Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

TANZÁNIE A ZANZIBAR

SAFARI, NP SERENGETI A NGORONGORO

BÍLÉ PLÁŽE EXOTICKÉHO ZANZIBARU

Kód zájezdu: TZ300-20 Počet nocí: 8 Strava: 8x snídani, 4x oběd, 3x večeři Ubytování: hotel / lodge

Letecky
Cena od 77 900 Kč 79 900 Kč

Staňte se na chvíli těmi pravými cestovali a objevte s námi Tanzánii – Serengeti, Ngorongoro, Kilimandžáro. Tanzanský sever má na malém prostoru ty nejskvělejší cíle, nekonečné savany, úžasný kráter a výhledy na nejvyšší horu Afriky. Jako účastníci této výpravy zaručeně shlédneme stáda antilop, zeber, žiraf, slonů, ale i lvy, koupající se hrochy a další „obyvatele“ tohoto afrického ráje pod vrcholem Kilimandžára. Seznámíme se s kulturou Masajů, pohostinností místních a odvezeme si typické… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
8x snídani, 4x oběd, 3x večeři
TZ300-20-1 od: 17.02.2020
do: 27.02.2020
zobrazit 8 79 900 Kč
77 900 Kč
Rezervovat místa
KódTZ300-20-1
Termínod: 17.02.2020 do: 27.02.2020
Nástupní místa Praha
Počet nocí8
dospělá osoba - 8x snídani, 4x oběd, 3x večeři77 900 Kč
Rezervovat místa

Staňte se na chvíli těmi pravými cestovali a objevte s námi Tanzánii – Serengeti, Ngorongoro, Kilimandžáro. Tanzanský sever má na malém prostoru ty nejskvělejší cíle, nekonečné savany, úžasný kráter a výhledy na nejvyšší horu Afriky. Jako účastníci této výpravy zaručeně shlédneme stáda antilop, zeber, žiraf, slonů, ale i lvy, koupající se hrochy a další „obyvatele“ tohoto afrického ráje pod vrcholem Kilimandžára. Seznámíme se s kulturou Masajů, pohostinností místních a odvezeme si typické suvenýry východní Afriky – řezbářské výrobky. Na závěr si dopřejeme pobyt na dechberoucích bílých plážích ostrova Zanzibar.

Zájezd provází Marie Bílá, garance skupiny max. 12 osob

Arusha - NP Serengeti – Ngorongoro – NP Arusha – NP Lake Manyara – ostrov Zanzibar – Stone Town - Kendwa1. - 2. den zájezdu 
Odlet v odpoledních hod. z Prahy s průvodcem do Tanzánie - Kilimandžára, transfer na ubytování do hotelu ve městě Arusha na úpatí Mount Meru, hl. město tanzanských safari, aklimatizace, individuální volno.

3. den zájezdu  
Dnes nás čekají nekonečné pláně NP SERENGETI (UNESCO), nejstarší, největší a nejproslulejší park Afriky. Serengeti známe již z 60. let díky filmu a knize Ráj divokých zvířat od německého přírodovědce B. Grzimka. Safari, setkání s žirafami, slony, lvy, velkými stády pakoňů, gazel, zeber a dalšími zvířaty je stejně úžasné, jako rozmanitost zdejší krajiny. Cestou návštěva tradičních masajských obydlí a seznámení s kulturou Masajů. Před západem slunce se ubytujeme v campu – tents uprostřed NP, tradiční ubytování s vynikajícím jídlem a relaxační atmosférou. Po večeři se můžeme zaposlouchat do zvuků večerní savany.

4. den zájezdu  
Východ slunce na který se nezapomíná, dopolední safari s kopcovitou savanou a akáciemi Seronera v NP Serengeti. Po obědě přejedeme na území rezervace NGORONGORO, oblast kolem kráteru se uchází o titul „osmého divu světa“. Nikde jinde v Africe není na tak malém prostoru tolik zvěře jako v kráteru vyhaslé sopky. Cestou pozorování volně žijících stád zvířat. Ubytování v Rhino Lodge s bazénem, na okraji kráteru Ngorongoro, kde také povečeříme, výhledy na třítisícovky Oldeani a Makarot.

5. den zájezdu  
Do pozdních odpoledních hodin safari vč. oběda na dně jednoho z největších kráterů na světě NGORONGORO (UNESCO) je bezpochyby zlatým hřebem cesty, největší koncentrace africké zvěře např. lvů, gepardů stád pakoňů, zeber, gazel, antilop a v neposlední řadě i velmi vzácných nosorožců dvourohých. Na dně kráteru u mělkého jezera Magadi spatříme plameňáky, antilopy vodušky velké i hrochy. Ubytování v oblasti Mto wa Mbu v lodge s bazénem, večeře.

6. den zájezdu
Poslední safari v NP LAKE MANYARA (UNESCO) „nejkrásnější kvetoucí park“ - hlavní doménou parku jsou ptáci, asi 350 druhů všech velikostí hnízdí v okolí alkalického jezera. Budeme tu pozorovat nejen plameňáky, volavky a pelikány. Okolo jezera se nachází deštný prales v jehož nitru žijí sloni, lesoňi a tzv. stromoví lvi, žijící v korunách stromů. V podvečer se ubytujeme v hotelu v Arusha.

7. den zájezdu
Po snídani transfer na letiště a krátký (cca 1,5 hod.) přelet na ostrov Zanzibar – ztělesnění tropického ostrovního ráje s útesy, jedinečnými nedotčenými plážemi a historickým městem. Cestou na pobřeží nás průvodce provede tzv. Kamenným městem STONE TOWN (UNESCO), působivé stavby svědčí o proměnlivých dějinách ostrova, labyrint uliček mezi nabílenými domy v arabském slohu. Procházka starým městem, uvidíme městskou tržnici, palác Zázraků, projdeme kolem domu a kostela Dr. Livingstona, anglickou katedrálu, kde bývalo tržiště s otroky, Kenyatta Road s rodným domem F. Mercuryho, Africa House aj. Následuje přejezd na severní pobřeží exotického Zanzibaru do oblasti KENDWY, kde se nachází nejkrásnější pláže ostrova a bez nadsázky i celého světa. Ubytování v Sunset Kendwa Lodge, v bezprostřední blízkosti této písčité pláže, romantická, bílá a prázdná. Kokosové palmy a barva Indického oceánu, která nás ohromí.

8. den zájezdu
Pobyt na pláži, individuální volno. Tajemství „hřebíčkového ostrova“ Zanzibaru objevíme na fakult. výletu Spice Tour – poznáme desítky druhů rostlin koření, vůní a exotického ovoce, které si můžeme osahat, ochutnat. Uvidíme, jak roste hřebíček, vanilka, muškát. oříšek, pepř a hodně se dozvíme o životě mimo město a pláže.

9. den zájezdu
Pobyt na pláži, individuální volno. Pro zájemce možnost dalších fakult. výletů např. na ostrůvek Prison Island s ruinou někdejšího vězení a překrásnou pláží. Toto místo vyhledávají želvy obrovské, které jsou hlavním důvodem návštěvy (cca 29 $).

10. - 11 den zájezdu
Pobyt na pláži, individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.


Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Kilimandžáro a Zanzibar – Praha,
 • vnitrostátní přelet Arusha- Zanzibar, vč. let. tax a poplatků,
 • transfery z/na letiště,
 • dopravu mikrobusem,
 • dopravu na safari džípy 4x4,
 • 8x ubytování - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (z toho 2x hotel v Arusha s bazénem, 2x lodge na safari s bazénem, 1 lux. camp-tents na safari, 3x lodge*** na Zanzibaru – Sunset Kendwa),
 • pobyt. taxu na Zanzibaru,
 • 8x snídani,
 • 4x oběd (z časových důvodů) formou balíčku na safari,
 • 3x večeři na safari,
 • pitný režim na safari,
 • vstupy do NP, vesnice Masajů,
 • místní průvodce,
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné, spropitné (cca 50 $), fakult. výlety a služby a vše co není uvedeno v „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • 1lůžk. pokoj 13900 (povinné při nedoobsazení),
 • komplex. pojištění vč. připojištění vyššího storna zájezdu 1100 Kč

Nástupní místa

17.02. - 27.02. Odjezd L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Vstupní vízum

 • turistické vízum do Tanzánie 50 $ (vyřizuje se a platí na letišti při vstupu do země), o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza budeme včas informovat

Očkování

 • V současné době není pro Zanzibar a do Tanzánie žádné očkování povinné. Aktuální informace o povinném i vhodném očkování před cestou obdržíte na kterékoliv okresní hygienické stanici.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací