Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ZAKYNTHOS A KEFALONIE

ČAROKRÁSNÉ OSTROVY V JÓNSKÉM MOŘI

POBYT NA 11 NOCÍ, SNÍDANĚ NEBO BEZE STRAVY

Kód zájezdu: GR734-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel / studio

Letecky
Cena na vyžádání

Ostrov Zakynthos, relaxace na plážích, želvy Caretta caretta, krásné západy slunce. Pobyt si zpříjemníme plavbou na ostrov Kefalonie. ostrov Zakynthos - ostrov Marathonisi - Kalithea - Zakynthos - ostrov Kefalonia: Agia Efimia – Argostoli - Agalás Celý popis


Anotace

Ostrov Zakynthos, relaxace na plážích, želvy Caretta caretta, krásné západy slunce. Pobyt si zpříjemníme plavbou na ostrov Kefalonie.

ostrov Zakynthos - ostrov Marathonisi - Kalithea - Zakynthos - ostrov Kefalonia: Agia Efimia – Argostoli - Agalás

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet z Brna, Prahy na Zakynthos, transfer do hotelů 3* s bazénem nebo do studií.

2. den zájezdu
Seznámení s nejslavnějšími obyvateli OSTROVA ZAKYNTHOS. Řeč je o želvách Caretta caretta. A proč připlouvají tyto obří metrové želvy až z Afriky, aby snesly svá vajíčka právě sem? To vše a mnoho dalšího o životě těchto chráněných tvorů se dozvíme během výletu. Po snídani odplujeme loďku s proskleným dnem a během 3hod. plavby budeme proplouvat jeskyněmi KERI se smaragdovou vodou, navštívíme panenský a neobydlený ostrůvek MARATHONISI s hnízdišti těchto obrovských želv, plavání v modré zátoce ostrůvku. Odpoledne návrat do hotelu, pobyt u moře.

3. den zájezdu

Po snídani nás bude očekávat malé dobrodružství – Jeep safari…! Poodhrneme přírodní krásny věčně zeleného kvetoucího ostrova plného vůni nazvaného Benátčany Květem orientu. Po snídani nás vyzvednou kryté, klimatizované jeepy k nevšednímu poznávání ostrova. Budeme prozkoumávat severozápad ostrova s pohořím Vrachionas. Objevíme malé vesničky i starobylé kláštery. Pojedeme ke 400 let starému klášteru Yperagathos, uvidíme hory porostlé piniovými lesy s výhledy odhalujícími úrodné nížiny. Dosáhneme nejvyššího bodu ostrova a budeme žasnout nad krásou celého ostrova i tyrkysového moře, které se zjeví před námi. V některé z horských vísek se zastavíme v místní taverně na oběd (není v ceně). I my budeme mít možnost zachytit jednu z nejfotografovanějších pláží světa s proslulým pirátským vrakem z ptačí perspektivy. Poté zavítáme do mini kláštera sv. Jiří Krimnon obývaného třemi mnichy, který nás zavede zpět do doby před pěti sty lety. Naše cesta severem ostrova nás přivede až do blízkosti slavných podmořských Modrých jeskyní. Zájemci mohou podniknout 45ti minutovou plavbu na lodičkách a tyto jeskyně navštívit (10 EUR). Ostatní se ochladí v křišťálových vodách moře a odpočinou si na pláži Makrigialos. Naší poslední zastávkou bude vesnička KALITHEA pod svahy pokrytými prastarými olivovníky. Vřelému domácímu přijetí se dočkáme na rodinné bio farmě. Jako za starých časů bez chemie a starými postupy zde zpracovávají rozinky, olivy, ale především olej. Ten nejvzácnější se cení jako zlato a je ověnčen řadou ocenění z celého světa s přídomkem Health olej – olej zdraví, což dokládají světová i univerzitní ocenění. Ovce a kozy, také typický oslík - pomocník ve starých řeckých usedlostech, zde nebudou chybět. Oleje i rozinky, ale také rodinné víno zde nejen ochutnáme, ale můžeme si je i zakoupit. Do hotelu se vrátíme v podvečer.

4. den zájezdu
Pobyt u moře.


5. den zájezdu
Výlet malebnou krajinou do přístavu Agios Nikolaos, odkud přeplujeme na největší z Jonských ostrovů – KEFALONII, jehož krásy světu představil oscarový film Mandolína kapitána Corelliho. Byzantské kláštery, horské vesničky, krajina a úchvatné pláže tvoří obraz toho ostrova. Mořské jezero MELISSANI s temně modrou vodou a s možností plavby na lodičkách, oblíbený „koncertní sál“ jeskyně Drogati, zřícenina pevnosti sv. Jiří nad bílou vesnicí Kastro i fotografický pohled na jednu z nejkrásnějších řeckých pláží Myrtos. Záplava květin ve vesničce AGIA EFIMIA, která je jako stvořená k procházkám po dlážděných uličkách. V přístavu si můžeme dát skleničku ouza nebo vína, pochutnat si na některé vynikající řecké specialitě. S ostrovem se rozloučíme v hlavním městě ARGOSTOLI. Lodí se vrátíme na Zakynthos.

6. den zájezdu
Pobyt u moře
.

7. den zájezdu
Dnešní dopoledne strávíme v elegantním centru hlavního města ostrova ZAKYNTHOS a jeho okolí. Po snídani vyjedeme na vrch Lofos Strani, abychom se nechali inspirovat tichem a čarokrásným výhledem do kraje i na Ionské pobřeží a pochopíme tak snáze, které vjemy inspirovaly Dionysia Solomose k napsání řecké hymny právě na tomto místě. Dnes bysta umělce připomíná magické místo, kde v stínu stromu jen pár kroků od svého domu řecký básník hymnu napsal. Jen pár kroků odtud se nachází původní vesnička BOCHALI s benátskou pevností a ortodoxním kostelíkem, dnes oblíbený cíl místních k posezení u kávy, skleničky ouza či sklenky vína. Odtud již budeme mít centrum hlavního města pod námi i přístav s loďkami rybářů a výletních lodí jako na dlani. Poté již sjedeme na promenádu k moři, abychom se podívali do kostela sv. Dionýsa, patrona ostrova, v němž se nacházejí i jeho ostatky, které bývají vždy jednou v roce neseny ve sklené rakvi městem. Projdeme se nákupní ulicí lemovanou podloubími a elegantními obchody nebo si vychutnáme oběd či skleničku dobrého nápoje na náměstí sv. Marka s muzeem, kde jsou také ostatky Dionysia Solomose, A že si budeme přidat jako v Itálii? Tuto stopu zde zanechali Benátčané, jež ostrovu vládli po staletí. Jako z popela povstalo město po zemětřesení v roce 1953 a uličky a ulice byly zcela věrně znovu zbudovány. Projet se můžeme po promenádě i na koňském kočáru nebo jen tak pozorovat kotvící jachty a připlouvající lodě do přístavu. V brzkém odpoledni se vrátíme do hotelu a zbytek dne budeme mít možnost koupání.

8. - 11. den zájezdu
Pobyt u moře.

12. den zájezdu
Transfer na letiště a odlet do Brna, Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

CENA 3. OSOBA:
• dítě do 12 let na přistýlce hotel snídaně nebo studio beze stravy 12.790 Kč
• 3. osoba na přistýlce v hotelu snídaně 17.190 Kč

Nástupní místa

11.06. – 22.06. Odlet Brno, Praha
02.07. – 13.07. Odlet Brno, Praha
23.07. – 03.08. Odlet Brno, Praha
13.08. – 24.08. Odlet Brno, Praha
03.09. – 14.09. Odlet Brno, Praha

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací