Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

FRANCIE - GASKOŇSKO, KANÁL DU MIDI

ZELENÉ SRDCE FRANCIE

POZNÁVACÍ ZÁJEZD, DOVOLENÁ 2021

Kód zájezdu: FR552-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Jihozápadní Francie, kolébka nejstarší evropské kultury, ráj statečných Gaskoňců, opevněných středověkých vesnic „bastid“ a klášterů, památek UNESCO a půvabné krajiny podél kanálu Midi.Paray-le-Monial - Sarlat-la-Caneda - Lascaux - Perigueux - Bergerac - Monpazier - Condom – Larressindle - Auch - Agen - Auvillar - Moissac - Montauban - Toulouse - Cordés - Albi - Carcassonne Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
bez stravy
FR552-21-1 od: 24.07.2021
do: 01.08.2021
zobrazit 6 15 490 Kč Odjeto
KódFR552-21-1
Termínod: 24.07.2021 do: 01.08.2021
Nástupní místa Praha, Brno, Pardubice, Hradec Králové
Počet nocí6
Dospělá osoba - bez stravy15 490 Kč
Odjeto

Anotace

Jihozápadní Francie, kolébka nejstarší evropské kultury, ráj statečných Gaskoňců, opevněných středověkých vesnic „bastid“ a klášterů, památek UNESCO a půvabné krajiny podél kanálu Midi.

Paray-le-Monial - Sarlat-la-Caneda - Lascaux - Perigueux - Bergerac - Monpazier - Condom – Larressindle - Auch - Agen - Auvillar - Moissac - Montauban - Toulouse - Cordés - Albi - Carcassonne

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR ve večerních hodinách (cca 23:00 hod. překročení hranic z ČR).

2. den zájezdu 

Cestou PARAY LE MONIAL, středověké opatství na Svatojakubské cestě (UNESCO), kouzelnou krajinou kraje Quercy.

3. den zájezdu 
Zeleným srdcem kraje Dordogne, kamenné město SARLAT-LA-CANEDA trhové centrum kraje (kozí sýry, husí játra a víno). Údolí řeky Dordogne, Marqueyssac, jedinečné francouzské zahrady, výhledy na meandry řeky Dorgodgne, údolí řeky Vezére (UNESCO), jedna z nejhezčích vesnic na nedobytné skále s hradem Beynac et Cazennac, procházka městem, variantně koupání v řece. Přes oblast osídlení člověka cromagnonského, replika světoznámé jeskyně s pravěkými malbami Lascaux (UNESCO).

4. den zájezdu 
PÉRIGUEUX
, historické centrum kraje Périgord, stará čtvrť La Cité, kostel St. Étienne na Svatojakubské cestě, románská katedrála, trhy města lanýžů. BERGERAC, město d’Artagnana a Cyrana, náměstí Place Pélicier, kostel Saint Jacques založený benediktiny, ulice s hrázděnými domy, renesanční měšťanské domy, muzeum vína s fakult. ochutnávkou, palác Peyrarede, jedna z nejkrásnějších vesnic Francie – opevněná „bastides“ MONPAZIER se středověkým náměstím, cesta krajem tabáku.

5. den zájezdu
CONDOM
, katedrála, staré ulice, ochutnávka armagnacu a flocu. Nejmenší opevněná vesnice Francie LARRESSINGLE s hradem, donjonem a stylovou hospůdkou. AUCH, staré město na skalnatém výběžku, Tour d’Armagnac, monumentální schodiště k řece, zbytky středověkého schodiště pousteris, ulice Dessoles, katedrála s úžasně vyřezávanými lavicemi v chóru a vitrážemi, muzeum indiánského umění z předkolumbovské doby v bývalém Couvent des Jacobins. AGEN, město proslulé švestkami, Place Goya, boulevardy, kostel Notre Dame, středověké domy v Rue Voltaire, Maison du Sénéchal, pozdní návrat na hotel.

6. den zájezdu 
AUVILLAR
, jedna z nejkrásnějších vesnic Francie, Place de Halle s malebnými starými domy, kruhová tržnice, kostel St. Pierre, La tour d’Horloge. MOISSAC (UNESCO), opatství St. Pierre, románská křížová chodba a nádherný portál. Opevněný MONTAUBAN, Place Nationale s podlou¬bím, Place du Coq. TOULOUSE, pozoruhodné historic¬ké centrum, kostely St. Sernin, největší románská bazi¬lika ve Francii, Les Jacobins, renesanční dům Hotel de Bernuy s podloubím, večerní město.

7. den zájezdu 
CORDÉS
, gotické městečko „na nebi“, „červené“ město ALBI (UNESCO), unikátní katedrála St. Cecile - freska Posleního soudu, Toulouse - Lautrecovo muzeum, přírodním parkem Horní Languedoc, ubytování v hotelu u Carcassonne, individuálně večerní staré město.

8. den zájezdu 
Technická památka KANÁL DU MIDI (UNESCO), La cité CARCASSONNE (UNESCO), opevněné město, návštěva hradu, katedrála, fakult. oběd za příplatek, fakult. lodí po kanále du Midi. Večer odjezd do ČR.

9. den zájezdu 
Návrat do republiky v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Kapesné

Doporučujeme min. 120 €, z toho na vstupné a ochutnávky 85 €.

Nástupní místa


Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení zájezdu.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
6x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím

STRAVOVÁNÍ
Beze stravy. Strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ z r.2020
SARLAT:
věž St. Maries 5 €
zahrady Marqueysac : 9,90 €, děti 9-17 let 5 €, skupinové 7,50 €
jeskyně Lascaux : 20 €, děti 5-12 let 12,90 €
La Roque St. Christophe 9,50 €, děti 5-13 let 5 €, skupinové 7 €
AUCH:
katedrála, chór: 2 €
ochutnávka armaňaku 2,50 €
MOISSAC:
opatství sv. Petra: 6,50 €
TOULOUSE:
klášter jakobínů 5 €
krypta ve St. Sernin 2,50 €
CORDES:
vláček 3 €
ALBI:
muzeum Toulouse-Lautreca 10 €, děti do 18 let 5 €, skupinové 8 €
katedrála Sv. Cecílie 5 €
CARCASSONNE:
hrad a hradby: 9,50 €, do 18 let zdarma, studenti do 25 let zdarma, skupinové (min.20 os.) 7,50 €
lodí kanálem du Midi cca 9,50 €
 
UPOZORNĚNÍ
- Do kostelů není vhodné jít s holými rameny a v šortkách, může se Vám stát, že nebudete vpuštění dovnitř. Doporučujeme mít sebou turistickou obuv a turistické oblečení.
- Zdůrazňujeme, že u vstupů do všech muzeí probíhají tvrdé bezpečnostní kontroly. Nesmíte mít u sebe žádné ostré předměty, nože (ani malé zavírací), nejsou přípustné jakékoliv plechovky (s pivem nebo jinými nápoji, paštiky), alkohol ve skleněných lahvích, hrníčky, zapalovače, deodoranty ve skle (pouze v plastu).

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Na vstupné doporučujeme částku ve výši cca 100 € dle individuálního zájmu o návštěvu objektů. Není podmínkou všechny památky navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.
 
POBYTOVÁ TAXA
Cena nezahrnuje pobytovou taxu, která je cca 1,90 €/dospělá osoba/noc. Průvodce od vás bude tuto částku vybírat společně se vstupným do památek.
 
MĚNA A KURZ
EURO (značení €)
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí ve Francii je, jako v České republice 220 V. Zástrčky jsou stejné jako v České republice, a proto není třeba žádného adaptéru. 
 
VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.
 
Velvyslanectví Paříž - Ambassade de la République tchèque
15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris
Telefon: +331/40651300, sekretariát vv. 40651301, sekretariát dipl. 40651303, obchodní oddělení 40651315
Fax sekret.dipl.: +331/40651313, OEÚ-40651316, sekret.vv-40651332
Nouzová linka: +33/607764394
E-mail: paris@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 09.00 - 13.00, 13.30 - 17.30
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí - pátek 09.00 - 13.00, 13.00 - 17.30
 
Konzulární oddělení velvyslanectví Paříž
18, rue Bonaparte, 75006 Paris
Telefon: +33/144 320 200
Fax: +331/44 320 212
Nouzová linka: +33/607 764 394
E-mail: consulate.paris@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 8.30 - 17.00
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí, úterý, středa, pátek 09.30 - 12.30, čtvrtek zavřeno

Honorární konzulát Toulouse
1 impasse Beaucaire - Résidence d´Arles, 31 500 Toulouse
Telefon: +33 (0) 5 61 11 95 66
E-mail: toulouse@honorary.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: středa 14,00 - 16,00
 
Honorární konzulát Bordeaux
Mini Parc, Atalante A, 8 rue du Professeur André Lavignolle, 33300 Bordeaux
Telefon: +33 (0) 5 57 00 14 45
Fax: +33 (0)9 82 62 25 60
E-mail: bordeaux@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: regiony Akvitánie a Midi-Pyrénées
Provozní hodiny úřadu: čtvrtek 16 - 18 hod
  
DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
První pomoc: 15
Policie - pohotovostní služba: 17
Požárníci: 18
Evropské číslo pohotovostní služby: 112
Směrové číslo z Francie do ČR: 00420
Směrové číslo z ČR do Francie: 0033
 
DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.
 
CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Jestliže cestujete z jedné země Evropské unie do jiné, můžete si s sebou vzít tabákové a alkoholové výrobky určené k osobní spotřebě, nikoliv však k dalšímu prodeji.
Do Francie lze pro osobní spotřebu z jiné země EU dovézt:
800 cigaret, 400 doutníčků, 200 doutníků, 1 kg tabáku, 10 litrů destilátů, 20 litrů, alkoholizovaného vína, 90 litrů vína (včetně max. 60 litrů šumivého vína), 110 litrů piva.
Do Francie je zakázáno dovážet:
Materiály s pedofilní tématikou, produkty osahující nebezpečné látky, narkotika a psychotropní látky, kojenecké lahve obsahující sloučeninu bisfenol A, výrobky osahující azbest, do Francie se též nesmí dovážet některá bojová plemena psů.
Devizové předpisy:
Všechny osoby překračující francouzské hranice mají povinnost ohlásit dovoz i vývoz finančních prostředků přesahujících 10 000 EUR celním orgánům.
 
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.
 
Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací