Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

VELKÝ OKRUH NORSKEM

SOUOSTROVÍ LOFOTY, VESTRÁLY + ŠVÉDSKO

VYHLÍDKY, FJORDY, LEDOVCE, LEHKÁ TURISTIKA

Kód zájezdu: N510-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hostel/chatka/apartmán

Letecky
Cena na vyžádání

Oblíbené Bonus za včasné přihlášení

Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie, daleko, až za Severní polární  kruh.Zájezd provází Doc. Ing. Pavel Ondr, CSc.Fjällbacka - Oslo - Geilo - Borgund - Briksdalsbreen - Dalsnibba -… Celý popis


Anotace

Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie, daleko, až za Severní polární  kruh.

Zájezd provází Doc. Ing. Pavel Ondr, CSc.

Fjällbacka - Oslo - Geilo - Borgund - Briksdalsbreen - Dalsnibba - Geirangerfjord - Trollstigveien - Trolltindam - údolí Romsdalen - Trondheim - Saltstraumen - Bodø - Lofoty - Reine - A - Nussfjord - Henningsvar - Svolvaer - Vesteralen - Narvik - NP Svartisen – Mo i Rana - Östersund - NP Hamra - Gronklitt - Stockholm

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet z Prahy do OSLA, transfer na hotel

2. den zájezdu
Dopoledne OSLO, park Frogner se sochami G. Vigelanda, poloostrov Bygdøy, známá muzea Fram, Kon-Tiki a Muzeum Vikingských lodí. Odjezd do centra a prohlídka města. Odpoledne přejezd do GEILO, nejvýznamnější centrum zimních sportů, ubytování.

3. den zájezdu
Odjezd do vesničky BORGUND, kde se nachází jeden z nejstarších a nejzachovalejších vikingských sloupcových kostelů zvaných Stavkirke, přejezd nejdelším norským tunelem přístavního městečka Flåm na konci Aurlandsfjordu, prohlídka a lehká turistika v ústí fjordu. Pokračujeme Norskou krajinou k ledovci JOSTEDALSBREEN resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, středně náročná procházka cca 2-3 hod., odjezd na ubytování.

4. den zájezdu  
Zlatá cesta severu a srdce norských fjordů. Výjezd na vyhlídku DALSNIBBA (1476 m), GEIRANGERFJORD (UNESCO) s typicky zářivě zelenou barvou. Projížďka lodí po fjordu. Vyjedeme Orlí cestou, zastávky na vyhlídce, trajektem přejedeme Norddalsfjord a pokračujeme CESTOU TROLLŮ -Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl téměř 800 m, krásné horské scenérie, ubytování v údolí Sterdalen.

5. den zájezdu  
Pověstná převislá STĚNA TROLLŮ - Trolltindam, krásným a divokým údolím ROMSDALEN přes Dombas do královského TRONDHEIMU, historické centrum města, katedrála severu Nidarosdomen, pevnost Kristiansten aj., v pozdních nočních hodinách přejezd k Severnímu polárnímu kruhu.

6. den zájezdu
Ráno překročíme SEVERNÍ POLÁRNÍ KRUH, zastávka u info centra Polarsirkelsentret, obchody se suvenýry a pošta, odkud je možné poslat pozdravy, dále SALTSTRAUMEN, za příznivých podmínek lze vidět malström - přírodní fenomén, vířící voda, slapové proudy, kdy se jeden fjord vlévá do druhého. Cesta do BODØ, hl. města provincie Nordland, s krásnou polohou u Saltfjordu, několika hodinová plavba na Lofoty, úchvatné pohledy - hory se zvedají přímo z moře. Večer ubytování.

7. den zájezdu  
Souostroví LOFOTY a turistika, nejzajímavější místa, siluety lofotských hor, REINE, vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, náročnější pěší túra nad městečko, výjimečný panoramatický výhled na lagunu a ostrůvky, pro ostatní např. lehčí turistika v okolí Reine, přejezd do městečka A, na závěr slavná rybářská vesnice NUSSFJORD (UNESCO) s muzeem lovu tresek, návrat na ubytování.

8. den zájezdu  
Lehká pěší turistika na souostroví LOFOTY, v obci Viktem fakult. návštěva místní sklárny, přejezd k muzeu Vikingů, které přibližuje dobu okolo roku 1120, romantický rybářský přístav HENNINGSVAR, "Benátky Lofot", úchvatná krajina, ubytování.

9. den zájezdu
Krátká prohlídka města SVOLVAER, uvidíme jeden ze symbolů města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel), dvourohá hora tyčící se nad městem. Souostroví VESTERALEN, cestou fotostopy a příjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty do NARVIKU, prohlídka, výjezd lanovkou na Fagernesfjell. Ubytování.

10. den zájezdu  
Delší zpáteční cesta vč. trajektu k NP SVARTISEN, se stejnojmenným ledovcem Svartisen, druhým největším v Norsku, cesta lodí a pěší náročnější túra k ledovcovému splazu, variant. lehčí turistika v okolí jezera. Pozdně noční přejezd do Švédska.

11. den zájezdu  
Ráno zastávka u největšího švédského vodopádu Tännforsen (tzv. švédská Niagara), pokračujeme do městečka ÖSTERSUND na březích populárního švédského ledovcového jezera Storsjön, ubytování, odpočinek variantně lehčí individuální turistika v místě ubytování.

12. den zájezdu  
Kouzelná příroda NP HAMRA, přírodní rezervace, cestou krátké zastávky a fotopauzy, GRONKLITT, největší medvědí park Evropy Björnpark, příjezd do "srdce Švédska" k jezeru Siljan, oblast Dalarna, tradiční červené domky, ubytování.

13. den zájezdu
Příjezd do hl. města Švédska STOCKHOLM, event. dle časových možností prohlídka muzea Vassa a v závislosti na let. řádu, transfer na letiště, odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • BONUS pojištění zdarma při objednání zájezdu do 10. 2. 2020

Orientační ceny vstupného

Muzeum vikingských lodí 100 NOK
Oslo - Muzeum Kon-tiky 100 NOK
Oslo - Muzeum Fram 100 NOK
Trondheim 90 NOK
Poloostrov Bygdoy 50 NOK
Geiranger fjord - výlet lodí 250 NOK
Vyhlídka Dalsnibba - (při počtu 30 osob) 45 NOK
Nidarosdomen - katedrála 80 NOK
Nidarosdomen - katedrála + korunovační klenoty 160 NOK
Lofoty – muzeum Vikingů 140 NOK
Lanovka v Narviku 145 NOK
Lodička k Svartisenskému ledovci 150 NOK
Viclické muzeum 10 SEK
Vodopád Tännforsen 5 SEK
Gronklitt 245 SEK
Stockholm – Vasa muzeum 130 SEK

Kapesné

Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 1500 NOK a 200 SEK

Doporučujeme

  • jedno z nejkrásnějších míst Norska - Reine
  • ledovcový splaz ledovce Svartisen, největšího v Norsku
  • výhledy z Dalsnibby a plavba po Geirangerfjordu
  • jedinečný ostrovní řetězec Lofot
  • romantický rybářský přístav Henningsvar

Nástupní místa

02.07. - 14.07. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací