Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

TANZÁNIE A ZANZIBAR

SAFARI, NP SERENGETI, NGORONGORO

A BÍLÉ PLÁŽE EXOTICKÉHO ZANZIBARU

Kód zájezdu: TZ300-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel / lodge / stanová lodge

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Staňte se na chvíli těmi pravými cestovali a objevte s námi Tanzánii – Serengeti, Ngorongoro, Kilimandžáro. Tanzanský sever má na malém prostoru ty nejskvělejší cíle, nekonečné savany, úžasný kráter a výhledy na nejvyšší horu Afriky. Jako účastníci této výpravy zaručeně shlédneme stáda antilop, zeber, žiraf, slonů, ale i lvy, koupající se hrochy a další „obyvatele“ tohoto afrického ráje pod vrcholem Kilimandžára. Seznámíme se s kulturou Masajů, pohostinností místních a odvezeme si typické… Celý popis


Anotace

Staňte se na chvíli těmi pravými cestovali a objevte s námi Tanzánii – Serengeti, Ngorongoro, Kilimandžáro. Tanzanský sever má na malém prostoru ty nejskvělejší cíle, nekonečné savany, úžasný kráter a výhledy na nejvyšší horu Afriky. Jako účastníci této výpravy zaručeně shlédneme stáda antilop, zeber, žiraf, slonů, ale i lvy, koupající se hrochy a další „obyvatele“ tohoto afrického ráje pod vrcholem Kilimandžára. Seznámíme se s kulturou Masajů, pohostinností místních a odvezeme si typické suvenýry východní Afriky – řezbářské výrobky. Na závěr si dopřejeme pobyt na dechberoucích bílých plážích ostrova Zanzibar.

Garance skupiny max. 12 osob

Arusha - NP Serengeti – Ngorongoro – NP Lake Manyara – ostrov Zanzibar – Stone Town - Kendwa

Program zájezdu

1. - 2. den zájezdu 
Odlet v odpoledních hod. z Prahy/Vídně s průvodcem do Tanzánie - Kilimandžára, transfer na ubytování do hotelu ve městě Arusha na úpatí Mount Meru, hl. město tanzanských safari, aklimatizace, individuální volno.

3. den zájezdu  
Afrika a nekonečné pláně NP SERENGETI (UNESCO), nejstarší, největší a nejproslulejší park Afriky. Serengeti známe již z 60. let díky filmu a knize Ráj divokých zvířat od německého přírodovědce B. Grzimka. Safari, setkání s žirafami, slony, lvy, velkými stády pakoňů, gazel, zeber a dalšími zvířaty je stejně úžasné, jako rozmanitost zdejší krajiny. Cestou návštěva tradičních masajských obydlí a seznámení s kulturou Masajů. Před západem slunce se ubytujeme v campu – tents uprostřed NP, tradiční ubytování s vynikajícím jídlem a relaxační atmosférou. Po večeři se můžeme zaposlouchat do zvuků večerní savany.

4. den zájezdu  
Východ slunce na který se nezapomíná, dopolední safari s kopcovitou savanou a akáciemi Seronera v NP Serengeti. Po obědě přejedeme na území rezervace NGORONGORO, oblast kolem kráteru se uchází o titul „osmého divu světa“. Nikde jinde v Africe není na tak malém prostoru tolik zvěře jako v kráteru vyhaslé sopky. Cestou pozorování volně žijících stád zvířat. Ubytování v Rhino Lodge s bazénem, na okraji kráteru Ngorongoro, kde také povečeříme, výhledy na třítisícovky Oldeani a Makarot.

5. den zájezdu  
Do pozdních odpoledních hodin safari vč. oběda na dně jednoho z největších kráterů na světě NGORONGORO (UNESCO) je bezpochyby zlatým hřebem cesty, největší koncentrace africké zvěře např. lvů, gepardů stád pakoňů, zeber, gazel, antilop a v neposlední řadě i velmi vzácných nosorožců dvourohých. Na dně kráteru u mělkého jezera Magadi spatříme plameňáky, antilopy vodušky velké i hrochy. Ubytování v oblasti Mto wa Mbu v lodge s bazénem, večeře.

6. den zájezdu
Poslední safari v NP LAKE MANYARA (UNESCO) „nejkrásnější kvetoucí park“ - hlavní doménou parku jsou ptáci, asi 350 druhů všech velikostí hnízdí v okolí alkalického jezera. Budeme tu pozorovat nejen plameňáky, volavky a pelikány. Okolo jezera se nachází deštný prales v jehož nitru žijí sloni, lesoňi a tzv. stromoví lvi, žijící v korunách stromů. V podvečer se ubytujeme v hotelu v Arusha.

7. den zájezdu
Po snídani transfer na letiště a krátký (cca 1,5 hod.) přelet na ostrov Zanzibar – ztělesnění tropického ostrovního ráje s útesy, jedinečnými nedotčenými plážemi a historickým městem. Cestou na pobřeží nás průvodce provede tzv. Kamenným městem STONE TOWN (UNESCO), působivé stavby svědčí o proměnlivých dějinách ostrova, labyrint uliček mezi nabílenými domy v arabském slohu. Procházka starým městem, uvidíme městskou tržnici, palác Zázraků, projdeme kolem domu a kostela Dr. Livingstona, anglickou katedrálu, kde bývalo tržiště s otroky, Kenyatta Road s rodným domem F. Mercuryho, Africa House aj. Následuje přejezd na severní pobřeží exotického Zanzibaru do oblasti KENDWY, kde se nachází nejkrásnější pláže ostrova a bez nadsázky i celého světa. Ubytování v Sunset Kendwa Lodge, v bezprostřední blízkosti této písčité pláže, romantická, bílá a prázdná. Kokosové palmy a barva Indického oceánu, která nás ohromí.

8. den zájezdu
Pobyt na pláži, individuální volno. Tajemství „hřebíčkového ostrova“ Zanzibaru objevíme na fakult. výletu Spice Tour – poznáme desítky druhů rostlin koření, vůní a exotického ovoce, které si můžeme osahat, ochutnat. Uvidíme, jak roste hřebíček, vanilka, muškát. oříšek, pepř a hodně se dozvíme o životě mimo město a pláže.

9. den zájezdu
Pobyt na pláži, individuální volno. Pro zájemce možnost dalších fakult. výletů např. na ostrůvek Prison Island s ruinou někdejšího vězení a překrásnou pláží. Toto místo vyhledávají želvy obrovské, které jsou hlavním důvodem návštěvy (cca 29 $).

10. - 11 den zájezdu
Pobyt na pláži, individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy/Vídně.

Aktuální informace k cestování:

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

  • turistické vízum do Tanzánie 50 $ (vyřizuje se a platí na letišti při vstupu do země), o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza budeme včas informovat

Kapesné

  • cca 200 $

Očkování

  • V současné době není pro Zanzibar a do Tanzánie žádné očkování povinné. Aktuální informace o povinném i vhodném očkování před cestou obdržíte na kterékoliv okresní hygienické stanici.

Nástupní místa

02.12. - 12.12. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací