Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ZÁPADNÍ TATRY A ROHÁČE

TURISTIKA U LEDOVCOVÝCH JEZER

Kód zájezdu: SK751-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Zájezd s pěší turistikou

Zájezd do výjimečného kraje na hranicích Oravy, Chočských Vrchů a Západních Tater do Roháčů. Čeká nás turistika v krajině ledovcových jezer, strmých hřebenů a nedotčené přírody na slovensko-polském pomezí. Na své si přijdou nejenom nadšení turisté vyznávající alpský charakter hor, ale i méně zdatní, kteří rozhodně nebudou ochuzeni o nádherné horské scenérie s výhledy do širého okolí. Oravice – Juranova a Bobrovecka dolina – Zakopane – Roháčská dolina – Kačianská dolina – Prosiecké doliny –… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
SK751-20-1 od: 01.08.2020
do: 07.08.2020
zobrazit 5 9 990 Kč Odjeto
KódSK751-20-1
Termínod: 01.08.2020 do: 07.08.2020
Nástupní místa Praha, Brno, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc, Poděbrady
Počet nocí5
Dospělá osoba - polopenze9 990 Kč
Odjeto

Anotace

Zájezd do výjimečného kraje na hranicích Oravy, Chočských Vrchů a Západních Tater do Roháčů. Čeká nás turistika v krajině ledovcových jezer, strmých hřebenů a nedotčené přírody na slovensko-polském pomezí. Na své si přijdou nejenom nadšení turisté vyznávající alpský charakter hor, ale i méně zdatní, kteří rozhodně nebudou ochuzeni o nádherné horské scenérie s výhledy do širého okolí.

Oravice – Juranova a Bobrovecka dolina – Zakopane – Roháčská dolina – Kačianská dolina – Prosiecké doliny – Murowaniec – Velki Staw Gasnieczowy – Oravský hrad

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd v nočních hodinách z ČR na Slovensko.

2. den zájezdu
Příjezd na ubytování, dopolední snídaně, ubytování dle možnosti hotelu, přejezd busem do blízkých ORAVIC, základní varianta (náročnost 1,5 z 5; 3,5 hod.): krátká túra JURANOVOU a BOBROVECKOU DOLINOU, poté možnost koupání v místních termálních lázní, večeře.

3. den zájezdu
Odjezd do Polska - oblast ZAKOPANE. Těžší varianta (3 z 5, 8 hod.): pro turisty výšlap na „národní horu Polska“ - GIEWONT (1905 m) s rozhledem od Podhalí přes Gorce, Oravu, Babí horu po Západní Tatry, Nízké Tatry a některé vrcholy V. Tater. Zpět stejnou cestou, alt. okružní trasou přes KONDRATOWU DOLINU k autobusu. Lehčí varianta (1,5 z 5, 5 hod.): pro méně zdatné možnost výstupu na protější hřeben v oblasti GUBALOWKA (1120 m) s výhledy na Tatry, po hřebeni sestup zpět do města. Možnost zkrácení trasy lanovkou.

4. den zájezdu 
Odjezd do ROHÁČSKÉ DOLINY, základní varianta (2 z 5, 7 hod.): odtud po cestě k ROHÁČSKÝM PLESŮM pod vrcholy PLAČLIVÉ (2125 m) a OSTRÝ ROHÁČ (2087 m). Okružní trasou okolo Tatliakovej chaty zpět k autobusu. Těžší varianta (3 z 5, 8 hod.): pro zdatnější možnost výstupu od busu na hřeben Roháčů s vrcholy BRESTOVÁ (1902 m), SALATÍN (2047 m), SPÁLENÁ (2 083 m) a PACHOTA (2166 m). Celodenní plnohodnotná turistika s panoramatickými výhledy.

5. den zájezdu 
Okružní trasa vápencovými soutěskami na pomezí Západních Karpat a Tater. V KAČIANSKÉ DOLINĚ budeme obdivovat staré vodní mlýny. Průchod kaňonem, po již nepoužívané silnici, na úpatí CHOČSKÝCH VRCHŮ s výhledem na Liptovskou Maru. Dále proti proudu říčky Prosečianka vstoupíme do krasové soutěsky PROSIECKÉ DOLINY, hluboký, divoký a nespoutaný kaňon, lehčí varianta (1 z 5, 4 hod.): procházka k vodním mlýnům a do Prosiecké doliny.

6. den zájezdu 
Odjezd do Polska. Základní varianta (2,5 z 5, 7 hod.): výstup na chaty MUROWANIEC (1550 m) a dále na VELKI STAW GASNIECZOWY. Těžší varianta (3 z 5, 4 hod.): pro zdatnější možnost hřebenové túry na vrchol LALIOVE (2050 m).

7. den zájezdu 
Dopoledne odjezd k ORAVSKÉMU HRADU, možnost návštěvy hradu nebo plavba na pltích. V poledne odjezd do ČR.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Oravský hrad 8 €

Kapesné

Na vstupy a lanovky cca 20 EUR + 50 PLN

Zajímavosti

Ubytování

  • hotel na úpatí Roháčů na říčce Oravica nedaleko Oravské přehrady, ve městečku Vitanová, kousek od slovensko-polských hranic. Výhodná poloha hotelu zaručuje krátké přejezdy do našich turistických cílů. Ubytování je zajištěno v moderně zařízených pokojích s balkónem, sprchou a WC, TV, telefonem, s přístupem na internet.

Nástupní místa

03.08. - 09.08. odjezd J + Olomouc
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací