Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

VYSOKÉ A BELIANSKÉ TATRY S PĚŠÍ TURISTIKOU

POBYT POD LOMNICKÝM ŠTÍTEM

POHODOVÝ ZÁJEZD S LEHKOU TURISTIKOU

Kód zájezdu: SK693-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: penzion

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené

Vysoké Tatry jsou nevyčerpatelným zdrojem jedinečných přírodních krás a hlubokou studnicí poznání. Zájezd je určený pro milovníky Tater a nabízí variantně řešené trasy i pro méně zdatné turisty. Čekají nás horské štíty ale i goralská obec Ždiar, Štrbské i Popradské pleso, objevíme krásy NP Pienniny, po Dunajci sjedeme na dřevěných pltích a v místní kolibě ochutnáme typické slovenské jídlo. Zájezd provází Dalibora Vojvodová Tatranské Matliare - Popradské Pleso - Štrbské Pleso - Solisko - Morské… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba - Hotel ***
polopenze
Dospělá osoba - Hotel **
polopenze
SK693-20-1 od: 09.08.2020
do: 15.08.2020
zobrazit 6 10 990 Kč 8 990 Kč Odjeto
KódSK693-20-1
Termínod: 09.08.2020 do: 15.08.2020
Nástupní místa Praha, Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Brno
Počet nocí6
Dospělá osoba - Hotel *** - polopenze10 990 Kč
Dospělá osoba - Hotel ** - polopenze8 990 Kč
Odjeto

Anotace

Vysoké Tatry jsou nevyčerpatelným zdrojem jedinečných přírodních krás a hlubokou studnicí poznání. Zájezd je určený pro milovníky Tater a nabízí variantně řešené trasy i pro méně zdatné turisty. Čekají nás horské štíty ale i goralská obec Ždiar, Štrbské i Popradské pleso, objevíme krásy NP Pienniny, po Dunajci sjedeme na dřevěných pltích a v místní kolibě ochutnáme typické slovenské jídlo.

Zájezd provází Dalibora Vojvodová

Tatranské Matliare - Popradské Pleso - Štrbské Pleso - Solisko - Morské Oko - Swistowa Czuba - NP Pieniny - dolina Kežmarskej Bielej vody - Tatranská Lomnica - Skalnaté Pleso – Lomnické sedlo - Hrebienok - Starý Smokovec

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ráno odjezd přes Olomouc na Slovensko. Čekají nás VYSOKÉ TATRY, kde se ubytujeme v TATRANSKÝCH MATLIARÍCH na úpatí Lomnického štítu. Ubytování v hotelu, večeře.

2. den zájezdu
Ze zastávky Popradské pleso přejdeme k Symbolického cintorínu a dále k POPRADSKÉMU PLESU (1499 m), odtud na ŠTRBSKÉ PLESO (1355 m), prohlídka areálu, možnost fakult. projížďky na lodičkách nebo výjezd lanovkou na SOLISKO.

3. den zájezdu
Z LYSÉ POLANY pěšky nebo koňským povozem k MORSKÉMU OKU, největší pleso v Tatrách, vystoupáme přes vrch SWISTOWA CZUBA k nádherným plesům Przedni a Wielki Staw Polski, vodopády Siklawa a DOLINOU ROZTOKI kolem Mickiewiczových vodopádů zpět do Lysé Poĺany. Zdatní turisté mohou z této strany zdolat nejvyšší vrchol polských Tater RYSY (2499 m).

4. den zájezdu
Krásy PIENINSKÉHO NP. Z Červeného Kláštora přejdeme po lávce přes Dunajec na druhý břeh do Polska a vystoupáme na dominantu Pienin TRZY KORONY (982 m) s nádherným kruhovým výhledem. Odtud sejdeme do polské osady Stromovce Nižne a opět přes lávku zpět. SPLAV DUNAJCA - z Červeného Kláštora sjedeme na dřevěných pltích (cca 9 km) do LESNICE, kde shlédneme místní folklórní zvyk "pasování Gurala" a večer příjemně strávíme v místní kolibě, kde na večeři ochutnáme typické slovenské jídlo.

5. den zájezdu
Ze zastávky Biela Voda projdeme dolinou KEŽMARSKEJ BIELEJ VODY k chatě pri Zelenom plese, odtud k Velkému Bielemu plesu na chatu Plesnivec a z ní dolů do Tatranské Kotliny. Zdatnější mohou vystoupit na Jahňačí štít nebo na Koptské sedlo a přejít přes Monkovu dolinu do Ždiaru.

6. den zájezdu
Z Tatranské Lomnice (850 m), vyjdeme nebo vyjedeme lanovkou přes Malou Svišťovku na SKALNATÉ PLESO (1751 m) a zde dle možností můžeme vyjet na LOMNICKÉ SEDLO (2190 m), zpět se vydáme po magistrále k Zamkovského a Rainerově chatě,cestou uvidíme Obrovský vodopád, dále na HREBIENOK (1285 m) a do STARÉHO SMOKOVCE, prohlídka tatranské osady, známé především díky Smokovské minerálce, možnost ochutnat minerálku z přírodního pramene.

7. den zájezdu
Po snídani odjedeme domů, příjezd v odpoledních hodinách.


Poznámka: U turistických tras je vždy možné volit mezi lehčí a těžší variantou

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Lanovka na Solisko 15 €
Štrbské pleso půjčení lodiček 18 €
Lysá Polana - koňský povoz 15 € jedna cesta
Vstup do NP v Polsku cca 2,50 €
Tři Koruny - vyhlídka 1,60 €
Plavba na pltích 12 €
Lanovka Tatranská Lomnice - Skalnaté pleso 19 €
Lanovka Skalnaté pleso - Lomnické sedlo 9 €
Lanovka Starý Smokovec – Hrebienok 8 €

Rekreační poplatek 1,50 €

Kapesné

Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 120 € (dle individuálního zájmu o návštěvu objektů). Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

Zajímavosti

Ubytování

hotel **/ *** s atraktivní polohou v pěkném a tichém prostředí Tatranských Matliarích, pod úpatím Lomnického štítu. Hotel nabízí krytý plavecký bazén, saunu, masáže, hydromasáž, mořskou koupel, solárium, bowling centrum a fitnesscentrum. Všechny pokoje disponují koupelnou, WC, telefonem a TV.

Hotel ** - nezrekonstruované pokoje, večeře formou bufetu, většina pokojů má balkon
Hotel *** - pokoje po rekonstrukci, večeře formou bufetu, většina pokojů má balkon

Nástupní místa

09.08. - 15.08. odjezd A (Olomouc bez příplatku)
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací