Zavolejte nám +420 461 530 663
Napište nám info@redok.cz
Vyhledat zájezd
a

a

OMÁN - VELKÝ OKRUH

DUBAJ, PERLA LUXUSU

Kód zájezdu: OM306-20 Počet nocí: Strava: Ubytování: hotel/ pouštní kemp

Letecky
Cena na vyžádání

Náš tip

Poleťte s námi do jedné z nejhezčích zemí Arábie Ománu, kde není jen poušť, ale i krásné hory, spontánně rostoucí zeleň a města s novou moderní arabskou architekturou. Dále si prohlédneme mekku arabského luxusu – Dubaj, a to jak starou část s tradičními trhy zlata či koření, tak nové mrakodrapy, obrovské luxusní obchody, hotely či umělé ostrovy.Sayg – Birkat al Mawz – Nizwa – Al Hamra – Valle Necrosis - Misfat al Abriyen – Bahla – hrad Jabreen – Wahiba Sands - Wadi Bani Khalid - Al Kamil –… Celý popis


Anotace

Poleťte s námi do jedné z nejhezčích zemí Arábie Ománu, kde není jen poušť, ale i krásné hory, spontánně rostoucí zeleň a města s novou moderní arabskou architekturou. Dále si prohlédneme mekku arabského luxusu – Dubaj, a to jak starou část s tradičními trhy zlata či koření, tak nové mrakodrapy, obrovské luxusní obchody, hotely či umělé ostrovy.

Sayg – Birkat al Mawz – Nizwa – Al Hamra – Valle Necrosis - Misfat al Abriyen – Bahla – hrad Jabreen – Wahiba Sands - Wadi Bani Khalid - Al Kamil – Sur - Wadi Shab – Bimmah - Muscat – Dubaj

Program zájezdu

1. den zájezdu
Odlet z Prahy.

2. den zájezdu
Přílet do Ománu. Cesta do ománských hor. SAYG, nacházející se v rozeklaných horách pohoří JABAL AKHDAR, úchvatné vyhlídky do hlubokého kaňonu a na terasovitá políčka, procházka vyhlídkovou cestou. BIRKAT AL MAWZ - zbytky původních obydlí v podhůří JABEL SHAMS. Působivá vyhlídka na údolí od bývalé strážní věže. NIZWA, nádherné zelení obklopené město, jedno z nejstarších v Ománu s velmi zajímavým rozsáhlým tržištěm (souq), mešita, impozantní pevnost s výhledy na údolí, nejnavštěvovanější národní památka Ománu.

3. den zájezdu
AL HAMRA, tradiční domky z hliněných cihel, procházky úzkými uličkami, historií dýchající zákoutí. Ústí kaňonu VALLE NECROSIS, který se zařezává pod nejvyšší vrcholky pohoří Jabal Shams. MISFAT AL ABRIYEN, typická horská vesnice malebně zasazená na úbočí pohoří Jabal Shams. Kamenné domy, zahrady, procházka do údolí s pěknými scenériemi skal nad palmovým údolím.

4. den zájezdu
BAHLA, město hrnčířů s rozsáhlou pevností ze které jsou pěkné výhledy na město a celé palmové údolí.
Impozantní pouštní hrad JABREEN, jeden z nejkrásnějších v zemi, ležící v pusté pláni a za ním horský masív Jebel Akhdar. Přejezd do pouště WAHIBA SANDS, možnost procházky v poušti po dunách, pozorování západu slunce.

5. den zájezdu
Odjezd z pouště Wahiba Sands do krásné WADI BANI KHALID, kde je po celý rok voda, kolem jsou úrodné plantáže a vesnice. Kolem řečiště a jezírek lze projít po jejich okrajích, cestách a můstcích. Možnost koupání v azurové vodě ve skalních průrvách. AL KAMIL se starými strážními věžemi. Dojezd na pobřeží Arabského moře. Město SUR, významný přístav rozložený v laguně, tradiční loděnice, stále se zde ještě vyrábí dřevěné lodě.

6. den zájezdu
WADI SHAB, snad nejkrásnější wadi v Ománu. Od mořského pobřeží výlet hlubokým kaňonem podél řeky až k soustavě azurových jezírek. Možnost přeplavání tří jezírek až ke skalní jeskyni. Propadlina BIMMAH, přírodní jev, který vznikl propadem stropu podzemní jeskyně. Na dně propadliny leží průzračné jezírko, ke kterému je možno sestoupit po schodišti. QURIYAT, zastávka ve městě ležícím na břehu Arabského moře mezi Surem a Muscatem. Dojezd do Muscatu.

7. den zájezdu
MUSCAT, prohlídka hlavního města Ománu, nádherná mešita sultána Kábuse, staré tržiště Mutrah souk s typickými jemnými kadidly, tradičními stříbrnými zbraněmi, koření či šátky. Muzeum Bait Al Zubair, pevnost Jalali a Mirani, staré opevnění, vládní čtvrť s palácem sultána aj.

8. den zájezdu
Odlet do Dubaje. DUBAJ – prohlídka starého města, palác vládnoucího šejka, Pevnost Al Fahidi, historické centrum Bastakia s unikátními větrnými věžemi. Přes záliv CREEK přejezd typickou dřevěnou lodičkou Abra do části Deira, kde jsou dva velmi zajímavé trhy – trh se zlatem a trh s kořením. Ubytování v hotelu.

9. den zájezdu
Pokračování prohlídky DUBAJE moderní části, centrum Sheikh Zayed Road se slavnými mrakodrapy, nejvyšší stavba světa Burj Khalifa. Největší obchodní centrum Mall of Emirates, uměle vybudované ostrovy ve tvaru palmy, sedmi hvězdičkový hotel Burj Al Arab, největší mešita města Blue Mosque. Nocleh.

10. den zájezdu
Odlet do Prahy.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Fakultativní příplatek

Orientační ceny vstupného

Jízda vlakem po palmovém ostrově Palm Jumeirah – 15 AED
Jízda na člunu abra – 2 AED
Vstupné do navštívených objektů - muzeí, vstupné je velmi levné (cca 1 - 2 AED / os.) není zahrnuto v ceně zájezdu.

Kapesné

Celková orientační částka na vstupy je 30-40 USD + fakultativní výlety. Na bakšišné pro místní průvodce a řidiče - 25 USD - bude vybírat průvodce předem a rozdělovat na místě dle poskytnutých služeb.

Nástupní místa

Potřebujete další informace ?

Volejte tel. +420 461 530 663 nebo napište, zavoláme Vám nazpět.

Poslat dotaz k zájezdu
TIPY A SLEVY AŽ 50%

ZÍSKEJTE
TIPY NA ZAJÍMAVOU
DOVOLENOU
A SLEVY AŽ 50%

E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací


E-katalog

Aktuální přehled všech zájezdů

Zobrazit
Slevy na zájezdy

Využijte slevy za včasné přihlášení
a věrnostní bonusy pro stálé klienty

Více informací