Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

TURECKO, OBLAST KAPPADOKIE

ZÁJEZD S PĚŠÍ TURISTIKOU

Kód zájezdu: TR615-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Bonus za včasné přihlášení Náš tip

Zájezd s lehkou turistikou v nádherné Kappadokii. Čekají nás bizarní skalní útvary, kaňony, duch historie v obydlích a celých městech vytesaných do skal, dávné památky ranného křesťanství. Zájezd provází Mgr. Lucie LeikepováGöreme – Meskendir Valley – Red Valley - Rose Valley – Çavuşin – Paşabag - Çat Valley – Açiksara – Gülşehir – Kaymakli - kaňon Ihlara – Selime - Eski Gümüşler – údolí Soganli a Ibrahimpasa – Zelve - Avanos – Love Valley – Uçhisar – Pigeon Valley Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
TR615-19-1 od: 27.04.2019
do: 05.05.2019
zobrazit 8 31 990 Kč Odjeto
KódTR615-19-1
Termínod: 27.04.2019 do: 05.05.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí8
dospělá osoba - polopenze31 990 Kč
Odjeto

Zájezd s lehkou turistikou v nádherné Kappadokii. Čekají nás bizarní skalní útvary, kaňony, duch historie v obydlích a celých městech vytesaných do skal, dávné památky ranného křesťanství.

Zájezd provází Mgr. Lucie Leikepová

Göreme – Meskendir Valley – Red Valley - Rose Valley – Çavuşin – Paşabag - Çat Valley – Açiksara – Gülşehir – Kaymakli - kaňon Ihlara – Selime - Eski Gümüşler – údolí Soganli a Ibrahimpasa – Zelve - Avanos – Love Valley – Uçhisar – Pigeon Valley1. den zájezdu
Odlet z Prahy do Istanbulu, vnitrostátní let Istanbul – Nevşehir, nocleh.

2. den zájezdu
Pohádkově krásná krajina GÖREME (UNESCO), jedna z největších přírodních zajímavostí v Turecku, dešťová voda vymodelovala v sopečných tufech pohádkový barevný svět skalních věží, ve kterých lidé vyhloubili řady kostelů, opevněná skalní města a vesnice. Ráno průchod „MALÝM ÚDOLÍM LÁSKY“ s krásnými věžovitými útvary a výstup na vyhlídku nad údolím. Prohlídka Göreme open air museum s úžasnými byzantskými chrámi a freskami. Odpoledne průchod velmi zajímavou částí MESKENDIR VALLEY a RED VALLEY, kterými dojdeme na panoramatickou terasu s vyhlídkou do dalekého okolí. Možnost výstupu na AK DAK, tabulovou/stolovou horu, která ohraničuje tuto centrální část Kappadokie, a přechod do Paşabag.

3. den zájezdu
Brzy ráno možnost letu balonem (1 hod. letu cca 140 €/os.) nad nejkrásnějšími místy Kappadokie. Let balonem velmi doporučujeme, jedná se o nezapomenutelný zážitek. Budeme procházet nejkrásnější částí RED VALLEY , a to ROSE VALLEY s pohádkovými komíny, kostely s freskovou výzdobou, vinicemi. Posedíme u čaje a pokračujeme do vesnice ÇAVUŞIN s jeskynními obydlími a dochovanou částí kostela sv. Jana. Putování ukončíme v PAŞABAG s nejzajímavějšími hřibovitými skalními útvary. Nedaleko si prohlédneme i fotogenické útvary v Devrent Valley.

4. den zájezdu
Turistika v ÇAT VALLEY s množstvím „holubích domů“, vytesaných do kolmých tufových skal. Na závěr údolí rozsáhlý komplex skalního města AÇIKSARAY se skupinami klášterů, kostelů a obytných prostor. Freskami bohatě zdobený kostel sv. Jana v GÜLŞEHIRU. Odpoledne podzemní město KAYMAKLI, které mělo 8 podzemních pater. Foto zastávka u kráterového JEZERA NAR. Přejezd do GÜZELYURT, trosky romantického kláštera, malá podzemní města.

5. den zájezdu

Turistika v KAŇONU IHLARA se zajímavými křesťanskými kostely vytesanými do skal, průchod 8 km dlouhým nejzajímavějším úsekem kaňonu. Poté nádherná skalní katedrála a skalní město SELIME.

6. den zájezdu
Jeden z nejkrásnějších skalních klášterních komplexů s nejlepšími freskami v rámci celé Kappadokie ESKI GÜMÜŞLER. Nádherné ÚDOLÍ SOGANLI s množstvím starých kostelů, klášterů s freskovou výzdobou, mimo obvyklé turistické trasy.

7. den zájezdu
Průchod ÚDOLÍM IBRAHIMPASA a výstup na vyhlídkovou skálu ORTAHISAR. Projdeme několika údolími v ZELVE, kde společně koexistovali křesťané a muslimové. Městečko AVANOS ležící u nejdelší řeky Turecka Kizilirmak, „Červené řeky“. Návštěva dílny na výrobu keramiky.

8. den zájezdu
Průchod LOVE VALLEY na okraji Uçhisaru. Ukázka tradičního zpracování onyxu, výroba šperků z místních drahých kamenů, ochutnávka vín. UÇHISAR, nejvýše položená pevnost v Kappadokii, průchod starým skalním městem, výhledy na údolí Göreme. Průchod PIGEON VALLEY, Údolí holubníků, které ve své druhé části připomíná svými skalními stěnami Grand Canyon, do Göreme a prohlídka několika kostelíků a falických věží.. K večeru výstup na vyhlídku nad Göreme, západ slunce (dle počasí uskutečníme již některý den dříve).

9. den zájezdu

Odlet přes Istanbul zpět do Prahy.Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu Praha – Nevsehir – Praha (s přestupem)
  • dopravu minibusem dle programu
  • 8x ubytování (3x hotel v Göreme, 2x rodinný hotel v Güzelyurt, 3x jeskynní hotel v Uchisaru)
  • 7x plnou penzi (dle času letu)
  • českého a místního průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupné, fakult. služby, výlety a vše co není zahrnuto v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

  • 1lůžk. pokoj 2700 Kč (povinné při nedoobsazení)
  • komplex. pojištění vč. vyššího storna zájezdu 650 Kč

Nástupní místa

27.04. – 05.05. odjezd L2

Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Sleva

  • BONUS při objednání zájezdu do 30.11.2018 sleva 2000 Kč

Orientační ceny vstupného

Vstupy je nutné platit v místní měně - Turecká lira (TL)

Zelve: 10 TL
Göreme Open Air Museum: 30 TL
Göreme - Tmavý kostel: 10 TL
Kaymakli podzemní město: 30 TL
Údolí Ihlara + klášter Selime + Güzelyurt: 20 TL
Údolí Soğanlı: 7 TL
Red Valley: 2 TL
Güzelyurt: 5 TL
Gülşehir: kostel sv. Jana: 5 TL
Uçhisar: 7 TL
Ortahisar: 5 TL
Eski Gümüşler: 10 TL

Fakultativně je možnost letu balónem, cca 45 - 60 minut dlouhý let probíhá buď v době těsně před východem + za východu slunce nebo krátce po východu slunce. V této době je krajina Kappadokie nejkrásnější a nejromantičtější. Na tento výlet je zajištěna doprava od hotelu k balónům, jednoduché občerstvení + čaj, instruktáž k letu balónem, vlastní let, certifikát potvrzující let balónem a dopravu zpět do hotelu. Let balónem doporučujeme, je to jedinečný, zážitek, který Vám umožní prohlédnout si nádhernou, kapadockou krajinu z výšky, včetně míst, kam se jinak turista nedostane.
Cena letu balónem je 140 € / os.

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy je cca 150 TL = cca
25 € + let balónem cca 140 €.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací