákové výrobky musí být označeny varováním o škodlivosti kouření ve finštině a švédštině a musí obsahovat informaci o množství nikotinu, dehtu a kysličníku uhelnatého vznikajícího při kouření. Pokud tyto podmínky nejsou splněny, je dovoz tabákových výrobků omezen na 200 cigaret, 50 doutníků, 100 krátkých doutníků, 250g dýmkového nebo cigaretového tabáku. Šňupací tabák je povolen v množství 30 krabiček s obsahem 50 g, a to jen pro osobní potřebu, jako dar je jeho dovoz zakázán. Povoleno je maximální množství léků pro osobní potřebu na 1 rok.
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!


Ohlasy klientů

24. 8. 2018
Vážení,
v červenci jsem se zúčastnila s několika přáteli zájezdu Stockholm, Helsinky, Petrohrad a Pobaltí (19.- 29.7.2018).
Ráda bych touto cestou poděkovala jménem všech zúčastněných cestovní kanceláři za zprostředkování tohoto zájezdu, který i přes svoji velkou náročnost byl skvělý. Především však musím vyzdvihnout práci pana průvodce Petra Horáka. Jeho všestranné znalosti, organizační schopnosti, bravurnost při řešení nečekaných nebo i krizových událostí, jeho obětavost, trpělivost a vlídnost snad ani nemá obdoby. Musím zodpovědně říci, že jeho práce povyšuje kvalitu zájezdu minimálně o 150 %.
Takže největší díky patří samozřejmě panu Horákovi, nicméně i páni řidiči (bohužel si již nepamatuji jména) si zaslouží obrovské poděkování a pochvalu.
Věřím, že se s nimi ještě při nějakém dalším putování setkám.
Přeji Vám vše krásné do dalších spokojených zájezdů!
S pozdravem
Vladimíra H., Brno

4. 8. 2019
Dobrý den, dnes jsme se vrátili ze zájezdu organizovaného Vaší cestovní kanceláří - Rostock - Stockholm - Helsinky - Petrohrad - Pobaltí. Chtěli bychom vyjádřit obdiv ke skvěle připravenému a naplánovanému zájezdu, především ale vyjádřit velký dík a poklonu našemu úžasnému průvodci, panu Petru Horákovi. Jeho péče o nás byla skutečně nadstandardní, vše měl promyšlené na minutku, dokázal pohodově reagovat, poradit, vysvětlit. S tak skvělým a obětavým průvodcem jsme se ještě nesetkali.   Se srdečným pozdravem Jarmila K., Jihlava

2. 8. 2018
Dobrý den,
v neděli jsme se vrátili z poznávacího zájezdu Stockholm, Helsinky, Petrohrad a Pobaltí. Chtěli bychom touto cestou poděkovat za krásnou dovolenou plnou nevšedních zážitků. Komu bychom ale chtěli moc poděkovat je našemu průvodci panu Petru Horákovi. Z této náročné cesty dokázal udělat naprosto fantastickou a komfortní dovolenou. Během cesty nás zahrnoval nejen neskutečnými znalostmi a informacemi, ale i starostí a péčí o nás všechny. Celou dobu byl dobře naladěný, ochotný poradit a kdykoliv pomoci i nad rámec svých povinností. Pro všechny měl připravené mapky a jiné materiály a vše ještě doplnil bohatou tématickou filmografií. Hlavně díky němu byla tato cesta pohádkou. Proto mu ještě jednou touto cestou děkujeme a budeme rádi, když se s ním opět na dalších cestách setkáme.

Se srdečným pozdravem Martina a David H., Šumperk

 
5. 7. 2018
Dobrý den, v červnu jsem se s kamarádkou zúčastnila zájezdu Stockholm - Helsinky - Petrohrad s plavbou po Baltu. Chtěla bych za nás obě vyjádřit velké poděkování za dokonalou přípravu a organizaci zájezdu a nadstandardní průvodcovské služby pana Petra Horáka. Ohromila nás jeho obětavost, trpělivost, lidský přístup ke klientům a nevídané nasazení po celou naši cestu. Ocenily jsme jeho organizační schopnosti i to, jak obratně a s nadhledem dokázal řešit drobné problémy i složitější situace. Velmi děkujeme a těšíme se na případné další setkání a doprovázení na budoucích cestách.

Ivana R.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací