Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

FRANCIE - GASKOŇSKO, KANÁL DU MIDI

ZELENÉ SRDCE FRANCIE

POZNÁVACÍ ZÁJEZD FRANCIE 2024, DOVOLENÁ JIHOZÁPADNÍ FRANCIE

Kód zájezdu: FR552-24 Počet nocí: 6 Strava: snídaně Ubytování: hotel

Autokarem
Cena od 18 990 Kč

Náš tip

Zveme vás na zájezd do srdce jihozápadní Francie, do malebné oblasti Gaskoňsko, kde se setkává kulinářské kouzlo, historie a nádherná příroda. Oblast jihozápadní Francie, to je oblast nejstarší evropské kultury, ráj statečných Gaskoňců, jedinečného kraje Périgord a Dordogne, opevněných středověkých vesnic "bastidy" a městeček, klášterů, kraj slunečnic, lanýžů a vína, z podhůří Pyrenejí pochází lahodný ovčí sýr bleu de brebis. Cesta podél kanálu du Midi až do centra středověké Okcitánie a… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
FR552-24-1 od: 21.09.2024
do: 29.09.2024
zobrazit 6 18 990 Kč Vyprodáno
KódFR552-24-1
Termínod: 21.09.2024 do: 29.09.2024
Nástupní místa Praha, Plzeň, Beroun
Počet nocí6
Dospělá osoba - snídaně18 990 Kč
Vyprodáno

Anotace

Zveme vás na zájezd do srdce jihozápadní Francie, do malebné oblasti Gaskoňsko, kde se setkává kulinářské kouzlo, historie a nádherná příroda. Oblast jihozápadní Francie, to je oblast nejstarší evropské kultury, ráj statečných Gaskoňců, jedinečného kraje Périgord a Dordogne, opevněných středověkých vesnic "bastidy" a městeček, klášterů, kraj slunečnic, lanýžů a vína, z podhůří Pyrenejí pochází lahodný ovčí sýr bleu de brebis. Cesta podél kanálu du Midi až do centra středověké Okcitánie a oblasti katarského hnutí. Řinčení mečů, třeskot mušket a vítr z časů dávno minulých jako by dodnes dozníval ve sluncem prosvícených uličkách a na omšelých hradbách nad údolími plnými vinic. Nebudou chybět ani krásné francouzské zahrady. Milovníci zahrad, historie, architektury, umění, vína i gastronomie budou nadšeni. Čtenáři tří mušketýrů i ctitelé Cyrana a malíře Toulouse-Lautreca také.

Paray Le Monial – Sarlat–La-Caneda – údolí řeky Dordogne – zahrady Marqueyssac – údolí řeky Vezére – Beynac-Et-Cazenac – jeskyně Lascaux– Périgueux – Bergerac – Monpazier – Condom – opevněná vesnice Larressingle – Auch – Agen – Auvillar – Moissac – Montauban – Toulouse – Cordes – Albi – Carcassonne – kanál Du Midi

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd z ČR ve večerních hodinách dle míst nástupů.

2. den zájezdu
Cesta napříč Francií a zastávka v PARAY LE MONIAL, středověké opatství na Svatojakubské cestě (UNESCO), pokračujeme kouzelnou krajinou kraje Quercy, dojezd na ubytování.

3. den zájezdu
Krajem Périgord a zeleným srdcem kraje Dordogne. Středověké kamenné město SARLAT-LA-CANEDA, vyhlášené svými trhy, nejvíce středověkých a renesančních fasád domů a paláců v celé Francii, perly gastronomie Périgordu: lanýže, kozí sýry, husí játra, víno, údolí řeky Dordogne, jedinečné francouzské zahrady MARQUEYSSAC a turistická procházka v přírodním parku s úžasnými výhledy na meandry řeky Dordogne. Možnost oběda a pokračujeme údolím řeky Vezére (UNESCO), jedna z nejhezčích vesnic s hradem na nedobytné skále BEYNAC-ET-CAZENAC, procházka městem k hradu, ráj pro fotografy, variantně koupání v řece. Oblast osídlení člověka kromaňonského, replika světoznámé jeskyně s pravěkými malbami LASCAUX (UNESCO), pravěké a středověké sídliště pod skalními převisy St-Christophe, návrat na ubytování.

4. den zájezdu
PÉRIGUEUX
, historické centrum kraje Périgord, stará čtvrť La Cité (kdysi galořímská osada Vesunna), kostel St. Étienne na Svatojakubské cestě, impozantní románská katedrála (UNESCO), trhy města lanýžů, BERGERAC, město d´Artagnana a Cyrana, náměstí Place Pélicier, kostel Saint Jacques založený benediktiny ve 12. stol., architektura hrázděných domů, renesanční měšťanské domy, muzeum vína s ochutnávkou, historie pěstování tabáku, palác Peyrarède ze 17. století, jedna z nejkrásnějších vesnic Francie - opevněná „bastide“ MONPAZIER se středověkým náměstím s podloubími a prádelnou, cesta krajem tabáku.

5. den zájezdu
CONDOM
, město proslavené obchodem s armagnacem, gotická katedrála, staré ulice, ochutnávka místního likéru podobného koňaku – armagnacu a flocu v letním sídle biskupů s daňčí oborou. Cesta gaskoňskou krajinou, nejmenší opevněná vesnice Francie LARRESSINGLE s hradem, donjonem a stylovou hospůdkou, event. opatství Flaran. AUCH (UNESCO), staré město na skalnatém výběžku nad řekou Gers, Tour d´Armagnac, monumentální schodiště k řece s 234 schody, zbytky středověkého schodiště do spodní části města, ulice Dessoles s pozoruhodnými domy, katedrála s úžasně vyřezávanými lavicemi v chóru a vitrážemi z 16. st., muzeum indiánského umění z předkolumbovské doby v bývalém Couvent des Jacobins, můžete ochutnat typická vína kraje a zavzpomínat na slavného Gaskoňce D´Artagnana u jeho sochy, AGEN (UNESCO), město proslulé vynikajícími švestkami a Mekka francouzského ragby, Place Goya, kostel Notre Dame, rekonstruované středověké domy v Rue Voltaire, Maison du Sénéchal s otevřenou lodžií, krajina se švestkovými sady, pozdní návrat na ubytování.

6. den zájezdu
AUVILLAR
, jedna z nejkrásnějších vesnic Francie, Place de Halle s malebnými středověkými domy, kruhová tržnice na toskánských sloupech, kostel St.Pierre, La tour d´Horloge, MOISSAC (UNESCO), skvostné opatství St. Pierre mezi vinicemi, románská křížová chodba a nádherný portál, perly románského sochařského umění, opevněné městečko MONTAUBAN, Place Nationale s podloubím, Place du Coq. Na závěr dne TOULOUSE, současné centrum obchodu, leteckého průmyslu a univerzity, pozoruhodné historické centrum, středověká architektura, největší románská basilika ve Francii St. Sernin (UNESCO), gotický kostel Les Jacobins ze 13. století s vějířovitou klenbou, připomínající pevnost, honosný renesanční dům Hotel de Bernuy, muzea, večerní atmosféra města.

7. den zájezdu
CORDES
, gotické městečko „na nebi” v ranním oparu, zachovalé středověké fasády, „červené” univerzitní město ALBI (UNESCO), unikátní cihlová katedrála Ste-Cecile s pozoruhodným oltářem a s apokalyptickou freskou Posledního soudu, muzeum malíře Toulouse-Lautreca, staré město, cesta přírodním parkem Horní Languedoc, ubytování v hotelu u Carcassonne. Možnost individuální návštěvy centra města s pohledy na osvětlené Staré město.

8. den zájezdu
Podél kanálu du Midi, technická památka (UNESCO). Pověstné středověké město La Cité CARCASSONNE (UNESCO) obehnané dvojím pásem hradeb, pohádková středověká architektura, návštěva hradu a unikátní katedrály, kouzelné výhledy, za příplatek lze zajistit oběd ve stylové restauraci. Pro zájemce plavba lodí po kanále du Midi – technický unikát s řadou zdymadel, vybudovaný v 17. století. Odjezd z osvětleného města.

9. den zájezdu

Návrat do ČR v odpoledních hodinách

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

21.09. - 29.09. odjezd Praha, Beroun, Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení zájezdu.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
6x ubytování v hotelu - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím 2x v oblasti Perigueux, 2x v oblasti Agen, 1x v Toulouse, 1x v městském hotelu v Carcassonne)

STRAVOVÁNÍ
6x snídaně. V hotelích je zakázáno používat jakékoli ohřívače pod velkou pokutou a ráno nelze jinak obstarat horké nápoje, dokonce ani u řidičů. Na závěr v Carcassonnu možnost společného oběda za příplatek pouze v CK. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ z r. 2022
SARLAT: věž St.-Maries 7 €, zahrady Marqueysac: 11,9 €, skupinové vstupné 7,5 €,
jeskyně Lascaux: 15 €, La Roque St. Christophe 10,50 €, skupinové vstupné 7,6 €
AUCH: katedrála, chór: 5 €, ochutnávka armagnacu 2,50 €
MOISSAC, opatství sv. Petra: 6,50 €, skupinové vstupné 4,5 €
TOULOUSE: klášter jakobínů, rajská zahrada 5 €, krypta ve St. Sermin 3 €
CORDES: vláček 5 €
ALBI: muzeum Toulouse-Lautreca 10 €, Sv. Cecílie 5 €
CARCASSONNE: hrad a hradby: 9,5 €
lodí kanálem du Midi 10 €

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Na vstupné doporučujeme částku ve výši cca 120 € dle individuálního zájmu o návštěvu objektů. Není podmínkou všechny památky navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.
 
POBYTOVÁ TAXA
Cena nezahrnuje pobytovou taxu, která je cca 1,90 €/dospělá osoba/noc. Průvodce od vás bude tuto částku vybírat společně se vstupným do památek.
 
MĚNA A KURZ
EURO (značení €)
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 20 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)
Náklady na ubytování spojené s umístěním do karantény max. 30 000 Kč
Náklady na náhradní dopravu zpět do ČR v případě umístění do karantény při zahraniční cestě max. 20 000 Kč

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/20 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Síťové napětí ve Francii je, jako v České republice 220 V. Zástrčky jsou stejné jako v České republice, a proto není třeba žádného adaptéru. 
 
VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.
 
Velvyslanectví Paříž - Ambassade de la République tchèque
15, Avenue Charles Floquet, 75007 Paris
Telefon: +331/40651300, sekretariát vv. 40651301, sekretariát dipl. 40651303, obchodní oddělení 40651315
Fax sekret.dipl.: +331/40651313, OEÚ-40651316, sekret.vv-40651332
Nouzová linka: +420 222 264 234
E-mail: paris@mzv.gov.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 09.00 - 13.00, 13.30 - 17.30
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí - pátek 09.00 - 13.00, 13.00 - 17.30

Konzulární oddělení velvyslanectví Paříž
18, rue Bonaparte, 75006 Paris
Telefon: +33/144 320 200
Fax: +331/44 320 212
Nouzová linka: +420 222 264 234
E-mail: paris.consulate@mzv.gov.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 8.30 - 17.00
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí, úterý, středa, pátek 09.30 - 12.30, čtvrtek zavřeno
 
Honorární konzulát Bordeaux
Mini Parc, Atalante A, 8 rue du Professeur André Lavignolle, 33300 Bordeaux
Telefon: +33 (0) 5 57 00 14 45
Fax: +33 (0)9 82 62 25 60
E-mail: bordeaux@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: regiony Akvitánie a Midi-Pyrénées
Provozní hodiny úřadu: čtvrtek 16 - 18 hod
  
DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
První pomoc: 15
Policie - pohotovostní služba: 17
Požárníci: 18
Evropské číslo pohotovostní služby: 112
Směrové číslo z Francie do ČR: 00420
Směrové číslo z ČR do Francie: 0033
 
DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.
 
CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Jestliže cestujete z jedné země Evropské unie do jiné, můžete si s sebou vzít tabákové a alkoholové výrobky určené k osobní spotřebě, nikoliv však k dalšímu prodeji.
Do Francie lze pro osobní spotřebu z jiné země EU dovézt:
800 cigaret, 400 doutníčků, 200 doutníků, 1 kg tabáku, 10 litrů destilátů, 20 litrů, alkoholizovaného vína, 90 litrů vína (včetně max. 60 litrů šumivého vína), 110 litrů piva.
Do Francie je zakázáno dovážet:
Materiály s pedofilní tématikou, produkty osahující nebezpečné látky, narkotika a psychotropní látky, kojenecké lahve obsahující sloučeninu bisfenol A, výrobky osahující azbest, do Francie se též nesmí dovážet některá bojová plemena psů.
Devizové předpisy:
Všechny osoby překračující francouzské hranice mají povinnost ohlásit dovoz i vývoz finančních prostředků přesahujících 10 000 EUR celním orgánům.
 
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.
 
Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací