Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KOUZELNÉ ADVENTNÍ BAVORSKO

ROTHENBURG - DINKELSBÜHL - NÖRDLINGEN – ANSBACH

V DUCHU STARÝCH TRADIC, ZVYKŮ A VÁNOČNÍCH TRHŮ

Kód zájezdu: D807-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Náš tip

Zažijte s námi neopakovatelné kouzlo bavorského adventu. Bez nadsázky, každé město, které jsme pro vás vybrali má autentický historický ráz a vytváří idylickou adventní atmosféru s duchem starých tradic, zvyků a půvabných vánočních trhů. V Bavorsku jsou prastaré tradice dodnes živé, místní obyvatelé jsou na ně náležitě hrdi a v rámci vánočních trhů si je znovu připomínají. Perníčky, svařené víno, pražené mandle, světelné řetězy, tradiční řemesla, stánky a skvělá atmosféra. Rothenburg,… Celý popis


Anotace

Zažijte s námi neopakovatelné kouzlo bavorského adventu. Bez nadsázky, každé město, které jsme pro vás vybrali má autentický historický ráz a vytváří idylickou adventní atmosféru s duchem starých tradic, zvyků a půvabných vánočních trhů. V Bavorsku jsou prastaré tradice dodnes živé, místní obyvatelé jsou na ně náležitě hrdi a v rámci vánočních trhů si je znovu připomínají. Perníčky, svařené víno, pražené mandle, světelné řetězy, tradiční řemesla, stánky a skvělá atmosféra. Rothenburg, Dinkelsbühl, Nördlingen, Ansbach, vánoční trhy jsou zde vyhlášené a v době adventu nenajdeme romantičtější místa Vánoc. Tady můžeme zažít Vánoce tak, jako kdysi: tiché a rozjímavé, bez stresu, s pevnými zvyky a obyčeji.

Rothenburg - Dinkelsbühl - Nördlingen – Ansbach

Program zájezdu

1. den zájezdu
V časných ranních hodinách odjezd do barokního skvostu ležícího na Hradní stezce, městečka ANSBACH, barokní památky a tradiční vánoční trhy na náměstích, nazdobené stánky, kde můžeme zakoupit vše, co tradičně patří k vánočním trhům – od svařeného vína přes různé regionální speciality, vánoční ozdoby, řemeslné výrobky až po originální umělecké kousky. Navštívíme nedaleký středověký NÖRDLINGEN s dochovanými městskými hradbami (2,7 km). Ubytování v hotelu, procházka po hradbách, jedinečné pohledy na nasvícené historické město. Vánoční trhy s tradiční podobu a zaměřením na staré zvyky a originální řemeslné výrobky, Nördlingenská stezka jesliček, večerní magická atmosféra středověkého městečka s 11 věžemi a 5 branami.

2. den zájezdu 
Krátká návštěva bavorského městečka DINKELSBÜHL s obrovskými jesličkami v kostele sv. Jiří a vyhlášenými vánočními trhy ve dvoře zdejšího špitálu. Budeme mít jedinečnou možnost ochutnat řadu specialit typických pro tuto oblast Bavorska – Franky. Půvabný ROTHENBURG, patřící zároveň k nejzachovalejším středověkým městům v Německu – staré čtvrti, hrázděné domy, kašny, starobylé domy, opevnění, krásné kostely… Pokud budeme mít štěstí a napadne sníh, můžeme se těšit doslova na pohádkovou atmosféru. Navštívíme i vánoční vesnici Käthe Wohlfahrtové, zde najdeme vše, co patří k vánočním svátkům – vánoční pyramidy, louskáčky, vánoční kadidla, svíčky, sváteční prostírání aj. Nenecháme si ujít vánoční trhy Reiterlesmarkt mezi radnicí a kostelem sv. Jakuba a Zeleným trhem. Zahřát se můžeme pohárem bílého svařeného vína, ochutnáme speciální rothenburské sněhové kuličky, tradiční sladkou pochoutku. V Rothenburgu je toho tolik, na co se můžeme těšit. Návrat do ČR v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

05.12. - 06.12. Odjezd A, B, L
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací