Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

KUBA – KARIBSKÝ RÁJ

OKRUH OSTROVEM + KOUPÁNÍ NA PLAYA ANCÓN A VARADERO

POZNÁVACÍ ZÁJEZD NA KUBU 2021

Kód zájezdu: CU327-21 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotely

Letecky
Cena na vyžádání

Bonus za včasné přihlášení Náš tip

Poznejte s námi Kubu, jednu z nejlepších zemí Karibiku, legendární ostrov svobody, zemi plnou protikladů i nádherných bělostných pláží. Čekají nás lákadla jako podmanivá Havana, krasové hory a políčka tabáku v údolí Viñales, koloniální Trinidad, elegantní přímořské Cienfuegos. Neopakovatelné zážitky, staré americké bouráky, ochutnávky rumu, výroba doutníků, slavná éra pěstitelů kávy či cukrové třtiny a relaxace na krásných plážích Playa Ancón a Varadero. Poznejte s námi ostrov, který obdivoval… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
3x snídaně, 7x all inclusive
CU327-21-1 od: 04.12.2021
do: 15.12.2021
zobrazit 10 47 990 Kč Odjeto
KódCU327-21-1
Termínod: 04.12.2021 do: 15.12.2021
Nástupní místa Praha/Vídeň
Počet nocí10
Dospělá osoba - 3x snídaně, 7x all inclusive47 990 Kč
Odjeto

Anotace

Poznejte s námi Kubu, jednu z nejlepších zemí Karibiku, legendární ostrov svobody, zemi plnou protikladů i nádherných bělostných pláží. Čekají nás lákadla jako podmanivá Havana, krasové hory a políčka tabáku v údolí Viñales, koloniální Trinidad, elegantní přímořské Cienfuegos. Neopakovatelné zážitky, staré americké bouráky, ochutnávky rumu, výroba doutníků, slavná éra pěstitelů kávy či cukrové třtiny a relaxace na krásných plážích Playa Ancón a Varadero. Poznejte s námi ostrov, který obdivoval Kryštof Kolumbus, národní bard José Martí i velký literát Ernest Hemingway, a to v oblíbené kombinaci odpočinku na plážích a poznávacích výletů.

Poznávací zájezd na Kubu provází Petr Horák, Mgr. Petra Pavlíková, garance skupiny max. 15 osob

Havana – Valle de Viñales - Pinar del Río - Parque Nacional Viñales – Cienfuegos – Playa Ancón - Trinidad - Valle de los Ingenios - Varadero - Cayo Blanco - Matanzas

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet z Prahy s průvodcem na Kubu. V podvečer přílet do Havany, ubytování, individuální volno, večerní město ev. možnost fakult. shlédnutí tradičních večerních kubánských slavností Canonazo.

2. den zájezdu
Prohlídka Staré HAVANY (UNESCO), která v sobě skrývá na 900 staveb historického významu od baroka až po Art deco, slavná havanská náměstí, Kapitol, nejkrásnější a nejimpozantnější havanská stavba, která se stala symbolem celého města, podmanivá havanská promenáda Malecón aj. Navštívíme muzeum kubánského rumu Museo del Ron Havana Club, pohltí nás všudypřítomný zvuk salsy či rumby linoucí se z místních barů. V jednom takovém, který si oblíbil Ernest Hemigway - La Bodeguita del Medio, ochutnáme i pravé kubánské Mojito. Návrat na ubytování.

3. den zájezdu
Celodenní fakult. výlet za přírodními krásami Kuby a jejími tabákovými plantážemi do údolí VALLE DE VIÑALES (UNESCO) v provincii Pinar del Río, která je jednou z nejvýznamnějších pěstitelských oblastí tabáku na světě. Údolí je mozaikou úrodných, rezavě červených polí, poseté sušírnami tabáku s doškovými střechami. Prohlídka tabákové plantáže na farmě Alejandro Robaina Tabacco Plantation s tradicí výroby doutníků již od r. 1845. V NP VIÑALES si prohlédneme Mural de la Prehistoria, 120 m dlouhou malbu, představující teorii evoluce. Navrhl ji L.G. Morillo, pokračovatel slavného mexického umělce Diega Rivery. Večer návrat do Havany.

4. den zájezdu
Dopolední HAVANA. Dle aktuální dostupnosti slavná havanská výrobna tabáku Reál Fabrica de Tabacos Partagás, muzeum tabáku, prodejna nejlepších kubánských doutníků včetně proslulé značky Cohiba. Odpoledne přejedeme na jih ostrova ke krásným plážím Playa Ancón. Cestou navštívíme CIENFUEGOS (UNESCO), elegantní přímořské město inspirované Francií s neoklasicistní architekturou, perla kubánského jihu, vítězný oblouk, nejzazší bod města Punta Gorda, marocký Palacio de Valle, stavba jako vystřižená z Pohádek tisíce a jedné noci. Ubytování v hotelu u slavné bílé pláže Karibiku PLAYA ANCÓN, volný program.

5. den zájezdu 
Celý den PLAYA ANCÓN, pravý Karibik s nádhernými bělostnými plážemi, pobyt u moře, individuální volno.

6. den zájezdu
Půldenní výlet k unikátní ukázce koloniální éry na Kubě městečku TRINIDAD (UNESCO), kde každá ulička je něčím zajímavá, každá skrývá vlastní koloniální poklad. Na chvíli zapomeneme, že žijeme ve 21.stol., protože v tomto městě se hodiny skutečně zastavily r. 1850. Prohlídka Trinidadu, jedinečného muzea pod širým nebem, náměstíčka, kostely, klikaté uličky a barvami zářící koloniální domy, Plaza Mayor s pohledem na Palacio Ortiz a Inglesia Parroquial de la Santisima, vystoupáme na zvonici bývalého konventu sv. Františka z Asisi, odkud je nádherný pohled na pohoří Sierra del Escambray. Život místních budeme pozorovat při procházce kolem Barrio Las Tres Cruces a dojde i na vyhlášenou místní specialitu, koktejl Canchanchára. Odpoledne pobyt na pláži PLAYA ANCÓN, individuální volno.

7. den zájezdu
Ráno opustíme jižní Kubu a pokračujeme na sever. Uvidíme věhlasné VALLE DE LOS INGENIOS (UNESCO), nazývané také Valley of Sugar Mills, jedná se o řadu tří vzájemně propojených údolí asi 12 km, které byly centrem produkce cukru od konce 18. stol. do konce 19. stol. Příjezd na VARADERO, zde se na 4 noci ubytujeme u jedné z nejkrásnějších pláží, jenž se táhne 20 km písečným poloostrovem Hicacos.

8. den zájezdu
VARADERO, pobyt u bílých pláží, individuální volno. Pro zájemce je připraven fakult. lodní výlet katamaránem do souostroví Královská zahrada na korálový ostrov CAYO BLANCO, šnorchlování, pláže s jemným bílým pískem, koupání uprostřed Karibiku, ráj na zemi.

9. den zájezdu
VARADERO, pobyt u bílých pláží, individuální volno. Pro zájemce fakult. polodenní výlet do města MATANZAS zvaného „kubánské Athény“ kvůli velkému množství významných staveb, divadlo Sauto, perla architektury 19. století, budovy okolo náměstí Plaza de la Vigía, „rákosový palác” Palacio de Junco aj. Zajímavá je i návštěva místního trhu s osobitou atmosférou. Za městem si prohlédneme jeskyni BELLAMAR, přírodní zvláštnost nejen z hlediska rozměru, ale i škály krasových formací.

10. den zájezdu
VARADERO, pobyt u bílých pláží, individuální volno. Dle zájmu můžeme navštívit delfinárium (cca 25 €) nebo absolvovat pěší procházku po Varaderu.

11.-12 den zájezdu
Transfer na letiště do Havany a odlet do Prahy (ev. Vídně). Přílet dle let. řádu.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

  • turistické vízum na Kubu pro občany ČR 750 Kč, o potřebných formalitách budeme včas informovat. Pro vstup na Kubu také potřebují všichni návštěvníci pas (pasaporte), jehož doba platnosti přesahuje dobu pobytu nejméně o 6 měsíců.

Orientační ceny vstupného

  • Museo del Ron Havana - 7 CUC
  • Reál Fabrica de Tabacco - 10 CUC

Kapesné

  • doporučené kapesné: 400 CUC / os. / pobyt. Na Kubě se také počítá s tím, že na konci pobytu „odměníte“ Vašeho řidiče a kubánského oficiálního průvodce. Doporučené spropitné je pro každého cca 50 CUC/ os. / pobyt.

Zajímavosti

  • Časový posun: – 6 hodin oproti času v ČR (stejné v době letního i zimního času). Amabasády a konzuláty Velvyslanectví ČR na Kubě: Embajada de la República Checa, Avenida Kohly No 259, vchod 41 a 43, colonia Nuevo Vedado, La Habana; tel.: 00537/333 201, 333 467, 333 105; fax 00537/333 596. Velvyslanectví Kuby v ČR: Sibiřské náměstí 1, 160 00 Praha 6; tel.: 224 311 253; e-mail: embacubapraga@embacuba.cz. Úřední hodiny: po–pá 8.00–16.00, konzulární oddělení po–pá 8.00–11.30.

Očkování

  • Žádné povinné očkování pro cestu na Kubu není povinné. Před cestou do zahraničí je vhodné si ověřit platnost očkování proti tetanu a dalších očkování z dětství. Při návštěvě Kuby doporučujme očkování proti žloutenkám typu A + B a očkování proti břišnímu tyfu. Žloutenka typu A a břišní tyfus jsou onemocnění, která se přenáší kontaminovanými potravinami a vodou.

Ubytování

  • 3x Hotel v Havaně
  • 3x Hotel Playa Ancón
  • 4x Hotel ve Varaderu

Nástupní místa

04.12. - 15.12. Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Letecky na trase Praha (ev. Vídeň) – Havana a zpět, v případě letu z/do Vídně CK zajistí transfery do ČR, po destinaci se budeme pohybovat minibusem.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
10x ubytování hotel***/**** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím (3x v Havana, 3x Playa Ancón, 4x Varadero)

STRAVOVÁNÍ
3x snídaně, 7x all inclusive. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (CENY Z ROKU 2020) – ceny v CUC
(Aktualizujeme)

DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca __ CUC, není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

UPOZORNĚNÍ
Spropitné je vítáno, není však vyžadováno. Na Kubě se také počítá s tím, že na konci pobytu „odměníte“ Vašeho řidiče a kubánského oficiálního průvodce. Doporučené spropitné je pro každého cca 50 CUC/ os. / pobyt.

MĚNA A KURZ
Na Kubě jsou 2 měny: Kubánské peso (CUP) - pouze pro místní a Konvertibilní Peso (CUC) - pouze pro turisty. V některých obchodech akceptují i platbu v EUR (€), avšak vráceno vám může být v CUC. Platbu v USD nedoporučujeme - méně výhodné. Ke směně či platbě použijte raději Eura.
1 CUP = přibližně 1 Kč
1 CUC = přibližně 1 
Měna je k dispozici pouze na Kubě, lze jí tedy vyměnit až po příletu na letišti, ev. v hotelu a při odletu jí buď utratit nebo směnit zpět. Mějte raději dostatek hotovosti, bankomatů je na Kubě velmi málo nebo jsou nefunkční. Kartou lze platit pouze na letišti, v autopůjčovnách, lepších hotelech nebo větších supermarketech.
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/CUC-kubansky-konvertibilni-peso/
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/EUR-euro/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Pro vstup a pobyt na území cizího státu musejí občané ČR splňovat podmínky stanovené jeho zákony. Ke sdělování aktuálních podmínek vstupu a pobytu na území cizího státu je příslušný zastupitelský úřad daného státu. Následující informace jsou určeny k základní orientaci. Ministerstvo zahraničních věcí ČR proto doporučuje českým občanům, aby si před cestou ověřili u zastupitelského úřadu navštěvovaného státu, zda se podmínky pro vstup a pobyt nezměnily. Občané ČR cestující na Kubu musí mít platný cestovní pas minimálně 6 měsíců od data vstupu a turistickou kartu na Kubu.
Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

VÍZUM
Vízum se uděluje formou turistické karty na Kubu a je nutno si ji obstarat již před odletem na Kubu. Cena je přibližně 750 Kč.

OČKOVÁNÍ
Pro cestu na Kubu není předepsáno žádné povinné očkování, doporučené je očkování proti žloutence typu A i B.
  
POJIŠTĚNÍ (FAKULTATIVNÍ PŘÍPLATEK)
Kuba od 1. 5. 2010 bezpodmínečně vyžaduje uzavření cestovního pojištění pro hrazení léčebných výloh na celou dobu pobytu. Cestovatelé, kteří nebudou mít cestovní pojištění při vjezdu do země, budou povinni uzavřít pojištění přímo na letišti. Cena tohoto pojištění by se měla pohybovat v rozmezí 1,5 - 3 EUR na den. Doporučuje se uzavřít pojištění ještě v ČR, protože jeho obstarání na letišti může být značně komplikované.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění, jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hospitalizace + nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč / kus (max. 40.000 Kč)
Pojištění stornovacích poplatků (80%) max. do výše 15 000 Kč
Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR).
U zájezdů v hodnotě vyšší než 19 000,- Kč doporučujeme přiobjednat rozšířené připojištění storna zájezdu. Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu.
Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou.
Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.
 
Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Časový posun, počasí

ČASOVÝ POSUN
Celoročně -6h oproti ČR

PODNEBÍ
Kuba se nachází v tropickém podnebném pásu. Počasí je ovlivňováno větry - pasáty vanoucími severovýchodně. Celoročně se teploty pohybují okolo 30°C. Nejvíce srážek je v období květen - říjen, kdy jsou také nejvyšší teploty, ačkoliv krátký monzunový déšť vás může přepadnout kdykoliv během roku. Riziko tornád trvá od léta do podzimu, nejvíce v září a říjnu.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Napětí: 110 V
Frekvence: 60 Hz
Většina novějších hotelů používá 220 V. Zástrčky jsou tvořeny dvojicí nebo trojicí plochých kolíků na které budete potřebovat adaptér. Výjimečně se setkáte se zásuvkou na dvojici kulatých kolíků.
Výpadky proudu jsou časté, internet - WiFi je k dispozici pouze v lepších hotelech, avšak s nízkou kvalitou připojení a rychlosti.
 
VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Velvyslanectví Havana - Embajada de la República Checa
Ave. Kohly, No. 259, e/ 41 y 43, Nuevo Vedado, CP 10600 La Habana
Telefon: +53 7883 3201, 7883 3467
Fax: +537/883 3596, VoIP: 99 029 32
Nouzová linka: +535/264 1001
E-mail: havana@embassy.mzv.cz, konzulární úsek: consulate_havana@mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 08.00 - 16.30
Úřední hodiny KO pro veřejnost: úterý, středa, pátek 09.00 - 13.00

DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Tel. předvolba: +53
První pomoc: 55-1185,55-1584,55-1585
Policie: 867 7777
Hasiči: 867-5555
Panataxi: 55 5555
Nemocnice ”Clínica Central Cira García”: 204-2811 až 14
Kardiovaskulární ambulance: 40-5093, 40-5094
Mezinárodní klinika na Varaderu ”Clínica Internacional Varadero”: (056)66-7226
Cizinci jsou ošetřováni v kvalitní nemocnici ”Clinica Central Cira García”. Ošetření není poskytováno bezplatně, za konzultaci praktického lékaře se platí 25,- USD. Ve větších turistických střediscích jsou obdobné nemocnice pro cizince.

BEZPEČNOSTNÍ SITUACE
Přestože je Kuba obecně bezpečnější než ostatní země Latinské Ameriky, i zde je nutné dodržovat základní pravidla opatrnosti uplatňovaná v ostatních zemích: zavazadla mít pod stálou kontrolou, nevozit s sebou cennosti, oblékat se nenápadně a peníze si rozdělit na více míst a mezi více osob, cennosti ukládat do hotelového trezoru, pohybovat se ve skupinách - zvláště ženy.

JAZYK
Oficiální jazyk je Španělština.

HYGIENICKÁ PRAVIDLA
K pití nelze používat vodu z místní vodovodní sítě, ale pouze vodu kupovanou v láhvi s neporušeným uzávěrem. Nedoporučuje se konzumace potravin od drobných prodejců na ulici. Dbejte zvýšené opatrnosti při konzumaci nápojů s ledem, ovoce a zeleniny omyté pod tekoucí vodou, masa, vajec a mléčných výrobků.

OSOBNÍ VĚCI
Doporučujeme: Vezměte s sebou kvalitní fotokopie svého pasu – stranu s fotografií, pro případ ztráty pasu. Vzhledem k tomu, že případné vyřízení náhradního cestovního dokladu je komplikované, doporučujeme pas mít uložen vždy tak, aby nemohlo dojít k jeho ztrátě nebo odcizení. Stejně tak doporučujeme mít většinu peněz uloženou odděleně.
Plavky, dále klobouk a brýle proti slunci, repelent (je možné zakoupit na místě, bývají účinnější), krém na opalování. Je dobré mít vždy u sebe dezinfekční gel na ruce, vlhčené ubrousky či toaletní papír.
Vezměte s sebou pohodlné boty a letní oblečení.
Doporučujeme vybavit osobní lékárničku nejenom léky, které pravidelně užíváte, ale také analgetika a léky na žaludeční a střevní potíže (Endiaron, Smecta, Hylac…).

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Všichni cestující mají právo dovézt nové předměty a zboží, jež není určeno k obchodování, v hodnotě 1000.00 USD . Výše celního poplatku je 100% deklarované hodnoty, s odečtením 100.00 USD. Tohoto práva může být využito pouze jednou v roce. Platí přísný zákaz dovozu potravin a zbraní. Platí zákaz dovozu videa, přehrávače DVD, satelitních antén, bezdrátových domácích telefonů, satelitních přístrojů. Není problém si dovést obyčejný mobilní telefon. Koncem roku 1997 vstoupily v platnost nové, přísnější celní předpisy, které (vzhledem k nedostatku elektřiny na ostrově) neumožňují dovoz energeticky náročnějších elektrických spotřebičů - především mikrovlnných trub, ohřívačů, videí, atd.
Zboží osvobozené od celních poplatků a daní:
věci osobní potřeby (ošacení, obuv, toaletní a mycí prostředky v rozumném množství odpovídajícímu době pobytu), další předměty jejichž hodnota nepřesahuje 100.00 USD, kromě osobních předmětů je možno dovézt až 10 kg léků, dále cestující starší 18 let mohou dovézt 200 cigaret nebo 50 doutníků nebo 250 gramů tabáku, a 3 litry vína nebo jiných alkoholických nápojů.
Zákaz dovozu se vztahuje na:
drogy, omamné a psychotropní látky, vyjma těch jež cestující přiváží podložené patřičným lékařským předpisem k osobnímu použití, krevní deriváty, pornografické časopisy, předměty a zboží, výbušniny, lehká motorová vozidla a motory.
 
DOPORUČENÍ PRO TURISTY - DROZD
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.
 
DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!


DŮLEŽITÉ POKYNY TÝKAJÍCÍ SE LETECKÉ PŘEPRAVY

Co si můžete vzít do příručního zavazadla:
Je nepřípustné brát na palubu letadla nože, nůžky, pilníky a jiné předměty ostré povahy, střelné zbraně a jejich imitace, tupé předměty (obušky apod.), které mohou být využity jako zbraň, jakékoli výbušné a hořlavé látky, jakékoli chemické nebo toxické látky. Dále je zakázáno brát na palubu jakékoliv vlastní tekutiny (voda, nápoje, sirupy, polévky), krémy, oleje, roztoky, spreje, parfémy, mascara, gely vlasové a sprchové, tlakové nádoby, holicí pěny, deodoranty, pasty a zubní pasty, krémy, směsi kapalných a pevných látek apod. Tyto předměty je nutno umístit do zavazadel k odbavení. Uvedené tekutiny a gely mohou být přepravovány pouze: v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml umístěných v jediném průhledném, opakovaně uzavíratelném plastovém sáčku o maximálním objemu 1 litr a předložené k samostatné kontrole mimo kabinové zavazadlo. Tekutiny, které můžete mít v kabinovém zavazadle bez omezení: léky a dietní jídlo (doporučuje se lékařský předpis nebo potvrzení). Kapalné léky mohou být převáženy v objemu větším než 100 ml, pokud je cestující potřebuje během cesty ze zdravotních důvodů. Tyto léky musíte nahlásit zvlášť během bezpečnostní kontroly na letišti.

Doplňující postupy bezpečnostních kontrol
Evropská komise zavádí povinné vyjímání elektronických zařízení (notebooky, rádia apod.) a jejich samostatnou detekční kontrolu. Ta se týká i svrchního oblečení (bund, kabátů apod.). Tato opatření jsou na letišti Václava Havla už aplikována a opatření EU nebude mít vliv na stávající průběh kontrol.
Více informací o bezpečnostních pravidlech letiště Praha: https://www.prg.aero/bezpecnostni-pravidla

Doprava na/z letiště v Praze

Každý účastník si zajišťuje sám. Na letiště je možné se dopravit autobusem MHD č. 119 ze stanice metra A „nádraží Veleslavín" nebo ze stanice metra B "Zličín" autobusem č. 100.

Parkování nejblíže letišti Václava Havla v Praze
Ve spolupráci se společností GO Parking můžete využít prostřednictvím následujícího odkazu
https://www.goparking.cz/rezervace/krok1/?promo=red026, popřípadě navštívit přímo oficiální stránky www.goparking.cz Při uvedení promokódu RED026 získáte slevu na parkování na chráněném a hlídaném parkovišti. Na letiště a z letiště vás odveze BEZPLATNĚ mikrobus společnosti GO Parking – více na www.goparking.cz

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací