Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ADVENTNÍ SLADKÉ POHLAZENÍ V TERMÁLNÍCH LÁZNÍCH

RÁBA QUELLE – BÜKFÜRDÖ – SÁRVÁR

Kód zájezdu: HU825-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: v soukromí

Autokarem
Cena na vyžádání

Sleva 55+

Adventní čas, nasvícená vánoční městečka, sklenička dobrého vína a relaxace v teplých termálních vodách. Zájezd, který je kombinací poznání a relaxace v oblíbených maďarských termálních lázních, obohatíme návštěvou barokně-rokokového zámku Fertöd maďarského magnáta Miklóse Esterházyho a ochutnávkou v čokoládovně Harrer s možností nákupu. Všude nás bude provázet adventní atmosféra, výzdoba, tradiční vánoční výrobky. Užijte si advent v maďarských termálních lázních, které jsou přímo stvořeny pro… Celý popis


Anotace

Adventní čas, nasvícená vánoční městečka, sklenička dobrého vína a relaxace v teplých termálních vodách. Zájezd, který je kombinací poznání a relaxace v oblíbených maďarských termálních lázních, obohatíme návštěvou barokně-rokokového zámku Fertöd maďarského magnáta Miklóse Esterházyho a ochutnávkou v čokoládovně Harrer s možností nákupu. Všude nás bude provázet adventní atmosféra, výzdoba, tradiční vánoční výrobky. Užijte si advent v maďarských termálních lázních, které jsou přímo stvořeny pro relaxaci a odpočinek. 
Györ – Rába Quelle – Bük – Bükfürdö - Köszeg – zámerk Fertöd – Fertörákos – Šoproň – čokoládovna Harrer – Sárvár - Eisenstadt

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odjezd z ČR v ranních hodinách (9:00 hod), přes Slovensko do Maďarska. Starobylé město GYÖR, na soutoku tří řek s vyhledávanými termálními lázněmi Rába Quelle. Zdejší léčivá voda, s vyšším obsahem jodidu, blahodárně působí na záněty kloubů, svalů a gynekologická onemocnění. Odpoledne, po návštěvě lázní se projdeme vánočně oděným historickým centrem s adventními trhy na Széchenyiho náměstí. Budete překvapeni, kolik pozoruhodností toto nenápadné město skrývá: Biskupský hrad, Napoleonův dům, gotická bazilika, velká synagoga, či překrásné barokní měšťanské domy. V podvečer městečko BÜK, ubytování, slavnostní večeře s přípitkem v restauraci – typické maďarské speciality. 

2. den zájezdu:
Dopoledne výlet za poznáním pohraničního opevněného města KÖSZEG se starobylým hradem, který sehrál významnou úlohu v časech vojny s Turkem. Kouzlo města umocňuje vánoční výzdoba s adventními trhy. Nesmírně zajímavé je především muzeum marcipánu, ztvárňující ze sladké pochoutky mnohé pohádkové výjevy. Marcipánové figurky se mohou stát zajímavým vánočním dárkem. Po zbytek dne pak již koupání a relaxace v termálních lázních BÜKFÜRDÖ s nespočtem relaxačních i zážitkových bazénů. Zdejší termální léčivá voda je bohatá na minerály, díky čemuž je koupání doporučováno na poruchy pohybového ústrojí, poúrazové terapie a léčení nemocí páteře. Pitné kůry pomáhají při zažívacích potížích. Večer opět maďarské speciality, nocleh. 

3. den zájezdu
:
Po snídani se vydáme k maďarsko-rakouské hranici, k jižnímu okraji stepního Neziderského jezera. Barokně-rokokový zámek FERTÖD je právem přezdíván „maďarské Versailles“, podle kterého byl tento honosný palác vystavěn maďarským magnátem Miklósem Esterházym. Podobně, jako Versailles, je i Fertöd obklopen rozsáhlým francouzským parkem. Nezapomenutelným zážitkem bude návštěva původně římského, později císařského lomu v obci FERTÖRÁKOS. Z horních pater lomu máme možnost přehlédnout velkou část Neziderského jezera, Vytěžené, obrovské vnitřní prostory jsou přizpůsobeny jako koncertní síň a příležitostně využívány i Rakouskou filharmonií. Zbytek dne je pak věnován městu ŠOPROŇ na rakousko-maďarské hranici. Sladké pohlazení aneb ochutnávka v čokoládovně HARRER, s možností nákupů. Vánočně vyzdobené středověké jádro s hradbami, gotickými domy, kostely, kláštery a samozřejmě židovskou čtvrtí je proměněno v jeden velký vánoční trh s podmanivou hudební kulisou francouzských šansonů. Večer návrat do BÜKU, večeře, nocleh. 

4. den zájezdu
:
Dopoledne moderní termální lázně SÁRVÁR s rozsáhlým venkovním parkem s bazény. Vedle léčebných bazénů jsou k dispozici i některé ze zážitkových bazénů areálu. Voda bohatá na minerály a stopové prvky blahodárně působí na kloubová onemocnění, revmatické a gynekologické potíže. Na cestu domů se vydáme přes Rakousko, kde se odpoledne zastavíme v hlavním městě Burgenlandska EISENSTADT. Ve zdejším zámku rodu Esterházyů pobývala řada významných hudebních velikánů jako Josef Haydn, Ludwig van Beethoven nebo Ferenc Liszt. Adventní trhy na náměstí a v okolí zámku patří mezi 10 nejkrásnějších v Rakousku. Návrat do ČR ve večerních hodinách (21:00 hod).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

Dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím v soukromých domech v klidné části města Bük. Snídaně je podávána ve společné jídelně každého domu. K dispozici jsou prostory pro společné posezení i pro větší skupinky osob. Večeře o 3 chodech je podávána ve stylové maďarské restauraci, formou místních specialit (zvěřina, ryby). 

Nástupní místa

10.12. - 13.12. odjezd A + Ostrava (+500) 
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací