Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ÚDOLÍ GLEMMTAL - SVĚT SALCBURSKÝCH HOR

KITZBÜHELSKÉ ALPY A POHODOVÉ HŘEBENOVÉ TÚRY

Kód zájezdu: A727-19 Počet nocí: Strava: Ubytování: Hotel 3*

Autokarem
Cena na vyžádání

Louky, krása horských pastvin, kouzlo horských salaší a travnaté hřebeny Kitzbühelských Alp, pohodové hřebenové túry, vrchol Hohe Penhab, Leogang a impozantní skalní stěny masivu Leoganger Steingebirge, nenáročné panoramatické okruhy různých délek a náročností, jedinečná restaurace a muzeum „Alte Schmiede“, hotel v Hinterglemmu a nápoje u večeře v ceně. Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
polopenze
A727-19-1 od: 25.08.2019
do: 30.08.2019
zobrazit 5 11 390 Kč Odjeto
KódA727-19-1
Termínod: 25.08.2019 do: 30.08.2019
Nástupní místa Praha, Pardubice, Hradec Králové, České Budějovice
Počet nocí5
dospělá osoba - polopenze11 390 Kč
Odjeto

Louky, krása horských pastvin, kouzlo horských salaší a travnaté hřebeny Kitzbühelských Alp, pohodové hřebenové túry, vrchol Hohe Penhab, Leogang a impozantní skalní stěny masivu Leoganger Steingebirge, nenáročné panoramatické okruhy různých délek a náročností, jedinečná restaurace a muzeum „Alte Schmiede“, hotel v Hinterglemmu a nápoje u večeře v ceně.


1. den zájezdu
Ráno odjezd autobusu z ČR, u Loferu prohlídka jeskyně LAMPRECHTSHÖHLE – jeskynní komplex je cca 51 km dlouhý a cca 700 m je zpřístupněno veřejnosti. Cesta vede několika stísněnými tunely, překonáte téměř 400 schodů. Na závěr se vám naskytne krásný pohled do její hlubiny (vstup cca 7 Euro) nebo posezení v místní restauraci, krátká procházka. Příjezd na hotel.

2. den zájezdu
Program v místě ubytování – HINTERGLEMMUvýjezd lanovkou na vrchol Zwölferkogel (1.983 m) – okružní vyhlídková cesta po zaoblených zelených vrcholech. Výstup na Hohe Penhab (2.113 m), různé varianty jak pokračovat: sestup po hřebeni přes Seekar (1.998 m) kolem salaše Breitfussalm (1.718 m) nebo Ellmaualm (1.494 m) do mezistanice lanovky (celkem 2,5-3 h chůze). Možné kratší nebo i delší varianty: např. pokračování hřebenové túry až na Stoffennieder (2.015 m) příp. Manlitzkogel (2.247 m). 

3. den zájezdu
SAALBACH – výjezd lanovkou Schattbergexpres na vrchol Schattberg-Ost (2.018 m), nádherný výhled na třítisícovky Vysokých Taur. Panoramatická hřebenová túra, která nabízí různé možnosti putování od nenáročné 2,5 h chůze přes vrchol Stemmerkogel (2.123 m) až po nejdelší 6 hodinou náročnou túru se sbírkou několika křížků na dalších vrcholech Saalbachkogel, Hochkogel, příp. Hochsaalbachkogel. Různé varianty návratů např. přes salaš Hackelbergeralm nebo chatu Westgipfelhütte zpět k lanovce nebo pěšky až do Hinterglemmu.

4. den zájezdu
Program v místě ubytování – HINTERGLEMMU – výjezd lanovkou Reiterkogelbahn (1.451 m)
Lehká varianta: procházka k útulné salaši Reiteralm, která je jedním z oblíbených výletních cílů v údolí. Cesta vede kolem bylinkové a alpské zahrady, o kterou pečuje přímo paní Tanja ze salaše a je možné si prohlédnout na 100 druhů různých bylin a rostlin. Na salaši je možné ochutnat podmáslí, domácí koláč nebo bylinkové smoothie nebo se posilnit salašnickou svačinou podávanou na prkénku.
Delší varianta: výstup na vrchol Reiterkogel (1.818 m, cca 1 h 15 min.) a přes Wetterkreuz (1.660 m) po pohodlné cestě okruhem přes salaš Reiteralm a zahrádky do mezistanice lanovky (2,5-3 h chůze). Další možné varianty např. od stanice lanovky k salaši Rosswaldhütte a zpět do Hinterglemmu pěšky (2 h).

5. den zájezdu
LEOGANG – výjezd lanovkou Asitzbahn (1752 m) a další panoramatická nenáročná dvouhodinová hřebenová túra se sbírkou křížků na vrcholech Schabergkogel, Geierkogel a Asitzkopf (1.914 m). Výhledy na nádherné vápencové masivy Loferer a Leoganger Steinberge. Túru je možné si dle libosti zkrátit nebo naopak prodloužit o další vrcholy např. Wildenkogel a okruhem se vrátit ke stanici lanovky. Závěr turistického dne zakončíme v jedinečné salaši Alte Schmiede. Starobylý interiér je rozdělen do několika částí. Každá má své kouzlo a najdeme tam různé historické exponáty. Milovníkům piva určitě doporučujeme ochutnat místní pivo AsitzBräu, které je do salaše dodáváno z vedlejšího nejvýše postaveného pivovaru v Evropě. 

6. den zájezdu
Odjezd z hotelu, cestou zastávka v úzké soutěsce Seisenbergklamm, kde již v roce 1831 drvoštěpové vystavěli první dřevěné mostky. Dnes je v rokli zpřístupněno 600 m. Poté odjezd do ČR a návrat ve večerních až nočních hodinách (dle jednotlivých nástupních míst).

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • 5x ubyt. v hotelu *** v Hinterglemmu s polopenzí (snídaně formou bufetu, večeře menu o 3 chodech a salátový bufet), nápoje u večeře mezi 18.30-20.30 hodin (pivo, víno, studené nealko nápoje)
 • kartu Jokercard (využívání lanovek, místních autobusů, koupaliště)
 • vstup do soutěsky
 • pobytovou taxu
 • ložní prádlo
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Fakultativní příplatek

 • komplexní pojištění 210 Kč
 • 1 lůžkový pokoj 1 200 Kč
 • vstup do jeskyně cca 8 Eur - platba na místě

Nástupní místa

Hradec Králové, Pardubice, Praha, České Budějovice

Za příplatek: Brno (+400 Kč), Kolín (+150 Kč), Svitavy (+250 Kč), Litomyšl (+250 Kč), Lanškroun (+200 Kč), Ústí na Orlicí (+200 Kč), Trutnov (+200 Kč), Jaroměř (+150 Kč), Hořice (+150 Kč), Liberec (+300 Kč), Mladá Boleslav (+200 Kč), Ústí nad Labem (+350 Kč)

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací