Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

CHODSKO A ČESKÝ LES

ZAPOMENUTÝ SOUSED ŠUMAVY

POZNÁVACÍ ZÁJEZD, DOVOLENÁ V ČESKU 2021

Kód zájezdu: CZ698-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: Hotel ***

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené

Poznávací zájezd do Chodska, které bylo díky své poloze na hranicích vždy zcela výjimečné. Chodové byli odměňováni panovníky za ochranu hranic a nepodléhali žádné vrchnosti, jen králi. Chodsko má doposud velmi bohaté lidové tradice, dodnes se zde mluví zcela specifickým nářečím a kroj je tu běžné oblečení. Vítejte v kraji Jindřicha Šimona Baara, Aloise Jiráska či Boženy Němcové, na pestrém a členitém území, které zahrnuje hory Českého lesa a řadu kulturně historických památek.Klatovy – hřeben… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
CZ698-21-2 od: 12.07.2021
do: 18.07.2021
zobrazit 6 7 790 Kč Odjeto
KódCZ698-21-2
Termínod: 12.07.2021 do: 18.07.2021
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Plzeň, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Zábřeh na Moravě
Počet nocí6
Dospělá osoba - polopenze7 790 Kč
Odjeto

Anotace

Poznávací zájezd do Chodska, které bylo díky své poloze na hranicích vždy zcela výjimečné. Chodové byli odměňováni panovníky za ochranu hranic a nepodléhali žádné vrchnosti, jen králi. Chodsko má doposud velmi bohaté lidové tradice, dodnes se zde mluví zcela specifickým nářečím a kroj je tu běžné oblečení. Vítejte v kraji Jindřicha Šimona Baara, Aloise Jiráska či Boženy Němcové, na pestrém a členitém území, které zahrnuje hory Českého lesa a řadu kulturně historických památek.

Klatovy – hřeben Haltravy – Capartice - Horšovský Týn – Klenčí pod Čerchovem - Výhledy – Čerchov – Chodov – Trhanov - Babylon – Újezd – Hrádek – Domažlice – Furth Im Wald – Waldmünchen - Švihov

Program zájezdu

1. den zájezdu:
Ráno odjezd k prohlídce historického centra KLATOV, jedno z nejkrásnějších měst v česko-bavorském pohraničí, lékárna U Bílého jednorožce, katakomby pod Jezuitským kostelem, Černá věž. Odjezd na ubytování do hotelu, večeře.

2. den zájezdu:
Za poznáním přírodních zajímavostí Českého lesa. Čeká nás jedna z nejkrásnějších a nezapomenutelných turistických tras po hřebenu HALTRAVY, tzv. Baarova cesta přes Vranovské sedlo, Škarmanku – nejvyšší vrchol Haltravského hřebene a Haltravu do Capartic. Trasa je lemovaná skalními útvary, zachovalými lesy, zaniklými vesnicemi a krásnými výhledy.

3. den zájezdu:
Návštěva historického městečka s půvabným renesančním zámkem a hradem HORŠOVSKÝ TÝN. Prohlídka městského jádra (památková rezervace) a zámku, který je významnou architektonickou dominantou města a řadí se mezi nejnavštěvovanější památky západních Čech. Zámek obklopuje rozsáhlý park s drobnými stavbami: gloriet, loretánská kaple a letohrádek. Odpoledne původně privilegovaná obec KLENČÍ POD ČERCHOVEM, prohlídka, komorové domy na návsi a další starobylé domy tvořící památkovou zónu lidové architektury, chodská keramika, muzeum J. Šimona Baara, kde spisovatel žil, zastavení u kostela sv. Martina, v jehož hrobce je pochován Lomikar. Na závěr dne malá osada VÝHLEDY, pomník J.Š. Baara, výhledy na Chodsko.

4. den zájezdu:
Turistický výlet na nejvyšší vrchol Českého lesa ČERCHOV (1042 m) se zpřístupněnou rozhlednou Kurzovou věží. Čerchov je pravým vládcem příhraničních chodských hvozdů. Dlouhou dobu byl nepřístupný, až po roce 1989 je vrchol s nádhernými výhledy na Český i Slavkovský les a Šumavu opět přístupný a je vyhledávaným turistickým cílem. Odpoledne CHODOV, rezervace starých roubených domů. V TRHANOVĚ zastavíme u bývalého Lamingenova zámku. Zbytek dne strávíme u známého Babylonského rybníku s travnatou pláží, odpočinek a relax, variantně bohaté možnosti lehké turistiky v okolí.

5. den zájezdu:
Nejznámější chodská obec ÚJEZD u Domažlic, rodiště Jana Sladkého Koziny, Kozinův statek s pamětní síní, expozice připomínající chodské rebelie, statky upomínající na aktéry chodského povstání, roubené chalupy, špýchary, kostel sv. Václava z roku 1891 a na nedalekém vrchu HRÁDEK pomník J. S. Koziny. DOMAŽLICE - Arciděkanský kostel, šikmá věž (56 m) která se zachovala z původního středověkého Chodského hradu, krásná vyhlídka na město a okolí, Dolejší brána zbytky původního opevnění, památková rezervace – náměstí a vnitřní město, Muzeum Chodska s expozicemi přibližujícími historii regionu a svérázný chodský folklor. Ve městě pobývali významní literáti jako Božena Němcová, Karel Jaromír Erben, Alois Jirásek, Jaroslav Vrchlický, který zde i zemřel. Na tyto i další osobnosti upomínají pamětní desky a pomníky.

6. den zájezdu:
Návštěva příhraničních městeček na bavorské straně Českého lesa. FURTH IM WALD, hezké historické centrum, barokní radnice, brána Burgtor, kostel Nanebevzetí Panny Marie, věž Stadtturm a lázeňské městečko WALDMÜNCHEN, založeno r. 920 benediktskými mnichy. O městě psal J. Š. Baar, když popisoval pobyt B. Němcové na Domažlicku. Prohlídka, kostel sv. Štěpána, 35 m vysoká hodinová věž, radnice, Muzeum pohraničí aj. možnost návštěvy známého aquaparku.

7. den zájezdu:
Odjezd domů, cestou prohlídka gotického hradu ŠVIHOV, největší a nejzachovalejší vodní hrad v Čechách s unikátním systémem vodních příkopů.

U turistických tras je vždy možné volit mezi lehčí a těžší variantou.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Klatovy
Barokní lékárna U Bílého jednorožce 80 Kč
Klatovské katakomby 90 Kč
Katakomby + Arciděkanský kostel 120 Kč
Černá věž 40 Kč

Státní hrad a zámek Horšovský Týn 260 Kč
Muzeum J. Š. Baara v Klenčí 35 Kč
Čerchov - Kurzova věž 25 Kč
Újezd u Domažlic - Pamětní síň Jana Sladkého Koziny 25 Kč

Domažlice
Šikmá věž 40 Kč
Muzeum Chodska 50 Kč

Waldmünchen
Muzeum pohraničí 50 Kč
Aquapark Aquafit 7 €

Hrad Švihov 120 Kč

Ubytování

Ubytování: hotel *** v oblíbeném letovisku Babylon, obklopený malebnou krajinou a lesy, 5 min. chůze od přírodního koupaliště. Hotel disponuje venkovním bazénem, wellness centrem se saunou (za poplatek) a vnitřním bazénem, možnost zapůjčení horských kol.

Nástupní místa

12.07. – 18.07. Odjezd A, B + Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací