Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KRÁLOVSKÉ STŘEDNÍ ČECHY

POKLADY ZE SRDCE ČESKA

Kód zájezdu: CZ703-20 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Poznejte s námi kraj královských měst, hlubokých lesů, rovin v Polabí a prastarých řek, které tvarují zdejší krajinu. Velkolepý odlesk slavných časů císaře a krále Karla IV. a mimořádná koncentrace panovnických sídel lákají k návštěvě. Kladruby nad Labem – Kutná Hora – Český Šternberk – Konopiště – Lidice – Koněpruské jeskyně – Karlštejn – Lidice – Křivoklát – Lány – Průhonice – Přerov nad LabemZájezd provází Petra Fialová. Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
snídaně
CZ703-20-1 od: 26.08.2020
do: 30.08.2020
zobrazit 4 4 890 Kč Odjeto
KódCZ703-20-1
Termínod: 26.08.2020 do: 30.08.2020
Nástupní místa Praha, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Zábřeh na Moravě, Svitavy - nepoužívat
Počet nocí4
Dospělá osoba - snídaně4 890 Kč
Odjeto

Anotace

Poznejte s námi kraj královských měst, hlubokých lesů, rovin v Polabí a prastarých řek, které tvarují zdejší krajinu. Velkolepý odlesk slavných časů císaře a krále Karla IV. a mimořádná koncentrace panovnických sídel lákají k návštěvě.

Kladruby nad Labem – Kutná Hora – Český Šternberk – Konopiště – Lidice – Koněpruské jeskyně – Karlštejn – Lidice – Křivoklát – Lány – Průhonice – Přerov nad Labem

Zájezd provází Petra Fialová.

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ráno odjezd, návštěva jednoho z nejstarších hřebčínů na světě v KLADRUBECH NAD LABEM (UNESCO). Krátká zastávka v Sedlci, prohlídka Kostnice. Pokračujeme do KUTNÉ HORY (UNESCO), kde shlédneme mj. konkurenci pražské Svatovítské katedrály - Chrám sv. Barbory. Odjezd na ubytování.

2. den zájezdu
Hrad ČESKÝ ŠTERNBERK, dodnes v držení rodu Šternberků, bohatě zdobené interiéry, kolekce mědirytin, jedna z největších v Evropě. KONOPIŠTĚ, lovecký zámeček Františka Ferdinanda d´Este. Návrat na ubytování.

3. den zájezdu
LIDICE, obec s krutým osudem. KONĚPRUSKÉ JESKYNĚ, nejdelší jeskynní systém u nás s proslulými koněpruskými růžicemi. KARLŠTEJN, nejznámější český hrad, založený r. 1348 Karlem IV., jako bezpečná schránka k uložení říšských korunovačních klenotů a ostatků svatých, ale i jako místo vhodné k odpočinku a rozjímání.

4. den zájezdu
Královský hrad KŘIVOKLÁT, kde pobývali nejznámější čeští panovníci. Odpoledne LÁNY se svým zámkem, rozsáhlým zámeckým parkem a Muzeem T. G. Masaryka.

5. den zájezdu
PRŮHONICE, neorenesanční klenot středních Čech Průhonický zámek a Průhonický park, jeden z nejvýznamnějších v ČR. Na závěr Polabské národopisné muzeum v Přerově nad Labem, skanzen prezentující kulturu středního Polabí od konce 18. do pol. 20. století. Odjezd v odpoledních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Kladruby nad Labem
Stáje 120 Kč
Kočárovna, postrojovna a muzeum 90 Kč
Zámek 90 Kč
Lesovna 45 Kč
Rozhledna 20 Kč

Sedlec - Kostnice 90 Kč
Kutná Hora - Chrám sv. Barbory 120 Kč
Hrad Český Šternberk 150 Kč
Zámek Konopiště 200 Kč
Památník Lidice 90 Kč
Koněpruské jeskyně 150 Kč

Hrad Karlštejn
Soukromé a reprezentační pokoje 210 Kč, 150 Kč pro děti od 6 let do 15 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let
Okruh vč. Kaple sv. Kříže 520 Kč, 360 Kč pro děti od 6 let do 15 let, studenty do 26 let a seniory nad 65 let (nutná rezervace předem v CK)

Hrad Křivoklát 190 Kč

Lány
Zámecký park 15 Kč
Muzeum 60 Kč

Průhonice
Zámek + park 80 Kč

Polabské národopisné muzeum 100 Kč

Prohlídkové okruhy hradu Karlštejn

Soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. (základní okruh, délka 55 min.)
Okruh zahrnuje historické interiéry dvou pater Císařského paláce a spodních podlaží Mariánské věže s cenným vybavením ze 14.–19. století. (Dvořenínská síň, Rytířský sál s kaplí sv. Mikuláše, Mariánské nádvoří, renesanční interiéry děkanství, Karlova ložnice s kaplí sv. Václava, Audienční síň, Královský sál předků a Hodovní síň, dále Hradní pokladnice, Klenotnice, bývalé hradní vězení v přízemí Mariánské věže). Na této trase je rovněž vystavena kopie české Svatováclavské koruny. Volně přístupná je Studniční věž s 78 m hlubokou hradní studnou s dochovaným unikátním systémem vytahování vody ze studny.

Posvátné prostory hradu včetně kaple sv. Kříže (exkluzivní okruh, délka 100 min.)
Okruh prochází východním křídlem Císařského paláce, horním patrem Mariánské věže a Velkou věží. Nabízí ke shlédnutí historicky nejcennější prostory hradu Karlštejna, které patří mezi světové unikáty. (Malá hradní obrazárna se sbírkou grafiky, kostel Nanebevzetí Panny Marie, kaple sv. Kateřiny, bývalá sakristie, visutý věžní most, Hradní lapidárium, Velká obrazárna, pracovna architekta Josefa Mockera, věžní schodiště s nástěnnými malbami ze 14. století, kaple sv. Kříže).

Nástupní místa

26.08. - 30.08. Odjezd A, B
Nástupní místo Praha a Poděbrady není možné.

Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací