Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

OMÁN – KRÁSKA ARÁBIE

OD POBŘEŽÍ K POUŠTI A HORÁM

POZNÁVACÍ ZÁJEZD OMÁN, DOVOLENÁ 2023

Kód zájezdu: OM319-23 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel, pouštní camp

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip Možnost doobsazení

Poznejte s námi jednu z nejhezčích zemí Arábie, jedinečný Omán. Země plná tradic s přírodními divy, architektonickými zajímavostmi, skvělými lidmi a nezapomenutelnými dobrodružstvími má opravdu co nabídnout. Čeká nás moderní architektura Muscatu v kontrastu s historickými vesnicemi v okolí Nizwy, koupání v oceánu i ve sladkovodních wadi, poušť Wahiba Sands, vysoké hory Jebel Shams, živé tržiště v Nizwě aj. Je tu prostě vše. Budeme se kochat mešitami, horskými vesnicemi, pouštními dunami, horami… Celý popis

Termíny a ceny zájezdu

Kód Termín Nástupní místa Počet nocí Dospělá osoba
polopenze
OM319-23-1 od: 26.11.2023
do: 04.12.2023
zobrazit 7 65 590 Kč Odjeto
KódOM319-23-1
Termínod: 26.11.2023 do: 04.12.2023
Nástupní místa Praha
Počet nocí7
Dospělá osoba - polopenze65 590 Kč
Odjeto

Anotace

Poznejte s námi jednu z nejhezčích zemí Arábie, jedinečný Omán. Země plná tradic s přírodními divy, architektonickými zajímavostmi, skvělými lidmi a nezapomenutelnými dobrodružstvími má opravdu co nabídnout. Čeká nás moderní architektura Muscatu v kontrastu s historickými vesnicemi v okolí Nizwy, koupání v oceánu i ve sladkovodních wadi, poušť Wahiba Sands, vysoké hory Jebel Shams, živé tržiště v Nizwě aj. Je tu prostě vše. Budeme se kochat mešitami, horskými vesnicemi, pouštními dunami, horami, spontánně rostoucí zelení. Posedíme s beduíny nad šálkem silné kahwy ovoněné kardamomem. Navštívíme trhy plné zlata, ale i výrobků keramického řemesla a přesvědčíme se, že západ slunce v poušti je jedinečný.

Muscat – Bimmah Sinkhole – Wadi Shab – Sur – Wadi Bani Khalid – poušť Wahiba Sands - pohoří Al Hajar – Birkat Al Mawz – Nizwa – hrad Bahla - vesnice Misfat – pohoří Jebel Shams – Balcony Walk – Al Hamra

Garance malé skupiny.

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet s průvodcem z Prahy.

2. den zájezdu
Přílet na ománské letiště v Muscatu, transfer na hotel, ubytování. Kolem poledne prohlídka města MUSCAT - nádherná budova sultánovy Opery, kde vystupují největší jména světové klasické hudby. Dále zastávka u sultánova paláce Al Alam. Den zakončíme ve čtvrti Mutrah s pobřežní promenádou Corniche a tržištěm Mutrah Souq (kadidla, zlaté a stříbrné zboží atd.). Návrat na hotel, večeře.

3. den zájezdu
Návštěva Velké mešity sultána Qaboose, která pojme vč. vnějších prostor až 20 000 věřících. Dále pokračujeme podél pobřeží Ománského zálivu, zastávka u BIMMAH SINKHOLE (ďáblova díra) přírodní jev vzniklý propadem stropu podzemní jeskyně. Na dně propadliny leží průzračné jezírko, ke kterému je možno sestoupit po schodišti. WADI SHAB (2-3hod. výlet) hlubokým kaňonem až k soustavě azurových jezírek s možností koupání. Návštěva města SUR na severovýchodním cípu Ománu, proslaveného především výrobou lodí a odvážnými námořníky. Návštěva výrobny tradičních ománských dřevěných lodí dhow, ubytování v Suru, večeře.

4. den zájezdu
Přejezd do WADI BANI KHALID, které patří mezi nejkrásnější ománská wádí. V údolí sevřeném horami najdeme pohádková jezírka, úrodné plantáže a vesnice. Kolem řečiště a jezírek lze projít po jejich okrajích, cestách a můstcích (možnost koupání). Odpoledne odjezd do pouštního kempu v poušti WAHIBA SANDS, jedinečné západy slunce v kulisách pouštních dun, večeře, přenocování v poušti.

5. den zájezdu

Ráno možnost projížďky na velbloudu, příp. další pouštní aktivity, relax v dunách v okolí kempu. Přejezd do oblasti města Nizwa, jednoho z nejstarších měst v Ománu v podhůří vysokých masivů pohoří AL HAJAR. Návštěva vesnice BIRKAT AL MAWZ, procházka v palmovém háji mezi pozůstatky původních obydlí. Ubytování na 2 noci v Nizwě, večeře.

6. den zájezdu
Návštěva tradičního pátečního kozího a dobytčího trhu v NIZWĚ, který se nachází v prostorách historického tržiště Nizwa Souq – možnost nákupu nejlepších ománských datlí, rukodělných výrobků, kadidel a exotických vůní. Lze navštívit také historickou pevnost Nizwa Fort, která přiléhá k areálu tržiště. Dále návštěva nejkrásnějšího ománského hradu BAHLA (UNESCO), jehož počátky se datují až do předislámské doby. Nejkrásnější ománská horská vesnice MISFAT s palmovými háji a banánovníky, kde si můžeme důkladně prohlédnout systém zavlažovacích kanálků falaj. Návrat na ubytování, večeře.

7. den zájezdu
Vydáme se terénními vozy do nejvyššího ománského pohoří JEBEL SHAMS. Ve výšce okolo 2000 m n.m. se nám odkryjí pohledy do úchvatného kaňonu WADI NAKHR, ománského Grand Canyonu. Podél kaňonu se můžeme projít po úchvatné nenáročné stezce BALCONY WALK. Přes vesnici AL HAMRA se přesuneme na závěrečné ubytování do oblasti Muscatu, večeře.

8. den zájezdu
Volný den na pláži QURUM BEACH, relax a možnost koupání nebo procházek po pláži (případně fakultativně možnost návštěvy národopisného muzea Bait al Zubair se sbírkami historických zbraní, expozicí ománských oděvů a života ve vesnicích nebo jiný fakultativní program dle individuálních požadavků). Večer transfer z hotelu na letiště a dle aktuálního letového řádu odlet zpět do ČR.

9. den zájezdu
Návrat do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Nástupní místa


Cestovní dokumenty, vízum, očkování, pojištění

Vstupní vízum:
V současné době je pro české a slovenské občany při turistickém pobytu do 14 dnů v Ománu zrušena vízová povinnost. Je nutný platný pas alespoň 3 měsíce po opuštění Ománu. O případných změnách budeme CK včas informovat.

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací