Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KRÁSY JIŽNÍCH ČECH

S VÝLETEM DO SALCBURKU

POZNÁVACÍ ZÁJEZD ĆESKO, DOVOLENÁ 2021

Kód zájezdu: CZ702-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel***

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené Možnost doobsazení

Vydáme se za poznáním architektonických a přírodních památek jižních Čech – zámek Hluboká, klášter Zlatá Koruna, Český Krumlov, Holašovice, Rožmberk, Písek. Prohlédneme si romantické zámky a tajemné hrady, starobylá města, projdeme se v krásném Terčině údolí i v přírodní rezervaci Čertovy stěny, výletní lodí poplujeme od Zvíkova na Orlík. Celodenní výlet nás zavede i do rakouského Salcburku a na závěr si prohlédneme město Třeboň.Poznávací zájezd provází Mgr. Michal HrazdilHluboká nad Vltavou -… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
CZ702-21-1 od: 01.08.2021
do: 07.08.2021
zobrazit 6 8 990 Kč Odjeto
KódCZ702-21-1
Termínod: 01.08.2021 do: 07.08.2021
Nástupní místa Praha, Svitavy, Brno, Litomyšl, Vysoké Mýto, Pardubice, Hradec Králové, Ostrava, Olomouc, Poděbrady, Chrudim, Holice, Hranice, Havířov, Zábřeh na Moravě
Počet nocí6
Dospělá osoba - polopenze8 990 Kč
Odjeto

Anotace

Vydáme se za poznáním architektonických a přírodních památek jižních Čech – zámek Hluboká, klášter Zlatá Koruna, Český Krumlov, Holašovice, Rožmberk, Písek. Prohlédneme si romantické zámky a tajemné hrady, starobylá města, projdeme se v krásném Terčině údolí i v přírodní rezervaci Čertovy stěny, výletní lodí poplujeme od Zvíkova na Orlík. Celodenní výlet nás zavede i do rakouského Salcburku a na závěr si prohlédneme město Třeboň.

Poznávací zájezd provází Mgr. Michal Hrazdil

Hluboká nad Vltavou - Salcburk - Nové Hrady - Terčino údolí - Žumberk - České Budějovice - Český Krumlov – klášter Zlatá Koruna - Holašovice - Zvíkov - Orlík - Písek - Vyšší Brod - Čertovy stěny-Luč - Rožmberk nad Vltavou - Třeboň

Program zájezdu

1. den zájezdu
Ráno odjezd směr jižní Čechy, prohlídka novogotického zámku s rozsáhlým parkem HLUBOKÁ NAD VLTAVOU. Ubytování v hotelu, večeře.

2. den zájezdu 

Celodenní výlet do rakouského města SALCBURK (UNESCO), prohlídka histor. jádra, náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou, náměstí Residenzplatz se zvonkohrou, Getreidegasse, monumentální stavba Kollegienkirche (Univerzitní kostel), Mozartův rodný dům, pevnost HOHENSALZBURG, zahrady zámku Mirabell aj.

3. den zájezdu
V nejjižnějším cípu na jihu Čech navštívíme NOVÉ HRADY, vstupní brána do Novohradských hor, mohutný opevněný hrad s obnovenou historickou kovárnou, procházka v romantickém Terčině údolí, anglický park s řadou drobných staveb, Modrý dům, umělý vodopád. Poté prohlídka unikátně zachovalé středověké tvrzi a opevněné vesnice ŽUMBERK. Prohlídka interiéru s expozicí selského nábytku a ochutnávka místního piva. Cestou zpět ČESKÉ BUDĚJOVICE, první část prohlídky, procházka historickou části města založeného Přemyslem Otakarem II.

4. den zájezdu
Celodenní výlet do ČESKÉHO KRUMLOVA, prohlídka historické části města vč. impozantního zámeckého komplexu, věže a dalších historických památek, individuální volno. Prohlídka bývalého královského cisterciáckého kláštera ZLATÁ KORUNA s působivou gotickou a barokní architekturou, návštěva největšího kostela jižních Čech, expozice klášterní školy, mnišské cely i jídelny. Cestou na hotel návštěva vesnice HOLAŠOVICE, nejzachovalejší ukázka lidového baroka u nás, unikátní jihočeské Stonehenge.

5. den zájezdu

Celodenní výlet k Orlické přehradě. Navštívíme královský hrad ZVÍKOV nad soutokem Vltavy a Otavy, pokračujeme romantickou plavbou výletní lodí, jedním z nejhezčích úseků přehrady. Proplujeme pod Žďákovským mostem až k zámku ORLÍK - prohlídka novogotického sídla rodu Schwarzenbergrů na skalním výběžku u řeky Vltavy - krásné interiéry, sbírky skla, obrazů. Prohlídka města PÍSEK s nejstarším mostem v Čechách, středověkou rezidencí českých králů, nejvyšší kostelní věží jižních Čech nebo nejstarší českou vodní elektrárnou, volně přístupná expozice soch z písku.

6. den zájezdu
Městečko VYŠŠÍ BROD, prohlídka jedné z nejvýznamnějších památek jižních Čech, funkčního cisterciáckého kláštera, který založil r. 1259 Vok I. Z Rožmberka. Projdeme se Národní přírodní rezervací ČERTOVY STĚNY - LUČ, úžasný vltavský kaňon, Čertovy proudy, krásné vyhlídky do údolí Vltavy. ROŽMBERK NAD VLTAVOU a hrad Rožmberk, který nás zavede do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka a rodu Buquoy, posledních majitelů hradu. Cestou zpět dokončení prohlídky historického centra jihočeské metropole – ČESKÝCH BUDĚJOVIC s jedinečně zrekonstruovanou renesanční Solnicí, vyhlídkou z Černé věže, čtvercovým náměstím s podloubím a největší barokní kašnou nebo vyhlášenými Masnými krámy, kde se čepuje domácí Budvar.

7. den zájezdu

Po snídani prohlídka starobylého lázeňského města TŘEBOŇ, návštěva renesančního zámku, který byl rezidencí Rožmberků i Schwarzenbergů, návštěva impozantní Schwarzenbergské hrobky, procházka po hrázi rybníka SVĚT, možnost ochutnání místního piva Regent nebo tradičních kapřích hranolek. Odpoledne odjezd domů.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Ubytování

rodinný hotel *** v klidné části města 10 min. chůze od historického centra Českých Budějovic. Pokoje jsou vybaveny TV, ledničkou, telefonem, fénem a Wi-Fi připojením.

Nástupní místa

01.08. - 07.08. odjezd A, B
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

Ubytování
2lůžk. pokojích s vlastním příslušenstvím

Stravování
polopenze

Vstupné, platby

Orientační ceny vstupů z roku 2020
- Hluboká nad Vltavou - zámek - 210 Kč; senioři 65+ a mládež do 18 let 150 Kč; děti do 6 let vstup zdarma
- Salzburg - Mozartův rodný dům - 12 €; senioři 65+ a studenti 10€; mládež ve věku 15-18 let 4€; děti ve věku 6-14 let 3,50€; děti do 6 let vstup zdarma
- Salzburg - Pevnost Hohensalzburg - 15,70€; děti ve věku 6-14 let 8,90€; děti do 6 let vstup zdarma
- Nové Hrady - zámek - 120 Kč; senioři 65+, studenti a děti ve věku 6-15 let 80 Kč
- Český Krumlov - zámek - I. okruh - 210 Kč; senioři, děti a studenti 150 Kč
                                          - II. okruh - 180 Kč; senioři, děti a studenti 130 Kč
- Zvíkovské podhradí - hrad Zvíkov - 120 Kč; senioři 65+ a mládež do 18 let 80 Kč; děti do 6 let vstup zdarma
- projížďka po Orlické přehradě - trasa Zvíkov - Orlík - 200 Kč; děti ve věku 3-15 let 100 Kč
- Orlík - zámek - 150 Kč; senioři 65+ a mládež do 18 let 100 Kč; děti do 6 let vstup zdarma
- Vyšší Brod - klášter - 120 Kč; senioři 65+, studenti a děti ve věku 6-15 let 85 Kč; děti do 6 let vstup zdarma
- Rožmberk na Vltavou - hrad - 150 Kč; senioři 65+ a mládež do 18 let 110 Kč; děti do 6 let vstup zdarma
- Jindřichův Hradec - zámek - okruh Adamovo stavení - 160 Kč; senioři 65+ a mládež do 18 let 110 Kč; děti do 6 let vstup zdarma
                                              - okruh Gotický palác - 120 Kč; senioři 65+ a mládež do 18 let 80 Kč; děti do 6 let vstup zdarma

Doporučujeme min. kapesné ve výši cca 1 200 Kč (dle individuálního zájmu o návštěvu objektů). Při výletu do Rakouska doporučujeme cca 30 €, dle individuální potřeby.

Měna a kurz
KORUNA ČESKÁ (CZK/Kč)
EURO (značení €)
http://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

Cestovní dokumenty
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené.
Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje.
CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí.

Cestovní pojištění
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřeno pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.
V ceně zájezdu je zahrnuto pojištění léčebných výloh při výletu do Rakouska.
Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění, jste pojištěni v následujícím rozsahu:

Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč / kus (max. 40.000 Kč)
Pojištění stornovacích poplatků (80%) max. do výše 15 000 Kč
Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).
U zájezdů v hodnotě vyšší než 19 000,- Kč doporučujeme přiobjednat rozšířené připojištění storna zájezdu. Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu.

Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz

Doplňující info k zájezdu

Celní a devizové předpisy Rakouska
Pro dovoz a vývoz valut nejsou stanovena žádná omezení. Občanům EU se doporučuje být finančně vybaven v závislosti na délce a charakteru pobytu. Výše finančních prostředků není pevně stanovena.

Cestovní dokumenty do Rakouska
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů na hranicích. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené.
Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje.
CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí.
Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.
Zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů bylo zrušeno
Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 444/2009 a podle zákona č. 197/2010 Sb., skončilo dnem 1. července 2011 zapisování dětí do cestovních dokladů rodičů. Provedené zápisy dětí
v cestovních dokladech rodičů jsou platné pouze do 26. června 2012, po tomto datu budou moci děti cestovat jen s vlastním cestovním dokladem. Toto opatření se týká i zápisu dětí provedených do občanských průkazů rodičů. Skončením platnosti zápisu dětí v cestovních dokladech rodičů však nekončí platnost cestovních dokladů rodičů.

Velvyslanectví a konzuláty
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví ČR ve Vídni - Botschaft der Tschechischen Republik
Penzingerstrasse 11-13, 1140 Wien

Tel: 00431/89958-0, Fax: 00431/8941200, Nouzová linka: 0043/ /676/84964 618
Úřední hodiny: pondělí - pátek 08.30 - 10.30

Honorární konzulát v Salzburgu - Honorarkonsulat der Tschechischen Republik
Bergerbräuhofstrasse 27, 5021 Salzburg
Tel: 0043662/879624
Fax: 0043662/8898030
Úřední hodiny: úterý 14.00 - 17.00
středa a čtvrtek 09.30 - 12.30

České centrum Vídeň
Herrengasse 17, 1010 Wien
Tel: 00431/5352 360
Úřední hodiny: pondělí - středa 10.00 - 17.00
čtvrtek 10.00 - 18.00
pátek 10.00 - 16.00

Důležitá telefonní čísla Rakouska
Centrální tísňové volání: 112
Záchranná služba: 141 nebo 144
Policie: 133
Požárníci: 122
Poruchy vozidel: 120 nebo 123
Směrové číslo z Rakouska do ČR: 00420
Směrové číslo z ČR do Rakouska: 0043

Důležitá čísla České republiky
Policie: 158
Záchranná služba: 155
Hasiči: 150
Tísňová linka: 112

Doporučení pro turisty
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

Důležitá upozornění
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel jménem a CK REDOK.
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. Pokud se z nějakých důvodů není klient schopen dostavit k odjezdu autobusu, je povinen se telefonicky ohlásit průvodci nebo posádce autobusu. V případě úrazu nebo jiné zdravotní újmy dbejte na neprodlené uvědomění průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. (nejde-li o letecký zájezd či zájezd, kde je nutný dojezd na trajekt apod., zde je čekací doba pouze 30 min.). Pokud se klient opozdí o více než je stanoveno, je pouze jeho záležitostí, jak se na vlastní náklady dostane za skupinou nebo do ČR. Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

Ohlasy klientů

22.7.2020
Velice mile mě překvapil váš průvodce. Byl velice trpělivý a když se ho někdo zeptal, všechno znovu zopakoval. A na stanovené místo chodil přesně v určený čas.
Jeho znalosti byly vynikající, řekl nám toho velice hodně. Když jsme se vraceli na ubytování, tak nám v autobuse všechno ještě jednou zopakoval, kde jsme byli, co jsme viděli a navštívili. Michal Hrazdil je skutečně skvělý průvodce.

Marie T.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací