Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

VELKÝ OKRUH NORSKEM

SOUOSTROVÍ LOFOTY, VESTRÁLY + ŠVÉDSKO

VYHLÍDKY, FJORDY, LEDOVCE, LEHKÁ TURISTIKA

Kód zájezdu: N510-19 Počet nocí: 11 Strava: Ubytování: hostel/chatka/apartmán

Letecky
Cena od 29 790 Kč 31 290 Kč

Oblíbené Bonus

Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie.Zájezd provází Doc. Ing. Pavel Ondr, CSc.Fjällbacka - Oslo - Geilo - Borgund - Briksdalsbreen - Dalsnibba - Geirangerfjord - Trollstigveien -… Celý popis

Rychlá objednávka

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí dospělá osoba
-
N510-19-1 od: 15.07.2019
do: 27.07.2019
zobrazit 11 31 290 Kč
29 790 Kč
Rezervovat místa
KódN510-19-1
Termínod: 15.07.2019 do: 27.07.2019
Nástupní místa Praha
Počet nocí11
dospělá osoba29 790 Kč
Rezervovat místa

Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie.

Zájezd provází Doc. Ing. Pavel Ondr, CSc.

Fjällbacka - Oslo - Geilo - Borgund - Briksdalsbreen - Dalsnibba - Geirangerfjord - Trollstigveien - Trolltindam - údolí Romsdalen - Trondheim - Saltstraumen - Bodø - Lofoty - Reine - A - Nussfjord - Henningsvar - Svolvaer - Vesteralen - Narvik - NP Svartisen – Mo i Rana - Östersund - NP Hamra - Gronklitt - Stockholm


1. den zájezdu 
Odlet z Prahy do OSLA, transfer na hotel

2. den zájezdu
Dopoledne OSLO, park Frogner se sochami G. Vigelanda, poloostrov Bygdøy, známá muzea Fram, Kon-Tiki a Muzeum Vikingských lodí. Odjezd do centra a prohlídka města. Odpoledne přejezd do GEILO, nejvýznamnější centrum zimních sportů, ubytování.

3. den zájezdu
Odjezd do vesničky BORGUND, kde se nachází jeden z nejstarších a nejzachovalejších vikingských sloupcových kostelů zvaných Stavkirke, přejezd nejdelším norským tunelem přístavního městečka Flåm na konci Aurlandsfjordu, prohlídka a lehká turistika v ústí fjordu. Pokračujeme Norskou krajinou k ledovci JOSTEDALSBREEN resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, středně náročná procházka cca 2-3 hod., odjezd na ubytování.

4. den zájezdu  
Zlatá cesta severu a srdce norských fjordů. Výjezd na vyhlídku DALSNIBBA (1476 m), GEIRANGERFJORD (UNESCO) s typicky zářivě zelenou barvou. Projížďka lodí po fjordu. Vyjedeme Orlí cestou, zastávky na vyhlídce, trajektem přejedeme Norddalsfjord a pokračujeme CESTOU TROLLŮ -Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl téměř 800 m, krásné horské scenérie, ubytování v údolí Sterdalen.

5. den zájezdu  
Pověstná převislá STĚNA TROLLŮ - Trolltindam, krásným a divokým údolím ROMSDALEN přes Dombas do královského TRONDHEIMU, historické centrum města, katedrála severu Nidarosdomen, pevnost Kristiansten aj., v pozdních nočních hodinách přejezd k Severnímu polárnímu kruhu.

6. den zájezdu
Ráno překročíme SEVERNÍ POLÁRNÍ KRUH, zastávka u info centra Polarsirkelsentret, obchody se suvenýry a pošta, odkud je možné poslat pozdravy, dále SALTSTRAUMEN, za příznivých podmínek lze vidět malström - přírodní fenomén, vířící voda, slapové proudy, kdy se jeden fjord vlévá do druhého. Cesta do BODØ, hl. města provincie Nordland, s krásnou polohou u Saltfjordu, několika hodinová plavba na Lofoty, úchvatné pohledy - hory se zvedají přímo z moře. Večer ubytování.

7. den zájezdu  
Souostroví LOFOTY a turistika, nejzajímavější místa, siluety lofotských hor, REINE, vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, náročnější pěší túra nad městečko, výjimečný panoramatický výhled na lagunu a ostrůvky, pro ostatní např. lehčí turistika v okolí Reine, přejezd do městečka A, na závěr slavná rybářská vesnice NUSSFJORD (UNESCO) s muzeem lovu tresek, návrat na ubytování.

8. den zájezdu  
Lehká pěší turistika na souostroví LOFOTY, v obci Viktem fakult. návštěva místní sklárny, přejezd k muzeu Vikingů, které přibližuje dobu okolo roku 1120, romantický rybářský přístav HENNINGSVAR, "Benátky Lofot", úchvatná krajina, ubytování.

9. den zájezdu
Krátká prohlídka města SVOLVAER, uvidíme jeden ze symbolů města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel), dvourohá hora tyčící se nad městem. Souostroví VESTERALEN, cestou fotostopy a příjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty do NARVIKU, prohlídka, výjezd lanovkou na Fagernesfjell. Ubytování.

10. den zájezdu  
Delší zpáteční cesta vč. trajektu k NP SVARTISEN, se stejnojmenným ledovcem Svartisen, druhým největším v Norsku, cesta lodí a pěší náročnější túra k ledovcovému splazu, variant. lehčí turistika v okolí jezera. Pozdně noční přejezd do Švédska.

11. den zájezdu  
Ráno zastávka u největšího švédského vodopádu Tännforsen (tzv. švédská Niagara), pokračujeme do městečka ÖSTERSUND na březích populárního švédského ledovcového jezera Storsjön, ubytování, odpočinek variantně lehčí individuální turistika v místě ubytování.

12. den zájezdu  
Kouzelná příroda NP HAMRA, přírodní rezervace, cestou krátké zastávky a fotopauzy, GRONKLITT, největší medvědí park Evropy Björnpark, příjezd do "srdce Švédska" k jezeru Siljan, oblast Dalarna, tradiční červené domky, ubytování.

13. den zájezdu
Příjezd do hl. města Švédska STOCKHOLM, event. dle časových možností prohlídka muzea Vassa a v závislosti na let. řádu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Oslo, Stockholm - Praha vč. let. tax
 • transfery z/na letiště
 • dopravu lux. klim. busem
 • trajekt na Lofoty a vnitrostátní trajekty
 • 11x ubytování v hostelech/chatkách/apartmánech - 4lůžk. pokoje, ve většině možnost vaření
 • 2x snídani formou bufetu
 • průvodce

Cena nezahrnuje

 • vstupné, fakult. výlety, projížďky lodí a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"

Fakultativní příplatek

 • komplex. pojištění vč. storna zájezdu 460 Kč
 • možnost připojištění vyššího storna zájezdu +250 Kč

Nástupní místa

15.07. - 27.07. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Sleva

 • Váš BONUS pojištění zdarma při objednání zájezdu do 31.1.2018

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

E-katalog

Stáhněte si náš katalog
a mějte jej stále po ruce

Stáhnout
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


Newsletter

Přihlaste se k odběru novinek a získáte
akční nabídky jako první

Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací
Katalog domů

Nechte si poslat tištěný
katalog přímo domů

Zaslat domů