Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

BELGICKÉ VÁNOCE

S VŮNÍ ČOKOLÁDY A MISTRY VLÁMSKÉHO UMĚNÍ

ADVENTNÍ ZÁJEZD BELGIE 2024

Kód zájezdu: BE823-24 Počet nocí: 2 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 7 259 Kč 7 890 Kč

Náš tip

Zážitkový adventní zájezd do Belgie 2024 zve na nezapomenutelnou cestu plnou pohádkových okamžiků. Prozkoumejte kouzlo vánočního období v historických městech Antverpy, Damme, Bruggy a Gent. Ponořte se do bohaté historie, umění a chuťových zážitků, které tyto destinace nabízejí. Program zahrnuje návštěvu Rubensova muzea, ochutnávku autentické belgické čokolády, procházky mezi vánočními trhy a objevování historických kostelů v Gentu. Vychutnejte si také vánoční projížďku po malebných grachtech v… Celý popis

Dotaz k zájezdu

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
BE823-24-1 od: 11.12.2024
do: 15.12.2024
zobrazit 2 7 890 Kč
7 259 Kč
Rezervovat místa
KódBE823-24-1
Termínod: 11.12.2024 do: 15.12.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Plzeň, Pardubice, Hradec Králové, Olomouc
Počet nocí2
Dospělá osoba - snídaně7 259 Kč
Rezervovat místa

Anotace

Zážitkový adventní zájezd do Belgie 2024 zve na nezapomenutelnou cestu plnou pohádkových okamžiků. Prozkoumejte kouzlo vánočního období v historických městech Antverpy, Damme, Bruggy a Gent. Ponořte se do bohaté historie, umění a chuťových zážitků, které tyto destinace nabízejí. Program zahrnuje návštěvu Rubensova muzea, ochutnávku autentické belgické čokolády, procházky mezi vánočními trhy a objevování historických kostelů v Gentu. Vychutnejte si také vánoční projížďku po malebných grachtech v Bruggách. Adventní zájezd slibuje neopakovatelné zážitky pro každého, kdo touží po spojení kultury, tradic a vánočního kouzla.

Antverpy – Gent – Damme – Bruggy – Atomium

Program zájezdu

1.den zájezdu:
Odjezd ve večerních hodinách z ČR.

2.den zájezdu:
Ráno příjezd do kouzelného belgického města ANTVERPY, známého svým bohatým kulturním dědictvím a živou atmosférou. Čeká nás sladká prohlídka v Muzeu čokolády, kde se dozvíme více o historii tohoto pokladu, o jeho výrobě až po hotový produkt. Prohlédneme si sbírku starých čokoládových forem a nástrojů a užijeme si ochutnávku pravé belgické čokolády vč. možnosti nákupu jako dárek pro své blízké. Muzejní událost roku – po období rekonstrukce opět otevřelo dveře pro milovníky umění Rubensovo muzeum. V galerii se nachází jedna z nejvýznamnějších sbírek jednoho z největších světových malířů, slavného vlámského malíře P. Paula Rubense. Prohlídka unikátní sbírky bude cestou skrz historii a genialitu tohoto mistra baroka. Procházka Starým městem – úzké uličky, historické budovy a impozantní náměstí vytvářejí působivou kulisu pro vánoční trhy. Stánky září barvami a vůně vánočního punče a tradičních belgických dobrot plní vzduch. Odjezd do nedalekého GENTU na ubytování. Večer možnost návštěvy a občerstvení na zdejších překrásných adventních trzích či v některé z typických belgických pivnic.

3.den zájezdu:
Celodenní výlet za poznáním starobylých měst Bruggy a Damme. Naší první zastávkou bude malé městečko DAMME, které je považováno díky dílu Charlese de Costera za jedno z míst původu lidového šprýmaře Tilla Eulenspiegela (Enšpígla). Procházka historickým centrem, úzké uličky a starobylé stavby poskytují útulnou kulisu pro adventní náladu, „povinná“ zastávkou u Tillova veselého sousoší na náměstí. BRUGGY, známé jako „Benátky severu“, jsou během adventu ještě kouzelnější. Prohlídka středověkého historického centra (UNESCO). Procházka po jeho úzkých uličkách, nábřežích kanálů a přes kamenné mosty nás přenese do jiného času, zvonice Belfort, bazilika sv. Krve, kostel Panny Marie se slavnou Madonnou od Michelangela na náměstí Grote Markt, kde se každoročně koná populární Vánoční trh. Město nabízí také bohatou gastronomickou scénu, zejména pro milovníky čokolády, vaflí a belgického piva. Pro zájemce je připravena romantická projížďka lodí po zdejších kanálech (grachtech). A opět i v Bruggách se po setmění můžeme občerstvit ve stáncích s místními specialitami. Večer návrat na hotel.

4.den zájezdu:
Po snídani prohlídka města GENT protkaného vodními kanály. Procházka a prohlídka města, které bylo ve středověku považováno za konkurenta Paříže a dnes v něm najdeme nejvíce chráněných historických památek v celé Belgii. Historické jádro, úžasně zachované cechovní domy, dominanta města působivá zvonice Belfort, gentské kostely, katedrála sv. Bavona, vánoční trhy, malebné nábřeží Graslei. Pro zájemce je připravena návštěva mocného kamenného hradu Gravensten v centru města, obklopeného vodami řeky Leie a živého kanálu variantně Muzea výtvarného umění s díly Bosche, Heckela, Pourbusa, Rubense a Kirchnera. V podvečerních hodinách odjezd do ČR. Cestou večerní foto zastávka u světově známého moderního památníku modelu molekuly ATOMIUM – výška struktury je více než 100 m, průměr atomů je 18 m.

5. den zájezdu:
Předpokládaný návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

11.12. - 15.12. odjezd A + Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
2x ubytování v hotelu*** v Gentu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
2x snídaně. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí v Belgii je jako v České republice 220 V. Zástrčky mají dva kolíky s kruhovým průřezem. Ve většině hotelů najdete zásuvky pro holicí strojky, nabíječky mobilních telefonů i fény. Euroadaptér (většinou se dá půjčit na recepcích hotelů či campingů).

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Belgie - Velvyslanectví Brusel - Ambassade de la République tchèque
154, Avenue Adolphe Buyl, 1050 Bruxelles
Telefon: +322 6418930, sekretariát vv +322 6418932, zást.vv. +322 6418935, konzulát +322 6418941, FHÚ +322 6418933
Fax: +322 6418931
Nouzová linka: +324 77/257104 (linka výhradně pro občany ČR v nouzi či ohrožení zdraví a života)
E-mail: brussels@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 08.00 - 16.30
Poznámka: Velvyslanectví je zavřené ve dnech českých svátků

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Belgie:
Tel. předvolba: +32
Lékařská služba první pomoci: 100
Policie: 101
Belgický červený kříž: 105

 
DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Belgie:
Od celních poplatků je osvobozen neobchodní dovoz.
Pro dovoz a vývoz valut nejsou stanovena žádná omezení. Občanům EU se doporučuje být finančně vybaven v závislosti na délce a chrakteruý pobytu. Výše finančních prostředků není pevně stanovena.
Zakázaný nebo omezený je dovoz:
- některých druhů živých zvířat, rovněž i jejich částí (ulity, krokodýlí zuby, želví krunýře atd.), či výrobky z nich (slonovinové sošky),
- některé druhy rostlin,
- různé výrobky z masa a některé uzeniny,
- střelné a bodné zbraně,
- předměty kulturní či náboženské hodnoty, starožitnosti.
Při cestování se psem, kočkou a fretkou je nutný Evropský pas vydaný a vyplněný veterinářem. Kromě toho musí být zvíře identifikovatelné buď tetováním nebo mikročipem a očkované proti vzteklině.
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací