Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ZAHRADA DOLOMIT – TRE CIME

POHODOVÝ TÝDEN V ALPÁCH

Kód zájezdu: IT765-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Zájezd s pěší turistikou

Zájezd je zaměřen na lehkou a střední turistiku po nejznámějších a nejhezčích lokalitách Východních Dolomit. Celý zájezd je koncipován tak, abychom poměrně pohodlně poznali krásné údolí Hochpustertal a jeho okolí, tzv. Zahradu Dolomit. Navštívíme Passo Falzarego a město Cortina d´Ampezzo, pokocháme se romantickým jezerem Pragser Wildsee nebo vystoupáme k jedné z nejznámějších dominant Dolomit – k masivu Tre Cimme di Lavaredo. Náš hotel*** leží v bočním údolí – Antholzer Tal na slunném a tichém… Celý popis


Anotace

Zájezd je zaměřen na lehkou a střední turistiku po nejznámějších a nejhezčích lokalitách Východních Dolomit. Celý zájezd je koncipován tak, abychom poměrně pohodlně poznali krásné údolí Hochpustertal a jeho okolí, tzv. Zahradu Dolomit. Navštívíme Passo Falzarego a město Cortina d´Ampezzo, pokocháme se romantickým jezerem Pragser Wildsee nebo vystoupáme k jedné z nejznámějších dominant Dolomit – k masivu Tre Cimme di Lavaredo. Náš hotel*** leží v bočním údolí – Antholzer Tal na slunném a tichém místě.

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.

2. den zájezdu:
Ráno příjezd do ANTHOLZU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Odpoledne volný program nebo místním busem (cca 3 €) s průvodcem k jedinečnému jezeru ANTHOLZER SEE a údolím zpět do hotelu (2,5 hod.), večeře.

3. den zájezdu
Odjezd na celodenní výlet do Dolomit, základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod.). Ze sedla PASSO FALZAREGO (2100 m) pod Croda Nera na Rif. Averau (2410 m) a sestup k lanovce Cinque Torri (2250 m), lanovkou dolů k autobusu. Tůru lze prodloužit o sestup bez použití lanovky. Poblíž horní stanice lanovky se nachází expozice věnovaná I. světové válce. Lehčí varianta: lanovkou nahoru na chatu CINQUE TORRI, procházka okolo masívu Cinque Torri, prohlídka expozice a sjezd lanovkou k busu. Odpoledne krátká zastávka v CORTINA D´AMPEZZO a návrat na hotel, večeře.

4. den zájezdu:
Odjezd do SEXTENU, výjezd lanovkou na MONTE ELMO (2050 m), základní varianta (náročnost 2,5 z 5; 7 hod.): výstup na HELM (2434 m), dále přes SILLIANER HÜTTE a zpět okružní cestou č. 4-20 k lanovce, zpět k horní stanici lanovky, sjezd do údolí, možnost prohlídky městečka. Cestou zpět zastávka v INNICHENU - jedinečná románská katedrála. Odjezd do hotelu.

5. den zájezdu:
Odjezd k jezeru MISURINA, mýtnou silnicí k RIFUGIO AURONZO (2320 m), základní varianta (2,5 z 5; 7 hod.): na RIF. A. LOCATELLI (2405 m), dále přes PASSO FISCALINO (2519 m) na chatu RIF. LAVAREDO (2344 m) a zpět k busu u RIF. AURONZO. Lehčí varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod.): na Rif. A. Locatelli, dále na Rif. Lavaredo a zpět k autobusu. Zpět do hotelu, večeře. Obě varianty nabízejí nádherné výhledy na dominantu Dolomit – TRE CIME DI LAVAREDO a procházejí místy, kde se za I. světové války urputně bojovalo.

6. den zájezdu:
Odjezd místním mikrobusem (cca 4 €) do průsmyku STALLER SATTEL (2052 m, na hranicích Rakouska a Itálie), základní varianta (2,5 z 5; 7 hod.): nádherný výstup na ROTE WAND (2818 m) kolem potoka ACKSTAL BACHE, lehčí varianta (2 z 5; 3 hod.): z průsmyku kolem rakouského jezera OBERSEE k chatě stejného jména, možnost občerstvení, italská večeře.

7. den zájezdu:
Odjezd k jezeru PRAGSER WILDSEE (1500 m) - nejromantičtější jezero Dolomit, základní varianta (2 z 5; 7 hod.): výstup na GR. APOSTEL (1995 m), lehká až středně těžká túra. Těžší varianta (3 z 5; 7 hod.): výstup na SEEKOFEL (2810 m) - nádherné výhledy na západní část Dolomit. Lehká varianta (1 z 5; 2 hod.): procházka kolem jezera, zpět k busu. Všichni odjezd do hotelu.

8. den zájezdu:
Po snídani odjezd do ČR, příjezd v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Ceny lanovek a jízdenek
Helm 15 €     Tam i zpět 19 €
mikrobus 6 €
Cristallo 18 €

Kapesné

Dle individuálního zájmu o lanovky a vstupné doporučujeme cca 45 €

Nástupní místa

28.06. – 05.07. odjezd J* + Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací