Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

ANGLIE V DOBĚ ADVENTU

VÁNOCE V KRAJI LEGEND, MÝTŮ A KATEDRÁL

Kód zájezdu: GB821-20 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Letecky
Cena na vyžádání

Anglie není jen Londýn. Nejkrásnější čas v roce přichází a my jsme pro vás připravili adventní zájezd do země legend, do kraje opředeného mýty o králi Artušovi, do oblasti jižní Anglie a Walesu. Zažijte s námi anglické Vánoce. Zveme vás tímto na vánoční trh ve městě Bath, který prý je tím nejlepším v celé zemi nebo k návštěvě Glastonbury, města opředeného legendami o králi Artušovi. A Vánoce v Bristolu nebo Salisbury nás jistě také nezklamou. Už jste slyšeli o velšských vánočních tradicích?… Celý popis


Anotace

Anglie není jen Londýn. Nejkrásnější čas v roce přichází a my jsme pro vás připravili adventní zájezd do země legend, do kraje opředeného mýty o králi Artušovi, do oblasti jižní Anglie a Walesu. Zažijte s námi anglické Vánoce. Zveme vás tímto na vánoční trh ve městě Bath, který prý je tím nejlepším v celé zemi nebo k návštěvě Glastonbury, města opředeného legendami o králi Artušovi. A Vánoce v Bristolu nebo Salisbury nás jistě také nezklamou. Už jste slyšeli o velšských vánočních tradicích? Cardiff vám některé z nich odhalí. Atmosféra a kouzlo Vánoc na nás čeká doslova na každém rohu.

Bristol - Cardiff - Cheddar George - Salisbury - Bath - Glastonbury - Wells

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Odlet z Prahy do Bristolu ve večerních hodinách, předpokládaný přílet kolem 23:00 hod, ubytování.

2. den zájezdu:
Prohlídka BRISTOLU, kdysi rušné přístavní město na Avoně s poklidnou atmosférou, příjemnými hospůdkami a námořními krčmami v oblasti přístavu. V jedné z nich našel inspiraci pro svůj román „Ostrov pokladů“ spisovatel Robert Louis Stevenson. Prohlídka města, slavná gotická katedrála, jejíž výstavba trvala téměř 400 let, jedinečný most přes údolí řeky Avona z pol.19.stol. Odpoledne přejezd k prohlídce CARDIFFU, hl. města Walesu, dominanta města radnice City Hall, okázalé sídlo z 19.stol. postavené na místě původní římské pevnosti, středověká katedrála Llandaff. Pozornost si zaslouží také pasáže s obchody a krytá tržnice z 19.stol. Na zpáteční cestě zastávka v CHEDDAR GEORGE s vápencovými stěnami vysokými až 120 m. Toto skalnaté údolí je domovem sýru čedar. Návrat na ubytování.

3. den zájezdu:
Přejezd do SALISBURY, prohlídka gotické katedrály, která láká návštěvníky již téměř 800 let. Pyšní se nejvyšší věží v Anglii vysokou 123 m a nejstarším orlojem v Evropě z r.1386. Rozmanitá architektura svědčí o bohaté historii stavby. Ze Salisbury se vydáme do kouzelného města BATH, proslulé lázeňské středisko patřící k nejstarším lázním v Anglii, odjakživa vyhledávané zejména londýnskou smetánkou a umělci, honosná architektura 18.stol., nejmajestátnější ulice v Británii Royal Crescent se 184 m dlouhým jednotným průčelím domů a vítězným obloukem. Zdejší vánoční trhy jsou označovány za nejlepší v celé Británii a svojí neopakovatelnou atmosférou každoročně lákají nejen ostrovní obyvatele, ale i návštěvníky ze zahraničí. Návrat do Bristolu na ubytování.

4. den zájezdu:
Návštěva GLASTONBURY, města opředeného legendami o králi Artušovi, který je zde údajně pohřben. Jiná pověst vypráví o Josefu z Arimatie, který tudy procházel se svými druhy nesoucími sv. Gral a založil zde kostel. Dnes je součástí ruin rozsáhlého kláštera založeného již r. 712, který zanikl v 16.století v rámci rušení klášterů v Anglii. Jedná se o vůbec nejstarší klášter na území Británie. Po prohlídce města se vydáme k nedaleké Glastonburské věži, jež je zbytkem kostela sv. Michala ze 14.stol. Cestou zpět zastavíme ve starobylém WELLSU s katedrálou zdobenou stropními malbami, mozaikovými okny a pozoruhodnými oblouky podpírajícími hlavní chrámovou loď. Odpoledne odlet do Prahy, předpokládaný přílet ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací