Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

VELKÝ OKRUH THAJSKEM A KAMBODŽA

Kód zájezdu: THA314-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Letecky
Cena na vyžádání

Bonus za včasné přihlášení

Zájezd za poznáním exotického Thajska, za kulturními památkami připomínajícími bohatou historii (Khmérské období – Lop Buri, období Sukhotai – památky v Sukhothai, období Ayutthaya – chrámy v Ayutthayi a pozdější Lanna, Rattnakosin – nádherné chrámy v Bangkoku) i přírodní skvosty této země. V rámci zájezdu se podíváme do jedinečné oblasti v Kambodži – Angkor Wat.Bangkok – Maeklong – Plovoucí trh – most přes řeku Kwai - Ayuthaya – Lopburi – Phitsanulok – Sukothai – Chiang Mai – NP Doi Ithanon… Celý popis


Anotace

Zájezd za poznáním exotického Thajska, za kulturními památkami připomínajícími bohatou historii (Khmérské období – Lop Buri, období Sukhotai – památky v Sukhothai, období Ayutthaya – chrámy v Ayutthayi a pozdější Lanna, Rattnakosin – nádherné chrámy v Bangkoku) i přírodní skvosty této země. V rámci zájezdu se podíváme do jedinečné oblasti v Kambodži – Angkor Wat.

Bangkok – Maeklong – Plovoucí trh – most přes řeku Kwai - Ayuthaya – Lopburi – Phitsanulok – Sukothai – Chiang Mai – NP Doi Ithanon – vodopád Wachirathan – Siem Reap – Angkor – Ta Phrom – Angkor Thom – Angkor Wat

Program zájezdu

1. den zájezdu 
Odlet do Bangkoku.

2. den zájezdu
Přílet do Bangkoku, ubytování. Program v Bangkoku záleží na času příletu, památky mohou být navštíveny až další den. BANGKOK Z letiště okružní jízda městem, seznámení se s místní kulturou, návštěva nejstaršího chrámu ve městě Wat Po, nádherného khmérského chrámu Wat Arun, místních trhů s ovocem a zeleninou, Čínského města s chrámem Wat Traimit s 3 m vysokou sochou Buddhy vytesaného z valounu zlata. Pozdě odpoledne odjezd na hotel do čtvrti Sukhumvit.

3. den zájezdu  
Celodenní program v BANGKOKU. Brzy ráno navštívíme nejkrásnější a nejpompéznější palác v Thajsku Royal Palace, královský palác s nejposvátnější soškou Buddhy v zemi. Poté projedeme loďkou část řeky Chao Phraya a jejích přilehlých kanálů. Odpoledne procházka po první baťůžkářské ulici Khao San Road. Projížďka tuk tuky (místní motorizované tříkolky) ke krásnému chrámu Wat Saket s vyhlídkou na Bangkok.

4. den zájezdu  
Výlet na severozápad od hl. města. Zastávka v městečku MAEKLONG, které je známé svým trhem na vlakových kolejích. Navštívíme známý PLOVOUCÍ TRH v okolí městečka DAMNOEN SADUAK, projížďka loďkami zemědělskou oblastí po zavlažovacích kanálech až na hl. kanál, kde se vaří a obchoduje na loďkách. Odpoledne známémý železniční mostu přes ŘEKU KWAI, proslavený z knižního a filmového zpracování. Most byl jedním z klíčových bodů zásobovací železniční trasy mezi Bangkokem a Rangoonem (Barma), který v r. 1942 - 43 stavěly tisíce válečných zajatců a místních civilistů pod dohledem japonských okupačních vojsk - Železnice smrti.

5. den zájezdu
Dopoledne se cestou na sever Thajska podíváme do starého královského města AYUTHAYA (UNESCO), bývalé královské město plné chrámů a soch buddhů. Navštívíme chrámy Wat Phra Ram, Wat Phra Si Sanphet, Wat Phra Mahathat. Pokračujeme do starobylého LOPBURI, jedno z nejstarších thajských měst, nádherný příklad kmérského umění a architektury, chrámy podobné chrámu Angkor Wat. Dojezd na nocleh do oblasti Phitsanulok. Večerní procházka po nábřeží řeky Nan a na místním nočním trhu.

6. den zájezdu
PHITSANULOK
, na břehu řeky Nan si prohlédneme chrám Wat Phra Si Rattana Mahathat s bronzovou sochou Budhhy. Prohlídka města SUKHOTAI, klenot Thajska, Sukhothajský historický park s mnoha chrámy (UNESCO), chrám Wat Maha Dhat – hlavní královský chrám s 240 menšími pagodami a mnoho dalších. Přejezd na sever do Chiang Mai.

7. den zájezdu  
Prohlídka dvou krásných chrámových komplexů v CHIANG MAI, chrám Wat Chedí Luang s nejvyšší pagodou v zemi a chám Wat Phra Singh se starou chrámovou architekturu z doby království Lanna na severu Thajska. Vyjedeme za město do krásné a klidné venkovské krajiny, navštívíme vesnici (skanzen) thajských horských kmenů, jehož příslušníci věří v duchy větru a deště a místní ženy se pyšní svými šperky – dlouhými krky (proslulé ženy s žirafími krky). Odpoledne navštívíme „sloní kemp“ – farmu, s možností projížďky na slonech. Na závěr nejsvětější chrám sever. Thajska WAT DOI SUTHEP (1000 m n.m.) s úžasnými výhledy na Chiang Mai.

8. den zájezdu  
Hory severního Thajska. NÁRODNÍ PARK DOI ITHANON s nejvyššími vrcholky až do výšky 2565 m, udivující a úchvatné scenérie, mnoho vodopádů a bohatá divoká příroda. Návštěva vesnice kmene Karen s krásným vodopádem WACHIRATHAN, uvidíme plantáže kmene Hmong a navštívíme královské pagody. Dojedeme až na nejvyšší vrchol Thajska DOI ITHANON do výšky 2565 m n.m., kde si užijeme příjemných 16°C s vegetací deštného tropického pralesa. Večer návrat do Chiang Mai.

9. den zájezdu  
Přelet přes Bangkok do KAMBODŽI. Transfer do hotelu na ubytování.

10. - 11. den zájezdu  
SIEM REAP, prohlídka památek z období khmérských říší, svého času nejmocnějších v jihovýchodní Asii. Lokalita ANGKOR, pozůstatky desítek chrámů na mnoha čtverečních metrech archeologického areálu. Dva celé dny budeme věnovat podrobné prohlídce této jedinečné lokality. Navštívíme pralesní chrám z 12. st. TA PHROM, památky v ANGKOR TOMU, brány, centrální chrám Bayon, chrámy Baphuon (11. st.), Phimenakas (10. st.), Terasu slonů a Terasu malomocného krále. Podrobně si prohlédneme a vyfotíme také proslulý ANGKOR WAT z 12. století.

12. den zájezdu  
Přelet do Bangkoku a následně dle let. řádu do Prahy.

13. den zájezdu  
Přílet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • BONUS při objednání zájezdu do 28.2.2020 sleva 2000 Kč

Zajímavosti

Očkování

  • Při vstupu do Thajska není vyžadováno žádné očkování.

Nástupní místa

06.03. - 18.03. Odjezd L6
20.11. - 02.12. Odjezd L6 Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací