Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

TANZÁNIE a ZANZIBAR

SAFARI V SERENGETI, NGORONGORO, LAKE MANYARA + ZANZIBAR A INDICKÝ OCEÁN

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO TANZÁNIE, SAFARI + DOVOLENÁ ZANZIBAR

Kód zájezdu: TZ311-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel / lodge safari

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Splňte si svůj sen, staňte se na chvíli těmi pravými cestovali a vydejte se na poznávací zájezd na africké safari, pod Kilimandžáro - nejvyšší horu Afriky. Objevte s námi jedinečnou Tanzánii – kráter Ngorongoro, NP Lake Manyara, Kilimandžáro, národní park Serengeti - domov Velké migrace, který je tím nejlepším na světě a dle cestovatelského portálu TripAdvisor obsadil první příčku cen Travellers´Choice. Tanzanský sever má na malém prostoru ty nejskvělejší cíle, nekonečné pláně, úžasný… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
8x snídaně, 4x oběd, 3x večeře
TZ311-21-1 od: 02.12.2021
do: 12.12.2021
zobrazit 8 79 990 Kč Odjeto
KódTZ311-21-1
Termínod: 02.12.2021 do: 12.12.2021
Nástupní místa Praha/Vídeň
Počet nocí8
Dospělá osoba - 8x snídaně, 4x oběd, 3x večeře79 990 Kč
Odjeto

Anotace

Splňte si svůj sen, staňte se na chvíli těmi pravými cestovali a vydejte se na poznávací zájezd na africké safari, pod Kilimandžáro - nejvyšší horu Afriky. Objevte s námi jedinečnou Tanzánii – kráter Ngorongoro, NP Lake Manyara, Kilimandžáro, národní park Serengeti - domov Velké migrace, který je tím nejlepším na světě a dle cestovatelského portálu TripAdvisor obsadil první příčku cen Travellers´Choice. Tanzanský sever má na malém prostoru ty nejskvělejší cíle, nekonečné pláně, úžasný kráter, výhledy na nejvyšší horu Afriky a jedinečné západy slunce. Afriku musíte prostě nejen vidět ale i slyšet. Jako účastníci této výpravy zaručeně shlédnete stáda antilop, zeber, žiraf, slonů, ale i lvy, koupající se hrochy a další „obyvatele“ tohoto afrického ráje pod vrcholem Kilimandžára. Seznámíte se s kulturou Masajů, pohostinností místních a odvezete si i typické suvenýry východní Afriky v podobě řezbářských výrobků. Na závěr si dopřejete pobyt na dech beroucích plážích ostrova Zanzibar, zde budete ubytování v oblasti Kendwy, na bílých plážích u břehu Indického oceánu, který v této části Zanzibaru má minimální odliv a koupání je zde možné celý den. Právě Kendwa nabídne to nejlepší koupání a relaxaci v samém závěru poznávacího zájezdu do Tanzánie. Jedinečný zájezd za poznáním toho nejlepšího co můžeme navštívit v Tanzánii, ideální kombinace safari a odpočinku.

Poznávací zájezd na safari do Tanzánie + pobyt na ostrově Zanzibar - garance skupiny max. 10 osob.

Arusha - NP Serengeti – Ngorongoro – NP Lake Manyara – ostrov Zanzibar – Stone Town - Kendwa

Program zájezdu

1. - 2. den zájezdu:
Odlet s průvodcem do Tanzánie - Kilimandžára, transfer na ubytování do hotelu ve městě Arusha na úpatí Mount Meru, hl. město tanzanských safari, aklimatizace, individuální volno.

3. den zájezdu:
Dnes nás čeká ta pravá Afrika a nekonečné pláně NP SERENGETI (UNESCO) jehož kouzlo nelze popsat slovy. Nejstarší, největší a nejproslulejší park Afriky známe již z 60. let díky filmu a knize Ráj divokých zvířat od německého přírodovědce B. Grzimka. Safari, setkání s žirafami, slony, lvy, velkými stády pakoňů, gazel, zeber a dalšími zvířaty je stejně úžasné, jako rozmanitost zdejší krajiny. Cestou návštěva tradičních masajských obydlí a seznámení s kulturou Masajů. Před západem slunce se ubytujeme v campu – tents, uprostřed Národního parku Serengeti, tradiční ubytování s vynikajícím jídlem a relaxační atmosférou. Po večeři se  zaposlouchejte do zvuků večerní savany.

4. den zájezdu:
Východ slunce na který se nezapomíná, dopolední safari s kopcovitou savanou a akáciemi Seronera v NP SERENGETI. Po obědě přejedeme na území rezervace NGORONGORO, oblast kolem kráteru se uchází o titul „osmého divu světa“. Nikde jinde v Africe není na tak malém prostoru tolik zvěře jako v kráteru vyhaslé sopky. Cestou pozorování volně žijících stád zvířat. Ubytování v Rhino Lodge s bazénem, na okraji kráteru Ngorongoro, kde také povečeříme, výhledy na třítisícovky Oldeani a Makarot.

5. den zájezdu:
Do pozdních odpoledních hodin safari vč. oběda na dně jednoho z největších kráterů na světě - NGORONGORO (UNESCO), dnešní safari je bezpochyby zlatým hřebem cesty, největší koncentrace africké zvěře např. lvů, gepardů, stád pakoňů, zeber, gazel, antilop a v neposlední řadě i velmi vzácných nosorožců dvourohých. Na dně kráteru u mělkého jezera MAGADI spatříme plameňáky, antilopy vodušky velké i hrochy. Ubytování v oblasti Mto wa Mbu v lodge s bazénem, večeře.

6. den zájezdu:
Naše poslední safari bude v NP LAKE MANYARA (UNESCO) „nejkrásnější kvetoucí park“ - hlavní doménou parku jsou ptáci, asi 350 druhů všech velikostí hnízdí v okolí alkalického jezera. Budeme tu pozorovat nejen plameňáky, volavky a pelikány ale i hrochy zdržující se v mělkých vodách. Okolo jezera se nachází deštný prales v jehož nitru žijí početná stáda slonů, lesoňi a tzv. stromoví lvi, žijící v korunách stromů. Národní park Manyara je znám i početným zastoupením žiraf, zeber, impal, buvolů a pakoňů. V podvečer se ubytujeme v hotelu v Arusha.

7. den zájezdu:
Po snídani transfer na letiště a krátký (cca 1,5 hod.) přelet na ostrov ZANZIBAR – ztělesnění tropického ostrovního ráje s útesy, jedinečnými nedotčenými plážemi a historickým městem. Cestou na pobřeží nás průvodce provede tzv. Kamenným městem STONE TOWN (UNESCO), působivé stavby svědčí o proměnlivých dějinách ostrova, labyrint uliček mezi nabílenými domy v arabském slohu. Procházka starým městem,  městská tržnice, palác Zázraků, projdeme kolem domu a kostela Dr. Livingstona, anglická katedrála, bývalé tržiště s otroky - památník, Kenyatta Road s rodným domem F. Mercuryho, Africa House aj. Následuje přejezd na severní pobřeží exotického Zanzibaru do oblasti KENDWY, kde se nachází nejkrásnější pláže ostrova a bez nadsázky i celého světa. Ubytování v Sunset Kendwa Lodge, v bezprostřední blízkosti této písčité pláže, romantická a bílá. Kokosové palmy a barva Indického oceánu, která nás ohromí.

8. den zájezdu:

Pobyt na pláži, individuální volno. Tajemství „hřebíčkového ostrova“ Zanzibaru objevíme na polodenním fakult. výletu Spice Tour – poznáme desítky druhů rostlin koření, vůní a exotického ovoce, které si můžeme osahat, ochutnat. Uvidíme, jak roste hřebíček, vanilka, muškát. oříšek, pepř a hodně se dozvíme o životě mimo město a pláže.

9. den zájezdu:
Pobyt na pláži, individuální volno. Pro zájemce možnost dalších fakult. výletů např. na ostrůvek Prison Island s ruinou někdejšího vězení a překrásnou pláží. Toto místo vyhledávají želvy obrovské, které jsou hlavním důvodem návštěvy (cca 29 $).

10. - 11 den zájezdu:
Pobyt na pláži, individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Vstupné do národních parků v Tanzáni v ceně zájezdu.

Zajímavosti

Národní park Serengeti byl zapsán na seznam UNESCO v roce 1981 a již koncem 50 let byla oblast uznávána pro svůj jedinečný ekosystém a v roce 1951 byl založen samotný národní park, který zabíral jižní Serengeti a vysočinu Ngorongoro. Existuje jen málo míst s takovou nedotčenou přírodou, množstvím divoké zvěře a prvotřídními safari chatami a tábory. Park má v dnešní době rozlohu téměř 15 tis. km2 a je domovem více než 2 milionů kopytníků, 4000 lvů, množstvím leopardů, gepardů a téměř 500 druhů ptáků.

Kráter Ngorongoro o rozloze 260 km2 a průměru cca 20 km je kalderou sopky, která se zřítila do hloubky téměř 610 m před cca 3 mil. léty a než se kráter zřítil, geologové odhadují, že jeho výška byla cca 4587 m n.m. Jedná se o největší neporušenou a nenaplněnou sopečnou kalderu na světě a turistickou atrakci č.1 v chráněné oblasti Ngorongoro. Kráter je domovem více jak 25 tis. zvířat vč. slonů, buvolů, pakoňů, zeber, hrochů, nosorožců ale i lvů, hyen a gepardů. Malá jezera na dně kráteru hostí množství vodních ptáků jako pelikánů, plameňáků.
Ohromující krajina kráteru Ngorongoro v kombinaci s koncentrací divoké zvěře je jedním z největších přírodních divů planety. Kráter byl v roce 2013 zvolen organizací Seven Natural Wonders jedním ze sedmi přírodních divů Afriky.

Národní park Manyara se nachází v severní části Tanzánie. Park je má rozlohu 330 km2 a z toho 220 km2 tvoří alkalické jezero, které svou rozlohu mění v závislosti na období dešťů. Jezero je domovem velkého množství plameňáků a hrochů, kteří přebývají v mělkých vodách. V NP Manyara jsou z velkých savců zastoupeni sloni, pakoně, žirafi a buvoli. Mimo to je park také známý svým velkým počtem zeber, impal a prasat bradavičnatých. Raritou NP je populace stromových lvů, jejichž jedinečný charakter lezení po stromech lze nalézt pouze ve dvou populacích na celém světě, druhá je v oblasti Ishasha v NP Královny Alžběty v Ugandě.

Nástupní místa

02.12. - 12.12. Odjezd L2, L3 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Letecky na trase Praha (Vídeň) – Kilimandžáro a Zanzibar – Praha (Vídeň), v případě letů z Vídně CK zajistí dopravu na/z letiště, po destinaci se budeme pohybovat klim. autobusem a letecky (vnitrostátní přelet Arusha- Zanzibar).

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
- 8x ubytování ****/*** (hotely, bungalovy-lodge) - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (z toho 2x hotel v Arusha s bazénem, 2x lodge na safari s bazénem, 1 lux. camp-tents na safari, 3x hotel - lodge na Zanzibaru – Sunset Kendwa)
- Kendwa - hotel Sunset Kendwa*** - 2lůžk. klim. bungalovy Deluxe, situované v krásném palmovém hájí přecházejícím v písečnou hotelovou pláž. Bungalovy jsou vybaveny vlastním příslušenstvím, sejfem, lednicí a terasou. Lehátka a slunečníky jsou na pláži zdarma. Na pláží se nachází hotelová restaurace a bar, odkud je možno pozorovat dechberoucí západy slunce nad oceánem.
- CK si vyhrazuje právo změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

STRAVOVÁNÍ
8x snídaně, 4x oběd na safari (z časových důvodů možné i formou balíčku), 3x večeři při ubytování na safari. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (CENY Z ROKU 2020) – ceny v USD ($)
(Aktualizujeme)

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca __ $, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
V Tanzánii je zvykem věnovat za veškeré poskytnuté služby - nosiči v hotelu, řidič v autobusu, místní průvodci, recepční apod. spropitné. Místní obyvatelé jsou velice ochotní a se vším rádi pomohou, ale na oplátku očekávají za své služby spropitné, alespoň 1 $. Zvykem je také dát na konci pobytu spropitné i řidiči, který vás bude celou dovolenou doprovázet.

MĚNA A KURZ
Oficiální měnou je Tanzanský šilink (značení TZS). V případě nutnosti lze tuto měnu získat v hotelových směnárnách, kde naleznete také bankomaty. Kromě hotelů a hl. města nejsou k dispozici banky ani bankomaty, doporučujeme platit hotovostí.
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/TZS-tanzansky-silink/
Všude je však možné platit Americkými dolary (značení USD), na zboží naleznete částku v obou měnách.
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/USD-americky-dolar/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Občané ČR cestující do Tanzánie musí mít platný cestovní pas minimálně 6 měsíců od data vstupu opatřený turistickým vízem.
Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

VÍZUM
O tanzanské vízum za účelem turistiky nebo návštěvy je možno požádat dvěma způsoby:
1. Online podáním elektronické žádosti z webové stránky https://eservices.immigration.go.tz/visa (o vízum tímto způsobem doporučujeme zažádat alespoň 4-6 týdnů před odletem)
2. Na letištích po příletu i pozemních hraničních přechodech (vydává se pouze vízum na 1 vstup; úředník pasové kontroly může požádat o předložení zpáteční letenky)
Poplatek za podání žádosti o jednorázové turistické vízum s platností do 90 dnů pro občany ČR je 50 USD.

OČKOVÁNÍ
Očkování není vyžadováno, doporučuje se však očkování proti břišnímu tyfu a žloutence typu A i B.
Žlutá zimnice se zde nevyskytuje. Při cestách do pevninské části Tanzanie i na Zanzibar je vyžadováno potvrzení o platném očkování proti žluté zimnici pro osoby přijíždějící ze zemí s výskytem této nemoci. Požadavky země na povinnost očkování žluté zimnice se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů. Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví.
 
POJIŠTĚNÍ (FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATEK)

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění, jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč / kus (max. 40.000 Kč)
Pojištění stornovacích poplatků (80%) max. do výše 15 000 Kč
Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).
U zájezdů v hodnotě vyšší než 19 000,- Kč doporučujeme přiobjednat rozšířené připojištění storna zájezdu. Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu.
Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.
 
Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Časový posun, počasí

ČASOVÝ POSUN
+2 hodiny oproti ČR v zimě
+1 hodina oproti ČR v létě

PODNEBÍ
Tanzánie leží v tropickém podnebném pásmu s celoročními teplotami okolo 27-33°C. Období dešťů začíná v březnu (nejvydatnější deště trvají během března a dubna) a končí v říjnu. Nejlepší čas na návštěvu Tanzánie je v listopadu a prosinci, kdy dešťová sezóna již pominula a slunce svítí až 10h denně, což je nejvíc z celého roku. Celý pobyt si vystačíte s lehkým letním oblečením, na výlety však doporučujeme delší rukávy a nohavice kvůli komárům, př. repelent, pohodlnou obuv, opalovací krém s vysokým faktorem, pokrývku hlavy.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Napětí: 230 V
Frekvence: 50 Hz
Zásuvky jsou trojkolíkové, ploché nebo kulaté. Budete potřebovat adaptér. Výpadky proudu jsou časté.
 
VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.
 
Velvyslanectví Nairobi (Keňa)
Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi
P.O.Box 25639
Telefon: +254 774 420 460, +254 774 240 860
Fax: +254 204 348 163
Nouzová linka: +254 726 489 626
E-mail: nairobi@embassy.mzv.cz
Web: www.mzv.cz/nairobi

Velvyslanectví Tanzanské sjednocené republiky
Eschenallee 11, 14050 Berlin
Telefon: 004930-303 08 00
Fax: 004930-3030 8020
E-mail: berlin@tzembassy.go.tz
Web: https //de.tzembassy.go.tz/
Provozní hodiny úřadu: 09.00 - 16.30 /Po-Pá/ Víza: 10.00 - 13.00 /Po-Pá/

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +255
Telefonní číslo pro nouzové volání (policie, ambulance, hasiči): 112
(Lékařská péče není na příliš dobré úrovni, doporučujeme využívat spíše soukromé kliniky, kde je péče srovnatelná s evropskými standardy. Sjednejte si kvalitní cestovní pojištění a před ošetřením vždy nejdříve kontaktujte pojišťovnu, která vám poradí kde se nechat ošetřit. Vezměte si s sebou lékárničku se základními léky proti bolesti, průjmu, na nevolnost, alergie a jiné léky, které běžně užíváte).

BEZPEČNOSTNÍ SITUACE
Politická situace je relativně stabilní. Dávejte si pozor především na kapesní krádeže a všude vždy choďte raději ve skupinkách.

JAZYK
Úředními jazyky jsou angličtina a svahilština.

RESPEKTOVÁNÍ MÍSTNÍCH TRADIC, ZVYKLOSTÍ A ZÁKONŮ
Velkou část populace Tanzanie tvoří muslimové, a to především v pobřežních oblastech a na Zanzibaru a Pembě. Doporučujeme se proto oblékat rezervovaně a respektovat místní obyčeje. Ženám se nedoporučuje nosit šortky a oblečení bez rukávů mimo turistická letoviska, především pak ve městě Stone Town na Zanzibaru. Homosexualita je společenské tabu a současně ilegální a může být trestána vysokými pokutami a trestem odnětí svobody, v krajním případě doživotím. Očekává se, že o ceně zboží na trhu budete smlouvat. Prodejci na trzích a v pouličních stáncích umí být velice neodbytní.

HYGIENICKÁ PRAVIDLA
Voda z vodovodu není pitná, pijte vodu pouze balenou. Stejně tak si dávejte pozor na pití s ledem a čerstvé ovoce a zeleninu, které mohli před servírováním omýt pod kohoutkem. Doporučujeme se stravovat pouze a výhradně v hotelových zařízeních a i přesto dbejte zvýšené opatrnosti při konzumaci masa, vajec a mléčných výrobků. Střevní potíže nejsou výjimečné, mějte prosím s sebou i léky na průjem a nevolnosti.

OSOBNÍ VĚCI
Doporučujeme: Vezměte s sebou kvalitní fotokopie svého pasu – stranu s fotografií, pro případ ztráty pasu. Vzhledem k tomu, že případné vyřízení náhradního cestovního dokladu je komplikované, doporučujeme pas mít uložen vždy tak, aby nemohlo dojít k jeho ztrátě nebo odcizení. Stejně tak doporučujeme mít většinu peněz uloženou odděleně.
Plavky, dále klobouk a brýle proti slunci, repelent (je možné zakoupit na místě, bývají účinnější), krém na opalování, šátek pro ženy přes ramena. Je dobré mít vždy u sebe dezinfekční gel na ruce, vlhčené ubrousky či toaletní papír. Celkově doporučujeme přiměřené, decentní oblečení jak pro muže, tak pro ženy (ženy delší sukně nebo volné kalhoty či „tříčtvrťáky“, muži bermudy aspoň ke kolenům nebo raději tříčtvrteční kalhoty).
Vezměte s sebou pohodlné boty.
Doporučujeme vybavit osobní lékárničku nejenom léky, které pravidelně užíváte, ale také analgetika a léky na žaludeční a střevní potíže (Endiaron, Smecta, Hylac…).

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Vývoz, průvoz, ale i dovoz jakýchkoliv předmětů pocházejících nebo vyrobených z divoké zvěře (trofeje, výrobky ze slonoviny nebo z kůže chráněných druhů zvířat, ale např. i mořské fauny) je trestný, vývoz živých divokých zvířat, hmyzu nebo rostlinných druhů bez zvláštního povolení je přísně zakázán. POZOR - i přesto, že tyto výrobky prodávají na tržnicích a stánkách se suvenýry (otvírák s rukojetí ze slonoviny, šperky z mušlí, apod).

DOPORUČENÍ PRO TURISTY - DROZD
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.
 
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!


DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY

Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze

Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací