Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

NORSKO - VELKÝ OKRUH

+ SOUOSTROVÍ LOFOTY A VESTERÁLY

POZNÁVACÍ ZÁJEZD NORSKO - LOFOTY, DOVOLENÁ 2021

Kód zájezdu: N509-21 Počet nocí: Strava: Ubytování:

Autokarem
Cena na vyžádání

Oblíbené

Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie, daleko, až za Severní polární kruh na poznávací zájezd do Norska.Poznávací zájezd do Norska - Lofoty a Vesterály provází Doc. Ing. Pavel Ondr, CSc… Celý popis


Anotace

Romantické přírodní scenérie, fjordy zařezávající se stovky kilometrů hluboko do vnitrozemí, kouzelné vodopády, vstřícnost seveřanů v zemi půlnočního slunce, vlast Vikingů, zdánlivě nedostupné ledovce, nádherné souostroví Lofoty a Vesterály zvedající se přímo z divokých vln Atlantiku do mnohasetmetrových výšek, to je naše pozvánka do Skandinávie, daleko, až za Severní polární kruh na poznávací zájezd do Norska.

Poznávací zájezd do Norska - Lofoty a Vesterály provází Doc. Ing. Pavel Ondr, CSc.

Fjällbacka - Oslo - Geilo - Borgund - Briksdalsbreen - Dalsnibba - Geirangerfjord - Trollstigveien - Trollveggen - údolí Romsdalen - Trondheim - Saltstraumen - Bodø - Lofoty - Reine - A - Nusfjord - Henningsvaer - Svolvaer - Vesteralen - Narvik - NP Svartisen – Mo i Rana - Östersund - NP Hamra - Gronklitt - Stockholm

Program zájezdu

1. den zájezdu 
V dopoledních hod. odjezd z ČR (cca 13:00 hod. překročení hranic z ČR). Večer nalodění na trajekt a noční plavba do švédského Trelleborgu.

2. den zájezdu  
Podél západ. pobřeží Švédska, malebný přístav FJÄLLBACKA, náměstí s bustou švédské herečky Ingrid Bergmanové, procházka a pohled z výšiny Vetterberget - moře poseté desítkami malých ostrůvků Skärgarden, pokračujeme na sever, OSLO, průjezd městem, Hollmenkollen - krásné výhledy na město, ubytování v Oslu. 

3. den zájezdu
Dopoledne OSLO, park Frogner se sochami G. Vigelanda, poloostrov Bygdøy, známá muzea Fram, Kon-Tiki a Muzeum Vikingských lodí. Odjezd do centra a prohlídka města. Odpoledne přejezd do centra zimních sportů GEILO, ubytování.

4. den zájezdu  
Odjezd do vesničky BORGUND, jeden z nejstarších a nejzachovalejších vikingských sloupových kostelů tzv. Stavkirke, kde se vedle vikingské symboliky uplatňují i prvky křesťanství. Pokračujeme norskou krajinou k ledovci JOSTEDALSBREEN resp. k jeho splazu BRIKSDALSBREEN, středně náročná procházka cca 2-3 hod., odjezd na ubytování.

5. den zájezdu
Zlatá cesta severu a srdce norských fjordů. Výjezd na vyhlídku DALSNIBBA (1476 m), GEIRANGERFJORD (UNESCO) s typicky zářivě zelenou barvou. Projížďka lodí po fjordu. Vyjedeme Orlí cestou, zastávky na vyhlídce, trajektem přejedeme Storfjord a pokračujeme CESTOU TROLLŮ -Trollstigveien, která 11 serpentinami překonává výškový rozdíl téměř 800 m, krásné horské scenérie, ubytování v údolí Sterdalen.

6. den zájezdu  
Pověstná převislá STĚNA TROLLŮ - Trollveggen, krásným a divokým údolím ROMSDALEN přes Dombas do královského TRONDHEIMU, historické centrum města, katedrála severu Nidarosdomen, pevnost Kristiansten aj., noční přejezd k Severnímu polárnímu kruhu.

7. den zájezdu  
Ráno překročíme SEVERNÍ POLÁRNÍ KRUH, zastávka u info centra Polarsirkelsenteret, obchody se suvenýry a pošta, odkud je možné poslat pozdravy, dále SALTSTRAUMEN, za příznivých podmínek lze vidět malström - přírodní fenomén, vířící voda, slapové proudy, kdy se jeden fjord vlévá do druhého. Cesta do BODØ, hl. města provincie Nordland, s krásnou polohou u Saltfjordu, několika hodinová plavba na Lofoty, úchvatné pohledy - hory se zvedají přímo z moře. Večer ubytování.

8. den zájezdu  
Souostroví LOFOTY a turistika, nejzajímavější místa, siluety lofotských hor, REINE, nejkrásněji položená vesnice Norska, pěší túry různých náročností po okolí Reine, výjimečný panoramatický výhled na lagunu a ostrůvky. Přejezd do městečka A, na závěr slavná rybářská vesnice NUSFJORD (UNESCO) s muzeem lovu tresek, návrat na ubytování.

9. den zájezdu  
Lehká pěší turistika na souostroví LOFOTY, v obci Vikten fakult. návštěva místní sklárny, přejezd k muzeu Vikingů, které přibližuje dobu okolo roku 1120, romantický rybářský přístav HENNINGSVAER, "Benátky Lofot", úchvatná krajina, ubytování.

10. den zájezdu
Krátká prohlídka města SVOLVAER, uvidíme jeden ze symbolů města Svolvaergeita (Svolvaerský kozel), dvourohá hora tyčící se nad městem. Souostroví VESTERALEN, cestou fotostopy a příjezd do nejsevernějšího bodu naší cesty do NARVIKU, prohlídka, výjezd lanovkou na Fagernesjfellet. Ubytování.

11. den zájezdu  
Cesta zpět trajektem přes Tysfjorden k NP SVARTISEN, se stejnojmenným ledovcem Svartisen, druhým největším v Norsku, cesta lodí přes ledovcové jezero Svartisvatnet a pěší náročnější túra k ledovcovému splazu, variant. lehčí turistika v okolí jezera. Přejezd na ubytování do oblasti města MO I RANA, na břehu Ranafjordu.

12. den zájezdu
Odjezd časně ráno, po poledni zastávka u největšího švédského vodopádu Tännforsen (tzv. švédská Niagara), pokračujeme do městečka ÖSTERSUND na březích populárního švédského ledovcového jezera Storsjön, ubytování, odpočinek variantně lehčí individuální turistika v místě ubytování.

13. den zájezdu
Kouzelná příroda NP HAMRA, přírodní rezervace, cestou krátké zastávky a fotopauzy, GRONKLITT, největší medvědí park Evropy Björnpark, příjezd do "srdce Švédska" k jezeru Siljan, oblast Dalarna, tradiční červené domky, ubytování.

14. den zájezdu
Hlavní město Švédska STOCKHOLM, město na 14 ostrovech s dlouhou historií, prohlídka hl. pamětihodností, návštěva muzeum Vasa, projížďka lodí stockholmským přístavem. Noční přejezd Švédskem. 

15. den zájezdu  
Ráno přejezd Öresundského mostu, krátká plavba Baltským mořem. Návrat do ČR v odpoledních hodinách (přejezd hranic do ČR cca v 15:00 hod).

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Na co se můžete těšit

  • jedno z nejkrásnějších míst Norska - Reine
  • ledovcový splaz ledovce Svartisen, největšího v Norsku
  • výhledy z Dalsnibby a plavba po Geirangerfjordu
  • jedinečný ostrovní řetězec Lofot
  • romantický rybářský přístav Henningsvar

Nástupní místa

14.07. - 28.07. Odjezd A, B + Teplice

Přehled nástupních míst najdete ZDE

Doprava

Doprava je zajištěna dálkovým klim. autobusem a trajektem. V autobuse Vám budou určena místa dle předem připraveného zasedacího pořádku, který sestavuje cestovní kancelář v závislosti na datu zakoupení.

Ubytování a stravování

UBYTOVÁNÍ
11x ubytování – 3x dvoulůžkové pokoje v hotelu s vlastním příslušenstvím, 8x 4lůžkové pokoje nebo chatky - ve většině možnost vaření
 
Doplňující informace:

Hostely/chatky/apartmány – převážně 4lůžkové, ve většině možnost vaření
Hostel - 4lůžk.pokoje, sociální zařízení společné na chodbě, stejně tak i plně vybavená kuchyňka s možností vaření, společenská místnost s TV
Chatky – jednoduché turistické chatky, nejčastěji 4lůžkové, v některých případech 6-8lůžkové, často s patrovými postelemi. V některých chatkách je k dispozici varná konvice a vařič. Většina jich je bez příslušenství, to je společné v samostatné budově. Stejně tak kuchyňka je v samostatné budově.
Apartmány – apartmány pro 8 - 10 osob, v každém apartmánu je 2-4lůžková ložnice. Apartmány mají kompletně vybavenou kuchyňku.
 
Upozornění:
- Ložní prádlo je v Norsku a Švédsku poměrně drahé cca 80 – 100 NOK/SEK na osobu a den - platba na místě, doporučujeme mít sebou vlastní povlečení a ručníky, alternativně spací pytel.
- V norských kempech se většinou platí poplatek 10 NOK za sprchy. V kempech nádobí bývá, ale raději doporučujeme vzít si základní věci sebou.
- Ve většině ubytování je potřeba při opuštění udělat základní úklid (vynést odpadky, umýt nádobí…) - předem za toto děkujeme.
 
STRAVOVÁNÍ
4x snídaně převážně formou bufetu. Ostatní strava je řešena z vlastních zdrojů a prostředků.

Vstupné, platby

ORIENTAČNÍ CENY POTRAVIN
Voda – kolem 15 NOK
Chleba - kolem 15 NOK
Mléko - cca 9 NOK/1 lit./1,5 % tuku
Sýr - 40 NOK/480g
Máslo - 14,50 NOK/300g
Cukr - cca 13 NOK
Rýže - cca 12 NOK
Káva - 14,50 NOK/250g
Jogurt ovocný - 5,30 NOK/175 ml
Müsli - 27 NOK/350g
Krekry - 11 NOK/250g
Pivo - 28,90 NOK/0,7 lit.
Cola - 15,90 NOK/1,5 lit.
Džus - 14,90 NOK/1 lit.
jídlo v restauraci - min 100 NOK (pizza), 150-200 NOK večeře v restauraci
 
ORIENTAČNÍ CENY VSTUPŮ (z r. 2020) – ceny v NOK a SEK
Oslo – Muzeum Vikingských lodí 120 NOK (do 18 let zdarma, studenti + senioři 90 NOK)
Oslo – Muzeum Kon-tiki 140 NOK (skupina od 10 os. 80 NOK, děti do 15 let 50 NOK, senioři 100 NOK)
Oslo – Loď Fram 140 NOK (skupina od 15 os. 100 NOK, děti a studenti 50 NOK, senioři 100 NOK)
Dřevěný kostel Borgund 100 NOK (děti a studenti 80 NOK, skupinové od 15 os. 90 NOK, senioři 90 NOK)
Vyhlídka Dalsnibba cca 45 NOK (rozpočítává se podle počtu klientů)
Geiranger – loď cca 360 NOK (v případě plavby trvající 60 minut) / cca 405 NOK (90 minut)
Trondheim – katedrála Nidarosdomen 100 NOK, kombinovaná vstupenka katedrála+muzeum+klenotnice 180 NOK
Vesnice Nussfjord 60 NOK
Lofoty – muzeum Vikingů 225 NOK
Lanovka v Narviku 200 NOK / 1 směr, 295 NOK / zpáteční
Lodička k Svartisenskému ledovci 250 NOK
Gronklitt – medvědí park Björnpark 290 SEK (senioři 65+ 260 SEK, děti 5-14 let 185 SEK, skupinové min. 20 os. 260 SEK)
Stockholm – Muzeum lodi Vasa 170 SEK (do 18 let zdarma)
Stockholm – Královský palác souhrnné vstupné 160 SEK (do 17 let a studenti 80 SEK)
Stockholm – Kostel Riddarholm 50 SEK (do 17 let a studenti 25 SEK)

UPOZORNĚNÍ
Některé túry jsou náročné – např. výstup ne Reine nebo výlet ke Svartisenskému ledovci bez použití lodi. Všechny výšlapy jsou podle kondice jednotlivých klientů a na jejich vlastní zodpovědnost a jsou fakultativní. Svartisenský ledovec je dostupný za pomoci lodičky po jezeře. V průběhu zájezdu bude omezeně možnost rybařit na přístavech. Doporučujeme vzít repelent proti hmyzu a komárům, pláštěnku a turistickou obuv!
 
DOPORUČENÉ KAPESNÉ
Doporučujeme na vstupy cca 800 SEK a cca 2000 NOK , není podmínkou všechny objekty navštívit. Další kapesné dle vlastního uvážení. Vstupné do navštívených objektů, vláčky, lanovky, MHD, lodičky, trajekty na ostrovy u výletů nejsou zahrnuty v ceně zájezdu, pokud není v odstavci „cena zahrnuje“ výslovně uvedeno jinak.

MĚNA A KURZ
Norská koruna (značení NOK), 1 NOK = cca 2,6 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/NOK-norska-koruna/
Švédská koruna (značení SEK), 1 SEK = cca 2,5 Kč
https://www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/SEK-svedska-koruna/

Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

CESTOVNÍ DOKUMENTY
Na cestu nezapomeňte platný cestovní doklad. I když jsme od 1. 5. 2004 členy EU a pro cesty na území EU stačí občanský průkaz (jen tzv. karta, od 1. 1. 2006 jen se čtecí zónou), doporučujeme všem vzít s sebou raději platný cestovní pas. CK nemůže přebírat odpovědnost za úspěšné odbavení svých klientů při přejezdech. Prosím, nezapomeňte, že vaše cestovní pasy musí být platné ještě alespoň půl roku po návratu z dovolené. Dle vyjádření MV ČR je občanský průkaz cestovním dokladem pouze pro držitele dokladu. Každý účastník zájezdu je osobně odpovědný za dodržování pasových, celních, zdravotních a dalších předpisů země, do níž cestuje. CK nepřebírá odpovědnost za vízové povinnosti cizích státních příslušníků do navštívených zemí. Prosím mějte u sebe několik kopií cestovního dokladu, popřípadě i v elektronické podobě (např. uložené v emailové poště). Tyto kopie mohou usnadnit řešení mnoha situací.

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ (ZA PŘÍPLATEK)
Každý účastník zájezdu je povinen vycestovat do zahraničí s cestovním pojištěním.

Cestovní kancelář REDOK TRAVEL má uzavřenou pojistnou smlouvu č. 1360500204 s pojišťovnou UNIQA a.s.

Pojištění není limitováno věkem účastníka. Pokud jste si prostřednictvím CK zakoupili komplexní pojištění (nebo je již zahrnuto v ceně zájezdu), jste pojištěni v následujícím rozsahu:
Pojištění léčebných výloh v zahraničí 7 000 000 Kč
Úrazové pojištění – trvalé následky úrazu 600 000 Kč
Úrazové pojištění – smrt následkem úrazu 300 000 Kč
Úrazové pojištění, nemocniční odškodné (hosp.+nemoc) 600 Kč/den
Pojištění odpovědnosti za škodu na zdraví a věci 3. osoby 5 000 000 Kč
Pojištění zavazadel 20 000 Kč/ks (max. 40 000 Kč)
Pojištění storna zájezdu 15 000 Kč (spoluúčast klienta 20%)

Při pojistné události v zahraničí je třeba kontaktovat asistenční službu v Praze - tel: +420 296 333 696, kde oznámíte, k jaké pojistné události došlo a asistenční služba Vám poradí, jak dále postupovat. Nezapomeňte s sebou Evropský průkaz zdravotního pojištění (karta zdravotního pojištění v ČR). Smluvní vztah vzniká mezi klientem a pojišťovnou, případné pojistné události řeší klient přímo s pojišťovnou. Součástí pojištění je i automatické a bezplatné prodloužení platnosti pojištění pro zpožděný návrat v případě, kdy se pojištěná osoba z důvodu zásahu vyšší moci (např. uzavření leteckého provozu, živelná pohroma v místě dovolené, apod.) nemůže vrátit do ČR v původně plánovaném termínu. Pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb zahrnuje i pojištění plážových adrenalinových aktivit, které si pojištěný může zakoupit podle svého zájmu přímo na pláži (např. jízda na vodním skútru, jízda na banánu, jachting, parasailing, vodní lyžování, potápění s instruktorem, apod.). Pojištění storna obsahuje i pojištění z důvodu nedobrovolné ztráty zaměstnání a pojištění nevyužité dovolené. Další informace o pojištění jsou uvedeny na stránkách www.redok.cz. Pojištění se řídí Všeobecnými pojistnými podmínkami pro cestovní pojištění UCZ/Ces/14 a Rámcovou pojistnou smlouvou. Pojištěný klient tímto potvrzuje, že se seznámil s rozsahem pojištění, že převzal Všeobecné pojistné podmínky pro cestovní pojištění, byl s nimi seznámen a souhlasí s jejich zněním.

Cestovní kancelář je pojištěna v souladu se Zákonem č.159/1999 Sb., certifikát pojištění na www.redok.cz.

Časový posun, počasí

ČASOVÝ POSUN
Je celoročně čas stejný jako v ČR; letní čas je zaváděn od poslední neděle v březnu do poslední neděle v říjnu.

POČASÍ V NORSKU
Ačkoliv má Norsko pověst poměrně deštivé země, může tu být i dost horko, a to i vysoko na severu.
Léto se v Norsku vyznačuje teplotami v průměru o několik stupňů nižšími než u nás, na západním pobřeží a na návětrných svazích hor prší více a častěji.
V jižních oblastech počítejte i s teplotami kolem 25°C v letních měsících. Počasí může být velmi proměnlivé. I v létě mohou být chladné večery.

Doplňující info k zájezdu

ELEKTRICKÉ ADAPTÉRY
Napětí v elektrické síti je 220V/50Hz, ploché zásuvky s dvěma kulatými kolíky jsou v zásadě kompatibilní s českými; oproti českým však mají větší hloubku, což slouží jako ochrana dětí. Některým síťovým zástrčkám, zejména adaptérům, to může dělat problémy. Zásuvky a elektrická síť mají v Norsku zcela běžné evropské parametry – napětí 220 V. Nebudete potřebovat žádné cestovní adaptéry, do elektrických zásuvek lze připojit všechny u nás běžně používané spotřebiče (dva kulaté kolíky).

VELVYSLANECTVÍ A KONZULÁTY
Pokud ztratíte pas nebo potřebujete jinou pomoc, spojte se s velvyslanectvím nebo konzulátem.

Norsko:
Velvyslanectví Oslo - Embassy of the Czech Republic

Fritzners gate 14, 0244 Oslo
Telefon: +47/22 12 10 31
Fax: +47/22553395, KO-22548332
Nouzová linka: +47/92611283
E-mail: oslo@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 - 16.15
Úřední hodiny konzulárního úseku pro veřejnost: pondělí, středa, pátek 10.00 - 12.00

Honorární konzulát Trondheim
Tungaveien 38, Trondheim
Postboks 1862
Telefon: +47/93233100
Nouzová linka: +47/93233100
E-mail: trondheim@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: Střední Norsko (kraje Sør-Trøndelag, Nord-Trøndelag, Møre og Romsdal a severní část kraje Oppland)
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 09.00 - 16.00 (doporučuje se dohodnout schůzky předem)

Honorární konzulát Sjøvegan
St. Hansveien 36, Sjøvegan
Postbox 31
Telefon: +47-909 755 99
Nouzová linka: +47-909 755 99
E-mail: sjovegan@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: kraje Nordland, Troms a Finnmark
Provozní hodiny úřadu Sjøvegan: 12.00 - 20.00 (doporučujeme dohodnout schůzku předem)

Švédsko:
Velvyslanectví Stockholm - Embassy of the Czech Republic
Villagatan 21, 114 32 Stockholm
Telefon: +468/4404210, sekretariát-4404225, KO-4404219 (konzul), 4404212 (konzulární referentka)
Fax KO: +468/4404231
Nouzová linka: +46-703255156
E-mail: stockholm@embassy.mzv.cz
Provozní hodiny úřadu: pondělí - pátek 07.45 -16.15
Úřední hodiny pro veřejnost: pondělí - pátek 08.30 - 12.00, 13.00 - 16.00
Úřední hodiny konzulárního úseku pro veřejnost: pondělí, středa 09.00 - 11.00; úterý, čtvrtek 13.30 - 15.30

Honorární konzulát Malmö - Honorary Consulate of the Czech Republic
World Trade Center, Jungmansgatan 12, 211 19 Malmö
Telefon: +46 (0) 732 332 199
E-mail: malmo@honorary.mzv.cz
Konzulární působnost: oblast Malmö
Provozní hodiny úřadu: pátek 9.00 - 12.00 (telefonická domluva nutná, možnost sjednat i jiný termín)
 
DŮLEŽITÁ TELEFONNÍ ČÍSLA
Norsko:
Tel. předvolba: 0047
Policie: 112
První pomoc: 113, Oslo 22932293
Požárníci: 110
Dopravní informace: 175 nebo http://www.vegvesen.no
Informace o telefonních číslech: 1881
Informace o Norsku na internetu: např. portál http://www.norge.no, http://www.visitnorway.com

Švédsko:
Policie, záchranná služba, hasiči 112
Pozn.: Vzhledem k tomu, že mezi Švédskem a ČR neexistuje dohoda o poskytování bezplatné lékařské péče, veškeré poskytnuté lékařské ošetření (i převozy sanitními vozy) se platí v režimu pro švédské občany. Je nutno mít u sebe evropský průkaz zdravotního pojištění. Doporučuje se před cestou uzavřít příslušné pojištění pro cesty a pobyt, které by krylo i případnou repatriaci zraněného, nemocného či zemřelého na území ČR.

DOPORUČENÍ PRO TURISTY
DROZD – Registrace občanů při cestách do zahraničí
http://drozd.mzv.cz
Projekt „Dobrovolné registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí (DROZD) umožňuje českým občanům poskytovat na dobrovolném základě informace o svém plánovaném pobytu v zahraničí.

CELNÍ A DEVIZOVÉ PŘEDPISY
Norsko:
Norsko má velmi přísné předpisy pro dovoz a vývoz některých druhů zboží; je možno do nich nahlédnout na webové stránce http://www.toll.no
V hotovosti lze bez omezení dovézt nebo vyvézt bankovky a mince v hodnotě max. 25.000 NOK. Vyšší částku je nutné přihlásit a zapsat do předepsaného formuláře; najde-li kontrola vyšší nepřiznanou částku, zabaví ji a uloží pokutu.

Zákaz dovozu nápojů s vyšším než 60 % obsahem alkoholu, narkotik, jedů a léků (léky dovoleny pouze v menším množství pro osobní potřebu, doporučuje se mít potvrzení lékaře, nejlépe v angličtině), dále zbraní, střeliva a zábavné pyrotechniky (bez speciálního povolení), ptáků a exotických zvířat.
Bezcelně je možno dovézt zboží v hodnotě do 6.000 NOK (při návštěvě mimo Norsko do 24 hod. do 3.000 NOK), tato částka zahrnuje též alkohol a tabák.
Množství alkoholu a tabáku, které lze do Norska bezcelně dovézt:
1 litr lihovin a 1,5 litru vína a 2 litry piva
a 200 ks cigaret nebo 250g tabáku a 200 ks tabákového papíru.
Kvóta lihovin může být vyměněna za 1,5 litru vína nebo piva, zatímco kvótu na víno lze vyměnit za stejné množství piva. Kvóta na tabák může být vyměněna za 1,5 litru vína nebo piva.

Alkohol mohou dovážet pouze osoby starší 18 let, alkohol s obsahem 22% a více pouze osoby starší 20 let.
Masa a mléčných výrobků lze do Norska ze zemí EHP bezcelně dovézt celkem max. 10 kg. Pro osobní spotřebu je možné dále bez dalšího povolení dovézt do 10 kg ovoce a zeleniny, do 25 ks řezaných květin, do 3 kg cibulí či hlíz květin, do 5ks pokojových rostlin z evropských zemí a do 50 balení semen. Bez speciálního povolení není možné dovézt brambory v jakémkoliv množství.
Informace o předpisech pro dovoz psů a koček lze získat na http://www.mattilsynet.no a v zásadě znamenají, že takové zvíře musí mít identifikační čip, musí být vybaveno pasem EU (EU Passport) a doklady o provedeném očkování proti vzteklině a dalších prohlídkách. Viz též informace Státní veterinární správy na http://www.svscr.cz

Švédsko:
Alkoholické nápoje a tabákové výrobky do Švédska lze dovážet z jiných států EU alkoholické nápoje (pouze osoba starší 20 let) a tabákové výrobky (pouze osoba starší 18 let) pro osobní spotřebu. Podrobné informace jsou k dispozici na webových stránkách švédského celního úřadu (www.tullverket.se). Doporučuje se mít s sebou pokladní doklad o zakoupeném alkoholu či tabákových výrobcích, kterým se v případě namátkové celní kontroly prokáže, že byly zakoupeny ve členském státě EU. Nelegální/nedeklarovaný dovoz těchto produktů pro jinou než osobní spotřebu může být trestně stíhán dle zákona proti pašování a/nebo zákona o daňových deliktech. V případě odsouzení pachatele může být uložen i trest odnětí svobody.
Zbraně, střelivo a nebezpečné předměty: Před dovozem/vývozem/tranzitem zbraní a střeliva je nejdříve nutné povolení švédské policie. Zvláštní povolení policie je před příjezdem potřebné i pro tzv. „nebezpečné předměty“ (slzný plyn, pepřový sprej, výbušniny, vystřelovací nože, vrhací hvězdice, obušky, kolty, hole s hroty, radioaktivní, explodující a hořlavé látky, atd.). Formuláře žádostí o povolení a podrobnější informace jsou k dispozici na webových stránkách celního úřadu (www.tullverket.se) a policie (www.polisen.se).
Léky: Při dovozu léků se doporučuje vzít s sebou i lékařský předpis nebo dobrozdání lékaře (nejlépe v angličtině) se jménem (lékaře i osoby, která lék do Švédska dováží), i pokud jde o množství určené pro osobní potřebu. Zakázána jsou zejména sedativa na bázi metylfenidátů, morfinu a metadonu, která jsou ve Švédsku považována za narkotikum. Informace o pravidlech při dovozu léků lze nalézt na webové stránce celního úřadu a úřadu pro léčiva (www.lakemedelsverket.se). Dopingové substance jsou považovány za narkotika a jejich dovoz je trestný.
Potraviny, cestování s domácími zvířaty: Jediným omezením při dovozu potravin je limit 15 kg v případě ryb. Při cestování s domácími zvířaty je třeba mít tzv. evropský pas a příslušná očkování. Je třeba je deklarovat na celnici. Kompletní informace o režimu tranzitu domácích zvířat a restrikcích při dovozu ohrožených druhů z EU i třetích zemí jsou v angličtině k dispozici na webových stránkách Švédské zemědělské rady (www.jordbruksverket.se).

DŮLEŽITÁ UPOZORNĚNÍ
• Prosíme o důkladné označení Vašich zavazadel Vaším jménem a CK REDOK
• Účastníci zájezdu jsou povinni být v průběhu celého zájezdu na smluveném místě a ve stanovenou dobu, kterou určí průvodce. Nelze, aby z důvodu vaší nedochvilnosti byli ostatní klienti kráceni na svých právech, jak v oblasti poznávání, ubytování, stravování a dalších. V případě jakékoliv nedochvilnosti informujte prosím neodkladně průvodce zájezdu. V místech srazu čeká autobus max. 30 min., při definitivním odjezdu do ČR pak maximálně 1 hod. V případě, že jde o letecké zájezdy, návaznost na trajekt apod. je zde čekací doba pouze 30 min.). Cestovní kancelář ani dopravce za těchto okolností nenesou žádnou morální ani finanční zodpovědnost.
• CK nepřebírá odpovědnost za jednání cestujících, které by bylo v rozporu se zákony příslušné země.
• Služby nečerpané vlastní vinou propadají bez náhrady.
• Do autobusu doporučujeme pohodlné oblečení, příruční zavazadlo a event. malý polštářek pod hlavu či deku.
• Je povolen převoz zavazadel do hmotnosti 15 kg/os. V případě nadváhy nemusí být zavazadla převzata k přepravě. Rovněž nebudou převzata balení minerálních vod či jiných nápojů.
• Při odchodu z autobusu na výletech, při prohlídkách apod., neponechávejte v autobuse finanční prostředky, osobní doklady, platební karty, fotoaparáty, kamery aj. cenné věci. Dopravce ani CK neodpovídá za jejich případnou ztrátu nebo odcizení.
• Nezapomeňte vzít s sebou léky, které užíváte, pohodlnou obuv, deštník nebo pláštěnku a dobrou náladu.
• CK si vyhrazuje právo z organizačních důvodů změnit místo ubytování dle Všeobecných smluvních podmínek.

V současné situaci je nutné počítat se zvýšenou kontrolou na hranicích a je pro nutné dodržet množství alkoholu a cigaret deklarované v odbavení.

Program zájezdu
dle katalogu, může být však přizpůsoben časovému limitu na trase, počasí, nepředvídatelným okolnostem na cestě i po dobu konání zájezdu. Změna programu vyhrazena!

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací