Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ZANZIBAR – TROPICKÝ RÁJ POD ROVNÍKEM

UBYTOVÁNÍ NA KENDWA BEACH – NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE OSTROVA

POBYT U INDICKÉHO OCEÁNU S VÝLETY V CENĚ

Kód zájezdu: TZ301-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: Deluxe bungalov

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Poznejte s námi Zanzibar, ostrov jako z pohádek tisíce a jedné noci, který na nás dýchne svou jedinečnou exotickou atmosférou, historií a vůní koření. Dopřejte si pobyt na dechberoucích bílých plážích ostrova Zanzibar, který je ztělesněním tropického ráje. Ubytovaní budeme na severozápadě ostrova v oblasti Kendwa, kde se nachází nejkrásnější pláže ostrova a bez nadsázky i celého světa. Odpočinek pod kokosovými palmami, fantastická barva Indického oceánu, která nás ohromí, poznání jedinečné… Celý popis


Anotace

Poznejte s námi Zanzibar, ostrov jako z pohádek tisíce a jedné noci, který na nás dýchne svou jedinečnou exotickou atmosférou, historií a vůní koření. Dopřejte si pobyt na dechberoucích bílých plážích ostrova Zanzibar, který je ztělesněním tropického ráje. Ubytovaní budeme na severozápadě ostrova v oblasti Kendwa, kde se nachází nejkrásnější pláže ostrova a bez nadsázky i celého světa. Odpočinek pod kokosovými palmami, fantastická barva Indického oceánu, která nás ohromí, poznání jedinečné flóry ale i historie pocházející z Evropy, Afriky, Indie a Arábie, kde se všechny tyto kontinenty pevně vryly do tamního prostředí, kultury, gastronomie a místních zvyklostí. Poznejte tedy jedinečný „ostrov koření“, to je náš tip na absolutní odpočinek, relaxaci a načerpání nových sil.

Garance skupiny max. 12 osob

Kendwa – Prison Island – Stone Town – Spice Garden – Jozani Forest – Nungwi

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet s průvodcem na exotický Zanzibar.

2. den zájezdu
Dopoledne přílet na ostrov Zanzibar, ležící na jižní polokouli těsně pod rovníkem a asi 40 km od břehů východní Afriky. Ostrov je ztělesnění tropického ostrovního ráje s útesy, jedinečnými nedotčenými plážemi a historickým městem. Přejezd na severozápadní pobřeží, které není ovlivněno výrazným odlivem, do oblasti KENDWY. Zde se nachází nejkrásnější pláže ostrova a bez nadsázky i celého světa. Ubytování v bezprostřední blízkosti těchto romantických a písečných pláží s bílým pískem. Kokosové palmy a barva Indického oceánu, která nás ohromí. Odpočinek, relaxace.

3. den zájezdu
Pobyt na plážích, koupání, šnorchlování, relaxace mezi kokosovými palmami, jedním slovem romantická a exotická dovolená na nejkrásnějším pobřeží ostrova Zanzibar – Kendwa beach s bělostnými plážemi a tyrkysovým mořem.

4. den zájezdu
Celodenní výlet nás zavede na dříve neblaze proslulý ostrůvek PRISON ISLAND s ruinou někdejšího vězení pro bouřící se otroky. Dnes turisticky zajímavá destinace, která nabízí krásný korálový útes skvělý pro šnorchlování a pláž s bílým pískem. Ostrov je také domovem želv obrovských, které jsou hlavním důvodem návštěvy. Odpoledne návštěva kamenného města STONE TOWN (UNESCO), působivé stavby svědčí o proměnlivých dějinách ostrova a město na nás dýchne rozmanitou historií, která je zde všudypřítomná. Procházka starým městem, městská tržnice, exteriér paláce Zázraků – největší a nejvyšší budova města, dům Dr. Livingstona, historická anglikánská katedrála - jako většina budov ve městě byla postavena převážně z korálového kamene v centru starého města, Památník trhu s otroky, Kenyatta Road s rodným domem F. Mercuryho, Africa House a pevnost The Old fort – známá také pod názvem The Arab frot, nejstarší stavba města. Atmosféru nasajeme na živých, neustále se lidmi hemžících trzích, budeme obdivovat zdobně vyřezávané dveře a balkony místních domů a nezapomeneme ani na obchůdky se suvenýry vč. řemeslných výrobků. Stone Town, to je jedinečná atmosféra, kde můžeme trávit hodiny touláním v labyrintu úzkých uliček.

5. den zájezdu
Pobyt na plážích, koupání, šnorchlování, relaxace.

6. den zájezdu
Celodenní výlet za poznáním fauny i flóry ostrova. Dopoledne se i s místním průvodcem vydáme po naučných stezkách pralesa JOZANI FOREST, posledním místem obývaným unikátním endemitem druhu „červených“ opic Guerézy zanzibarské. Neméně zajímavá je i zdejší pralesní flóra tvořená mangrovníky, mahagonovými háji a nejrůznějšími typy palem a keřů. Zanzibar by nebyl Zanzibarem bez vůně hřebíčku, skořice a mnoha druhů dalších koření, které omamně voní celým ostrovem. Tzv. SPICE TOUR (cesta koření) nás zavede na jednu ze zdejších farem a exkurze nám umožní nechat se unést chutí a vůní čerstvého koření. Místní nás zasvětí do nespočtu druhů rostlin, koření, vůní a exotického ovoce, které si můžeme osahat, ochutnat. Uvidíme, jak roste hřebíček, vanilka, muškátový oříšek, pepř, hodně se také dozvíme o využití koření v kuchyni, kosmetice, ale i o jeho léčebných účincích.

7. den zájezdu
Pobyt na plážích, koupání, šnorchlování, relaxace. Fakultativně dle aktuální nabídky místních potápění. Souostroví Zanzibar patří k nejlepším potápěčským oblastem světa. Průměrná celoroční teplota vody cca 28ºC, výborná viditelnost až na 60 m. Potápění si na Zanzibaru užijí nejen začátečníci ale i zkušení potápěči.

8. den zájezdu
Pobyt na pláži, individuální volno. Pro zájemce fakultativní půldenní výlet do nedalekého NUNGWI, původně malá rybářská vesnice, dnes oblíbené středisko ostrova. Běloskvoucí písek, azurově modrá voda, čerstvé kokosy a tropické slunce. Klasická domorodá atmosféra tu ale zůstává. Možná návštěva Mnarani akvárium – želví útočiště, které tvoří přírodní přílivový bazén nedaleko místního majáku nebo nedaleké přírodní akvárium Baraka, rovněž se želvami.

9. den zájezdu
Pobyt na pláži, individuální volno. Po poledni transfer na letiště a odlet s průvodcem do Prahy/Vídně.

10. den zájezdu
Přílet dle letového řádu.


Aktuální informace k cestování:

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • při obsazení bungalovu 3 osobami 1900 Kč/os.

Ubytování

  • Kendwa - hotel Sunset Kendwa*** - 2lůžk. klim. bungalovy Deluxe, situované v krásném palmovém hájí přecházejícím v písečnou hotelovou pláž. Bungalovy jsou vybaveny vlastním příslušenstvím, sejfem, lednicí a terasou. Lehátka a slunečníky jsou na pláži zdarma. Na pláží se nachází hotelová restaurace a bar, odkud je možno pozorovat dechberoucí západy slunce nad oceánem.
  • Pro váš pobyt je možné zajistit hotel i vyšší kategorie ****/***** v blízkosti hotelu Sunset Kendwa. Cena bude upřesněna na vyžádání, a to na základě vašich požadavků.

Nástupní místa

10.11. – 19.11.  Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací