Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ADVENTNÍ POZNAŇ

A ZÁMEK ROGALIN - BAROKNÍ SKVOST POLSKA

ADVENTNÍ ZÁJEZD POLSKO 2023

Kód zájezdu: PL810-23 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Adventní zájezd do Poznaně, jednoho z nejstarších a největších měst Polska, nám nabídne tradiční vánoční trhy s množstvím stánků s vánočními výrobky, typickým jídlem, pitím a to vše v kulise živé hudby a divadelních představení. Při návštěvě Poznaně nevynecháme impozantní historické jádro - Staré město, Tumský ostrov s katedrálou sv. Petra a Pavla a vyhlášená adventní muzea. Poznaň je v adventním období skvělým místem k návštěvě s množstvím kulturních a historických památek a tradičních… Celý popis


Anotace

Adventní zájezd do Poznaně, jednoho z nejstarších a největších měst Polska, nám nabídne tradiční vánoční trhy s množstvím stánků s vánočními výrobky, typickým jídlem, pitím a to vše v kulise živé hudby a divadelních představení. Při návštěvě Poznaně nevynecháme impozantní historické jádro - Staré město, Tumský ostrov s katedrálou sv. Petra a Pavla a vyhlášená adventní muzea. Poznaň je v adventním období skvělým místem k návštěvě s množstvím kulturních a historických památek a tradičních vánočních akcí.

Program zájezdu

1.den zájezdu
Odjezd dle nástupních míst kolem 24:00 - 00:15 hod. noční hod. z 1.12. na 2.12., dále přes Trutnov směr polská Poznaň. Ráno krásný barokní zámek ROGALIN - prohlídka zámeckých interiérů významného zámku Velkopolského vojvodství a zámecké galerie salónního malířství ( mj. Wyspiaňski,Podkowinski a Malczewski ). Zámek patřil ve své době významnému Polskému rodu Raczyňskich. Po návštěvě následuje již nedaleká POZNAŇ - prohlídka města a jeho významných památek v jedinečném historickém jádru – Stary Rynek, Radnice s legendárními kozlíky, měšťanské domy, socha a studna Bamberki, součástí prohlídky bude i Muzeum brambor, které každoročně v době adventu pořádá adventní prohlídky a seznámí nás s vánočními tradicemi Poznaně, tradiční vánoční trhy. Ubytování a osobní volno. Večer si můžeme zpříjemnit i návštěvou Maltaňskich termálních lázní (otevřeny do 23:00 hod. ).

2. den zájezdu:
Po snídani exkurze do Muzea poznaňských svatomartinských rogalu (znamenité sladké pečivo podobné croissantům ), které je chráněno od roku 2008 ochranou známkou jako tradiční regionální produkt. Podle historiků se pečou v Poznani více než 200 let a vážou se k nim zajímavé legendy. Tumský ostrov (Ostrów Tumski) na řece Warta - prohlídka nejstarší části města vč. katedrály sv. Petra a Pavla a katedrálního muzea. Zdejší katedrála je nejstarší v Polsku a v ranné minulosti Polského státu zde bylo sídlo polských králů. Prohlídka celé lokality bude částečně vedena pomoci českého audioprůvodce. Po prohlídce odjezd do ČR s předpokládaným příjezd do Prahy, Brna v cca 23:30 hod.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

02.12. - 03.12. Nástup A + Trutnov (nástupní místo Olomouc není možné)
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací