Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

JARNÍ MORAVA A MANDLOŇOVÉ SADY – HUSTOPEČE

ZA TRADICEMI A FOLKLÓREM MORAVY

ZÁJEZD JIŽNÍ MORAVA – HUSTOPEČE 2024

Kód zájezdu: CZ725-24 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip Možnost doobsazení

Připravili jsme pro vás jarní zájezd na Moravu, který spojuje nádhernou krásu rozkvetlých mandloňových sadů s bohatou kulturní historií regionu. Během zájezdu budete mít příležitost zažít folklór, tradice a atmosféru vinných sklepů. Hlavním lákadlem zájezdu jsou nepochybně mandloňový sad v Hustopečích, kde kvetoucí stromy vytvářejí nádhernou kulisu, připomínající mnohdy pohádkovou scenérii. Procházka mezi rozkvetlými mandloňovými květy je nejen vizuálním zážitkem, ale také chvilkou k relaxaci a… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
CZ725-24-1 od: 22.03.2024
do: 24.03.2024
zobrazit 2 3 690 Kč Odjeto
KódCZ725-24-1
Termínod: 22.03.2024 do: 24.03.2024
Nástupní místa Praha, Svitavy, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc
Počet nocí2
Dospělá osoba - snídaně3 690 Kč
Odjeto

Anotace

Připravili jsme pro vás jarní zájezd na Moravu, který spojuje nádhernou krásu rozkvetlých mandloňových sadů s bohatou kulturní historií regionu. Během zájezdu budete mít příležitost zažít folklór, tradice a atmosféru vinných sklepů. Hlavním lákadlem zájezdu jsou nepochybně mandloňový sad v Hustopečích, kde kvetoucí stromy vytvářejí nádhernou kulisu, připomínající mnohdy pohádkovou scenérii. Procházka mezi rozkvetlými mandloňovými květy je nejen vizuálním zážitkem, ale také chvilkou k relaxaci a obdivu krásy přírody. Navíc vás čeká unikátní soustava sklípků ve Vrbicích, muzeum vinařské obce Kobylí, Čejkovice, Templářské sklepy, Borkovany – kde se seznámíte s výrobou kraslic místními malérečkami. Pro milovníky českého filmového dědictví je připravena návštěva četnické stanice v Kuřimi, známé z natáčení populárního seriálu "Četnické humoresky". Na závěr zájezdu skvost Moravského krasu – Kateřinská jeskyně.
Pojďte s námi prozkoumat krásy Moravy a nechte se pohltit atmosférou, která spojuje historii, lidové tradice, gurmánské zážitky a přírodu do jedinečného celku.

Zájezd provází Jiří Hanzlík.

Olešnice – kostel sv. Barbory – Hustopeče – mandloňové sady – Vrbice – rozhledna Stezka pod vinohrady – Kobylí – Čejkovice – Templářské sklepy – Borkovany – Kuřim – Moravský kras – Kateřinská jeskyně

Program zájezdu

1. den zájezdu
V ranních hodinách odjezd (Praha cca 6:00 hod) a dále dle míst nástupu na Moravu. První zastávkou bude OLEŠNICE – zdejší modrotisková dílna rodiny Danzingerů zastupuje tradiční Olešnický modrotisk, datovaný již k roku 1816. Od roku 2018 je modrotisk jako nehmotné kulturní dědictví zapsáno na listině UNESCO (v 5 zemích). Seznámíme se s touto tradicí na vlastní oči a na závěr si můžeme něco zakoupit pro výzdobu nadcházejících svátků. V Adamově navštívíme KOSTEL SV. BARBORY Světelský oltář – unikátně dochovaná památka na území ČR – torzo oltáře z cisterciáckého kláštera ve Zwettlu. Vznik je datován do roku 1525, komentovaná prohlídka. HUSTOPEČE – první gurmánskou zastávkou bude návštěva mandlárny, kde se od majitelky rodinné firmy dozvíme zajímavosti o historii pěstování a zpracování mandloní, budeme degustovat 3 druhy Mandlovek, mandlovou kávu či paštiku a další delikatesy. MANDLOŇOVÉ SADYprocházková trasa nádhernou kulisou sadů na zdejší rozhlednu (cca 2,3 km)

2. den zájezdu
Malebné obce známé svým folklórem, tradičními hodnotami a pohostinností. Vinné sklepy, které zde nalezneme, nás seznámí s bohatou vinařskou tradicí Moravy.
VRBICE – procházka unikátní soustavou sklípků a odsud trasa k populární rozhledně STEZKA NAD VINOHRADY, odkud sejdeme do další vinařské obce KOBYLÍ, kde navštívíme krásné místní muzeum, jenž je zaměřeno na zdejší folklor. ČEJKOVICE vinařská obec spojená s řádem Templářských rytířů. Prohlídka firmy Sonnentor – nová prohlídková trasa nás seznámení s moderní výrobou biočaje a biokoření. TEMPLÁŘSKÉ SKLEPY – jedinečná exkurze do dějin Templářů (sklepy jsou datovány do 13 stol.) a historické i současné výroby vína, spojená s degustací a možným nákupem produktů.

3. den zájezdu
BORKOVANYbarevný svět kraslic. Hlavním lákadlem pro milovníky tradičního umění je místní MUZEUM KRASLIC, které se pyšní širokou a unikátní sbírkou tohoto mistrovského řemesla. Muzeum nás provede historií výroby kraslic, ukáže různé regionální styly a prezentuje mistrovské práce místních maléreček. Dozvíme se zde mnoho o tradicích, které se v oblasti kolem Borkovan udržují již po generace. KUŘIM – pro milovníky českého filmového dědictví je připravena návštěva četnické stanice, známé z natáčení populárního seriálu "Četnické humoresky". Místní nadšenci nás seznámí i s tím, co jste neviděli a upřesní, co bylo filmaři a scénáristy dobově upraveno pro dnešního diváka. KATEŘINSKÁ JESKYNĚ – pohádkový skvost MORAVSKÉHO KRASU bude naší poslední zastávkou na zájezdě, který nám přiblížil pestrou paletu moravského kulturního dědictví. Od krojů a lidových tradic po vinařské umění a kouzlo kvetoucích sadů. Odjezd domů po trase dle nástupních míst, Praha cca 20:30 hod.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Sleva

  • 3. osoba na pokoji 200 Kč

Nástupní místa

22.03. - 24.03. odjezd C
Poznámka: nástupní místo Brno není možné. Další nástupní místa na trase možná po dohodě v CK
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

Ubytování
2lůžk. pokojích s vlastním příslušenstvím

Stravování

snídaně, za příplatek večeře

Vstupné, platby

Orientační ceny vstupů (z roku 2023):
Olešnice - Olešnický modrotisk - 100,- Kč
Hustopeče - Mandlárna - 300,- Kč
Čejkovice - firma Sonnentor - 130,- Kč
                 - Templářské sklepy - 190,- Kč prohlídka s degustací
Kateřinská jeskyně - 140,- Kč

Ceny vstupů jsou pouze orientační, uvedeny vždy v plné sazbě pro dospělého. Většina z navštěvovaných objektů poskytuje slevy pro seniory nad 65 let a mládež do 15 let.  

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 900,- Kč (dle individuálního zájmu o návštěvu objektů).

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

Cestovní dokumenty
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené.
Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje.
CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí.

Cestovní pojištění
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřeno pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění, jste pojištěni v následujícím rozsahu:

Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč / kus (max. 40.000 Kč)
Pojištění stornovacích poplatků (80%) max. do výše 15 000 Kč
Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).
U zájezdů v hodnotě vyšší než 19 000,- Kč doporučujeme přiobjednat rozšířené připojištění storna zájezdu. Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu.

Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz

Doplňující info k zájezdu

Důležitá telefonní čísla České republiky
Policie: 158
Záchranná služba: 155
Hasiči: 150
Tísňová linka: 112

Důležitá upozornění
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel jménem a CK REDOK.
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. Pokud se z nějakých důvodů není klient schopen dostavit k odjezdu autobusu, je povinen se telefonicky ohlásit průvodci nebo posádce autobusu. V případě úrazu nebo jiné zdravotní újmy dbejte na neprodlené uvědomění průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. (nejde-li o letecký zájezd či zájezd, kde je nutný dojezd na trajekt apod., zde je čekací doba pouze 30 min.). Pokud se klient opozdí o více než je stanoveno, je pouze jeho záležitostí, jak se na vlastní náklady dostane za skupinou nebo do ČR. Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací