Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ŠVÝCARSKO - VELIKÁNI ALP, KANTON TICINO

A LAGO MAGGIORE

POZNÁVACÍ ZÁJEZD ŠVÝCARSKO 2023

Kód zájezdu: CH729-23 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Zájezd do švýcarsko-italského pomezí nabízí nezapomenutelný mix krás přírody, historických památek a malebných městeček pod velikány majestátních Alp. Na toto putování se vydáme přes sedlo Simplon, které nás přenese do úchvatného alpského prostředí. Projdeme se historickým městem Stresa a navštívíme nádherný ostrov Isola Bella s jeho rozsáhlými zahradami a palácem. Užijeme si neuvěřitelné výhledy na vrcholy Monte Rosy. V Bellinzoně si prohlédneme slavné hradby a pevnosti, které jsou zapsány na… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
CH729-23-1 od: 21.07.2023
do: 28.07.2023
zobrazit 5 13 990 Kč Odjeto
KódCH729-23-1
Termínod: 21.07.2023 do: 28.07.2023
Nástupní místa Praha, Brno
Počet nocí5
Dospělá osoba - polopenze13 990 Kč
Odjeto

Anotace

Zájezd do švýcarsko-italského pomezí nabízí nezapomenutelný mix krás přírody, historických památek a malebných městeček pod velikány majestátních Alp. Na toto putování se vydáme přes sedlo Simplon, které nás přenese do úchvatného alpského prostředí. Projdeme se historickým městem Stresa a navštívíme nádherný ostrov Isola Bella s jeho rozsáhlými zahradami a palácem. Užijeme si neuvěřitelné výhledy na vrcholy Monte Rosy. V Bellinzoně si prohlédneme slavné hradby a pevnosti, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Nevynecháme ani návštěvu jezera Lago Maggiore a Lago di Orta, kde oceníme klidnou atmosféru a překrásné výhledy. Na závěr zájezdu nás čeká údolí Gomstal a vycházka do horského letoviska Bettmeralp, vysoko nad Rhonským údolím, kde si budeme moci vychutnat horskou přírodu a úchvatné panoramatické výhledy. Zájezd nabízí skvělé spojení přírodních krás, kultury a historie v malebné švýcarsko-italské oblasti.

sedlo Simplon - Stresa - Laggo Maggiore - Isola Bella - Verbania - Valle Anzasca - Monte Rosa - Monte Moro - Bellinzona - Lago Maggiore - Locarno - Madonna del Sasso - Cardada - Sacro Monte di Varallo - Lago di Orta - údolí Gomstal - Eggishorn - Bettmeralp  

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd ve večerních hodinách.

2. den zájezdu
Příjezd do Alp na švýcarskoitalské pomezí na SEDLO SIMPLON (2050 m n.m) – silnice procházející sedlem protíná třítisícové vrcholy a je spojnicí mezi italskou Domodossolou a městem Brig ležícím ve švýcarském kantonu Wallis. Výlet s výhledy na sedlo a okolní hory k jezírkům ROTELSEE a HOPSCHELSEE a k přes 9 metrů velké kamenné soše orla tyčící se nad sedlem.

3. den zájezdu
Den věnovaný nádherným botanickým zahradám a ostrůvkům Lago Maggiore. STRESA – městečko na břehu LAGO MAGGIORE s úchvatnými výhledy na jezero a na Borromejské ostrovy. Vyhlídková plavba na ostrov MADRE, kde navštívíte vilu z 18. století s krásnou zahradou a na nejznámější ostrov ISOLA BELLA s ohromným barokním palácem a impozantními terasovitými zahradami. Odpoledne návštěva města VERBANIA s botanickou zahradou u VILY TARANTO.

4. den zájezdu
Výjezd do horské oblasti VALLE ANZASCA pod světoznámou čtyřtisícovku s romantickým názvem MONTE ROSA. Výjezd lanovkou ze Staffy k chatě Rif. Gaspare Oberto a výstup na průsmyk MONTE MORO na hranicích Itálie a Švýcarska (2853 m n.m). Návrat zpět lanovkou. Následně možnost vyjet sedačkovou lanovkou z Macugnana na BELVEDERE (1932 m n.m) na úpatí východní stěny Monte Rosy a krátká vycházka k nedalekému ledovci. Návštěva dalšího lákadla kraje Ticino městečka BELLINZONA s třemi hrady.

5. den zájezdu
Dokončení prohlídky oblasti LAGO MAGGIORE a to v jeho švýcarské části: prohlídka LOCARNA - metropole nejslunnějšího švýcarského kantonu Ticino s bohatou subtropickou vegetací, procházka centrem města a v rámci ní dojdeme k pozemní zubačce, kterou vyjedeme k poutnímu místu MADONNA DEL SASSO. Dále možnost pokračovat kabinkovou lanovkou k horské stanici CARDADA (1496 m n.m) s panoramatickými výhledy na Lago Maggiore a alpské vrcholky.

6. den zájezdu:
Za památkami UNESCO. Posvátné hory Piemontu a Lombardie : navštívíme některá z nejkrásnějších celkem devíti míst pod patronací UNESCO: SACRO MONTE DI VARALLO - nejstarší Sacro Monte, založené již r. 1491, postavené na přírodní terase na skalnatých svazích Monte Tre Croci. LAGO DI ORTA - návštěva SACRO MONTE DI ORTA, které se nachází v nádherné krajině na zalesněném ostrohu vybíhajícím do jezera Orta. Je zde vybudovaných 20 kaplí ilustrujících epizody ze života sv. Františka. Velkolepé výhledy na jezero a ostrov San Giulio.

7. den zájezdu:
Brzo ráno odjezd z hotelu do Švýcarska do nádherné oblasti údolí GOMSTAL a výjezd lanovkou na EGGISHORN do 2926 m n.m, odkud se otevírá nejkrásnější výhled na největší alpský LEDOVEC- VELKÝ ALETSCHSKÝ - s délkou přes 23 km. Z mezistanice FIESCHEALP vycházka vysoko nad Rhonským údolím do BETTMERALP (cca 1,5 hod.) a odtud lanovkou k autobusu. Odjezd do ČR.

8. den zájezdu:
Příjezd v ranních hodinách do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

21.07. - 28.01. Odjezd Praha, Brno

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací