Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NAUDERS - SRDCE ALP

POHODOVÝ TÝDEN V ALPÁCH

Kód zájezdu: A761-20 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Na hranici Rakouska, Itálie a Švýcarska leží městečko Nauders, které bude naším výchozím bodem pro poznání tohoto nádherného a rozmanitého kraje pod vrcholky třítisícovek. Asi nejhezčí túra na nás čeká v bezcelní zóně patřící do Švýcarska - Samnaun. Vydáme se lanovkou z jižního Tyrolska na místo, kde se střetává hranice všech tří států, či lanovkou pod hraniční hřeben Ötzalských Alp. Celý popis


Anotace

Na hranici Rakouska, Itálie a Švýcarska leží městečko Nauders, které bude naším výchozím bodem pro poznání tohoto nádherného a rozmanitého kraje pod vrcholky třítisícovek. Asi nejhezčí túra na nás čeká v bezcelní zóně patřící do Švýcarska - Samnaun. Vydáme se lanovkou z jižního Tyrolska na místo, kde se střetává hranice všech tří států, či lanovkou pod hraniční hřeben Ötzalských Alp.

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odjezd ve večerních hodinách z ČR do Rakouska.

2. den zájezdu
Příjezd do NAUDERS, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 5 hod.): výjezd lanovkou na ROCHEGG (1812 m) - krásná „jezerní“ túra s výhledy na Ötztalské Alpy až k rozhraní tří států Rakousko/Švýcarsko/Itálie - DREILAENDERECK (2180 m), ostatní volný program - možnost využití relaxační zóny, seznámení s městečkem NAUDERS.

3. den zájezdu
Po snídani pěšky k lanovce, výjezd na kraj ÖTZTALSKÝCH ALP k chatě KLASJUNGERKOPF (2200 m). Základní varianta (2 z 5; 6 hod.): pro zdatné „zlatou cestou“ k jezerům GOLDSEEN (2585 m), dále přes sedlo ve výšce 2800 m po cestě č.32 údolím SALETZTAL pod GROSSER SCHAFKOPEM až k chatě do výšky 1913 m, odtud již pěšky k horní stanici lanovky. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod.): pro méně zdatné od horní stanice lanovky přímo k chatě a poté do hotelu.

4. den zájezdu
Odjezd busem do bezcelní zóny SAMNAUN (1828 m), která patří pod Švýcarsko. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod.): výjezd dvoupatrovou lanovkou k chatě ALP TRIDO (2499 m), možnost krátkého výstupu na PIZ MUNSCHUNS (2657 m), dále po hranici s Rakouskem až do průsmyku ZEBLASJOCH (2539 m), pak již po vozové cestě pod dohledem svišťů zpět do Samnaun (možnost výhodných nákupů bez cla). Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod.): jen krátká túra a lanovkou zpět do Samnaun, prohlídka městečka včetně možnosti výhodných nákupů. Všichni společně odjezd na hotel.

5. den zájezdu
Odjezd busem do jižního Tyrolska - RESCHENU (1500 m). Základní varianta (2 z 5; 6 hod.): výjezd lanovkou do výšky 2087 m. Poté převážně po pohodlné cestě přes nejvýše položenou osadu jižního Tyrolska ROJEN (1968 m), pěšky nejdříve pod masivem PIZ LAD až do RESCHENPASS. Lehčí varianta (1,5 z 4; 5 hod.): procházka kolem jezera RESCHENSEE s typickou zatopenou věží GRAUNER TURM nebo od horní stanice lanovky jen krátká túra a zpět k busu opět lanovkou. Odpoledne odjezd na hotel, večer s grilováním.

6. den zájezdu
Busem do údolí LANGTAUFERER TAL. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod.): z MELAGU (1919 m) na Melager Alm (1970 m) a ledovcovou naučnou stezkou výstup na chatu WEISSKUGELHÜTTE (2542 m). Cestou výhledy na ledovci pokrytý Weisskugel (3739 m) - dominantu oblasti. Naučnou stezkou zpět do Melagu. Lehčí varianta: z Melagu na Melager Alm a zpět po druhém břehu potoka Karlinbach, sestup údolím. Busem zpět do hotelu.

7. den zájezdu
Po snídani odjezd do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa

18.07. – 24.07. Odjezd J* + Plzeň
Přehled nástupních míst najdete ZDE.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

Další doporučené kategorie
E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací