Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

TO NEJLEPŠÍ Z ISLANDU

PŘÍRODNÍ KRÁSY POD POLÁRNÍM KRUHEM

Kód zájezdu: IS501-21 Počet nocí: 7 Strava: snídaně Ubytování: turistický hotel / guesthouse

Letecky
Cena od 42 490 Kč 43 990 Kč

Oblíbené

Ideální a tak trochu netradiční dovolená do země, jejíž zeměpisné názvy jsou pro nás těžko vyslovitelné, ale o to krásnější. Kombinace dokonalých přírodních úkazů ostrova těsně pod polárním kruhem. Vydáme se do země “ohně a ledu“, která ve své divokosti nemá na světě obdoby. Do země, kde vládnou elfové a která nás přenese do doby Vikingů. V průběhu zájezdu máme pro vaše pohodlí zajištěno ubytování vč. snídaně na jednom místě (mimo první a poslední den) a pokoje vždy disponují vlastním… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
IS501-21-1 od: 27.06.2021
do: 05.07.2021
zobrazit 7 43 990 Kč
42 490 Kč
Rezervovat místa
IS501-21-2 od: 07.08.2021
do: 15.08.2021
zobrazit 7 43 990 Kč Vyprodáno
IS501-21-3 od: 31.07.2021
do: 08.08.2021
zobrazit 7 43 990 Kč
42 490 Kč
Rezervovat místa
KódIS501-21-1
Termínod: 27.06.2021 do: 05.07.2021
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Dospělá osoba - snídaně42 490 Kč
Rezervovat místa
KódIS501-21-2
Termínod: 07.08.2021 do: 15.08.2021
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Dospělá osoba - snídaně43 990 Kč
Vyprodáno
KódIS501-21-3
Termínod: 31.07.2021 do: 08.08.2021
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Dospělá osoba - snídaně42 490 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Ideální a tak trochu netradiční dovolená do země, jejíž zeměpisné názvy jsou pro nás těžko vyslovitelné, ale o to krásnější. Kombinace dokonalých přírodních úkazů ostrova těsně pod polárním kruhem. Vydáme se do země “ohně a ledu“, která ve své divokosti nemá na světě obdoby. Do země, kde vládnou elfové a která nás přenese do doby Vikingů. V průběhu zájezdu máme pro vaše pohodlí zajištěno ubytování vč. snídaně na jednom místě (mimo první a poslední den) a pokoje vždy disponují vlastním příslušenstvím, navíc máte v ceně i využití geotermální sauny.
 
Zájezd provází Lukáš Zedníček, garance malé skupiny max. 12 osob

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet z Prahy na Island. Po příletu transfer na ubytování.

2. den zájezdu 
Navštívíme nejvýznamnější místo islandské historie NP THINGVELLIR, místo kde se od sebe oddělují euroasijské a severoamerické tektonické desky. Největší přírodní jezero ostrova Thingvellir, mohutný „Zlatý“ vodopád GULLFOSS, odkud z 32 m padá voda do 2 km dlouhé rokle řeky Hvítá. Oblast Haukadalur (Jestřábí údolí), kde se nachází slavný GEYSIR vytvořený ve 13. stol. a v současnosti aktivnější STROKKUR (15-30 m). Na závěr historická osada SKÁLHOLT, sídlo islandského biskupa s luteránským chrámem, významné duchovní centrum Islandu. Odjezd na ubytování, kde se ubytujeme na 5 nocí.

3. den zájezdu
Duhové hory – LANDMANNALAUGAR, labyrint barevných lávových balvanů - vulkanická oblast NP FJALLABAK na okraji lávového pole Laugahraun, nacházející se severně od ledovce MÝRDALSJOKULL. Návrat na ubytování, cestou kráterové jezero LJÓTIPOLLUR.

4. den zájezdu
Jeden z nejznámějších vodopádů Islandu SELJALANDSFOSS, přesun do vesničky SKÓGAR, nejznámější islandské folklórní muzeum island. venkovských staveb a procházka k vodopádu SKÓGAFOSS, legenda o vikingském pokladu. Sopka EYJAFJALLAJÖKULL se stejnojmenným ledovcem a nejstarší štítová sopka Islandu KATLA, ukrytá pod mohutným ledovcem MÝRDALSJÖKULL. Nejjižnější bod Islandu mys DYRHÓLAEY, jedinečná krajina ledovcových a čedičových věží, pozůstatky vulkanických ostrovů, výhledy na ptačí kolonie. REYNISDRANGAR, skalní jehly s ostrými hroty, procházka po černých písečných plážích, vzniklých vzájemným vlivem sopek a chladného podnebí.

5. den zájezdu
NP VATNAJÖKULL, vzniklý spojením NP Skaftafell a NP Jökulsárgljúfur, chránící největší ledovec v Evropě. Mecca islandské přírody, velkolepá ledovcová laguna JÖKULSÁRLÓN, jezero plné obrovských ledových ker odlamujících se od ledovce a místo proslavené několika známými hollywoodskými filmy. Fakult. projížďka po jezeře obojživelným vozem (cca 40 min.), Pokračuje k BREIDAMERKURSANDUR tzv. Diamantové pláži, místu uvíznutí a hromadění některých ledových ker z laguny.

6. den zájezdu
Lodní výlet k nejmladšímu souostroví Evropy VESTMANNAEYJAR, nacházející se 3/4 hod. plavby trajektem z jižní části Islandu. Ostrovy západních mužů, tvořící 16 ostrůvků, mezi nimi i nejmladší Surtsey, který vznikl při podmořské erupci v roce 1963. Navštívíme největší a jediný obydlený ostrov HEIMAEY, možnost výstupu ke kráteru stále aktivní sopky Eldfell a prohlídky muzea Eldheimar, datující výbuch sopky r. 1973, kdy část města byla zavalena lávou, procházka ostrovem, útesy Stórhöfði s ptačími koloniemi a oblíbenými papuchálky.

7. den zájezdu
Za poznáním západního pobřeží - poloostrov SNÆFELLSNES, nádherné výhledy, říká se, že tento poloostrov je Island v kostce. Černá písčitá pláž DJÚPALÓNSSANDUR nebo zlatá pláž LANGAHOLT. Během cesty uvidíme také jednu z nejkrásnějších hor Islandu KIRKJUFELL. Jednou z nejmalebnějších hor Islandu je ledovec SNÆFELLSJÖKULL, tyčí se do výšky 1450 metrů. Uvidíme sopečné krátery, čedičové sloupy Gerðuberg a mnoho dalších krásných výtvorů přírody Islandu.

8. den zájezdu
POLOOSTROV REYKJANES, bahenní výpary, sirná jezírka, stovky kráterů. Navštívíme srdce geotermální oblasti Islandu GUNNUHVER, fumaroly a bahenní kotle. Odpolední relaxace a odpočinek v MODRÉ LAGUNĚ, vyhlášené termální lázně, vytvořené uprostřed lávového pole, proslulé mléčně bílou barvou vody a vysokou koncentrací solí. Dle časových možností krátká návštěva nejsevernější metropole světa REYKJAVIKU, katedrála Halmgrímskirkja, islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami. Přejezd na letiště a odlet v nočních hodinách.

9. den zájezdu
Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha – Kefavík – Praha vč. letištních tax a poplatků, 
 • transfery z/na letiště,
 • dopravu minivanem dle programu,
 • 7x ubytování turist. hotelech/guesthouse – 2lůžkové pokoje (z toho 5x na jednom místě),
 • 7x snídani,
 • 5x využití geotermální sauny
 • průvodce CK

Cena nezahrnuje

 • vstupné,
 • lodní výlety (ostrovy Vestmannaeyjar),
 • jízda po jezeře Jökulsárlón a Modrá laguna cca 130 €,
 • fakult. služby,
 • a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • komplex. pojištění vč připojištění vyššího storna zájezdu 860 Kč

Nástupní místa

27.06. - 05.07. Odjezd L2, L3
31.07. - 08.08. Odjezd L2, L3
07.08. - 15.08. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Ohlasy klientů

08. 07. 2019
Milé pracovnice a milí pracovníci CK Redok ve Svitavách i v Brně, ano píšeme vám na obě místa.
Včera jsme se vrátili z výpravy na Island a nemůžeme jinak, než vám vyjádřit tu největší spokojenost, ba přímo nadšení z úžasných zážitků. A také poděkování všem, kdo se podíleli na přípravě a realizaci programu. To se samozřejmě týká i vedoucí výpravy, paní Lenky Drastichové, pro její rozsáhlé znalosti Islandu jako krajiny i všeho o něm. A moc jsme ocenili to, jak přizpůsobovala program okamžité meteorologické situaci, kterou pečlivě sledovala. Měli jsme však asi mimořádné štěstí na přízeň "shora". Z těch sedmi dnů jsme měli pět dnů zcela neislandského počasí, neboli celé dny slunečné, s báječnou dohledností, s příznivou teplotou. A v těch dvou typicky islandských dnech jsme sice poněkud zvlhli, ale co bylo naplánováno, vyšlo úspěšně.
A musíme poděkovat i za vstřícnost ohledně dopravy od nás na letiště do Prahy a zpět. Podle dohody přijel pro nás pan Zerzán zcela přesně na obě místa a spolehlivě nás přepravil. Projevil se jako velmi příjemný člověk.
Závěrem tedy ještě jednou dík za všechno, co pro nás, kteří touží něco vidět, poznat, děláte a věříme, že to tak vnímají všichni účastníci vašich zájezdů.
Se srdečným pozdravem Eva a Ivan Š.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací