Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

SVATOJAKUBSKÁ CESTA, BURGOS, ÁVILA

S PĚŠÍMI VÝLETY

Kód zájezdu: E625-19 Počet nocí: 7 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Letecky
Cena od 24 490 Kč 25 990 Kč

Zájezd kopíruje trasu slavné poutní cesty do Santiaga de Compostela a dále pokračuje až na tzv. konec světa k Atlantickému oceánu. Cestou navštívíme slavná historická města Burgos, León, Astorgu aj. Zároveň jsme pro vás vybrali zajímavé části Svatojakubské cesty vč. Santiaga de Compostela. Nyní popularita této poutní cesty opět stoupá a zatímco dříve hledali poutníci u apoštolova hrobu spásu své duše, nyní lidé putují především proto, aby nacházeli sami sebe. Burgos – Frómista – León –… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
snídaně
E625-19-1 od: 01.09.2019
do: 08.09.2019
zobrazit 7 25 990 Kč
24 490 Kč
Rezervovat místa
KódE625-19-1
Termínod: 01.09.2019 do: 08.09.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
dospělá osoba - snídaně24 490 Kč
Rezervovat místa

Zájezd kopíruje trasu slavné poutní cesty do Santiaga de Compostela a dále pokračuje až na tzv. konec světa k Atlantickému oceánu. Cestou navštívíme slavná historická města Burgos, León, Astorgu aj. Zároveň jsme pro vás vybrali zajímavé části Svatojakubské cesty vč. Santiaga de Compostela. Nyní popularita této poutní cesty opět stoupá a zatímco dříve hledali poutníci u apoštolova hrobu spásu své duše, nyní lidé putují především proto, aby nacházeli sami sebe.
Burgos – Frómista – León – Astorga – Ponferrada - O´ Cebreiro – Ferreiros – Monte de Gozo - Santiaga De Compostela – mys Finisterre – Fisterra - Ávila


1. den zájezdu
Odlet z Prahy do Madridu. Transfer na ubytování.

2. den zájezdu
Návštěva města BURGOS, významné historické město (kdysi hlavní město Kastilie, jen několik km odtud se narodil slavný El Cid) se skvostnou gotickou katedrálou (UNESCO) a dalšími nádhernými památkami. Klášter FRÓMISTA, jedna z nejvýznamnějších zastávek na Svatojakubské cestě (UNESCO) s kostelem sv. Martina z Tours.

3. den zájezdu
Prohlídka města LEÓN, starobylé město s náměstím Plaza Mayor ze 17. stol. a katedrálou, označovanou „leónská kráska“, z 12. stol., která má nejkrásnější gotická okna ze všech kostelů na Svatojakubské cestě. ASTORGA, město na francouzské trase Svatojakubské cesty se středověkými hradbami i mohutnou gotickou katedrálou.

4. den zájezdu
Ráno příjemná procházka poutní cestou přes starý krásný most a vesničku s kostelíkem. Kolem poledne malebná PONFERRADA, poslední zastávka na francouzské trase Svatojakubské cesty před Santiagem, stará čtvrť s majestátním templářským hradem z 12.stol. Procházka městem po Svatojakubské cestě, kde je krásná katedrála, Plaza Mayor, zajímavá muzea. Odpoledne přejezd do zelené oblasti Galície. Výlet na jeden z nejvyšších, ale i nejzajímavějších bodů na Svatojakubské cestě – keltská vesnička s kamennými domky O’CEBREIRO, místo, které je opředeno řadou legend. Za výstup jsou poutníci odměněni pěkným výhledem na rozmanitou krajinu.

5. den zájezdu
Ráno odjezd na kopec MONTE DO GOZO, kde je poslední poutní kostelík sv. Martina před Santiagem. Odtud poutní cesta (cca 5 km) až ke katedrále do Santiaga. Prohlídka SANTIAGA DE COMPOSTELA (UNESCO) – ve středověku nejnavštěvovanější poutní místo po Římu, ke kterému z různých částí Evropy míří několik tras Svatojakubské cesty. Zdejší mohutná katedrála je architektonickým skvostem, postaveným nad hrobem apoštola Jakuba Většího. Celé historické jádro Santiaga je naplněné starobylými stavbami, které zaujmou každého návštěvníka. V poledne možnost návštěvy mše pro poutníky, odpoledne projížďka vláčkem po městě a okolí, při které je vidět všechny konventy, školy a kostely Santiaga.

6. den zájezdu
Výlet na konec světa MYS FINISTERRE - malebnou nejzápadnější část, kam někteří poutníci dochází i ze symbolického hlediska („konec světa - dál už to nejde“). Panoramatická cesta kolem pobřeží, malebné rybářské vesničky, v zátokách sádky na kultivaci slávek a svatojakubských mušlí. Zastávka v rybářské vesničce MUROS, promenáda u přístavu. Odpoledne procházka ve vesničce FISTERRA kolem originálních sípek na obilí HORREO a návštěva dlouhé pláže Playa Langosteira plné mušlí, burza ryb.

7. den zájezdu
Delší přejezd do Ávily. ÁVILA (UNESCO), přezdívaná "Město kamenů a svatých", město s úžasným středověkým opevně¬ním a branami, mnoha románskými a gotickými kostely, jimž vévodí gotická katedrála. Nocleh.

8. den zájezdu
Transfer na letiště. Odlet do Prahy.


Cena zahrnuje

  • letecekou přepravu Praha - Madrid - Praha 
  • dopravu po Španělsku 
  • 7x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím 
  • 7x snídani 
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné
  • fakult. služby
  • vše ostatní, co není v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 5x večeře 1500 Kč 
  • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 530 Kč

Nástupní místa

01.09. - 08.09. odjezd L2
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Orientační ceny vstupného

Burgos – katedrála – 6 €
León – katedrála – 5 €, pantheon králů - 4 €
Fromista - kostel sv. Martina - 2 €

Santiago de Compostela

muzeum v katedrále – 5 €
kostel sv. Martina – 2 €
vláček, který Vás proveze po centru i krásném okolí centra, doba jízdy cca 40 minut – 6 € / os.
Muzeum poutníků - 3 €
Astorga – katedrála + biskupský palác - 6 €
Avila - katedrála - 6 €

Většinu míst budete navštěvovat v doprovodu místních akreditovaných průvodců, bez kterých není možné prohlídky absolvovat s výkladem. Místní průvodci v Burgosu, Leónu, Astorga, Santiago de Compostela a Ávile – celkem 40 € (počítáno na skupinu od 20 os., skládá-li se celá skupina).

Kapesné

dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 45 € + 40 € místní průvodci

Zajímavosti

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů