Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

LIBANON - BEJRÚT

POBYT V PAŘÍŽI BLÍZKÉHO VÝCHODU

VÝLETY ZA POZNÁNÍM PŘÍRODY A HISTORIE

Kód zájezdu: LB307-20 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Vydejte se s námi do nejmenší země Blízkého východu, která na ploše jednoho českého kraje nabízí památky světového významu, nejvýchodnější pobřeží Středomoří s palmami a plážemi i třítisícové hory, kde se v zimě lyžuje. Ubytujeme se uprostřed Libanonu, v metropoli, která je v našem povědomí spojena s krejčovskými dílnami a módní fantazií Blanky Matragi. Kosmopolitní město vybízí k návštěvě svatyní oficiálních 18 náboženství. Libanonci se považují za potomky Féničanů, jejichž civilizace před… Celý popis


Anotace

Vydejte se s námi do nejmenší země Blízkého východu, která na ploše jednoho českého kraje nabízí památky světového významu, nejvýchodnější pobřeží Středomoří s palmami a plážemi i třítisícové hory, kde se v zimě lyžuje. Ubytujeme se uprostřed Libanonu, v metropoli, která je v našem povědomí spojena s krejčovskými dílnami a módní fantazií Blanky Matragi. Kosmopolitní město vybízí k návštěvě svatyní oficiálních 18 náboženství. Libanonci se považují za potomky Féničanů, jejichž civilizace před více než třemi tisíci lety psala světové dějiny. Bejrút ve svých ulicích mixuje kultury východu a západu, křesťanství a islámu. Po občanské válce v 80. letech znovu září neony na nových mrakodrapech. Přesvědčíme se, že je Libanon oprávněně vyhlášen pohostinností svých obyvatel, výborným vínem i vynikající kuchyní. Díky malým vzdálenostem můžeme jednodenními výlety obsáhnout celou zemi.

Bejrút – jeskyně Džaita – poutní místo Harissa – Byblos – Baalbek – vinice Ksara – Andžar – svaté údolí Kadiša – pohoří Libanon – cedrový les

Zájezdy provází Vlasta Necudová, garance skupiny max. 12 osob

Program zájezdu

1.den zájezdu
Odlet z Prahy. Přílet v nočních hodinách do Bejrútu, transfer na krátký odpočinek do hotelu.

2.den zájezdu
BEJRÚT, celodenní prohlídka libanonské metropole: náměstí Mučedníků – centrum bejrútského Downtownu s mešitou Muhammada al Amina, procházka čtvrtí vládních budov, mezi kterými jsou roztroušeny antické památky (římské kolonády a lázně), prohlídka kostelů maronitské, arménské, řecké ortodoxní a dalších církví. Možnost nákupů v moderních obchodních centrech. Procházka po promenádě Korniš a vyhlídka na Holubí ostrůvky – mořská skaliska s jeskyněmi. Možnost výletu bárkou do jeskyní pod Bejrútem. Odpoledne fakult. návštěva Národního archeologického muzea s cennými nálezy z éry starověkých civilizací. Večer možnost večeře ve vyhlášené Marině, mezi jachtami a zářícími mrakodrapy.

3.den zájezdu
Celodenní fakult. výlet na sever od Bejrútu. Prohlídka DŽAITA, kde dvě propojené jeskyně s efektně nasvícenými stalaktity a stalagmity vytváří iluzivní svět. Podle mnohých jde o nejkrásnější jeskyni světa. Výjezd k poutnímu místu HARISSA, kde ctí křesťanskou patronku Libanonu – Pannu Marii Libanonskou. Její gigantická socha slouží jako rozhledna na působivé pobřeží. Sjezd lanovkou k moři a přejezd do historického města BYBLOS (UNESCO), které dalo v řečtině jméno knihám. Místo, kde se v době fénické civilizace zrodilo písmo, nabízí ruiny starověkých památek, křižácký hrad, maronitskou katedrálu, uličky s arabskými trhy i malebný rybářský a jachetní přístav. Večer návrat do Bejrútu.

4.den zájezdu
Na východ od Bejrútu do ÚDOLÍ BEKAA mezi masívy hor Libanonu a Antilibanonu, fakultativně. Prohlídka nejvýznamnější římské antické památky na Blízkém východě – archeologický areál BAALBEKU (UNESCO) s největším antickou svatyní – 23 m vysoké sloupy Jupiterova chrámu, zachovalým Bakchovým chrámem nebo s největším opracovaným kamenem na světě. Prohlídka významné libanonské arabské památky – pozůstatky umajjovského paláce z 8. století v ANDŽARU (UNESCO). Ochutnávka kvalitních libanonských vín ve vinařství KSARA. Večer návrat do Bejrútu.

5.den zájezdu 
Celodenní fakult. výlet na jih od Bejrútu. Prohlídka města SIDÓN (Saida) se středověkými uličkami, tržišti, křižáckým vodním hradem a fénickou starověkou minulostí. Návštěva města (Súr) TÝROS (UNESCO) s fénickým přístavem, chrámem i antickými římskými památkami.

6.den zájezdu
Celodenní výlet do pohoří LIBANON. Výjezd do horského městečka BŠARRÉ nad posvátným kaňonem KADIŠA, který patří k nejstarším nepřetržitě osídleným křesťanským oblastem na světě. Program v působivé přírodní scenérii u pousteven a klášterů. Výjezd do horského střediska CEDARS ve výšce cca 2000 m n.m. Procházka cedrovým lesem s až 1500 let starými majestátními stromy. Večer návrat do Bejrútu. Volný program ve městě. V pozdních večerních hodinách transfer na letiště. Odlet do Prahy.

7.den zájezdu
Přílet v časných ranních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Vstupní vízum

turistické vízum pro občany ČR je udělováno formou vstupního razítka při příletu do Bejrútu. Vízum je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko.

Nástupní místa

11.10. - 17.10.    Odjezd L2, L3
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací